Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A1 Ehliyeti Alıcam Sadece Sınava Girsem Olur Mu ? Yardım !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Merhabalar,ben uzun süreden beri ehliyetsiz motor kullanıyorum şuan 16 yaşındayım ben her hangi bir ehliyet kursuna gitsem sadece sınava girsem olur mu yani sınav ücreti versem ?

Bana arkadaşım demişti ki sürücü kursuna gittim motor kullanmayı biliyor musun diye sormuş oda evet biliyorum demiş o zaman sadece sınava sokalım kurs ücreti verme demiş .

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ama teorik dersler var. Mutlaka kursa girmen gerekir diye tahmin ediyorum.
    Motorcu78 bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama teorik dersler var. Mutlaka kursa girmen gerekir diye tahmin ediyorum.
    Kitabı var kitabı alıcam okuyucam boşuna 800 900 tl vermek istemiyorum .

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kurs senin dersi aldığını göstermek zorunda. Ücretini almadan nasıl gösterecekler? Ben de senin soruna soruyla cevap veriyorum ama olsun. Bence, kurslardan birini ara, sor.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurs senin dersi aldığını göstermek zorunda. Ücretini almadan nasıl gösterecekler? Ben de senin soruna soruyla cevap veriyorum ama olsun. Bence, kurslardan birini ara, sor.
    Yarın arıcam arkadaşım yanılmıyorsam dediğin gibi dersi aldığımı göstermeli normalde fakat kurs ona demiş ki biz gösterdi olarak gösteririz sen sınava girersin demiş ben işte yarın arıcam kursu umarım öyledir boşuna 800 900 tl masraf çıkarmak istemiyorum.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Varya sinirimi ifade etmek zor olum sanki marifetmiş gibi ehliyetsiz motor kullandığını yazmışsın birde bedavaya getirmek için böyle konu açmışsın.Ha olur olur maddi durumun el vermez o zaman para bitiktir.Devletin koyduğu prosedür var sonuçta sen yazılı sınava girmem gerek öyle göstermeyle falan olmaz o iş denetimi var bu işin.sınavlar heyet önünde yapılıyor.Oldu oldu kaza yaptın öldün,yaralandın yada karşı tarafta hasar oldu yazık günah değilmi hem sana hem karşı tarafa.Adam kimi muhattap bulacak bunları hiç düşünmedin mi şimdiye kadar.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varya sinirimi ifade etmek zor olum sanki marifetmiş gibi ehliyetsiz motor kullandığını yazmışsın birde bedavaya getirmek için böyle konu açmışsın.Ha olur olur maddi durumun el vermez o zaman para bitiktir.Devletin koyduğu prosedür var sonuçta sen yazılı sınava girmem gerek öyle göstermeyle falan olmaz o iş denetimi var bu işin.sınavlar heyet önünde yapılıyor.Oldu oldu kaza yaptın öldün,yaralandın yada karşı tarafta hasar oldu yazık günah değilmi hem sana hem karşı tarafa.Adam kimi muhattap bulacak bunları hiç düşünmedin mi şimdiye kadar.
    Abicim ehliyetsiz dediğim 3 ay felan köyde kullandım onuda yani yalnış anlaşılma olmasın.

En az 2 saat ders alinmali anladigim kadar

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Tüh be Biz A sınıfına 1.500 tl boşuna verdik neresi ora söylede çevremdekileri oraya yönlendirem bedava ehliyet alsın lar
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüh be Biz A sınıfına 1.500 tl boşuna verdik neresi ora söylede çevremdekileri oraya yönlendirem bedava ehliyet alsın lar
    Abicim sinav ucreti diyorum ben sadece 400 tl birsey çıkıyor oda bana arkadaşım boyle dedi sizlere soruyorum doğru mudur diye ters ters cevap veriyorsun

Motosikleti
    .
    Benim bildiğim teorik eğitim şart.sertifika eğitimleri gibi düşünün,onlardada belirli saat eğitim ve uzaktan eğitim görmen gerekiyor,sonrasında sınava giriş hakkını kazanıyorsun.bundada öyle,eğitim zorunlu hale getiriyorlarki,hem trafik kalitesi artsın hemde birileri kazansın.yoksa sadece sınavla olsa herkes kitapçıdan kitabını alır çalışır.her sürücü kursundan geçen trafiğe dört dörtlük hazır mı çıkıyor tabiki hayır:-)o para o kursa gidecek kaçış yok.
    neyzen38 bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşuna hayal kurma kardeşim, o senin dediğin tee 1980 lerde, yani bu işlere emniyet bakarkendi. Şimdi sen minimum 1.000 TL ayırmaya bak.
    neyzen38 bunu beğendi.

