Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektrikli SS Görünümlü Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu anki pil teknolojisi ile üretilen elektrikli motosikletler benzinli motosikletlerin yanında aşırı pahalı ve sorunlu(menzil şarj süresi vs) kalıyor. Elektrikli otomobil ve motosikletlerin kullanılabilir f/p oranını yakalaması için pil teknolojisi gelişmeli. Reklamlardaki yalanlara inanmayın o 60 km yazan menzil hiçbir zaman 60 km olmuyor 20-30 km'de bitiyor o akü. Performansına baktığımızda 2000 liralık dandik çinli scooter 5000 liralık elektrikliden kat kat daha kullanışlı oluyor.
    elbette ilk göstermiş olduğum modeller kaliteli değildir fiyat ve görünüme bakılırsa muhakkak birşeyler eksik olacak ki bu da şüphesiz performans ve pil ömründen eksilecek demektir. Bu motorlardaki mantık havalı görünsün yeter mantığıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

TESLA firmasının ürettiği yüksek performanslı bir motosikleti var. Sessiz çalıştığı için fark edilmesini sağlamak üzere bir ses kiti koymuşlar. İvmelenmesi çok etkileyici.

Merhaba,

Gümrüksüz alışveriş için 2016 yılı sınırı 74 euro biliyorsunuzdur umarım. Bunun üstündeki miktarda gelen ürünler gümrüğe takılır. Beyanname vs. oluşturulması (gümrük takipçileri tarafından) ve malın toplam tutarı üzerinden gümrük vergisinin ödenmesi (yanlış hatırlamıyorsam ab üyesi ülkeler için 18%, diğerleri 20%) gerekmektedir.

Astarı yüzünden pahalıya gelmesin diye uyarmak istedim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki yasal boyutları nelerdir ? Yurtdışındaki işleyiş bir yana Türkiye'de ruhsat alma,sigorta,muayene,vergilendirme gibi yasal boyutlarını hep merak etmişimdir. Bunların 2. el piyasası nasıl döner onu da çok merak ediyorum.
    Turkiye'de Zero satiliyor sanirim, orayla baglanti kurun bence. Hesapli olmayacagini soyleyebilirim. Ama benzinden ciddi tasarruf saglarsiniz. Bakim da yok gibi bisey.

Powerpack ile Zero'nun menzili sehir ici 317 km olarak geciyor. Basip zorlasaniz bile 200km'nin asagisina kolay kolay dusmez herhalde. Ama dedigim gibi, pil pahali.

Farkli avantaj ve dezavantajlari var. Gece ful sarj burada $1.5'a maloluyor. Oradan ne kadar yaktigi hesabini yapin. Yag degistirme yok, subap ayari yok, antifriz yok, sanziman yok, debriyaj yok, zincir degistirme yok,... Sadece fren sivisi ve balatalari var.

Velhasil farkli avantaj ve dezavantajlar soz konusu. En buyugu tabii ki pil fiyati. Onun disinda surekli uzun yol icin uygun degil, o kadar. Pil fiyati inse, sehir ici benzinli arac kalmaz burada. Ulkemizde ise elektrige %500 zam falan gelir herhalde.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Kısaca uzak durun.Kalitesizliği üzerinden akıyor zaten.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TESLA firmasının ürettiği yüksek performanslı bir motosikleti var. Sessiz çalıştığı için fark edilmesini sağlamak üzere bir ses kiti koymuşlar. İvmelenmesi çok etkileyici.
    Ortalikta dijital cizimler var, ama motosiklet yok; ki yapmayacaklarini aciklamislar zaten:

http://www.greencarreports.com/news/...that-rendering

Dedigim gibi, bu isi dogru duzgun yapip basarili olmus tek sirket var: Zero

http://www.zeromotorcycles.com/

On senedir yapiyorlar bu arada. 5-6 sene once ortalikta gezerken gordugum gizemli aletin ne oldugunu cok sonra ogrendim

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Aliexpresden ekmek alır gibi aldığın zaman gelmiyor bu ürünler,öyle bir dünya yok yani boşuna tribe girme kısaca.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Cok komik be buna binen adam gorsem gulmekten catlarim ozenti diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fosil yakitli motorlarin coktan sonu geldi aslinda, dunyada kalan son 50 yillik yakit rezervini de cikarip, millete iteleyip paralarina para katmak isteyen dev petrol firmalari tarafindan kompanse ediliyor fosil yakitli motor uretimi.

