Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Marushin siparisi verdim bakalim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Marushin 999 RS Start Up 2 Neon karbon fiber..
    Cart neon sari, sari renk onceligim ve 1100 gr olmasi beni cezbetti bakalim 2 gune gelir bir inceleme yapariz..

mhmtesk, mehmetenis, F54 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    güzel kask, hayırlı olsun inceleme bekliyoruz

Motosikleti
    Hornet 650
    +1 bekliyoruz

Motosikleti
    Forza 250
    bir de tabi fiyat bilgisi alsak ?

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    899 TL 9 a boldurdum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok abartılan kasklar. Kaliteleri hiç de iyi değil TNT 888 ve 999RS modellerini kullandım. Büyük bir hevesle almıştım tam bir fiyasko çıktılar.ilk hafta kopan kayışımı söyleyim, 6 ay sonra çizikten görünemeyen vizörlerimi yoksa dagılan sünger iç kısımdanmı bahsedeyim. Kasklar resmen elimde kaldı ilk 888 çok daha kötüydü, 999 biraz daha iyi aerodinamisi, hafifliği falan ama yine Marushin muhakkak çıkarıyor birşeyler. Nedense ülkemize iyi kapak attılar kask kültürü ile yeni tanışan motorcularımız yada yeni yetme motoruclar sağdan soldan duydukları ile alıyorlar. geçmiş olsun aldıysanız yapacak birşey yok.

Son aldığım 999 u süngerleri 3 ayda parçalanınca iade ettim bin bir güçlükle iade aldılar 1 ayda bekledim. Ardından yeni gelen 999 u kutusundan çıkarmadan sattım kurtuldum.

Bir daha moto gp ye sponsor oldu deseler almam, nefret ettim markadan.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bir saniye, marushin kask reviewleri testleri ovgulerle dolu Arai ile beraber teste sokuyorlar.. soyledikleriniz ilginc ve korkuttu beni ama marushin 1958 den beri kask ureten japon marka sharp 5 yildiz.. gelsin bir inceleyelim siparisi verdik artik...

999 u kulmananlarin yorumu :

999rs modelleri ile 1050-1100 gram arasinda dolasan, rs2 ve rs3 serileri ile 900-1000 gramlari zorlayan, inanilmaz konforlu, ses izolasyonu mukemmele yakin, cok zor sartlarda kullandigim ve butceye uygunluk dolayisiyla herkese tavsiye edebilecegim muthis kask

bir alman motor dergisinin 2012 yılında yaptığı çarpışma testinde 999rs modeli, schuberth s2 ve arai axcess2'den daha iyi puan almış iyi bir kask markasıdır. işin en güzel tarafıysa bu 2 kaskın neredeyse yarı fiyatına satılmasıdır.

karbon fiber kullanarak kask ureten ilk firma. karbon kasklari hafif olsun diye o kadar ugrasilmis ki, icerdeki tum malzeme bildigimiz kopuk ve sunger. baglama icin agirlik yapmasin diye kilit mekanizmasi degil, eski tip ikili d seklinde halka kullaniyorlar.marmaris'e kadar gittim geldim bu kaskla, verdigim tum paraya sonuna kadar degdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sharp zaten külliyen hikaye. bir ara nitro aikido çıkarmışlardı 5 yıldız diye kask adilikten geberiyordu
    Kabuk sağlam olabilir ama işçilik, üzerinde kullanılan parça kalitesi gerçekten kötü, birde standart yok çok memnun olan var memnun olmayanda kalite kontrol eksiklği var malesef bu orta ve alt sınıf markaların en büyük eksiği yetersiz kalite kontrol ve ürünlerin hepsinin homojen olmaması belli bir standartı yok.

Bir Arai bi Shoei de böyle sorunlarda karşılaşmazsınız asla. Standartlarından asla taviz vermezler. Ben marushinleri bir türlü sevemedim. iadeden gelen yeni kaskı 600RR lı arkadaşıma sattım memnun kaldı çok iyimiş dedi beklenti meseleside olabilir. ama gerçekten fiyatını haketmiyor kalitesi.

