Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kaza ve daha sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı serkanclhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım uzlaşırlar onlardan bi can gitti allah rahmet eylesin benimde yaralarım var ve benim haklı olduğum nokta çok karşı tarafta sadece can kaybı var bu onları haklı yapmıyor ama vefat eden amcanın yaşama hakkı olduğundan bazı hakları doğuyor. bu arada 68 yaşındaydı amca beyninde tümör varmış ve ara sıra düşüp kalıyormuş
    Bak hastalık veya bir şekilde hepimiz bu dünyada göçüp gidicez anladınmı arkadaşım saten rahmetli amca hastalığı var kısa süre sonra ölüceğide beli bunlar ne pişinde olabilirki başka aynaya bak sor kendine sen halen iyi niyet peşinde koşuyorsun iyi niyetini rahmetlinin mezarını sulayarak yapabilirsin ama kan emici ailesine yapma kanını emerler madem çok seviyorlar dı hasta adamı ne diye ulu ortaya salıyorlar miletin başına bela olsunda yolumuzu bulalım peşindelermi bir düşün derim

Sen kesenin ağzını iyice açmadıkça uzlaşamasınız babanda sakın bir hatta yapıp gel anlaşalım al şu kadar parayı demesin 3 verse 5 daha ver 10 verse 20 daha ver 50 verse 100 daha isterler ne zamana kadar siz bitkisel hayata geçene kadar

Hiç bir şekilde duruşunuzdan ödün vermeyin insanlık namına elden geleni yapın ama fazlasına taviz vermeyin ve hakkını arama adına aileye bildir hem rahmetli süçlü ve siz çok sevenleri hasta adamı sokağa miletin hayatına kastetmesi içinmi bırakıyorsunuz madem çok seviyorsunuz neden zamanında sahib çıkmazdınız şimdide tamamen süçlü olduğunuz halde ve bana maddi manevi zarar ve ölümüme sebeb olup utanmadan davacı oluoyorsunuz neyin peşindesiniz diye söylen ve davacıolucam kayıplarım için insanlıktan anlmıyorsunuz diye çıkış hiç birşey hasta bir adamın bisikletle akan tirafikte seyretmesini haklı çıkaramaz bastıra bastıra aile bireylerine bunu belitki odun kafalarına işler belki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Çita180
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak hastalık veya bir şekilde hepimiz bu dünyada göçüp gidicez anladınmı arkadaşım saten rahmetli amca hastalığı var kısa süre sonra ölüceğide beli bunlar ne pişinde olabilirki başka aynaya bak sor kendine sen halen iyi niyet peşinde koşuyorsun iyi niyetini rahmetlinin mezarını sulayarak yapabilirsin ama kan emici ailesine yapma kanını emerler madem çok seviyorlar dı hasta adamı ne diye ulu ortaya salıyorlar miletin başına bela olsunda yolumuzu bulalım peşindelermi bir düşün derim

Sen kesenin ağzını iyice açmadıkça uzlaşamasınız babanda sakın bir hatta yapıp gel anlaşalım al şu kadar parayı demesin 3 verse 5 daha ver 10 verse 20 daha ver 50 verse 100 daha isterler ne zamana kadar siz bitkisel hayata geçene kadar

