Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A ehliyet problemi yardım@@

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Üstadlarım.

Yaşım 18, Ocakta 19 um . 2 Ay Önce Sürücü Kursuna Mıtosiklet Ehliyeti İçin Yazıldım Ve 27 Ağustosta Sınava Girdim. , Büyük İhtimal Kazanırım . Sorum Şu Olacak Ben Doğduğumdan Beri Motosikletlerle İç İçeyim Babamda Motorcu Olduğu İçin Büyük Hevesim Var Ve Honda CBR 1000RR ımız Var . 2 Yıllık +600cc Motosiklet Deneymimim Var Sürüş Konusunda Sıkıntım Yok Yani . Yeni Bi Yasa Çıkmış +600cc Motosikletler İçin A Sııfı Ehliyet İstiyorlarmış ve 21 Yaş İstiyorlarmış . Şimdi Ben A2 Ehliyetimi 1 Aya Kadar Alıyorum . A2 Ehliyetimle Yola Çıksam , Polis Çevirse Ruhsattaki Motorun CC sine Kilowattına Vs Bakıyorlarmı Ceza Yermiyim Ne Kadar Yerim?

Cevaplarsanız Çok Sevinirim.

Keyifli Sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı kkanamur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Üstadlarım.Yaşım 18, Ocakta 19 um . 2 Ay Önce Sürücü Kursuna Mıtosiklet Ehliyeti İçin Yazıldım Ve 27 Ağustosta Sınava Girdim. , Büyük İhtimal Kazanırım . Sorum Şu Olacak Ben Doğduğumdan Beri Motosikletlerle İç İçeyim Babamda Motorcu Olduğu İçin Büyük Hevesim Var Ve Honda CBR 1000RR ımız Var . 2 Yıllık +600cc Motosiklet Deneymimim Var Sürüş Konusunda Sıkıntım Yok Yani . Yeni Bi Yasa Çıkmış +600cc Motosikletler İçin A Sııfı Ehliyet İstiyorlarmış ve 21 Yaş İstiyorlarmış . Şimdi Ben A2 Ehliyetimi 1 Aya Kadar Alıyorum . A2 Ehliyetimle Yola Çıksam , Polis Çevirse Ruhsattaki Motorun CC sine Kilowattına Vs Bakıyorlarmı Ceza Yermiyim Ne Kadar Yerim?Cevaplarsanız Çok Sevinirim.Keyifli Sürüşler
    1. ruhsata bakar
    2. ceza yersin
    3. A ehliyet alabilmen için sadece 21 i doldurman yetmez, 2 sene a2 ehliyetinde olması lazım.
    a2 yi şimdi alırsan 21 e kadar 2 sene dolmuş olacak böylece senin için sıkıntı kalmamış oluyor.
    4.700 tl sana, eğer motor senin üzerine değilse 700 de motor sahibine. erken ödersen %25 indirim.

http://trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-39-2/
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tefoo sen cevap ver bu arkadaşa, oluru nedir ?

Motosikleti
    Kymco People S200
    sen geç kalmışsın yukarı bak.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    a sınıfına yaşın tutmuyor malesef 22 yaşından öncede vermezler sen a2 yle devam yoksa boşu boşuna ceza yersin

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    şimdi bende konu kirliliği ypmdan bi soru soruyum ehliyetle ilgili 2016 dan önce aldım ehliyetimi eski tip karttan basıldı A2 ehliyetim var yeni kartı aldığımda bnm A2 direk A mı oluyo A2 olarak devammı ediyo ?

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    kart degişimi size kıdem mi katacak anlayamadım. yeniden sınava girip ehliyetinizi yükseltmeden a2 a olmaz

