Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KAFA ÇAPI 58-59 GİBİ YARDIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Beyler, kafa çapı 58-59 gibi ve kask için mt blade de karar kıldım gibi güneş vizörü de olduğu için ve denediğimde kararsız kaldım m ve l beden konusunda. M denediğimde kafada sanki bir sıkma yok ama epey de sıkı oturdu. Sadece yanak kısmında var ki o da normal. Acaba ne kadar açma yapar çünkü şimdi kış da geldi ve içine bir de balalaykamıdır nedir ondan giymem lazım kafamda tereddüt oluşturdu. Tam ara beden bizim kafa 👽

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Balalayka mı ? Hocam sen beni güldürdün Allah da seni güldürsün!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Mengu16 bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kafa 58-59 ise kafası hariç ne kadardır Allah bilir. Balalayka değil o ayrıca. Baklava..
    Mengu16, shruikan ve Akhunturk bunu beğendiler.

Newsted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SP200
    Hocam kafa ölçüsünde hata olmadığına emin misiniz.Ben de aynı kafa ölçüsüne sahibim ve bunun büyük bir ölçü olduğunu düşünüyorum.Ayrıca mt içinde "normalden bir beden büyüğünü alın, mt 'nin kalıbı dardir" diyorlar.Ki daha bu hafta içinde gidip mt blade denedim ve xl ölçüsü oldu kafama.Ben çok anlamam ben de yeni başlayacağım fakat orada bulunan motorcu başka bir abi baktı.Kafami sağa sola ve aşağı yukarı hareket ettirerek olup olmadığını kontrol etti ve sonunda xl ölçüsünün benim için uygun bir ölçü olduğunu söyledi.Şaşırdım sizin m ve l arasında kararsız kalmaniza.Açıkçası şimdi beni de düşündürdünüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Ayrıca ben revenge stoğu kalmadığı için blade denedim.Sharp testlerine bakarsanız blade 3 revenge ise 5 yıldız almış durumda.Sırf güneş vizoru var diye güvenlikten ödün vermeyin ikisi de aynı fiyat sonuçta

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    şimdi kafa çapı diyince...

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi kafa çapı diyince...
    Boyunu geçtik de kafası mi kaldı :D

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Newsted adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kafa ölçüsünde hata olmadığına emin misiniz.Ben de aynı kafa ölçüsüne sahibim ve bunun büyük bir ölçü olduğunu düşünüyorum.Ayrıca mt içinde "normalden bir beden büyüğünü alın, mt 'nin kalıbı dardir" diyorlar.Ki daha bu hafta içinde gidip mt blade denedim ve xl ölçüsü oldu kafama.Ben çok anlamam ben de yeni başlayacağım fakat orada bulunan motorcu başka bir abi baktı.Kafami sağa sola ve aşağı yukarı hareket ettirerek olup olmadığını kontrol etti ve sonunda xl ölçüsünün benim için uygun bir ölçü olduğunu söyledi.Şaşırdım sizin m ve l arasında kararsız kalmaniza.Açıkçası şimdi beni de düşündürdünüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Ayrıca ben revenge stoğu kalmadığı için blade denedim.Sharp testlerine bakarsanız blade 3 revenge ise 5 yıldız almış durumda.Sırf güneş vizoru var diye güvenlikten ödün vermeyin ikisi de aynı fiyat sonuçta
    kafa ölçüsü aynı olabilir ama kafa yapısı da önemli
    mesela ben cox modelde farklı kullanırken, shubertte tepede boşluk hissediyorum, agv nin devil modeli tam uyarken, farkı bir modelde beden farkı oluştu..
    hatta aynı marka ve bedende bile biri öylesine sıktı ki, öteki tam oturdu..
    denemeden almayın..
    o kask içimn ise, başka model ve beden deneyip nasıl sarıp kavradığına dikkat edin.
    nolan n91 mesela harika oldu ama havalandırması öyle zayıf ki, kışın gözlüğüm bugu yapıyor, açık vizorde içeri yağmur giriyor..
    yani;

beden, rahatlık, ugunluk, havalandırma, çene bağlantı kilidin kuşağı ( benimki boğazımı fena sıkıyor ) ve DD olmalı.. en güvenlisi o ) vizor yapı malzemesi, kimisi kırılıp göze batma riski taşıyor. haa, bir de ses geçirmeme kalitesi..
    öte yandan, yazın kışın sürekli balaklava kullanın.
    ter kukusu ve terin kask içi döşemesini çürüttüğü bir gerçek.
    kışın da balaklava ciddi şekilde soğuktan koruyor.
    bunlara riayet ederek balaklavayla ve düşünüyorsanız da kask ses sitemiyle ( intercom ) deneyin.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafa ölçüsü aynı olabilir ama kafa yapısı da önemli
    mesela ben cox modelde farklı kullanırken, shubertte tepede boşluk hissediyorum, agv nin devil modeli tam uyarken, farkı bir modelde beden farkı oluştu..
    hatta aynı marka ve bedende bile biri öylesine sıktı ki, öteki tam oturdu..
    denemeden almayın..
    o kask içimn ise, başka model ve beden deneyip nasıl sarıp kavradığına dikkat edin.
    nolan n91 mesela harika oldu ama havalandırması öyle zayıf ki, kışın gözlüğüm bugu yapıyor, açık vizorde içeri yağmur giriyor..
    yani;