Hiç bir şekilde duruşunuzdan ödün vermeyin insanlık namına elden geleni yapın ama fazlasına taviz vermeyin ve hakkını arama adına aileye bildir hem rahmetli süçlü ve siz çok sevenleri hasta adamı sokağa miletin hayatına kastetmesi içinmi bırakıyorsunuz madem çok seviyorsunuz neden zamanında sahib çıkmazdınız şimdide tamamen süçlü olduğunuz halde ve bana maddi manevi zarar ve ölümüme sebeb olup utanmadan davacı oluoyorsunuz neyin peşindesiniz diye söylen ve davacıolucam kayıplarım için insanlıktan anlmıyorsunuz diye çıkış hiç birşey hasta bir adamın bisikletle akan tirafikte seyretmesini haklı çıkaramaz bastıra bastıra aile bireylerine bunu belitki odun kafalarına işler belki
    çok anlatmaya çalıştık an-la-mı-yor-lar. belkide anlamak istemiyorlar yadane biliyim şu an acıları taze bundan dolayı. arkadaşlarım falan dosyaya baktılar kaza anında yanımdalardı herşeyi görüp duydular benimle beraber.bi kazaya şahit olmadılar. bana dedikleri sende sert çık hakkını ıste sende onlar gibi diş göster. sen böyle yapınca uzlaşmak isterlerse uzlaş yok istemezlerse hakkını alana kadar git diyorlar. kötü niyetli değil hiç biri. mezarına gittim kötü oldum ben vesile oldum ölümüne. şimdi çıkıp bide sert çıkamam ayıp günah elalem ne der. yetiştirilme şeklim bu. ya uzlaşacaz yada sigorta karşılayıp istediklerini alacaklar çünkü benim durumum yetmez ailemin hiç yetmez yada vazgeçecekler. en baştan beri belirttim ben bişey talep etmedim hiç ve bu benim haksız oldugumu gösteremez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı serkanclhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok anlatmaya çalıştık an-la-mı-yor-lar. belkide anlamak istemiyorlar yadane biliyim şu an acıları taze bundan dolayı. arkadaşlarım falan dosyaya baktılar kaza anında yanımdalardı herşeyi görüp duydular benimle beraber.bi kazaya şahit olmadılar. bana dedikleri sende sert çık hakkını ıste sende onlar gibi diş göster. sen böyle yapınca uzlaşmak isterlerse uzlaş yok istemezlerse hakkını alana kadar git diyorlar. kötü niyetli değil hiç biri. mezarına gittim kötü oldum ben vesile oldum ölümüne. şimdi çıkıp bide sert çıkamam ayıp günah elalem ne der. yetiştirilme şeklim bu. ya uzlaşacaz yada sigorta karşılayıp istediklerini alacaklar çünkü benim durumum yetmez ailemin hiç yetmez yada vazgeçecekler. en baştan beri belirttim ben bişey talep etmedim hiç ve bu benim haksız oldugumu gösteremez.
    valla psikolojimin bozulduğunu düşünmeye başladım artık

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Çok zor bir durum. İşin hukuksal kısmı ile ilgili yorum yapacak bilgiye sahip değilim. Kazanın ölümle sonuçlanmış olması çok üzücü. Sizde ölebilir veya sakat kalabilirdiniz. Ölüm olması kaybı yaşayan aileyi derinden sarmıştır,kabullenmesi çok zor bir olay. Mahkemeler hakimler zaten hukuksal boyutuna ve neticesine karar verecektir. Sizin manen içinde bulunduğunuz durumd çok ağır. Benim size tavsiyem olayın başka bir açısından olacak. Mutlaka bir psikolojik destek alın. Manen çok yıpratıcı bir sürecin içindesiniz. Geçmiş olsun tekrar.