İcten yanmali motorlar zaten verimsiz, isi kaybi, mekanik surtunme kaybi derken yaktiginiz yakitin anca 1/3 oraninda verim alabiliyorsunuz. Dizeller ozellikle turbolarin gelistirilmesinden sonra en verimli motor olsalarda malum cevrenin agzina tukurdukleri icin yakin zamanda tedavulden kalkacaklar. Bir sure hibrit motorlari gorecegiz, ardindan fosil yakit iyice azalinca pat yeni pil teknolojileri cikacak, aslinda var su anda ama o zaman cikacak, simdi cikaracak bir babayigit tanimiyorum, muhendis olsa yedi sulalesi kurur, firma olsa yikip uzerine beton dokerler, devlet olsa haritadan silinir. Bu denli ciddi durum. O yuzden pasa pasa benzinli motorlarin keyfini cikarin, cocuk ve torunlarimiz zaten fosil yakit bittigi icin pasa pasa elektrik motorlari kullanacaklar. Sonra belgeler sizacak itiraflar olacak, evet teknolojimiz vardi ama kullanmadik, miş miş miş de muş muş muş...

Durum bundan ibaret,omrumuz yeterse gorecegiz. Fosil yakit bitmeden bize rahat yok acikcasi. Zaten o zaman dengeler degisecek, haritalar yeniden olusacak, devletler yikilip kurulacak. İnsanlar fosil yakit esaretinden kurtulduklarinda daha bir bagimsiz olacaklar. Havadan, sudan, gunesten, denizden, herseyden enerji uretip depolayabilecekler, bu sirketlerin yada somurgeci devletlerin hosuna gitmeyecek. Gecim kaynagi petrol olan baskada bir bok olmayan arap ulkelerininde halini dusunemiyorum. Kuduz kopek gibi cevrelerine saldiracak, buyuk gocler olacak. Terkedilen verimsiz topraklar hepsi iyice collesecek.
    essegesse bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elektrikli scooter çok eğlenceli bişey bu arada sessiz sessiz sigara bira çerez yaparak yazlık mekanda gezmenin tadı hiç bir şeyde yok

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jfip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Gümrüksüz alışveriş için 2016 yılı sınırı 74 euro biliyorsunuzdur umarım. Bunun üstündeki miktarda gelen ürünler gümrüğe takılır. Beyanname vs. oluşturulması (gümrük takipçileri tarafından) ve malın toplam tutarı üzerinden gümrük vergisinin ödenmesi (yanlış hatırlamıyorsam ab üyesi ülkeler için 18%, diğerleri 20%) gerekmektedir.

Astarı yüzünden pahalıya gelmesin diye uyarmak istedim
    Evet konuya hakimin lojistik mezunuyum ama konuyu açma sebebim elektrikli araçlar hakkında bir topic ile forum üyelerinin fikirlerini almak. Zaten aliexpress gibi sitelerden araç almak bur yana aksesuar dışında birşey alman garanti ve teknik destek için uygun site değil.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpresden ekmek alır gibi aldığın zaman gelmiyor bu ürünler,öyle bir dünya yok yani boşuna tribe girme kısaca.
    Tribe girdiğim yok şuan buradaki trip sahibi sensin kardeş burası bir forum ve amaç yorum katarak bilgiyi dağıtmak

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fosil yakitli motorlarin coktan sonu geldi aslinda, dunyada kalan son 50 yillik yakit rezervini de cikarip, millete iteleyip paralarina para katmak isteyen dev petrol firmalari tarafindan kompanse ediliyor fosil yakitli motor uretimi.

İcten yanmali motorlar zaten verimsiz, isi kaybi, mekanik surtunme kaybi derken yaktiginiz yakitin anca 1/3 oraninda verim alabiliyorsunuz. Dizeller ozellikle turbolarin gelistirilmesinden sonra en verimli motor olsalarda malum cevrenin agzina tukurdukleri icin yakin zamanda tedavulden kalkacaklar. Bir sure hibrit motorlari gorecegiz, ardindan fosil yakit iyice azalinca pat yeni pil teknolojileri cikacak, aslinda var su anda ama o zaman cikacak, simdi cikaracak bir babayigit tanimiyorum, muhendis olsa yedi sulalesi kurur, firma olsa yikip uzerine beton dokerler, devlet olsa haritadan silinir. Bu denli ciddi durum. O yuzden pasa pasa benzinli motorlarin keyfini cikarin, cocuk ve torunlarimiz zaten fosil yakit bittigi icin pasa pasa elektrik motorlari kullanacaklar. Sonra belgeler sizacak itiraflar olacak, evet teknolojimiz vardi ama kullanmadik, miş miş miş de muş muş muş...

