Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başangıç İçin Hangi Yolu Tercih Etmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Selamlar arkadaşlar,

Uzun yıllardır motosiklet düşüncem vardı ama bu aralar ancak alma aşamasına gelebildim. Yaşım 23. A sınıfı ehliyetim var. Mekan İstanbul 5 yıldır arabam var ve trafiğin kurtlar sofrası olduğunu iyi bilirim. Motoru işe gidip gelirken günde 80 km. civarı kullanacağım. Yılda 20.000 km'yi rahatlıkla geçerim. Ekonomik açıdan çok sıkıntılı değilim. Yalnızca fiyat yükselirse bekleme sürem de artar. Arada 1000 tl fark varsa ikinci el almam gider sıfır alırım diye de düşündüm. 1 yılın ardından CB500F gibi bir motosiklete geçme hedefim var. Önümdeki seçenekler ise;

1 - Bu ay içerisinde sıfır Pulsar 200NS almak ve 1 yıl kullanıp satmak.
    Bu seçenekte bazı kişiler o motora para verme çok sıkıntı çekersin diyor. Ben bu kadar karamsar değilim. ABS olmaması da dezavataj. Ama fiyatı özelliklerine göre iyi ve satması da zor olmayacak.

2 - 3 ay bekleyip sıfır Duke 125 ya da ikinci el 200 ABS almak.
    Bunu Pulsar alma diyen kişiler önerdi. ABS var ve muhtemelen daha güvenilir. Ama performans olarak daha düşük ve 4.000 TL civarı fiyat farkı var. Ayrıca kış ortasında motor almış olacağım.

3 - Daha fazla bekleyip ilkbaharda almak.
    Bu seçenekte geç başlamış olacağım. Her gün aşırı derecede trafik çekiyorum. Bundan bir an önce kurtulmak istiyorum.

Sizin başka önerileriniz var mıdır? Başka motosikletler de olabilir. Ama ABS olmayan ve 1 yıldan fazla kullanmayacağım bir motora Pulsar'dan fazla para vermenin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Siz tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

https://m.youtube.com/watch?v=1WqY7Z3VkJY

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:53 ----------

Ayrıca motosiklet tercihi konusunda https://m.youtube.com/watch?v=Ty93hcs35Y8 bu videoya bakabilirsiniz.

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    Kardesim bu konular çok açıldı kapandı onlara bir bak tabi hiç tecruben yokmuş farzediyorum albi 125 ybr bir sene bin at acamiligini onsan sonra büyüt

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Benim önerim 3. Yol

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Yiğidi öldür hakkını yeme, Pulsar güzel motor dar bütçe için kaliteli.

Para okadar sıkıntı değil diyorsan,Absli daha kaliteli birşey alacaksın,canını emanet ediyorsun
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yebere gibi bi motor varken göz ardı etme yinede. bi bardak benzinle kıtalar arası yolculuk yapar, sadece lastiğin patlarsa durursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler