Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu Adam Hangi Motoru Almalı ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Bu adam hayatın hızlılığından , 3-4 motor bir yerlere gitmekten bıkmış. Artık tek veya artçısı ile takılmak isteyen , 19 yaşında artık derslerine önem vermek isteyen bir üniversite öğrencisi. Bazı hayalleri var. Hafta için okul ev , hafta sonu ise ufak bir kamp 2 günlük. Yazın ise evde durmak istemeyen köyüne giden. Veya ege turu vs. turlar yapmak isteyen bir arkadaş. Ama çoğunlukla köyde duracak amaa yol bozuk işte. Mıcırlı yolda var , toprak yolda var , keskin taşlı yolda var. Benim motoru değiştirme sebebim zaten buraları rahatça gezmek. O yüzden bana her motor gelmez.

Şimdi gelelim istediğim özelliklere.
    Kesinlikle hız veye top speed değil. En fazla yapacağım hız 120-130. Sadece ufak devirlerde atik olsun.
    Rahatlık çok önemli öndeki ve arkadakinin totosu ağrımadan güzel yol yapmaları lazım.
    Kaliteli olması ve sorun çıkartmaması yolda bırakmaması.
    Ve burdaki en önemli etken fiyat. Bütçem taş çatlasa 12-13 arası. Aslında bana uyan bir motor var rx3 ama marka ve kalite hakkında şüphelerim var.
    Varmıdır benim istediklerime uyan 12-13 bin arası daha aşağı olursa daha iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125 R
    https://honda.com.tr/motosiklet/adventure/crf-250l-2015

bu tarzda bi enduro düşünebilirsin, bu motor benim eski ustada vardı, gayet memnundu. ama atiklik konusunda nedir ne değildir bilemem. arazi motoru olduğu için koydum.
    KTM nin bu tipte çok motoru var boy boy, sx serisi var exc serisi var, sitesinden bakabilirsin;
    http://www.spormoto.com/

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda CRF 250L 'yi seçeneklerine ekleyebilirsin.
    Yada biraz daha büyük cc almak istersen 2004-2006 Kawasaki KLE 500 modelini tercih edebilirsin
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CRF 250L 'yi seçeneklerine ekleyebilirsin.
    Yada biraz daha büyük cc almak istersen 2004-2006 Kawasaki KLE 500 modelini tercih edebilirsin
    Honda crf ile bu saydığım kriterlerde rahat edebilirmiyim. Uzun yolda veya 2 kişilik sürüşlerde ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda crf ile bu saydığım kriterlerde rahat edebilirmiyim. Uzun yolda veya 2 kişilik sürüşlerde ?
    Crf geniş selesi ile uzun yol ve artçılı sürüçler için kendi klasmamın da iyi bir tercihdir, nispeten rahat ve ergonomik bir yapısı var, sürücü dostu iyi huylu bir model, yakıt tüketimi az, servisi parçası ucuz...

Not: Deposu küçüktür lakin büyütme seçeneği mevcuttur...

2-3 saate kadar edebilen var. Sonrası için selenin altına minder koyan, seleyi modifiye eden vb. bir çok çözüm üreten kullanıcısı var.
    Bu senin rahatlıktan ne anladığına bağlı
    Bir ara bende almayı düşündüğümden incelemiştim.

Motosikleti
    Breton S125
    2-3 saate kadar edebilen var. Sonrası için selenin altına minder koyan, seleyi modifiye eden vb. bir çok çözüm üreten kullanıcısı var.
    Peki rx3i evo ile karşılaştırınca nasıl bir tercih olur .Çünkü çokta çıplak bir motor almak istemiyorum. Ve bu endıro fiyat aralığında rx3i den başka bir motor gözüme çarpmadı . Yok değilmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Birde bu pulsar bu yollara gelemezmi ? Ama yol bozuk gerçekten. Bazı yerlerde sivri taşlar var . Bazı yerlerde çamur olmuş.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Crf ve wr125 bak sana gelcek makinalar bunlar