Bedenleride italyan kaskları ile tutmuyor. Kafanıza takarak almanız gerekiyor illa. ama marka italyan kaskları öyle değil bedeniniz belli oluyor.
    nazım19 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yalnız piyasada bir gariplik sezdim 160-180 Euroya Marushinler var, ve tesadüfen ilanların birinde defolu oldukları yazmış.. Acaba böyle bir kaskmı gönderdiler size... Birde yukarıdaki yorumda hafiflik diye D ring koymuşlar demiş kullanıcı halbuki D ring en güvenli bağlantı şekli..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zamanında başka bir sitede fotoğrafını paylaşmıştım. Kaskın Kilidinin Kayışı koptu, bildiğiniz ksaka bağlandığı yerinden çıkmadı kayış resmen ortadan ikiye koptu.
    o ara izindeydim başka şehirde değiştiremedimde yolum vardı. Ayakkabıcıya gidip kayışı parça koydurarak birbirine eklettim.
    böyle rezil bir durumdu.
    Kayış nsaıl kopar 1 haftalık aynı yılın üretimi kaskta? Ben 20 yıllık motorcuyum kaç tane kaskım oldu ilk defa başıma geldi böyle birşey.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız piyasada bir gariplik sezdim 160-180 Euroya Marushinler var, ve tesadüfen ilanların birinde defolu oldukları yazmış.. Acaba böyle bir kaskmı gönderdiler size... Birde yukarıdaki yorumda hafiflik diye D ring koymuşlar demiş kullanıcı halbuki D ring en güvenli bağlantı şekli..
    Üretim yılına dikkat ediniz. 2014 öncesi ise kesinlikle iade edin.

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    hocam hayırlı olsun güzel duruyor kullandıktan sonra bizide bilgilendirirseniz seviniriz kazasız belasız sürüşler

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu paralara bir iki küçük ilave ile Arai veya Shoei alınabilirken böyle bir markayı tercih etme sebebiniz nedir? Sadece 1100 grm olması mı? Yoksa Fiyat olarak 900 TL'ye almış olmanız mı? Aslında beni meraklandıran tek detay sizi bu kaskı seçmeye iten ana sebep?

Şahsen en dandik serisi veya model de olsa, ben tercihimi her zaman Arai veya Shoei ikilisinden birisi olarak kullanırım, tabiki alternatif markalar mevcut, agv olsun, shark olsun, suommy olsun, vs. vs. ama nedense dünya çapında ilk önce konusulan bu iki marka bana çok sıcak geliyor, ve asla bunların dışında bir tercihte bulunmam diye düşünüyorum.

Sizi bu kaska iten ne oldu?

Ayrıca şu sharp testi felan gerçekten mide bulandırıcı bir test. Kullandığım kaskın sharp testi 3 yıldız. Bildiğiniz Shoei GT Air kullanıyorum,ama sharptan 5 yıldız almış çene açılır bir Caberg kaskın daha iyi olabilme ihtimali gerçekten ne kulağa nede akla hiç cazip gelmiyor.
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Mevcutta Caberg Vox var, 1450 gr kamera kit ve intercom ile 1750 gr geliyor , 1100 gr cok ciddi bir hafiflik, gerek yurtdisi sitelerde reviewler gerek youtube kask parcalama videolari gerek TR kullanicilarinin memnuniyeti, 1958 den bu yana kask uretmesi ve Japon malinolmasi sharptan da 5 yildiz almasi benim kararimi etkiledi. Bu kriterlerde baska fiber kask goremiyorum. Bir video ekliyeyim

https://youtu.be/_iWT6_EN6UU

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Adam aldığına alacağına pişman olmuştur. Yorumlara bak =) yapabilirsiniz iptali edin o fiyatlara kendini kanıtlamış kask alın.benimde ilk motorum 5. Kaskım marushini çok araştırdım ama hep olumsuz yorumla karşılaştım.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben arastirmadan pek urun almam dostum, MOTORRAD da da en yuksek puani alan kasklardan biri, fiyat performans cok yuksek bir kask, 57 yillik firma daha neyi kanitlayacak

