Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Küçük Şehirlerde Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Öyledir memleketim yapacak bir şey yok uyum sağlamak lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Buzdolabinin arasinda motorlar.. walla cok zor ya.. istanbulu bi ziyaret etmek lazim bence.. karar verip bi zaman ayirmak lazim..

"Iki yuz elli mi bin dolar?" --mecnun çınar

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Iki yuz elli mi bin dolar?" --mecnun çınar
    Motosikletler, yedek parçalar, aksesuarlar vs. Güzel birşey olsun isterim.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Artçılı, montlu, pantolonlu, kasklı, full korumalı, topcaseli, yeşil bir motosikletin üstünde Isparta'nın bir köşesindeki küçük bir ilçenin benzinliğinden çıkıyoruz yavaşça...

Yanından geçtiğimiz yaşlıca bir abimiz: "Hoş geldiniz! Hoş geldiniz!" ...

Böyle de bağrına basan, misafirperverdir Anadolu insanımız...

Tabii, insanın kendi ilçesinde turist sanılması ayrı bir güzellik
    agris bunu beğendi.

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçılı, montlu, pantolonlu, kasklı, full korumalı, topcaseli, yeşil bir motosikletin üstünde Isparta'nın bir köşesindeki küçük bir ilçenin benzinliğinden çıkıyoruz yavaşça...

Yanından geçtiğimiz yaşlıca bir abimiz: "Hoş geldiniz! Hoş geldiniz!" ...

Böyle de bağrına basan, misafirperverdir Anadolu insanımız...

Tabii, insanın kendi ilçesinde turist sanılması ayrı bir güzellik
    Ege akdeniz oyle. Bi de afyon, kutahya, konya var yalniz. Bakar, oylece bakar. 1 metreden yuzune bakar. Agzini da acmaz. Oylece sana ve motor suren esine bakar. 1 metreden. Konya'da yazin sicaginda golgede soluklanmamiza izin vermeyip otede oturun demisti bi benzinci de...
    agris bunu beğendi.

Komşu il uşaktan selamlar 😄 buralar küçük yerler dediğiniz doğru herkes herkesi tanır ve tam ekipman giyenlerle hep aynı muhabbetlere girilir 😄😄 ama uşakta yanlış bilmiyorsam 4 tane motosiklet klübü var, ben 1 tanesinden birkaç kişi tanıyorum onlar da birbirine çok bağlı her çarşamba toplantıları olur, etkinlikleri olur, diğer illerden gelen motosiklet klüplerini ağırlarlar vs vs. Yani iş istemekte bitiyor bence 😄
    Not: motosikletim henüz yok fakat bu camiadan tanıdığım birkaç kişi var onlarla konuşmamdan çıkardığım sonuçları yazıyorum 😄
    agris bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ege akdeniz oyle. Bi de afyon, kutahya, konya var yalniz. Bakar, oylece bakar. 1 metreden yuzune bakar. Agzini da acmaz. Oylece sana ve motor suren esine bakar. 1 metreden. Konya'da yazin sicaginda golgede soluklanmamiza izin vermeyip otede oturun demisti bi benzinci de...
    Çok doğru tespit. Bu saydığınız üç şehirde çok başka bir kafa yapısı hakim.

Motosikleti
    YBR 125
    ATV'si olan şalvarlı teyzelerimizi de +değer olarak yazmak istiyorum küçük şehire.

Küçük yer. Bağına bahçesine gitmek, pazar eşyalarını taşımak, ağrılarından dolayı yürümemek için atv alan teyzeler fazlaca.

