Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Saç dökülmesi ve kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kalıtsal diye biliyorum ama kaskı aralıksız 10 saat kafamızda tutarsak zarar görmesi normal bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinliyi boşverip Bajaj Boxer almak da saç döker diye duydum hocam
    Çan Çin Çon dan her zaman uzak durmak lazım çinliye boşverirsen saçlar gürleşir

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok net,kask saç döküyor.
    19 yaşına kadar doğru dürüst kask takmadım ben,19 dan beri saç maç kalmadı her gün gittikçe azaldı.
    Ailede kel yok
    amcada yok
    dayıda yok
    dayı oğlunda da yok
    teyze oğlunda da yok
    stresli bi insan değilim
    dertli bi insan hiç değilim
    Sırma saçlı kaç tane kurye gördünüz? uzun süre kuryelik yapmış olan. ?
    19 yaşına kadar çoğu kişinin saçı dökülmez zaten. Yanlış sebep sonuç ilişkisi kuruyor olmayasın?
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu minimum 5 sayfa diyorum
    5. sayfaya yaklaşıyor

çok net konuşuyorum doğal sabuna geçin acilen. 1ayda şampuanın ne bokum bişey olduğunu anlarsınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    At yalanı s.. İnananı kuzenim eczacı şimdi sordum sadece engelliyor diyo bıraktığın an dökülme başlıyor yine
    Efendi ol az yalan borcummu var kardeşim eski haline döndü bırakıncada dökülmedi, sadece zayıfladı tararken cabuk kopuyor.Her ilaç herkeze aynı etki yaparmı az akıllı ol verdiğin cevaba bak.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı mkoni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok net konuşuyorum doğal sabuna geçin acilen. 1ayda şampuanın ne bokum bişey olduğunu anlarsınız
    Aynen katılıyorum. Şampuan daha çok kadınlara yönelik. Eğer birbirine dolanacak uzun saçlarınız yoksa, bu doğal gibi olan sabunları(kahverengimsi yeşilimsi renk)kullanın daha iyi bence.
    Arada mix yapın. Bir sabun bir şampuan önemli olan saçınızı şaşırtmak hahah

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Bizim ailedeki erkeklerin hepsinin saclari erken yasta dokuldugu icin benimde dokulmesin diye cocuklugumdan beri saclarimla cebellestim sampuandan uzak durdum saf sabun kullandim filan sac dokulmesini bir nebze engelledim taaki motor kullanmaya baslayip kask takana kadar.. Simdiki onlemim 3 numara sac kesimi

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç motosiklete binmeyip arabada otursan bu seferde stresten dökülür. kask döküyosa bile onun kadar dökmez
    Mengu16, weirdo1 ve Mukaddime bunu beğendiler.

Sentetik her türlü kumaşla saçınızın üzun süre temas etmesi sakıncalıdır. Bu direkt doktordan aldığım bir bilgi. Ama saçı dökecek kadar, kel kalmanıza yol açacak kadar büyük bir sorun değil. Sadece saçın kalitesini düşürüyor.

Yılbaşından itibaren saçımın ön bölümünde seyrelme başladı. Baktım ki mevzu ciddi işi araştırmaya başladım. Ki bu hayra alamet bir dökülme değil gibiydi. Epey doktorun kapısını çaldım. Saç önemli...
    Öncelikle bir deri hastalıkları uzmanına gidiyoruz (Dermatoloji). Ki saçımızın neden döküldüğünü bilelim de ona göre çözüm üretelim. Bu işler internetten araştırarak olmaz.
    En çok söylenen şey ise eczanelerde satılan dökülme önleyici şampuanların pek sorunu çözmediği. Bunlar dökülmeyi engeller ama bıraktığınız anda yeniden başlar. Çünkü sorun çözücü ürün değiller. Ayrıca çok pahalı oluyorlar.

Doktor sizden tahlil isteyecek. Kan vereceksiniz yada doku örneği vereceksiniz. Buna göre saçınızın neden döküldüğünü söyleyecektir. Eğer inatçı genetik bir problem değilse dökülme engellenir.
    Bir dahiliye uzmanına da gidebilirsiniz. Kan tahliliyle vücudunuzda eksik olan vitamin ve mineraller ortaya çıkar. Aslında çoğunlukla genetik sanılan dökülmelerin asıl nedeni bunlar.

