Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr125 taksit ve ikinci el ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    WR125R
    Öncelikle herkese merhabalar aylardır forumdayım , üye olmaya üşeniyordum hep sonunda nasip oldu .Cbr125 almayı planlıyorum. 11 şubat 2000 doğumluyum. Ekim ayının sonunda ehliyetim elimde olacak. Cbr125 ilk motorum olacak bunu kafama koydum. Şubat ayında 17 ye girip 18 den gün aldığım zaman a2 alabiliyorum. Fakat inanılmaz sabırsız biriyimdir. Mart ayına kadar cbr125 kullanmak istiyorum (full ekipmanım) Şimdi sorularım şunlar : Cbr125 en fazla kaç ay taksite bölünüyor ? Elimizde nakit para yok , sadece taksite böldürebiliriz. Bu yüzden 2. el alamıyorum mecbur sıfır alacağım. 2. sorum ise motorun taksitini öderken 2. elden satabilir miyiz ? Mart ayında 250'liğe geçiş yapmak istiyorum. Direk a1 almadan , a2 ehliyet alıp 250'likle başlamak istemiyorum çünkü 1. sebebim 250 lik bazı konularda affetmez diyorlar. 4-5 ay 125cc ile hem trafiği tanıyıp hemde tecrübe edinmek istiyorum bu süreçte. 2. sebebim ise yazın çok uzun yol yapacağım. Eğer mart ayında 125cc ile başlangıç yaparsam 250'liğe geçmeye geç kalacakmışım gibi geliyor. 12. sınıfa geçeceğim sınav senem olacak o yüzden 250'liğin tadını bol bol çıkartmak istiyorum marttan sonra 3. sebebim ise dediğim gibi aşırı sabırsız birisiyimdir. Bu yazın başından beri gezmediğim , izlemediğim motovlog kanalı kalmadı. İzlemediğim eğitim videosu kalmadı. İnşallah 1 aya motoruma oturacağım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim abilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kkartina su anda max 9 aya boluyolar ama 12 aya cikaracaklar diye haber de duydum

Pusalik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kredi cekipte alabilirsin ailenden birinin üstüne daha cok taksit olur

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı Ocanner35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kkartina su anda max 9 aya boluyolar ama 12 aya cikaracaklar diye haber de duydum
    Hocam ciddi misiniz ? Ben en az 24 e bölerler diye düşünmüştüm. Büyük hayal kırıklığı :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı Pusalik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi cekipte alabilirsin ailenden birinin üstüne daha cok taksit olur
    Dostum zaten kredilerle boğuşuyoruz 5 tane kredi ödüyoruz yeni kredi çekmemize imkan yok

2017 şubat ayında A2 alamazsın. 2018 de alabilirsin. 18 yaşını bitirmen gerekiyor.
    18 Yaşını bitirenler A2 motosiklet ehliyet sınıfı için başvurabilirler.
    2016 yılı için 1998 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
    2017 yılı için 1999 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
    2018 yılı için 2000 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
    A2 motosiklet ehliyeti için kursumuza başvurup kayıt yapabilirler.

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 şubat ayında A2 alamazsın. 2018 de alabilirsin. 18 yaşını bitirmen gerekiyor.
    18 Yaşını bitirenler A2 motosiklet ehliyet sınıfı için başvurabilirler.
    2016 yılı için 1998 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
    2017 yılı için 1999 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
    2018 yılı için 2000 yılı doğumlu gün ve ayı dolduranlar
    A2 motosiklet ehliyeti için kursumuza başvurup kayıt yapabilirler.
    Hocam internette böyle yazıyor. Ben kursu arayıp sorduğumda oradaki yetkili kadın 17 yaşıma girip 18 den gün aldığım zaman A2 alabileceğimi söyledi. Tekrar ve tekrar aradım sordum hep aynısını dedi.

Pusalik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam O zaman mecbur bayiiden taksitle almak zorundasın.Kredi kartına max 9 taksit yapıyorlar vadesiz fakat bazı bayiiler sizin adınıza kredi basvurusu yapıyor vs ama bankadan kredi cekmekle farkı olurmu sanmam.24 taksitle veren biryer bulursan banada haber ver yarın almaya gidelim kaç aydır arıyorum

Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam internette böyle yazıyor. Ben kursu arayıp sorduğumda oradaki yetkili kadın 17 yaşıma girip 18 den gün aldığım zaman A2 alabileceğimi söyledi. Tekrar ve tekrar aradım sordum hep aynısını dedi.
    A2 18 oldu ama konuştuğun kişi yanlış söylüyor olabilir. Eskiden 17 idi şimdi 18 oldu.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gün almak diye bşey yok 18 -19 yaş diyo ise gün ay olarak o yaşda olman gerekiyo

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gün almak diye bşey yok 18 -19 yaş diyo ise gün ay olarak o yaşda olman gerekiyo
    Hocam kadın direk 17 yaşına girdiğin an alabilirsin diyordu A2 ehliyeti :D. Kadında yanlış biliyor sanırım. Demek idare edicez 1.5 sene 125 likle ). Sorum kalmadı o zaman başka. 1.5 yıla zaten taksiti bitmiş oluyor motorun. Hepinize teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)