Motosikleti
    Kuba Çita180
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok zor bir durum. İşin hukuksal kısmı ile ilgili yorum yapacak bilgiye sahip değilim. Kazanın ölümle sonuçlanmış olması çok üzücü. Sizde ölebilir veya sakat kalabilirdiniz. Ölüm olması kaybı yaşayan aileyi derinden sarmıştır,kabullenmesi çok zor bir olay. Mahkemeler hakimler zaten hukuksal boyutuna ve neticesine karar verecektir. Sizin manen içinde bulunduğunuz durumd çok ağır. Benim size tavsiyem olayın başka bir açısından olacak. Mutlaka bir psikolojik destek alın. Manen çok yıpratıcı bir sürecin içindesiniz. Geçmiş olsun tekrar.
    psikiyatriyi düşünüyorum ama söyle bi durum var üniversite mezunuyum ve kpss sınavına gircem. ilerde atanacağım zaman psikolog kaydı çıkıp sıkıntı yapar falan. ailem kazadan sonra doktora götürdü uykusuzluk dalıp gitmeler diye ben önemsemedim bişeyim yok diye dinletemedim. durumu oda aynı şekilde özetledi psikiyatri önerdi bide ilaç yazdı ama ilacı benim üstüme değilde anneme sıra aldırıp annemin üzerine yazdı. ben mevzuyu eve gelince öğrendim ilaç antidepresan ilacıymış ve bu ilacı kendi adına yazdıranlarda askeri sınavlar devletmemuru sınavı sıkıntı oluyrmuş uydurmaca da olabilir ilaç hakkında bi bilgim yok. bende bu yüzden gitmedim psikiyatriye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu işten tazminat odemeden kurtulamazsin, cok gecmis olsun. Birde en az 30 gun yatarin var, %100 hakli bile olsan ,ölüm oldugu icin devletnolay sogusun diye 30 gun muhakkak yatiriyor, acik ceza evine koyarlar ama merak etme,tazminat yine ölümde muhakkak ödüyorsun. Benim arkadasim ,80 yasinda adama gaziemir otobaninda sol seritte carpti ustelik, adamin akli dengesi bozuk, alzehimer hastasi, yurumus otobana, sol seritte en , arkadasin 30 m fren izi var, 120km surati varmis. Firma araci, buyuk firma hemen avukatlari devreye soktu buna ragmen 33 gun acikta yatti, ardindan gecen sene 70 bin tl tazminat odedi. Allahtan firma karsiladi maasindan parca oarca kesiyorlar.
    Ölum isleri sakat muhakkak bir cefa cekiyorsunuz. Tekrardan buyuk gecmis olsun

Motosikleti
    .
    Öncelikle çok büyük geçmiş olsun.Arkadaşları kırmak istemem ama çomarlarla uğraşma gibi tavsiyelerde bulunmuşlar sana,çok yanlış bir kelime dünyanın en cahil insanı bile olsalar böyle acılı bir durumda çomarlarla uğraşma kelimesi yakışı kalmamış.Senin durumuna gelince bende aracımla çok kaza yaşadım.İki kez şehir içinde arabama arka tampondan hızla çarptılar,birkez otoparkta bir genç arkasını boş sandı hızla geri geldi çarptı.sonra birinde çift şerit yol kavşaktan yeni döndüm yola girdim kendi yolumdayım.diğer araçlar karşı yoldan seyir ediyor.kendi yolumda ilerlerken park halindeki arabaların arasından hızla bisikletli çıktı önüne ben frene asıldım durdum bisikletli adam duramadı arabanın ön kabutuna çıktı,birindede bir genç sağa park yerine park etmişken aracımı,,yağmurda kaydığını söyledi bisikletiyle arabaya çarptı,genci hastaneye getirdim nolur nolmaz tedbir olsun diye ama diğer kazadakinin kimliğini alabilmek içinde 300 metre arkasından yalvardım ben istedimki suç bende olmanasına rağmen hastaneye getiriyim onun derdi kaçmaktı.Allah korudu.yani ne olursa olsun kazanın önüne geçilmez,bisiklet kullanan motor ve araba kullanana göre masumdur demek yanlış olur.öyle bir hareket yaparki trafik alt üst olabilir.tabiki bu duruma göre değişir.hep dileriz allah ölümlü kaza vermesin.senin başına gelen durumda oturup düşünmek gerek,nöroloji hastası olduğunu söyledin,birde aile sağlığı merkezinin yanında olmuş sanırım olay tam okuyamadım küçük yazılı olduğunu için.durumunun tüm şartlar açısından değerlendirilmesi gerek,hız kuralları,yol durumu şahitler.belki sağlığı durumu ile ilgili birde atak gelişti,oda o an seni buldu.herşey olabilir.tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Kuba Çita180
    hepinize ayrı ayrı teşekür ederim sağolun. gelişmeler oldukça yazarım