"Ben doktorla falan uğraşamam." diyenler için birkaç tavsiye vereyim.

Biotin: Bu şerefsiz ilaç fırça gibi saç çıkarıyor. Günde 1 kapsül alıyorum. Birkaç aydan sonra çok net sonuç veriyor.
    Çinko, demir kapsülleri: Doktorun tavsiyesi olarak günde 1 kapsül çinko alıyorum. Söylenene göre bir yan etkisi yokmuş.

Zeytinyağı kürü: Eczaneden 1 kutu evigen, 1 kutu bephanten ampul alıyoruz. Saçın uzunluğuna göre 1/yarım fincan zeytinyağının içine birer ampul koyup saça uyguluyoruz. Kafayı olabildiğince hava almayacak şekilde sarıp 5 saat kadar bekletiyoruz. Adamakıllı (bakkalda satılan ve saçın anasını ağlatan şampuanlar değil) bir şampuanla yıkıyoruz. Haftada 1 kez yaparsanız saçlar çiçek gibi oluyor.

Dermovate: Şimdi bundan emin değilim çünkü kuvvetli bir ilaç. En iyisi önce doktora danışın. Ama çok ucuz ve çok etkili olduğundan aklınızda bulunsun. Haftada 3-4 kez saça azar azar sürün ve sabaha kadar bekletin. Dökülme falan kalmadı bende bunun sayesinde.

Vitamin takviyeleri: Yukarda dedik. Dökülmenin en büyük nedeni gıda eksikliği. Çeşitli vitamin takviyeleri saça olumlu etki ediyormuş. Şahsen yukardakiler harici birşey kullanmadım ama düşünülebilir. Zaten çoğunlukla yan etkisi yok bu takviyelerin.
    kordinaryus ve braveguy bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sentetik her türlü kumaşla saçınızın üzun süre temas etmesi sakıncalıdır. Bu direkt doktordan aldığım bir bilgi. Ama saçı dökecek kadar, kel kalmanıza yol açacak kadar büyük bir sorun değil. Sadece saçın kalitesini düşürüyor.

Yılbaşından itibaren saçımın ön bölümünde seyrelme başladı. Baktım ki mevzu ciddi işi araştırmaya başladım. Ki bu hayra alamet bir dökülme değil gibiydi. Epey doktorun kapısını çaldım. Saç önemli...
    Öncelikle bir deri hastalıkları uzmanına gidiyoruz (Dermatoloji). Ki saçımızın neden döküldüğünü bilelim de ona göre çözüm üretelim. Bu işler internetten araştırarak olmaz.
    En çok söylenen şey ise eczanelerde satılan dökülme önleyici şampuanların pek sorunu çözmediği. Bunlar dökülmeyi engeller ama bıraktığınız anda yeniden başlar. Çünkü sorun çözücü ürün değiller. Ayrıca çok pahalı oluyorlar.

Doktor sizden tahlil isteyecek. Kan vereceksiniz yada doku örneği vereceksiniz. Buna göre saçınızın neden döküldüğünü söyleyecektir. Eğer inatçı genetik bir problem değilse dökülme engellenir.
    Bir dahiliye uzmanına da gidebilirsiniz. Kan tahliliyle vücudunuzda eksik olan vitamin ve mineraller ortaya çıkar. Aslında çoğunlukla genetik sanılan dökülmelerin asıl nedeni bunlar.

"Ben doktorla falan uğraşamam." diyenler için birkaç tavsiye vereyim.

Biotin: Bu şerefsiz ilaç fırça gibi saç çıkarıyor. Günde 1 kapsül alıyorum. Birkaç aydan sonra çok net sonuç veriyor.
    Çinko, demir kapsülleri: Doktorun tavsiyesi olarak günde 1 kapsül çinko alıyorum. Söylenene göre bir yan etkisi yokmuş.

Zeytinyağı kürü: Eczaneden 1 kutu evigen, 1 kutu bephanten ampul alıyoruz. Saçın uzunluğuna göre 1/yarım fincan zeytinyağının içine birer ampul koyup saça uyguluyoruz. Kafayı olabildiğince hava almayacak şekilde sarıp 5 saat kadar bekletiyoruz. Adamakıllı (bakkalda satılan ve saçın anasını ağlatan şampuanlar değil) bir şampuanla yıkıyoruz. Haftada 1 kez yaparsanız saçlar çiçek gibi oluyor.