Alıntı CyberShooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bende konu kirliliği ypmdan bi soru soruyum ehliyetle ilgili 2016 dan önce aldım ehliyetimi eski tip karttan basıldı A2 ehliyetim var yeni kartı aldığımda bnm A2 direk A mı oluyo A2 olarak devammı ediyo ?
    Ehliyeti aldıktan sonra kendiliğinden hiç bir şey değişmez. A sınıfı ehliyet istiyorsanız tekrar ehliyet başvurusu yapıp sıfırdan alıyormuş gibi sınava girersiniz. Tek farkı yazılı sınav olmaması çünkü trafik eğitimini almış olduğunuz farzedilir.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti aldıktan sonra kendiliğinden hiç bir şey değişmez. A sınıfı ehliyet istiyorsanız tekrar ehliyet başvurusu yapıp sıfırdan alıyormuş gibi sınava girersiniz. Tek farkı yazılı sınav olmaması çünkü trafik eğitimini almış olduğunuz farzedilir.
    Yanlış. Eski tip kart A2 yeni sistemde A ya dönüşecek. Yani hak kaybı olmayacak.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış. Eski tip kart A2 yeni sistemde A ya dönüşecek. Yani hak kaybı olmayacak.
    Bende sizin gibi biliyorum fakat aksini iddia edenler var, Kesin bilen biri varsa bilgilendirsin lütfen. Ehliyetimi 2013 de aldım şimdi o tarihten bu yana 700 cc motorum var diyelim ve kullanıyorum, durduk yere neden tekrar gidip ehliyet yükselteyim hali hazırda kullandığım bir makinayı kullanmak için, saçma değilmi ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın dediği gibi eski haklar kaybolmuyor tabi çevremde 2015 te ehliyet alıpta yaşı 19 olupta değiştirip Asınıfıda ekli ehliyet görmedim 24 yaşını doldurmadın yürü git ne A sınıfı denirmi emniyete sormak lazım yeni yasada 24 yaş tamm sa A sınıfı alınabiliyor am velakin istanbulda bile 3 5 yerde A sınıfı verebilen kurslar var sebebi 3 farklı cc de en üst cc motor 750 veya üstü olması gerekiyor ve eğitim alanı böyle cengaver makine verildiği için olması şart bu şartları bir çoğu yerine getiremediği için A sınıfını veremiyor

He ben A sınıfı aldım kalavi olsun diye ufak cc scooterda kulansam yarınlar ne getirip ne götürceği beli deyil eskiden E sınıfıda almış ne edicen demişlerdi şimdi istesende alamıyorsun kalavi sıralama ve zaman para gerekli her araç için

Tefo arkadaşın dediği gibi yeni tip ehliyet arkasında araç tanımlı kulanabiliceğin araçlar gösterir tirafikte ehliyetin arkasına bakıp ruhsata bakım ehliyet sınıfına bakınca ehliyetsiz kulanıyormuşsun gibi kalavi cezanı alırsın
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Kymco People S200
    isterseniz 18-19 yaşında olun eğer 2016dan önce aldıysanız a2 ler A Sınıfı olur. Kesin bilgidir.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı senolas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sizin gibi biliyorum fakat aksini iddia edenler var, Kesin bilen biri varsa bilgilendirsin lütfen. Ehliyetimi 2013 de aldım şimdi o tarihten bu yana 700 cc motorum var diyelim ve kullanıyorum, durduk yere neden tekrar gidip ehliyet yükselteyim hali hazırda kullandığım bir makinayı kullanmak için, saçma değilmi ?
    HORT!!!
    kesin biliyorum. eski a2 yeni kartta a olarak basılır.

neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. A ehliyet alabilmen için sadece 21 i doldurman yetmez, 2 sene a2 ehliyetinde olması lazım.
    http://trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-39-2/
    benim a2 ehliyetim yok. yaş 30. 12 senedir b ehliyetim var. kursu aradım direk A alacağım dedim olur dediler.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim a2 ehliyetim yok. yaş 30. 12 senedir b ehliyetim var. kursu aradım direk A alacağım dedim olur dediler.
    Yaşım 32. 13 yıllık B ehliyetim vardı. Direk A sınıfı alabiliyorsun. Bunun yaş sınırı 24 dür. Yani 24 yaşını geçtiyseniz direk A sınıfı alabilirsiniz.
    neyzen38 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman A dan devam gidip s1000rr alalım

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    benmde daha önceden a2 ehliyetim vardı yeni ehliyet alayım değiştireyim dedim baktım a sınıfı olmuş seninde aynı olur

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yukarıdaki arkadaşa göre cevap vermiştim.

bu tür bilgilerin tümü internette kolayca bulunabiliyor.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar maalesef verdiğiniz bilgilerin çoğu yanlış,

A sınıfı ehliyet için 24 Yaş şartı veya 2 Yıllık A2 Deneyim şartı aranmaktadır,

A2 Ehliyetinizle bahsetmiş olduğunuz motosikletleri kullanırsanız Ehliyet Yetersizliğinden yani Trafik Cezası Madde 39/2 den 700 TL ceza yersiniz,

Bir Çok Trafik Polisi Yeni Ehliyet yasasına hakim olduğu için Ruhsatınız da yazan Kwa değerine bakabilir.
    musclegent bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)