Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora başlangıç için tavsiye istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi forumlar öncelikle.2-3 ay önce motosiklet hevesim başladı ve birçok şeyi bu forumu okuyarak öğrendim.Şimdi bir şey danışmam gerektiği için üye oldum.Ben üniversite dolayısıyla İstanbula geliyorum.Okulum metro, metrobüs, marmaray vs. güzergahlarında değil Beykozda.Bu sene hazırlık senem ve okula yakın bir yerde yurtta kalıyorum.Bu sürede ehliyet/kurs/akademi vs. gibi işleri halledip biraz da trafiğe uyum sağlamaya çalışacağım.Daha önce biraz kullanmışlığım var ama ehliyetim yok henüz.

Konumuza dönersek supersport ve scooter hariç motor türleri hakkında bir fikrim yok, naked, commuter, cruiser falan bilmiyorum kullanım amaçlarını.Ben oturuş pozisyonu fazla agresif olmayan, ıvır zıvırlarımı taşıyabileceğim top case takabileceğim bir motor istiyorum.Yazları 300-400 km periyotlarla 2000-3000km gibi uzun yollar yapmak istiyorum.(Muhtemelen eve dönmek için min. 2 kez Eskişehir konaklamalı İstanbul-Mersin garanti)Bana 125cc ile başla, scooter ile başla gibi yorumlar geliyor ama aldığım motoru 3-4 yıl değiştirmeden kullanmak istiyorum.Bu nedenle bu motor gitmiyor ya olayı olmasından korkmamdan dolayı 125cc düşünmüyorum.Aslında baktıklarım arasında benim için en işlevseli kask-eldiven-dizlik vs koyabileceğim bir sele altı bagajı, mont,vücut koruma, 1-2 kitap falan koyabileceğim top case imkanı da olduğu için X-Max 250 Iron Max hoşuma gitti epey.Ama dediğim gibi sonradan değiştirmekle uğraşmak istemiyorum, bu scooter'a da zaten ağır diyorlar, onun yerine vitesli daha ilgi çekici.1.90 90 kiloyum, motorun sırıtmaması da lazım biraz.Tüm bunlar düşünüldüğünde sizden uygun bir motor türü, mümkünse marka-model önerisi istiyorum.Araştırmaya onlardan başlamayı düşünüyorum.3-4 yıl değiştirmek istemiyorsan biraz daha koy şu "cc" şu motor al eğitimini aldıktan sonra temkinli kullan sonradan açılırsın gibi bir öneriniz varsa onu da bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Tenere 660 al kardes, kendi icinde milyon sıkıntıya tik diye cozum bulmussun, ermis pismissin. Bizden de boyle bi öneri beklion ki konu acmissin.
    Tenere, v storm falan al yaparsin sen aslansin kaplansin.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Bütçe nedir?

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe nedir?
    Unutmuşum yazmayı, sadece motosiklet için 17-20 bin lira arası.İlk planımı Xmax için yapmıştım ekipman, ehliyet işleri vs dahil 20 bini bulsun diye ama değişti sonradan.Kendim biriktirdiğim 10 bin lira gibi bir para olacak sömestr dönemlerinde veya ilkbahara doğru.Onun üstüne babam koyacak tahminen bir 10 bin lira civarı.Ekipman hariç.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Hayırlısı olsun diyelim.

Konu güncel

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ağır gel bakalım 200cc 250cc scooterlar arasında bakın dur üzerine çıkma hele viteslide büyük cc bulaşma vitesli alıcaksan ufak cc al bata küte düşüp kalktınmı içine oturmaz ama ben alt bagajı olsun bide çanta bağlim ohhhh gaz firen balı kaymak istteyim etrafı seyrede seyrede yamurda çamurda üstüm başım temiz kalsın istiyorsan scooter alıcaksın ötesi berisi yok

Ayrıca istanbl gibi ülkemizin en karabalık şehirinde tirafiğe giriceksin 2 kere düşün vitesliyi ilk etapta salla

Burgman 200cc sym joyride 200 X max 250 iron max biraz lüks işi salla normali kafi kymco 250 cc sym joymax 250 cc hepsine bakın kararını ver ortalama bence işini görebilicek 200cc maxsilere yönelmen yakıt ve sen için gayet yeterli olucaktır heleki çoğu zaman tek kişi yolculuk yapıcaksan selametle
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır gel bakalım 200cc 250cc scooterlar arasında bakın dur üzerine çıkma hele viteslide büyük cc bulaşma vitesli alıcaksan ufak cc al bata küte düşüp kalktınmı içine oturmaz ama ben alt bagajı olsun bide çanta bağlim ohhhh gaz firen balı kaymak istteyim etrafı seyrede seyrede yamurda çamurda üstüm başım temiz kalsın istiyorsan scooter alıcaksın ötesi berisi yok

Ayrıca istanbl gibi ülkemizin en karabalık şehirinde tirafiğe giriceksin 2 kere düşün vitesliyi ilk etapta salla

Burgman 200cc sym joyride 200 X max 250 iron max biraz lüks işi salla normali kafi kymco 250 cc sym joymax 250 cc hepsine bakın kararını ver ortalama bence işini görebilicek 200cc maxsilere yönelmen yakıt ve sen için gayet yeterli olucaktır heleki çoğu zaman tek kişi yolculuk yapıcaksan selametle
    Hocam peki bu son paragrafta yazdıklarınızın ideal hızları ne? Yani 800-900 km gibi yolları almamda bir sıkıntı çıkarır mı?İlk paragrafta yazdıklarınızda da arka çanta veya top case takabilmem yeterli.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı EvoRoncatto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam peki bu son paragrafta yazdıklarınızın ideal hızları ne? Yani 800-900 km gibi yolları almamda bir sıkıntı çıkarır mı?İlk paragrafta yazdıklarınızda da arka çanta veya top case takabilmem yeterli.
    Bügün kymco super 8 125 cc karburotörlü hava soğtmalı 250 km yol yaptım artçılı 2 kere yakıt almak için benzin istasyonuna girdim wc sgara molası verdim her molam 10 dk geçmedi bu alet 250 km rede artçılı tık demiyorsa sen 200 250 su soğutmalı bu modelerler 300 km de bi yakıt veya ihtiyac molası versen birşeyler içmek atıştırmak veya wc için deyil 900 2000 bin km re bile yaparsın

Sen suyuna yağına motoruna bakarsan önlemlerini alırsan birşey olmaz milet 125 cc dünya türüna çıkıyor kısaca bakarsan üzmez seni

Modeler hakında vidyo ve konu olarak incelemesi sanal alemde mevcut bakıp kararını verirsin
    SAZMAN bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı EvoRoncatto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy ve kilo durumunuz tam enduroluk. Yaz kış kullanacağınız için scooter doğru tercih olacaktır. Yağmur çamur her yeriniz batar. Forza Abs. Burgman abs. Ya da yarı scooter yarı vitesli Biraz daha bütçe ile Nc 750 dct.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)