Dermovate: Şimdi bundan emin değilim çünkü kuvvetli bir ilaç. En iyisi önce doktora danışın. Ama çok ucuz ve çok etkili olduğundan aklınızda bulunsun. Haftada 3-4 kez saça azar azar sürün ve sabaha kadar bekletin. Dökülme falan kalmadı bende bunun sayesinde.

Vitamin takviyeleri: Yukarda dedik. Dökülmenin en büyük nedeni gıda eksikliği. Çeşitli vitamin takviyeleri saça olumlu etki ediyormuş. Şahsen yukardakiler harici birşey kullanmadım ama düşünülebilir. Zaten çoğunlukla yan etkisi yok bu takviyelerin.
    biyotin yani b7 vitamini,b12 vitamini ve çinko takviyesi ile tüy döneminde sorun yaşayan hertürlü egzotik kuşu tedavi ettim.Bu takviyeyi alan kuşlar diğerleri gibi tüy döneminde birkaç ay keyifsizlik çekip hastalanmak yerine 10 gün içinde tüyden çıkıyorlar. En kötü hastalıklarda bile bu takviyeyi alan kuşlar %70 toparlıyor çünkü vücud ağırlıklarının büyük kısmını tüyler oluşturuyor.Kuşlardaki tüyler ve insandaki saç yapımı benzer yapılara sahip.Sırf bu iki maddenin eksikliği kuşlarda ölümle sonuçlanabiliyor.Bu konudaki en güzel tavsiyeyi sen verdin arkadaş her nekadar hakaret edip yalancılıkla itam etsede bende tavsiye ediyorum şiddedle kullansın doğal çözüm.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Benim doğuştan saçım seyrek ve ince telli . Anneminde seyrek, babamın normal ve dökülme açılma vs yok.
    Anne tarafında kel yok ama seyrek saçlılık var yaşlılarda bile.
    Daha 18 yaşındayım seyrek saçım var gören kel olacaksın diyor bende saçımın dökülmediğini söylüyorum (gerçekten öyle)

Bence kask saç dökmez ama yıpratabilir. Taze hava ve güneş görmeme vs. Den dolayı.

Motosikleti
    .
    Ilginç bir konu.araştırma yapılabilir.belki kask baskı ve kuvvet uyguladığı için saç köklerini zayıflatabilir.kafa derisi kapalı ortamı ne derece algılar bilemiyorum?Ama alakası yok gibide geliyor.kararsız kaldım.Beslenme düzeyli,stres sıfır,genetik faktörler ideal anne ve baba bonus kafa ise,yani hiç bir şeyde sorun yok ise belki suçlu kask olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bişi yok şükür en son belimdeydi küt kestirdim alışamadım nedense ... :(
    ayıp oluyor am

Bence 2 yada 3 numara kafaya kaskı takmanın verdiği mutluluk pek çok şeyde yok.Heleki kışın.mis mis.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayıp oluyor am
    ben net soyluyorum, dokuluyorsa ve rahatsız oluyorsanız.. Ektirin! 5 gun çilesini cekiyorsun ama çok uzun sure bildigin saçın var kullanıyosun...

P.S:evet ayıp oldu farkettim o yüzden öneriyle geldim
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    şu minoxil'i düşünenler var, kullandığımdan söyleyeyim, kimse bahsetmez. saç diplerinde, ergenliğe yeni girmiş çocuk suratı gibi sivilce çıkarıyor! 4-5 ay bu sivilcelenme sürüyor. sivilce nedir bilirsiniz. oluşum aşamasında el değdiremezsiniz, acır, batma yapar, ki sen bi de kask takacan kafana; yok artık!

sürekli kullanman lazım. herkeste işe yaramıyor. aksatırsan saçlar gene, hem de daha fazla dökülüyor. ilaç aynı, acil servis gibi kokuyor; hani hastaneye girersin, tuhaf bi ilaç-alkol kokusu gelir ya burnuna, hah tam o işte.

1 yılı aşkın kullandım, bi faydasını görmedim, "vay monako senin gibi ilacın!" deyip bıraktım. dökülüyo mu, dökülüyo. kaçmaktansa kabullenmeyi tercih ettim.

