Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kaza ve daha sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Çita180
    merhaba. daha önceden de kaza yaptığımı konu açarak anlatmıştım. bugun kazadan sonraki 20. gün. sıkıntılı bi durumdayım çünkü kazada çarpıştığım amca vefat etti kaza dan 1 hafta sonra. sağdan soldan değişik şeyler duyuyorum yaşadığım ilçe küçük olduğundan. tutki benim 140 km hızlı olduğumdan, yolun en sağında duran kişiye çarptığımdan neler neler. ister istemez psikolojim bozuldu ama bunları söyleyenlere hiç terslenmedim madem gördün karşı taraf adına şahit ol diyerek geçtim hep. hele olay günü hastanede ailem ve arkadaşlarıma gelen soran olursa balkondan düştü deyin çıkarken arka kapıdan çıkın gibi şeyler oldu. o gün hiç ses etmedim her iki tarafında canı yandı. aynı gün 5 saat sonra yaralarım kapatılarak kafama dikiş atılarak ( çarpışma anında kafamı nasıl çarptıysam kask kırılıyor 3cm genişlikte 2 derinlikte kafamın sol kulaktan 6 cm yukarısında kafama giriyor) hastaneden çıktım ve direk ifade vermeye gittim. ifadem

daha sonra günler geçti yine karşı aileden iyi şeyler duymadım hele vefattan sonra. ateş düştüğü yeri yakar dedim hiç kızmadım. ben sürekli ailemi karşı tarafla görüştürdüm ihtiyacları eksikleri ne varsa karşılayın diye. babam günlük karşı tarafa uğrar bi istekelri olup olmadıgını soradı. hastahane masraflarını karşılamayı istediğimizi söyledik red ettiler. ben iyiydim çünkü zor durumda olan karşı taraftı herzaman onları düşündüm. ta ki son damlama gelene kadar. bundan 3 gün öncesine kadar bana gelen haber ile adam öldürmekten bilerek çarpmaktan şehir içi 100ün üzerinde hızla gitmekten tazminat davası açmışlar. şimdi olay yeri tutanakları gerekli evrakları paylaşıyorum

kaza olay yeri tutanağı

şimdi insanlık hali ölen bende olabilirdim ama anlatamadım. kaza bu sonuçta kim neden isteyerek tanımadığı birisine çarpsın. olay yeri raporunda görgü tanıklarının anlattıklarına göre doldurumuş. ilk ifademde şikayetçi oldum oda sadece tedbir için. nasıl olsa kamu davasına dönüşecek mahkemede uzlaşmak istedim. şimdi ise fikrimi değiştirdim sebebi ise karşı tarafın benim mahkemeye çıkmadan önce kalem önünde uzlaşma isteğimi red ettiler ve bana karşı dava açtılar. dava açtılar tekrardan konuşmak istedim raporları gösterip sadece zaman kaybı olacağını zararı ziyanı karşılarım dedim ama nedense kararlarından dönmediler. benim göremediğim benim abes bi hatam mı var yada ne biliyim neyin peşindeler. olayı bi nevi kaosa dönderdiler. siz ne düşünüyorsunuz benim haklarım ne onların hakları ne ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 sfc snappy x
    Geçmiş olsun dayının ölmesine üzüldüm.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Yakınları ölmüş. Olaya mantıklı bakamazlar.Ne olursa olsun sizin hatalı olduğunuzu düşünüyorlardır. Mahkeme sizin lehinize bile karar verse, bence hâlâ sizi suçlu görecekler. Zira can gitmiş. İki taraf içinde zor bir durum.

Motosikleti
    Hornet 650
    geçmiş olsun.