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Birde en az 30 gun yatarin var, %100 hakli bile olsan ,ölüm oldugu icin devletnolay sogusun diye 30 gun muhakkak yatiriyor, acik ceza evine koyarlar ama merak etme ....
    "Laf konuştu bal kabağı", "Osur osur ipe diz" gibi deyimleri diyenler haklı galiba.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    .
    Milletimizin dna sında var bu önyargılı olmak..o olayı örnek vereyim,kavşaktan yeni dönmüşüm hızım ne kadar olabilir ki, ve kendi yolumda gidiyorum diğer yön için karşı karşı yol var.bisikletli aradan zank diye önüme çıkıyor,tamam belki acelesi vardı,bir işi vardı oda kabul.kahvehaneden çıkan adam bayan kaza yaptı nede olsa bayan.. Be amca bilmeden etmeden etiketlemek niye.o olayda balkonda çay içen bir amca,kahvehaneden biri ve yandan otomobille geçen bir genç olayı an Be an gördükleri içen telefonlarını verdi tanıklık ederiz diye.neyseki olay büyümedi.diğer kazalardada aynı durum,kaza olur amcalar futbol maçı izler gibi toplaşır neyin ne olduğunu bilmeden bayan haksızdır.bundan sonra arabada bir kilo çekirdek bulundurcam,kaza olursa toplaşan ahaliye dağıtmak için.yani demek istiyorumki hiç bir şey göründüğü gibi olmayabilir.yani senin üstüne bu kadar gelinmesi kötü bir durumdur olağandır ama suçsuz da olabilirsin.iki gün olmadı şehir için ana baba bir trafik ilerliyorum dik yokuş var ana yola çıkıcam ama şehrin göbeği esmer çocuk minik bisikleti ile tak diye önümden geçti,ben yokuş çıkıcam için gaza basarken ayağımı nasıl frene getireceğimi bilemedim.durdum camı açtım sayıyorum bir genç, bayan niye sinirleniyorsunuz çocuk o diyor.o çocuğun o trafik hışımla geçmesi normalmiş gibi benim sinirlenmeme takıyor.o çocuğa bişiy olsa ailesi yedi sülaleme dünyayı dar eder.yani görmeden bilmeden bilinçli bir şahit olmadan hiç kazaya şahidiz biz dememek lazım..trafik akıl işi değil bazen.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Ölüm sebebinin kazadan dolayı olduğuna dair bir rapor var mı? Mevcut veya geçirilmiş bir hastalığa bağlı bir ölüm olabilir. Nöroloji hastası olduğundan bahsedilmiş. Mahkeme bunları da araştıracaktır. Kendini ferah tut, moralini bozma. Sonuçta kazayı bilerek isteyerek yapmadın.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Diger tarafin acisi buyuk, her turlu asirilga yatkin olacaklardir. Aileniz veya siz onlarla gorusmeye calismayin. Bir avukat tutun. Islerinizi o halletsin. Olayi siz ona anlatın. Mahkemeye veya karsi tarafa o anlatsin. Artik hakim neye jarar verirse sorumlulugunu alirsiniz. Basa gelmis artik. Yapacak bir sey yok. Yetiskin olmanin cocuk olmaktan farki bu. Her turlu sey ibsan icin.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok büyük geçmiş olsun.Arkadaşları kırmak istemem ama çomarlarla uğraşma gibi tavsiyelerde bulunmuşlar sana,çok yanlış bir kelime dünyanın en cahil insanı bile olsalar böyle acılı bir durumda çomarlarla uğraşma kelimesi yakışı kalmamış.Senin durumuna gelince bende aracımla çok kaza yaşadım.İki kez şehir içinde arabama arka tampondan hızla çarptılar,birkez otoparkta bir genç arkasını boş sandı hızla geri geldi çarptı.sonra birinde çift şerit yol kavşaktan yeni döndüm yola girdim kendi yolumdayım.diğer araçlar karşı yoldan seyir ediyor.kendi yolumda ilerlerken park halindeki arabaların arasından hızla bisikletli çıktı önüne ben frene asıldım durdum bisikletli adam duramadı arabanın ön kabutuna çıktı,birindede bir genç sağa park yerine park etmişken aracımı,,yağmurda kaydığını söyledi bisikletiyle arabaya çarptı,genci hastaneye getirdim nolur nolmaz tedbir olsun diye ama diğer kazadakinin kimliğini alabilmek içinde 300 metre arkasından yalvardım ben istedimki suç bende olmanasına rağmen hastaneye getiriyim onun derdi kaçmaktı.Allah korudu.yani ne olursa olsun kazanın önüne geçilmez,bisiklet kullanan motor ve araba kullanana göre masumdur demek yanlış olur.öyle bir hareket yaparki trafik alt üst olabilir.tabiki bu duruma göre değişir.hep dileriz allah ölümlü kaza vermesin.senin başına gelen durumda oturup düşünmek gerek,nöroloji hastası olduğunu söyledin,birde aile sağlığı merkezinin yanında olmuş sanırım olay tam okuyamadım küçük yazılı olduğunu için.durumunun tüm şartlar açısından değerlendirilmesi gerek,hız kuralları,yol durumu şahitler.belki sağlığı durumu ile ilgili birde atak gelişti,oda o an seni buldu.herşey olabilir.tekrar geçmiş olsun
    Araba kullanıyor olman iyi olmuş bütün kazaları üzerine çekmişin çünkü :D