Motosikleti
    yok
    Saçlariniz yağlaniyor ve gozenekler tikaniyor, 1-2 gun sampuan vb ile yikanmaz ise kaşinti yapip yara bile oluyor.kışın uyudugum odanin camlari kapali oldugu icin oda hava almadigindan dolayi sabahlari saçlarim yaglandigini cok iyi biliyorum hemen hemen her uyandigimda yikiyorum.tavsiyem aliskanlik haline getirin heleki kask kullanan arkadaslar saclarinizi hergun sampuan turu ile yikayin saclariniz yaglari atsin..son bi ornek üniversite zamaninda bi arkadsim vardi banyo yapma aliskanligi haftada 1 kez di yurtta kaliyordu, okula bi geliyodu sacinin yagi alninin kisa surede acilmasina neden olmustu.benim şahsi dusuncem boyle bi deneyin hergun guzelce 1-2 dk ovalayarak sampuanla yikayin.heleki kurye arkadaslar veya motorunu yogun kullananlar..saygilar

Alıntı Heaven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçlariniz yağlaniyor ve gozenekler tikaniyor, 1-2 gun sampuan vb ile yikanmaz ise kaşinti yapip yara bile oluyor.kışın uyudugum odanin camlari kapali oldugu icin oda hava almadigindan dolayi sabahlari saçlarim yaglandigini cok iyi biliyorum hemen hemen her uyandigimda yikiyorum.tavsiyem aliskanlik haline getirin heleki kask kullanan arkadaslar saclarinizi hergun sampuan turu ile yikayin saclariniz yaglari atsin..son bi ornek üniversite zamaninda bi arkadsim vardi banyo yapma aliskanligi haftada 1 kez di yurtta kaliyordu, okula bi geliyodu sacinin yagi alninin kisa surede acilmasina neden olmustu.benim şahsi dusuncem boyle bi deneyin hergun guzelce 1-2 dk ovalayarak sampuanla yikayin.heleki kurye arkadaslar veya motorunu yogun kullananlar..saygilar
    Saç hergün şampuanla yıkanmaz, en az bir gün deri kendi yağıyla saçı beslemesi lazım.2 günde bir yıkayın

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saç hergün şampuanla yıkanmaz, en az bir gün deri kendi yağıyla saçı beslemesi lazım.2 günde bir yıkayın
    vücut yağı saç kökünü beslemez. beyin ya da hormon neyse artık, vücudun bir bölgesinin nemsiz kaldığını hissedince o bölgede yağ salgılamaya başlıyor. siz düzgün nemlendiricili bir şampuan kullanırsanız yağlanma falan olmaz. ha kimisi yağlı cilde sahiptir; 20-24 saate bir yağlanır kafa göz.

kendimden biliyom, ben neyle yıkarsam yıkayayım, hangi nemlendiriciyi sürersem süreyim, 4-5 saate yüzüm, 10-15 saate de saç diplerim yağlanıyor. çare ne? yıka babam yıka. vücudun kendi salgıladığı yağ, pislikten başka bi işe yaramıyor çünkü.

Motosikleti
    yok
    Valla benim dedigim gibi sacim yuzum uyandigimda yaglanir, saci yikamazsam veya banyo yapmazsam saçimdaki yag, gun icindeki aktiviteler olsun, is hayati olsun terlemeye neden oluyo, bu ter veya yag sampuan kullanmadan hayatta cikmiyo .heleki ustune 1-2gun banya yapmayan insanlar olabiliyo buda hem saci doker hem kaşıyıp yara olmasina neden olur.hergun sampuanla yikanmaz demis arkadas sizde dogal sampuanlar bulup mutlaka yikayin.cunki kaskin oldugu kafa, yag ter belkide gorunmeyen mikroplarla birlesince saçmaç birakmaz diye dusunuyorum.hergun aktif olan insanlar oluyo motorcular havalarda maglum sicak.sicak olmasa bile kaskin hava alma orani belli mutlaka ısı tutup ter yapicaktir.çare hergun yikamak ya dogal sampuanlarla yada saglikli sampuanlarla başka turlu olacagini sanmiyorum ki ben hergun yikadigim halde saclarimi birsey olmadi cok sukur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)