Normalde "gocaman garı motura mı binermiş" derler diye umuyor insan ama "pek güzel valla, ben de alacaam, her işini görüyor bizim falanca" diye sıcak bakıyor teyzeler.

sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Karadeniz bolgesinde yaklasik 25 bin nufusu olan kucuk bir ilcede yasiyorum. Ama yollari gorseniz en ufak bir puruz dahi bulamazsiniz pist gibi masallah yollarimiz, yeni ve duble yol hep. Tuneller var ardi ardina...Viraj sevdalilari icin bicilmis kaftan, duzluk de var jilet gibi hem de...Ama motosiklet kullanicisi yok iste, herkes arabaci burda. En fazla scooter var yasli dayilar kullaniyor onlari da. Guvenlige son derece onem veren biriyim,cok kisa mesafeye bile motorla gidecek olsam, uzerimde tulum-bot-eldiven-kask kombinasyonu kesinlikle olur. Uzerimde bu yaris pisinden firlamis gibi kombinasyonu gorenler yari hayranlik yari " kim ula bu artiz burda " diye bakiyordu baslarda, simdi alistilar gerci adim bile cikmis

Ben de birkac ornek vermem gerekirse;

- Gar mi yagayi usagum ? ( yaz aylarinda giydigim botlarla eldivenleri kastediyor )
    - La yine pozdin oni... (her 300 kmde bir arka tekeri sehpaya alip zincirin temizligini yaglamasini yaparken, bunlara sahit olup en son dayanamayan komsumun feryadi )
    - Sen agilli basli bi usaksun ne isin oli seytan icaduyla ( diger komsum )
    - Sana araba alalim bos is bunlar, toros var benim arkadasta satiyor onu alalim sana yaylaya cikarsin odun cekersin
    - Motoru merkezde bi yere 5 dakika birakip donersin selesine oturup selfie cekenlerle karsilasisin.
    - Gecenlerde bir racing motosiklet gurubu evde tv izlerken benim evin onunden gectiler, balkona nasil ciktigimi hatirlamiyorum o derece heyecanlanmistim. ( baya bir kalabaliklardi muhakkak buyuk bir sehirden etkinlik icin geldiler)
    -Servis konusunda sansliyim, sadece 50 km uzaklikta isini cok iyi yapan motosiklet servisleri var. Her tarz motorun hem satisini hem de servis hizmetini veriyorlar.Ama arkadasin da dedigi gibi hic bir ekipmanimi deneyerek alamadim, hep internetten siparis verdim yok cunku buralarda. Olsa bile cok cok kisitli ve istedigin seyleri bulamiyorsun.
    zaferce, teknoturk ve agris bunu beğendiler.

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    eskişehirde yaşıyorum , belki afyohkarahisar gibi kışın çok kar yağmaz eskişehire ama afyon karahisarın ayazı eskişehir'in kuru ayazına su dökemez bir kere, yazdıklarında haklısın , hepimiz motor kullanıyoruz,belki ileriki yıllarda ufak ufak eklem yeri ağrıları başlayacak ama motorsuz olmuyor işte,afyon kara hisarı bilirim, kendim kütahyalıyım ama eskişehirde yaşıyorum ,insanlara fazla aldırış etme sen hayatın tadını çıkarmaya bak,motosiklet servisleri her zaman problem,dua edelimde internet diye bir şeyi icat etmişler,alıyorsun,satıyorsun aracısız işte,eskişehirde servisler varda ne oluyor geçenlerde motoruma fren balatası alayım dedim kimisi 200,kimisi 300 tl para istedi,başın sıkıştımı açıyorsun bir forum sitesi soruyorsun tüm dostlara bu parçayı nereden bulurum ,bilgisi olan paylaşıyor,mesela ben fren balatalarımı istanbul güven motordan aldım forumdaki bir arkadaş sayesinde ön ve arka balataya 40 tl ödedim,eskişehirdeki servilerde bunun 5-6 katını istiyorlar,bizlerde salağız ya, hemen alalım diyeceğiz,sokaktamı buluyoruz biz parayı,onlara vereceğim parayla kaç depo benzin alırım,işin özü bakımıda kendim yapıyorum,aksesuarları da kendim imalediyorum ,yapamadığımı da internetten satın alıyorum, tüm insanlar bildiklerini biri birleriyle paylaşırsa sorunlar ortadan kalkar,selamlar...
    agris bunu beğendi.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Sana araba alalim bos is bunlar, toros var benim arkadasta satiyor onu alalim sana yaylaya cikarsin odun cekersin

Odun çekme fikri iyiymiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Çok yeni bir konu değil ama hakkını da yememek lazım. Şule ablamızı unutmayalım. Afyon-Nepal yolculuğu.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40196626
    sefir67 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)