Durum bundan ibaret,omrumuz yeterse gorecegiz. Fosil yakit bitmeden bize rahat yok acikcasi. Zaten o zaman dengeler degisecek, haritalar yeniden olusacak, devletler yikilip kurulacak. İnsanlar fosil yakit esaretinden kurtulduklarinda daha bir bagimsiz olacaklar. Havadan, sudan, gunesten, denizden, herseyden enerji uretip depolayabilecekler, bu sirketlerin yada somurgeci devletlerin hosuna gitmeyecek. Gecim kaynagi petrol olan baskada bir bok olmayan arap ulkelerininde halini dusunemiyorum. Kuduz kopek gibi cevrelerine saldiracak, buyuk gocler olacak. Terkedilen verimsiz topraklar hepsi iyice collesecek.
    sonuna kadar katılıyorum belki kısa menzilli uzun süren şarj süreleri yüzünden rüyalarında gördükleri motorlara burada çamur atan arkadaşları o zaman göreceğiz. Şunu unutmayın bir şeyin piyasası varsa bunu tüketici yapar. 20.000 liraya şahin satılan bu ülkede su yorumlara bakınca motosiklet piyasasının da neredeyse aynı olduğunu görmek üzücü. Ne demişler
    Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir,yapamayan çamur atar

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ben şöyle birşey görmüştüm. Vızıltısı da pek bir içimi gıdıkladı

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şöyle birşey görmüştüm. Vızıltısı da pek bir içimi gıdıkladı
    https://www.youtube.com/watch?v=WypZvsIj8-k
    Gayet guzel gorunuyor. Keske basarili olsaymis. Sirket hic bir musteriye motosiklet ulastiramadan iflas etmis...

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komplo teorisi disinda katiliyorum. Bir arkadas ta "aslinda cok verimli motor var, bilerek uretmiyorlar" diyordu.

Bir cok komplo teorisi gibi kulaga hoş geliyor ama biraz olayin bilim kismina aşina olanlar bu tur iddialarin komikligini bilirler.

Cok fazla dizi filim izliyoruz, ve malesef bilim hic olmadigi sekilde aksediyor beyaz ekrana.
    mustafa_325 bunu beğendi.

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Güzelmiş...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altın kaplama da olsa, bedava da verseler binmem arkadaş, ve ya en basitinden sanal da olsa o horultuyu duymak isterim, motosiklet ruhuna kesinlikle ters bir olay, ha sadece amacım ulaşım dersen onu bi nebze anlarım.

Motosikleti
    Kuba RX9
    türkiyede kral motor satıyor bunlardan ama alınır mı alınmaz mı tartışılır
    http://www.kralmotor.com.tr/kr25-ava/

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Zero motosikletler var 160-170 km/s hız görüyor.
    supermoto görünümlü olanları çok hoş mesela

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zero motosikletler var 160-170 km/s hız görüyor.
    supermoto görünümlü olanları çok hoş mesela
    Test sürüşü yaptığım yerdeki adamın söylediğine göre en çok satan modeli de oymuş.

Ben daha küçük naked modelini tercih ederdim herhalde. Gerçi ikisi de küçük ve hafif, özellikle güçlerine göre. Superduke'tan daha fazla torku var yahu, hem de sıfır devirde...

Motor sesi deyip elektriğe laf çıkanlar deneseler pişman olurlar bence... Yine benzinli tercih edilebilir ama en azından laf çakma biter o kesin Alet saygıyı hakkediyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test sürüşü yaptığım yerdeki adamın söylediğine göre en çok satan modeli de oymuş.

Ben daha küçük naked modelini tercih ederdim herhalde. Gerçi ikisi de küçük ve hafif, özellikle güçlerine göre. Superduke'tan daha fazla torku var yahu, hem de sıfır devirde...

Motor sesi deyip elektriğe laf çıkanlar deneseler pişman olurlar bence... Yine benzinli tercih edilebilir ama en azından laf çakma biter o kesin Alet saygıyı hakkediyor.
    ama çok pahalılar yav.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)