La trolleme artik

Sürücü kurslarına devlet tarafından zorunlu kılınmış bir tarife vardır. Kurs fiyatlarının da alt sınırı (600₺ idi)kanunla zorunlu kılınmış. Buna ders ücreti de dahil. Farklı şehirlerde farklı fiyatlar olabilir. Bu alt sınır.
    Size düşük fiyat veren bir kurs zaten ders ücretini hesaba katmaz ve sizin motosiklet kullanabildiğinizi varsayar. Dolayısiyle en asgari eğitimi verecek kurs 2-3 kez sizi çağıracak ve sınav parkurunu tanıtacak. Parkurda birkaç tur atarsınız. Bu sırada hoca kabiliyetinize bakar. Eğer sıkıntı yoksa bu eğitimle sınava girersiniz.
    Ha kursun size kanunda belirtilen asgari eğitimi vermesi gerek ama alır ister almazsınız. Yalnız almazsanız fiyat düşmez.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kurslarına devlet tarafından zorunlu kılınmış bir tarife vardır. Kurs fiyatlarının da alt sınırı (600₺ idi)kanunla zorunlu kılınmış. Buna ders ücreti de dahil. Farklı şehirlerde farklı fiyatlar olabilir. Bu alt sınır.
    Size düşük fiyat veren bir kurs zaten ders ücretini hesaba katmaz ve sizin motosiklet kullanabildiğinizi varsayar. Dolayısiyle en asgari eğitimi verecek kurs 2-3 kez sizi çağıracak ve sınav parkurunu tanıtacak. Parkurda birkaç tur atarsınız. Bu sırada hoca kabiliyetinize bakar. Eğer sıkıntı yoksa bu eğitimle sınava girersiniz.
    Ha kursun size kanunda belirtilen asgari eğitimi vermesi gerek ama alır ister almazsınız. Yalnız almazsanız fiyat düşmez.
    Teşekkürler abicim oldukça açıklayıcı bir yorumun oldu teşekkürler.

Motosikleti
    Henüz yok
    İstesende istemesende toplam yaklaşık 1.200 tl para vericeksin a1 ehliyet için. Bana kitap verdiler hić okumadım yazılıdan 80 le geçtim. Direksiyon eğitimibde 2-3 saat motor sürdüm. Sonra sınava girip geçtim. Motor kullanmayı biliyosan direksiyon eğitimine gitmek zorunda değilsin ama mecburen para vermen lazım. Toplam 1.200 a1 ehliyet. 😂 abi çok iyi yaa.

Alıntı Motorcu78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,ben uzun süreden beri ehliyetsiz motor kullanıyorum şuan 16 yaşındayım ben her hangi bir ehliyet kursuna gitsem sadece sınava girsem olur mu yani sınav ücreti versem ?

Bana arkadaşım demişti ki sürücü kursuna gittim motor kullanmayı biliyor musun diye sormuş oda evet biliyorum demiş o zaman sadece sınava sokalım kurs ücreti verme demiş .

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Alıntı Ensar.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstesende istemesende toplam yaklaşık 1.200 tl para vericeksin a1 ehliyet için. Bana kitap verdiler hić okumadım yazılıdan 80 le geçtim. Direksiyon eğitimibde 2-3 saat motor sürdüm. Sonra sınava girip geçtim. Motor kullanmayı biliyosan direksiyon eğitimine gitmek zorunda değilsin ama mecburen para vermen lazım. Toplam 1.200 a1 ehliyet. �� abi çok iyi yaa.
    Aynen bugün bizzat gidip görüştüm istesemde istemsemde kurs ücretini alıyorlar yardımlarınız için çok teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)