Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

S1000rr lastik ve egzoz susturucusu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar 2 ay önce bi arkadaşımdan 1200km de çok temiz 2015 model bir s1000rr satın aldım. Şimdi bu arkadaş motora sc egzoz taktırmış ve motor aşırı derecede bağırıyor. Bundan önce 600rr kullanırken toce vardı o bile beni rahatsız ederken bunun nesi sadece beni değil diğer insanları da rahatsız ediyor diye aşırı derecede çekiniyorum. Tabi bunun polis olayını işin içine katmıyorum bile. Arkadaşa sorduğumda egzozsun susturucusu yokmuş. Şimdi bu egzoz için susturucu nerden bulabilirim ? Otobanı geçtim akmerkez, gibi küçük ve polislerin olduğu caddelerde gaz açmaya korkar oldum. Hem küfür hemde ceza yememek için ya bu egzoz için suturucu bulmam lazım yada yeni bir egzoz taktırmam lazım. Bunun için sizden varsa sc için susturucu yoksa da güzel bir performans egzozsu önerisi istiyorum.

Lastik konusunda ise üzerinde stok lastik var. Lastik resmen en ufak bir virajda bile kayıyor. Yatarken resmen lastiğin hafif hafif kaydığını hissediyorum bu yüzden dandik yollarda gazı kesebildiğim kadar kesip bisiklet hızında dönmek zorunda kalıyorum. Tabi arkadan da kornalar küfürler uçuşuyor. Nasıl bir lastik almalıyım ? Bulunduğum yer istanbul bahçeşehir ve mahmutbey yolu hariç bir çok yerde yamalar var. Sizden birde lastik önerisi almak istiyorum.

Bir diğer olay ise daha önce 600rr kullanıyordum ve s1000rr'a geçince bazı farklılıklar hemen kendini hissettirdi. İlk önce 600rr da 230 240 civarı yaptığım da çok rahattım ve gücün sınırlarını hissedebiliyordum. Ancak bu makine de 200 geldiğim zaman sanki biraz daha bassam uçucakmışım gibi geliyor, sanki motor altımdan kayıp gidecekmişcesine hissettiriyor. Bilek ve kasık ağrıları çekiyorum 2 aydır. Sele falan orjinal değiştirmem gereklimi ? Fiziksel özelleklerim ise 1.94 boy ve 86 kiloyum. Motorda otururken rahatım ancak 10 dk geçtikten sonra ağrılar başlıyor. Tavsiyelerinize ve önerilerinize açığım. Şimdiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Lebrama, ufukt, Okan Sinan Ocan ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

PetyrBaelish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boş ver, sesini bozma.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Ne güzel bağırıyodur o şimdi be...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    I love sc project

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Lastik Pirelli Diablo Rosso Corsa
    Egsoz için ferik egsozu bi arayıp danışabilirsin.

mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    http://www.sc-project.com/parts_accessories.htm

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Allah verdi mi böyle dert versin.
    Jemand ve velizrsln bunu beğendiler.

Kardeş 2 aydır motoru bu şekildemi kullanıyon?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Boyumuz yakinmis. S1000RR mutlaka farklidir, ancak S1000R'i sadece kucuk geldigi icin elemistim.

Malesef belli bir boy ve kiloya gore ayarliyorlar motosikletleri, ve her zaman uymayabiliyor. Bence bi BMW'ye gidip konusun, muhtemelen farkli sele, gidon ve pedal opsiyonlari vardir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motosiklette lastik konusu çok garip gerçekten. Dizel otomatik VW Golf parasına motosiklet alıyosun ama taktıkları lastik yine de güvenli değil

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklette lastik konusu çok garip gerçekten. Dizel otomatik VW Golf parasına motosiklet alıyosun ama taktıkları lastik yine de güvenli değil
    dizel oto. golf alırım
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş 2 aydır motoru bu şekildemi kullanıyon?
    Maalesef. Gidebildiğim kadar yavaş gitmek zorunda kalıyorum. Hem lastikler çok kötü hem egzoz yüzünden insanlar rahatsız olmasın diye

@mesmeyut
    Hocam verdiğiniz linke baktım, buradan sipariş versem elime kaç günde ulaşır ?

Arkadaşlar makine maalesef dediğiniz kadar güzel bağırmıyor. Sesi aşırı derecede fazla çıkıyor. Kask içinde müzik dinlerken çok farkettirmiyor ancak bunun mahallesi ve caddesi var. Mahallede akşamları resmen çıkmaya korkar oldum site de şikayet etmişler kapıcı gelip söyledi bu gün. Polis gördüğü yerde öpecek zaten beni.

@hasmet Hocam yarın gidip bir konuşayım cevabınız için teşekkürler. Ama benim aklımdaki sorun bütün bmw bayileri bakarmı buna ?

@Mengu16 Katılıyorum hocam, insanların hayatının bu kadar önemli olduğu bir araçta bu kadar kötü lastikler takmalarına anlam veremiyorum. Sanırım lastik firmaları ve üreticiler arasında bir anlaşma var.