beden, rahatlık, ugunluk, havalandırma, çene bağlantı kilidin kuşağı ( benimki boğazımı fena sıkıyor ) ve DD olmalı.. en güvenlisi o ) vizor yapı malzemesi, kimisi kırılıp göze batma riski taşıyor. haa, bir de ses geçirmeme kalitesi..
    öte yandan, yazın kışın sürekli balaklava kullanın.
    ter kukusu ve terin kask içi döşemesini çürüttüğü bir gerçek.
    kışın da balaklava ciddi şekilde soğuktan koruyor.
    bunlara riayet ederek balaklavayla ve düşünüyorsanız da kask ses sitemiyle ( intercom ) deneyin.
    Anladım hocam.Aslında blade e baktığım için internetten aynı beden revenge sipariş edecektim ama şimdi gidip mt kasklari satan bir yer bulup revenge i her bedende ayrı ayrı deneyip bakacağım ve tavsiyeleriniz üzerine değerlendirme yapıp ona göre alacağım.DD dediğiniz tam olarak nedir anlamadım ama
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Dio

Hocam ölçü konusunda bende öyle duydum ama burdaki satıcı bir arkadaş kendi mezura ile ölçtü ve aşağı yukarı bu ve ikisi arasında bir beden olması lazım sana dedi. Yoksa bende xl mı olur acaba diye düşünüyordum. Fakat giyince sanki haklı gibi geldi. Ayrıca kaskların arkasındaki ölçüye de uyuyor beden yani 59-60 için L yazıyor. 57-58 için de M yazıyor.
    Bu arada neden blade çünkü güneş vizörü var. Ben antalya'dayım ve güneşe karşı çok yol yapıyorum, daha kullanışlı sanki. Satıcı arkadaş da senin kullanımına daha çok uyar sanki dedi. Genelde çünkü sabah erken ve akşam üstü uzun yol gidiyorum.

Ustad balaklava olmasin

Bu iyiymiş 😂

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustad balaklava olmasin
    Hocam ben balıklama atladım balalayka diye 😂

Motosikleti
    MT07
    O taş o kuyudan çıkmaz...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    içimiz ne kadar da kötü

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahaha, napiim hocam bir an aklıma gelmeyince onun gibi bir şeydi işte dedim 😂

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Ben de 1 ay önce eşim ve kendime 2 adet m beden mt revenge kask aldım.Bundan önceki kasklarım eşim s ben ise m beden kullanıyorduk.Mt kaskların dar olduğunu duymuştum.Gidip denemeye gittik ben l bedeni denedim bol geldi sonra m bedeni aldım mecbur.Kask tam oldu ama biraz süre geçtikten sonra kulaklardan sıkmaya başlıyor ama intercom ile ilgili de olabilir.Bu arada güneş vizörü var diye helmet modellerini almanızı önermem.Çünkü revenge 5 yıldız diğerleri 3 yıldızdır.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Anladım hocam.Aslında blade e baktığım için internetten aynı beden revenge sipariş edecektim ama şimdi gidip mt kasklari satan bir yer bulup revenge i her bedende ayrı ayrı deneyip bakacağım ve tavsiyeleriniz üzerine değerlendirme yapıp ona göre alacağım.DD dediğiniz tam olarak nedir anlamadım ama
    DD kilit sistemi..
    hatta 3-5 yıl önce gp yarışlarında bir kazada kilit açılmış, pilot ölmüştü
    Klavuzlu sürüş akademisi eğitmenlerinden Serhat Klavuz abişmizle bereber uzun kritikler yapmıştık o zaman.
    en güvenilir sistem olarak kabul edilen kask kilit sistemi şu anda o

https://www.google.com.tr/search?q=d...sNNcqW3q2vM%3A

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 1 ay önce eşim ve kendime 2 adet m beden mt revenge kask aldım.Bundan önceki kasklarım eşim s ben ise m beden kullanıyorduk.Mt kaskların dar olduğunu duymuştum.Gidip denemeye gittik ben l bedeni denedim bol geldi sonra m bedeni aldım mecbur.Kask tam oldu ama biraz süre geçtikten sonra kulaklardan sıkmaya başlıyor ama intercom ile ilgili de olabilir.Bu arada güneş vizörü var diye helmet modellerini almanızı önermem.Çünkü revenge 5 yıldız diğerleri 3 yıldızdır.
    Hocam bildiğim kadarıyla 3 yıldız alma sebebi o vizör zaten. Yani onu çıkarınca oluyor sana revenge gibi bir şey. Yani sık sık sabah erken ve akşam üstü yol yapıcam ve sürekli gözlük tak çıkar yapmak yerine vizörlü olanı almak daha mantıklı geldi. Dün mesela akşam üstü side'den antalya'ya dönerken güneş ciddi rahatsız etti. En sonunda durdum ve gözlük taktım. İlerleyen saatte de hava kararmaya başlayınca bu seferde durup çıkarmak zorunda kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustad balaklava olmasin
    Dün itibariyle hakim siyah renk üstüne yeşil, beyaz ve gri çizgili mt blade aldım L beden. İçine bir de bant, işlem tamam. Bir de gittim honda ataberk'ten prohel botari mont aldım kışlık, kurtuldum soğuk yemekten. Evveli gün side'ye giderken sabahın 6'sında epey soğuk oldu 😨
    yürekçe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)