MARUSHIN 999RS

2006 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Marushin, Tekay firması tarafından getiriliyor.Çok eski bir Japon markası olmasına rağmen son yıllarda SHARP testinden en çok modelle 5 yıldız almayı başarabilen bir kask markası olduğu için daha çok aranan bir kaska dönüştü. 999RS serisi önceki modellere nazaran daha başarılı bir işçilik ve malzeme kalitesine sahip olsada bu konuda diğer dev markaların gerisinde kalıyor,pek etkili olmayan havalandırma ve biraz gürültülü fakat inanılmaz hafifliği ve SHARP testinde kendini kanıtladığı sağlamlığından hiç ödün vermemesinin yanı sıra,fiyatı ve etkiliyeci desenleriyle akıllıca bir seçim olarak karşımıza çıkıyor. Marushin markası;SHARP testinden fiberglass olan 777 serisinin tüm modelleri 5 yıldız almıştı,aynı şekilde RS1 ve RS2 (karbon olan modeller) ise alın-tepe-arka ve yanlardan en kusursuz korumayı sağlamıştı şimdi ise 999RS Karbon+Kevlar+Fiber teknolojisi ile MOTORRAD testinden en başarılı darbe testi skoruna ulaşıyor: 24/30.. Buğu problemi yüzünden genel sıralamada kıl payı geriye düşmüş olsada 1100gramlık ağırlığı ve en başarılı darbe testi sonucuyla akılda kalıcı bir yer etti.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 sene kadar Daisho 777 ürününü kullandım. O dönemde en ucuz fiberglass kaskdan %40 daha ucuz olduğu için, aynı fiyata bilinen markaların sadece polikarbon veya termoplastik ürününü alabileceğimden tercihimi bu kasktan yana kullandım. İyi ki de almışım. 50 kmh ile asfalta kafa attım çeneden, kaskta tırnak kadar çizik oldu sadece.

Ürünün satıcı da bir motosiklet kullanıcısı ve bizim forumda eski üyelerden.

Umarım siz de beğenir, sağlamlığını test etmek durumunda kalmazsınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şu şharp testine takılmayın reelitesi olmayan saçma sapan bir test. Nitro aikido bile 4 yıldız LS2 4 yıldız almış varsın siz düşünün gerisini

alman motorrad zaten efsane, dingonun ahırı yer parayı veren düdüğü çalıyor. O paraları vereceksiniz tanınmış bir marka alın bu işi italyanlar yapıyor. Nolan ksaklar bile marushinden çok daha iyi emin olun.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hayırlı olsun.
    Fiyat olarak çok iyi buldum.
    Avrupa satış fiyatı ile hemen hemen aynı fiyata almışsın.
    Buradaki satış fiyatı 270-300€ arasında.
    Bilindik markaların fiber kaskları 500€ civarından başlıyor ve bu ağırlığa yaklaşan yok.
    Aradaki fiyat farkını düşününce kullanılan diğer malzemenin yani iç astar sünger vs. diğer markalardan daha kalitesiz olma ihtimali var.
    Ama bunun çok sorun olacağını zannetmiyorum.
    Güle güle kullan.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    şimdi burda sallayan sallayana..Merak etme kardeşim alabileceğin o fiyata en güzel ve en sağlam kaskı almışsın..bizzat ben yıllar önce japonyadan 777 serisini almıştım memnun kaldım,shoei kaskımda var agv de suomide ama marushin kullanıyorum, bu kaskın 999 serisinin siyah beyazınıda aldım,çene aparatıyla birlikte inanılmaz hafif ve konforlu..güle güle kullan...haa şunuda söyliyeyim her türlü testten 5 yıldız alarak çıkıyor yani bir o kadarda sağlam hakiki japon kaskı...yorumlar bi kulağından girsin öbüründen çıksın,bok atmak bizim genlerimizde var..yalnız kaskını mutlaka balaklava ile kullan,özellikle yazın..
    06 EB 8036
    09 R 5520

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)