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Eğer karşı taraftan şahış öldüyse seni niye içeri almıyorlar ? Sonuçta karşı taraftan bir fert nevri dönüp Allah korusun canınıza kast edebilir. Böyle durumları engellemek maksadıyla 5-6 ay süresince içerde yatmanız gerekir. Konuya dönücek olursa kaza olmuş bilerek gidip vurmadınız fakat hızınız gerçekten fazla ki otobanda bile değilsiniz ama olan olmuş ne desek boş. Ateş düştüğü yeri yakmasıda doğrudur sigortanız varsa zaten ölümlü ve yaralamalı kazalarda çok büyük tazminatlar ödeniyor. Kaza yaptığınız için zaten kamu hukuku dava açılacaktı bir tane daha eklenmiş oldu işiniz zor Allah yardımcınız olsun.
    bumbala bunu beğendi.

Siyasetçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mevcut motosiklet bulunmamakta.
    Geçmiş olsun kardeşim. Sınırlı hukuk bilgim doğrultusunda gördüğüm şey hukuki açıdan size bir yaptırım uygulatamayacaklarıdır.

Tavsiye olarak kabul ederseniz.. Bir avukata danışıp, koruma kararı çıkartmalısınız. Zira değerli arkadaşlarımızın da söylediği gibi acılı ailemiz sizi suçlu görmeye devam edecektir. Böylelikle zarar verme güdüsü içerisine girebilirler. Ek olarak tazminat talebi için de iyi bir savunmaya ihtiyacınız olacaktır.

Tekrar geçmiş olsun. Allah rahmet eylesin.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Trafik sigortan var ise limitleri dahilinde olayla ilgili her türlü hastane dava masrafını karşılar. Hatta açacakları davayı sana değil, direk trafik sigortasınada açabilirler. Çünkü senin alehine kararda olsa hapis hariç sigortana yönlenecek.

Geçmiş olsun.
    Avukat tut, laftan anlamayan çomarlarla uğraşma.

Motosikleti
    Kuba Çita180
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer karşı taraftan şahış öldüyse seni niye içeri almıyorlar ? Sonuçta karşı taraftan bir fert nevri dönüp Allah korusun canınıza kast edebilir. Böyle durumları engellemek maksadıyla 5-6 ay süresince içerde yatmanız gerekir. Konuya dönücek olursa kaza olmuş bilerek gidip vurmadınız fakat hızınız gerçekten fazla ki otobanda bile değilsiniz ama olan olmuş ne desek boş. Ateş düştüğü yeri yakmasıda doğrudur sigortanız varsa zaten ölümlü ve yaralamalı kazalarda çok büyük tazminatlar ödeniyor. Kaza yaptığınız için zaten kamu hukuku dava açılacaktı bir tane daha eklenmiş oldu işiniz zor Allah yardımcınız olsun.
    tabikide bunu bana söylenmediği halde biliyorum okumus etmiş insanız cahil değiliz anlayışla karşıladım ifade verdiğim gün salmadılar 1 saat sonra gidebilirsin savcı gerek görmedi gözaltı için dediler ama her an tedbir için alabiliriz denildi. hız için bakın siz bile düşünerek hızlı olduğumu söyluyorsunuz yanlış anlamayın bi algı oluşturmak istemiyorum ama emniyet müdürlüğünün önünden 300m ileriye kadar sizce ne kadar hızlı olabilirim ben hızımı bilyorum bu bişeyi değiştirmez belki ama düşünmesi gereken polis hakim savcı bunları illaki düşünür. hızım ise sanayi yolu radar 50km ve ben kaza olay yerinden ortalama 20mt sonra göbekten sola dönüş yapacaktım ve bu yüzden de sol şeritteydim hızımda radara uygundu. çoğu kişi kaza anında çarptığın an ibre durur dedi durdu mu durmadımı onuda bilmıyorum. diğer bir proplem sigortam var ve kazayı tek taraflı görüyor karşı taraf
    bisikletli olduğu için. fazla üstüne düşmedim mahkeme gelsin onuda sigortacıdan öğrenırım.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaçla gidiyordunuz?