Peki rx3i evo ile karşılaştırınca nasıl bir tercih olur .Çünkü çokta çıplak bir motor almak istemiyorum. Ve bu endıro fiyat aralığında rx3i den başka bir motor gözüme çarpmadı . Yok değilmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Birde bu pulsar bu yollara gelemezmi ? Ama yol bozuk gerçekten. Bazı yerlerde sivri taşlar var . Bazı yerlerde çamur olmuş.
    Buna cevap verebilmek için 3 motoru da kullanıp test etmiş olmam gerekli. Hatta test etmek değil uzun süre kullanıcısı olmak lazım.
    Mondial görünüş itibariyla güzel motor. Kullanıcıları memnun, Pulsar güzel motor, kullanıcıları memnun, CRF güzel motor, onların da kullanıcıları memnun.

Kullanıcı sayfalarına gir, yorumları oku, arkadaşlardan fikir al. Ama kimse motorum kötü demez, bunu da unutma

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    RX3 evo gelmez arkadaşım sana.Okula başlamıssın. Birde onun derdine mi düşeceksin.

Crf gerçekten iyi bir seçenek olarak duruyor. Ve heybetlide.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RX3 evo gelmez arkadaşım sana.Okula başlamıssın. Birde onun derdine mi düşeceksin.

Crf gerçekten iyi bir seçenek olarak duruyor. Ve heybetlide.
    Rx3 evo nun ne gibi dertleri olabilir ki ?

Motosikleti
    MTT Y2K
    İnazuma bak kardeşim sen en iyisi konfor düşkünlüğün varsa biraz ağırdır ama hız da yapar kısmen rahat baya gelir sana

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    İnazuma olabilir.

Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma bak kardeşim sen en iyisi konfor düşkünlüğün varsa biraz ağırdır ama hız da yapar kısmen rahat baya gelir sana
    Peki köy yollarında sıkıntı çıkarırmı ? Toprak yol taşlı filan.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Peki köy yollarında sıkıntı çıkarırmı ? Toprak yol taşlı filan.
    Sanmam ama köye gideceğin zaman faklı bir çift lastik takmakta fayda var. Çamurdu, taştı, dereydi ... bunlara asfalt lastiği ile girince fıkra gibi olur.

Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanmam ama köye gideceğin zaman faklı bir çift lastik takmakta fayda var. Çamurdu, taştı, dereydi ... bunlara asfalt lastiği ile girince fıkra gibi olur.
    Oda zor iş habire lastik değiştirmekle uğraşamam . Ben çabuk ayaklanan birisiyim 2 ay sonra kar yağınca bi balıkesire köyüme kaçayım düşüncem var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Ayrıca motoru satıyorum. Başlangıç için arayanlar için çok iyi bir motor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3449906/detay/

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Rx3 güzel motordur an itibariyle kronik bir stop etme sorunu var ama o kadarda rahatsız edici durumda değil , umarım çözümüde bulunur yakında, ancak senin motorun crf olmalı bence. servis parça vs nispeten diğer japonlara göre ucuzdur. Artçılı uzun yolda rahat edemezsin hatta tekte yorar ama modifiyeye açıktır.Tuvalet kağıdını kaliteli alan adam selesini garanti modifiye eder. Servis / yağ değişim zamanına özen gösterdiğin en önemlisi motoru vitese atmadan ısınmasına izin verdiğin yani iyi baktığın sürece yıllarca tık demeden taşır seni. ha birde boy meselesi var crf'de sen her türlü idare edersin de kısa boylu artçı crfye rahat inip binemez, hele birde arka çanta falan takayım dersen direk basketbol liginden artçı bakman lazım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Enduro almalı onuda araziye sokmaya kıyamassın o işin motoru crossdur

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    "Mıcır ve kaka yol" cümlesini gördüm ve arkadaşında öğrenci olduğunu okuyunca gözümün önüne direk CRF250 geldi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Deneme fırsatınız varsa bi test ediniz modelleri

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)