Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Önceki sistemde A2'ye sahip olan kişi yeni sistemde hangi ehliyet sahibi olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Merhaba arkadaşlar. Siteyi ve diğer forumları araştırmama rağmen soruma net olarak bir cevap bulamadım öncelikle daha önce konusu vs. açıldıysa affınıza sığınıyorum.

Ben Aralık 2015 yılında A2 ehliyetimi çıkarttım. Haziran 2015'te de B ehliyetimi çıkarttım.(Bilmiyorum B ehliyet bir şey fark eder mi.) Yani ehliyetim eski düzene göre olan ehliyetlerden. Şimdi yeni yasa çıktığı için ehliyetimizi yenilememiz gerekiyor diye biliyorum. Ve yeni yasaya göre de motorsiklet ehliyetleri A-A1-A2 olarak ayrılmış durumda. Şimdi sorum şu; Ben ehliyetimi yenilediğimde benim motorsiklet ehliyetim A mı olucak yoksa A2 mi? A2 ehliyetle 600 CC'ye kadar kullanılabiliyor ve ben 1 sene içerisinde Yamaha Dragstar 650'ye geçmeyi düşünüyorum. Ve bu motor da 649 CC. Eğer ehliyetim A2 olsa bile Beygir-Kilo oranına göre Dragstar 650 uyumlu olduğu için bu motora binsem çevirmelerde problem yaşar mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dublebas bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Direkt A olacak. Kasmaya gerek yok. 1650 cc de sürebilirsiniz.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    2 yildir a2'n olsa yeter diyecektim de, o yok sende.
    Yas kac peki.

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Sağolun abiler. Yalnız kaynak vs. birşey var mı? Trafik polisiyle, emniyetten biriyle vs. konuşma veya resmi kurumdan açıklama falan? Motor seçimim ona göre olucak valla sonra ileride çevirmede almasınlar motoru altımızdan.

Hocam valla dediğim gibi Aralık'ta aldım 10 aydır A2 var. Yaş 19. Yaş mevzusundan dolayı aklıma takıldı zaten. Konuyu açarken de yaşı yazmayı unutmuşum sanırsam.

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Verilmiş hak geri alınamaz bende sizinle benzer bir durumdaydım ehliyetimi yenilettim şuan her sınıfı kullanabiliyorum

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Hani çok kuruntu yaptın sağlık ocağından ehliyet yenileticem de ücretsiz sağlık raporunu al birde yeni ehliyetlerde oynanmoş resim istemiyorlar fotoculara söyle ehliyet için foto çektircem randevu al ve bankadan 15 20 tl ücret makbuzunu al yenile sen sağ biz selamet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)