Arkadaşa gelirsek burada herkes kafasından bişey uydurur yok hızlı gidiyodun yok kıramadın mı yok nasıl çarptın vs o an orada olup görmediğimiz için bu şekilde yargılamak boşa

Motosikleti
    Kawa versys
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Sigortanız belirtilen teminat miktarina kadar maddi zararı (tedavi giderleri+defin masrafları+destekten yoksun kalma tazminatını) karşılayacaktır. Bu davalarda destekten yoksun kalma tazminatı yüksek çıkar o da ölenin yasi, mesleğine göre bikirkisi incelemesi ile hesaplanır. Dediğim gibi bunu zorunlu sigortanız karşılayacaktır. Fakat işin bir de manevi tazminat kısmı var. Böyle bir talepleri de olabilir ya da olmustur. Bunu zorunlu sigorta karşılamaz fakat ihtiyari (kasko denilen) sigortanız varsa ve orda manevi tazminat da kapsam içindeyse o zaman ordan da sigortadan ödeme yapılır. Fakat malesef biz özellikle motorsiklet kullananlar bu sigortayi yaptırmayı pek umursamayiz çünkü zorunlu değil. Size tavsiyem öncelikle ceza davasının tazminat davası bakımından bekletici mesele yapılmasını talep etmeniz. Bu davalarda ceza davası sonuçlanmadan genelde hukuk mahkemeleri karar vermezler cezanın sonucunu beklerler. Genelde diyorum fakat istisnaen hukuk davasinda devam eden mahkemekeler de var. Elimdeki bir davada ceza davasi bitmden tazminat davainda karar cikti. Arada boyle degisik kararlar cikabiliyor. Ceza davasında da sağlam bir savunma yapmak icap eder onu buradan söylemem çok doğru olmaz ancak bir avukat meslektaşımla yüz yüze ve bir an önce vakit kaybetmeksizin iletişime geçmenizi tavsiye ederim. çünkü iyi savunma için delil lazım. Yine tazminat davasında da mesela adamın yaşlı olması hasta olması (kanser demissiniz) tazminatın miktarını düşürmede önemli veriler. Dosya bilirkişinin belirleyeceği rakam üzerinden sonuçlanır tazminat davası için genelde bu böyledir. Ceza davasinda da genelde adli tiptan rapor istenir. Iyi bir hukuki destek alırsanız bu işi en az zarar alarak anlatabilirsiniz. Bir avukat olarak bu gibi davalarda surecin cok zor oldgunu biliyorum isleri daha da zora sokmamak adina hukuki destege ihtiyaciniz olacak.Forumda paylaşmak fikir almak açısından iyidir ama en doğru çözüm elinizdeki belgelerle bir avukat meslektaşımdan zaman kaybetmeden yardım almanızı tavsiye ederim. çünkü ortada ölümle bır trafik kazasi var. Böyle bir davayı akışına birakmamalisiniz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)