@berkay3212 Teşekkürler hocam. Sipariş veriyorum. İstanbul civarında bunları taktırabileceğim güzel bir usta söylerseniz bir de tam olur. Aynı zamanda egzoz susturucusunu da yarın yada öbür gün sipariş vereceğim. Bununda montajı için sağlam bir yer lazım. Şimdiden teşekkürler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Üzerinde stok lastik olarak neyle geldi dostum? Marka model verir misin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Hocam dün tam yazıyordum , bir arkadaş geldi kaldı..

Öncelikle söyleyim sorunun cevabını hiç bilmiyorum ,ama bildigim bir şey var çok yanlış gelmişin.

100 BinTl lik bu alet TR ne kaç adet satılıyor?
    Bu aleti satın alabilecek kitle, %kaçı gelip bu forma takılacak..?
    İki tane sorun var birisi mekanik digeri airodimik satın alan kitle bu bilgiye ne kadar vakıf? Genelde bu aleti alan kişilerin bir çoğunun babasının yatı vardır, Borusanı arayıp bana bir rasing Bmw gönder diyordur , aldığı motorun kaç para olduğundan haberi bile yoktur..

Form ahalisinin çoğunluğu 125 motor şöyle dişli değiştiridim şu km yi gördüm derdinde , 125 motorun beygiri belli görebileceği stabil hız belli ama kardeşlerimiz imkansızlıkardan bunlar ile uğraşıyor..

Neyse sana tavsiyem ise ;
    Şu yukarda yazdıgının aynınısı İngilizce yaz, global formlarda veya Facebook Global S1000RR sayfasında sor..Sana cevap gelecektir..

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Orjinal egzoz nerde ?
    Acil susturucu isterseniz adres Ferik Egzoz.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar. Bendede benzer bir sorun var.

Motorumun orjinalinde orjinal egzozun katalitik konvertorü iptal edilip yerine leovince tüp takılmıştı. Motordan fevklade bir ses çıkıyorduki gaz açmaya çekinir oldum. Zevkle süremiyordum motoru. Sonradan leovince egzozu söküp tekrar orjinal katalitik konvertorü ve kendi sustuucusunu bağladım. Şimdi stok haliyle kullanıyorum.

Ses konusu sürekli aklımda leovince egzozun susturucusu yani db-killer dedigimiz parça yok. Eğer bu parçayı temin edebilirsem yine leo vince egzozu takabilirim.
    Bana söyle bir parça lazım.
    https://s18.postimg.org/uif67ykvt/images.jpg

Bu parçanın temini ve üretimi konusunda ferik egzoz yardımcı olabilirmi?

becytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000RR
    Selam,

Motoru aldığın arkadaş orijinal egsozu ne yapmış? Katalitiği geri takarsan (ve egsozun uyumlu ise) muhtemelen ses problemini çözersin. Bende akrapovic slip-on var, db killer yok, kesinlikle abartı bir ses yok.

1200km'de olduğu için lastiğin eskidiğini düşünmüyorum. Üzerinde hangi lastikler var? Honda ile gittiğin aynı yollarda çok daha kötü mü yol tutuyor?

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    üzerindeki stok lastik :D buna güldüm şimdi, lastik beğenip beğenmemek elbette tercih meselesidir. Lastiğin kaç km yapmış ? Hangi yıl üretilmiş ? Kilometresi düşük olduğu halde motosikleti sık sık yıkamışsa lastik özelliğini bayağı yitirmeye başlar özellikle de virajlarda kullandığın yumuşak compound kısmı. bende pirelli kullanıyorum diablo supercorsa sp ve şimdi Rosso Corsa kullanıyorum. Yolsa sudan kaçarım, motosikleti Motul wash wax ile temizler lastiklerimi ıslatmam, Kenardaki Diablo Mızraklarınında izi gözükmüyor

Egzoz konusunda haklısın ve duyarlı davrandığın için ayrıca teşekkür ediyorum. 1000lik makine SC gibi desibel seven bir egzozda ortalığı inletir.
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

Orjinal egzozu arkadaş garaja kaldırmış bulabilirse getirecek. Motoru 67 bin'e satın aldım. Ayrıca ne babamın yatı ne katı var. Üniversite hayatım boyunca çalıştım para biriktirdim. Bu ilk motorum değil. Susturucu satın aldım ve yarın gidip taktıracağım. Lastik konusunda ise @berkay3212 arkadaşın tavsiyesini dinleyip Pirelli Diablo Rosso Corsa da karar kıldım. Lastiklerin bu hale 1200km de gelmesinin sebebide arkadaş lastik yakmış ve lastiği eritmiş. Orjinal halini ve bendeki halini görünce anladım. @Coach_k motoru kaç kere yıkadığını bilmiyorum ama her hafta düzenli olarak yıkamış, ve zinciri sürekli temiz tutup yağlamış. Ayrıca duyarlılık konusunda ise herkesin böyle düşünmesini temenni ederim. Hem başkaları için hemde kendiniz için (polis cezaları) en iyisi ya stok egzoz yada performans egzozsu tercih edilmeli.
    Coach_k bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)