Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

8 ekim direksiyon sinavi

Motovento
    REKLAM ALANI

8 ekimde direksiyon sinavina girecegim suanda ramzey in 100luk vitesli motosikletliyle iyi kotu kullaniyorum ama hala daha kalkislarda vs debriyaj hakimiyetim duzgun degil 8ekime kadar kursun verecegi egitime bel baglamadan kendi motosikletimle idare edecegim.
    Debriyaj hakimiyeti icin ne onerirsiniz genelde ya motoru cok bagirtip az hareket ettiriyorum yada gazi az verip stop etmesine az kala gazi acarak toparliyorum ne yapmaliyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Kimse yokmu yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Debriyaji kavramaya kadar sal motor hafif hareket edince yavastan gaz verip yavasca debriyaji kapat
    gSol bunu beğendi.

gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150 İnşallah :)
    Alıntı Emremash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaji kavramaya kadar sal motor hafif hareket edince yavastan gaz verip yavasca debriyaji kapat
    bu kadar kısa ve bu kadar güzel özetlenebilirdi motoru bağırtmana hiç gerek yok, debriyajı salmaya başladığında baktın lastik yürüyo hafiften, ver gazı devam et usulca.. ben de bu pazar giriyorum bu arada sınava Pulsar NS 150 ile.. şimdiden başarılar..
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

Alıntı gSol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar kısa ve bu kadar güzel özetlenebilirdi motoru bağırtmana hiç gerek yok, debriyajı salmaya başladığında baktın lastik yürüyo hafiften, ver gazı devam et usulca.. ben de bu pazar giriyorum bu arada sınava Pulsar NS 150 ile.. şimdiden başarılar..
    A1 ehliyetine giriyorum ben 125 cc olacak en az

Motosikleti
    ben de A2'ye giriyorum. Yalnız yanılmıyorsam en az değil en fazla 125 cc olması gerek.. A1 en düşük sınıf

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    A ya gircem o ne zaman ya bilen var mı 8 ekimden sonra

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    hareket etmeden motorun titremesinin başladğı anı hissetmeye çalışabilirsin.
    Bunun için motora gaz vermeden sadece debriyajı hafif hafif bırakarak titremesini hissetmeye calışman faydalı olabilir. ( kavrama noktası )
    Kavrama noktasını anladığını düşündüğün an fazla stop ettirme gibi olaylar yaşamazsın diye düsünüyorum

6,dakikadan sonra izleyebilirsiniz arkadaş basite indergeyip hoşça anlatmış özellikle 8.dakikalara daha iyi bakmanızı tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=GUf6d9eEWMw" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

link : https://www.youtube.com/watch?v=GUf6d9eEWMw

Motosikleti
    Alıntı musclegent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A ya gircem o ne zaman ya bilen var mı 8 ekimden sonra
    bunu ancak ve ancak kursun bilebilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)