Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rüzgarda yalpalama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Arkadaşlar Merhaba... Umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Benim sorunum Honda PCX 150 ile rüzgarda yalpalama durumu. Motorda ki tecrübem henüz 600 Km oldu. 10 Ağsutos'tan beri PCX'ime alışma sürecini henüz tamamlayamadım sanırım.
    Bu hafta itibariyle artık köprüyü geçip işe gitmeye de başladım ama bugün köprüde ve köprü sonrasındaki Acıbadem çıkışına kadar olan ve iyi rüzgar alan alanda çok fazla yalpaladım.

Normalde arabaların arasından veya en sağ şeritteki aralıklardan rahatça geçerken bugün geçmeye çekindim çünkü bildiğiniz yalpalıyordum. 60 km sürat sonrası sanki teker yerle 1-2 mm ayrılıyormuş veya tekerde yağ varmışta yola tutunamıyormuş hissi yaşadım.

Bu durum biraz benim bugün ki psikolojimle de ilgili olabilir çünkü, işten çıkarken sanki trafiksiz saati mi beklesem, acaba bu kadar kalabalıkta çıkmasam mı şeklinde bir ruh halim vardı ve pek motosiklet kullanasım yoktu. Belki bu durumdan bana öyle gelmiştir. Ama yine de eve giderken keyfe yolu uzatmaktan ve caddebostan üzerinden ataşehir'e gitmekten geri de durmadım aslında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ruzgarın geliş yönüne göre kendinize büyük aracı siper edin ve köprü bitene kadar devam edin evet pcx lastikleri çok ince neye göre önce kymco markası scooter kulanıyorum 2 lastik arasında benimki 2 katına yakın kalın tabi pcx lastik inceliği yakıtan tasarüf muhabetine bu şekilde büyük ihtimal

Bende bir dahaki lastik ebadımı bir tık ince alıp yakıtan azıcık tasarüf etmeyi düşüncelerim arasında

Tabi en sert ruzgarda yalpalar yapar hisiyatını anladığım anda gidonu sıkı tutunca onuda yapmıyor izin vermiyorum 2 teker ne olur ne olmaz
    umutss bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Zamanla alışırsın. Ne desek boş. Tecrubesiz olduğum dönemler bende sıkıntı yaşadım, su an problem yok.
    umutss bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kasası sivri köşeli minibüs gibi araçlar arkalarında çok büyük türbülans bırakırlar. Bu türbülans arkalarından gelen motosikleti sağa sola sallayarak dengesini bozar. Yüksek hızda giderken önünüzde aerodinamik bir araç olmasına dikkat edin.
    umutss bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Biraz tecrübe kazanmaya bakın benden tavsiyeler ise çok uzman değilim ama,
    Gidonu çok sıkı tutmayın, kendinizi serbest bırakın motor altınızda sağa sola gider gelir kaçmaz merak etmeyin, çok yavaşta gitmeyin 50 70 arası uygundur sanırım.
    umutss bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Bilgiler için teşekkürler... Aerodinamik araç konusuna dikkat edeceğim
    Siper olarak metrobüsleri falan kullanıyorum ama onlarda bazen trafiğe göre yavaş kaldıklarından ve arkamdakilerin baskısı ile geçmek durumunda kalıyorum ama kullandığım bir teknik.
    Bu arada ben PCX'in zaten yeterince ekonomik olduğunu düşündüğümden, yakıt tasarrufundan biraz kısabilirim diye düşünüyorum. Bu nedenle ekim sonu kışa daha uygun bir lastik almayı planlamaktayım ve uygun olursa arka lastik için 1-2 tık daha büyük bir lastik taksam mı diye düşünüyorum? Mesela city grip 120/90 gibi. Bu sürüş dengemi artırır mı? Ya da motosikletin sürüş dinamiğine olumsuz etki eder mi acaba?

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Önünde sağında solunda araç olmamasına dikkat et.Öndeki araç 50 70 metreye kadar türbülans oluşturur bu motorun Aerodinamisini istikrarsızlaştırır, konfor ve güvenliği düşürür.Onun üçün önde ki araca 100 metreden fazla yanaşma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)