Motosikleti
    Kuba Çita180
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortan var ise limitleri dahilinde olayla ilgili her türlü hastane dava masrafını karşılar. Hatta açacakları davayı sana değil, direk trafik sigortasınada açabilirler. Çünkü senin alehine kararda olsa hapis hariç sigortana yönlenecek.
    sigortacı karşılamazdedi tek taraflı yapmışım sanki direğe çarptım sigortacının gözünde

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı serkanclhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabikide bunu bana söylenmediği halde biliyorum okumus etmiş insanız cahil değiliz anlayışla karşıladım ifade verdiğim gün salmadılar 1 saat sonra gidebilirsin savcı gerek görmedi gözaltı için dediler ama her an tedbir için alabiliriz denildi. hız için bakın siz bile düşünerek hızlı olduğumu söyluyorsunuz yanlış anlamayın bi algı oluşturmak istemiyorum ama emniyet müdürlüğünün önünden 300m ileriye kadar sizce ne kadar hızlı olabilirim ben hızımı bilyorum bu bişeyi değiştirmez belki ama düşünmesi gereken polis hakim savcı bunları illaki düşünür. hızım ise sanayi yolu radar 50km ve ben kaza olay yerinden ortalama 20mt sonra göbekten sola dönüş yapacaktım ve bu yüzden de sol şeritteydim hızımda radara uygundu. çoğu kişi kaza anında çarptığın an ibre durur dedi durdu mu durmadımı onuda bilmıyorum. diğer bir proplem sigortam var ve kazayı tek taraflı görüyor karşı taraf
    bisikletli olduğu için. fazla üstüne düşmedim mahkeme gelsin onuda sigortacıdan öğrenırım.
    Köpeğe çarpsan onun veteriner masrafını bile karşılar. Öyle birşey yok. Policene bak hastane masrafı falan boşunamı yazılmış.
    https://www.youtube.com/channel/UCG8V2OFsRDyxuCrAklq8aBg

Motosikleti
    Kuba Çita180
    40 veya altı. soğuk bi sabahtı o yüzden yavaştım ve dönüş noktama yaklaştığımda kaza olmadan önce frene dokunarak gidiyordum. kazada saniyelik oldu hemen

Motosikleti
    Dostum ben 140 km hızla gittiğini sandım fakat görgü tanıkları varsa onların dediği oluyor malesef siz ne kadar karşı çıksanızda. Ayrıca normal bi yayaya çarpsanız bile karşılanıyor masraflar poliçenize bakmanızı öneririm.
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Kuba Çita180
    ben görmedim nerde yazyor da
    [IMG][/IMG]
    arkasayfada boş bölge mudurluklerı yazıyor

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Karşı aile ecel bu ha yolda ha evde gelicek bir şekilde onlar maddi tazminat peşinde boşuna başka sebeb aramayın desen al 50 100 200 bin tl güle oynaya akraba olursun bunlarda ondan seni mahkemeye vermişler maddi manevi kayıb telebide isticeklerdir kısaca ölü üzerinden rant bu aralar moda oldu
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    http://www.tsb.org.tr/karayollari-motorlu-araclar-zorunlu-mali-sorumluluk-sigortasi-genel-sartlari.aspx?pageID=1080

Bu siteden KAPSAMA GİREN TEMİNAT TÜRLERİ'ni okursan her türlü bilgiyi bulabilirsin.

Motosikleti
    Kuba Çita180
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı aile ecel bu ha yolda ha evde gelicek bir şekilde onlar maddi tazminat peşinde boşuna başka sebeb aramayın desen al 50 100 200 bin tl güle oynaya akraba olursun bunlarda ondan seni mahkemeye vermişler maddi manevi kayıb telebide isticeklerdir kısaca ölü üzerinden rant bu aralar moda oldu
    benim aklımda olandabu amaçlarının bu olduğu düşünmeye başladım. kızdım benimde canım yandı benimde malıma zarar geldi 20 gün işimden geri kaldım elimde kolumda kafamda izler kaldı ve hiç bişey talep etmedim. hatta ölen bende olabilirdim. bunu dile getirmek bile istemıyorum ama napayım bende mı tazmınat açayım çalışmadan yattıgım gunlerın parasını ısteyım masraflarımı mı karşılattırayım. para candan bu kadar mı onemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.tsb.org.tr/karayollari-motorlu-araclar-zorunlu-mali-sorumluluk-sigortasi-genel-sartlari.aspx?pageID=1080

Bu siteden KAPSAMA GİREN TEMİNAT TÜRLERİ'ni okursan her türlü bilgiyi bulabilirsin.
    yarın sakin kafayla okuyacağım teşekürler

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    benim aklımda olandabu amaçlarının bu olduğu düşünmeye başladım. kızdım benimde canım yandı benimde malıma zarar geldi 20 gün işimden geri kaldım elimde kolumda kafamda izler kaldı ve hiç bişey talep etmedim. hatta ölen bende olabilirdim. bunu dile getirmek bile istemıyorum ama napayım bende mı tazmınat açayım çalışmadan yattıgım gunlerın parasını ısteyım masraflarımı mı karşılattırayım. para candan bu kadar mı onemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

yarın sakin kafayla okuyacağım teşekürler
    Karşı tarafın sana zarar verme eyilimi olsaydı şimdiye en ufak bi eyilimi olurdu sende karşı taraf haksız tirafikte beni öldürmeye teşebüs etti maddi manevi hakkımla ilgili dava olucağını söyle ve olda sen olmadıkça onlar koparma peşinde koşar durur

Bu zamanda kan parası diye ortalık çok güzel paralar dönüyor temiz ev parası veya fazlası mis gibi cebine giriyor dedim ya bu ara moda

Daha önce çalıştığım karaktersiz bir iş sahibinin annesi metrobus çarpması veya kazası yüzünden ölmüş ve 200 bin almış kan parası diye birde bunun maddi ve daha sonra manevi olmak şartıyla getirisi peşinde koşuyor nerde bir kurnazlık bizim insanımızın aklı ona çalışır insanlık ölmüş derler ya he işte mevzu bu

Sen pasif kaldıkca bunların kan emiciliği kabarıp gidicektir ya sen ver yada mahkemeyele alarız kafasında karşı ailenin çevresinde çok akıl vereni vardır herkes bi keseden atıyor bu ailede onun peşindedir

Şu yukarda saydıklarım haklı olsalar eyv ama anlatığınla yola çıkarsak hem haksızlar hem 3 5 peşinde at gibi koşuyorlar
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Kuba Çita180
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı tarafın sana zarar verme eyilimi olsaydı şimdiye en ufak bi eyilimi olurdu sende karşı taraf haksız tirafikte beni öldürmeye teşebüs etti maddi manevi hakkımla ilgili dava olucağını söyle ve olda sen olmadıkça onlar koparma peşinde koşar durur

Bu zamanda kan parası diye ortalık çok güzel paralar dönüyor temiz ev parası veya fazlası mis gibi cebine giriyor dedim ya bu ara moda

Daha önce çalıştığım karaktersiz bir iş sahibinin annesi metrobus çarpması veya kazası yüzünden ölmüş ve 200 bin almış kan parası diye birde bunun maddi ve daha sonra manevi olmak şartıyla getirisi peşinde koşuyor nerde bir kurnazlık bizim insanımızın aklı ona çalışır insanlık ölmüş derler ya he işte mevzu bu

Sen pasif kaldıkca bunların kan emiciliği kabarıp gidicektir
    umarım uzlaşırlar onlardan bi can gitti allah rahmet eylesin benimde yaralarım var ve benim haklı olduğum nokta çok karşı tarafta sadece can kaybı var bu onları haklı yapmıyor ama vefat eden amcanın yaşama hakkı olduğundan bazı hakları doğuyor. bu arada 68 yaşındaydı amca beyninde tümör varmış ve ara sıra düşüp kalıyormuş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)