Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 den sonra 600 den once?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar motor dostlari.
    Ilk motorum olan r25 le ucuncu senemize dogru yol alirken artik bir sonraki seviye icin planlar yapmaya basladim. Motorumuz su an 13 bin km de ve dedigim gibi ilk motorum oldugundan, tarz olarak ve kontrol, ezber anlaminda iyi kotu supersport tecrubem olustugundan yine bir supersport uzerinden devam etmek istiyorum.

Icinde bulundugumuz senenin sonuna dogru motorumu 12-13 bin civarlarinda sattiktan sonra yine bu miktar bir butce ayirip 25 bin lira dolaylarinda maksimum 2-3 yasinda, ikinci el, ileride satabilecegim ve yine ayni sistemle 600 lere dogru yolculuk yapacagimiz bir motosiklet dusunuyorum.

Aradigim ss olmasi, r25 ile 600 cc arasinda bir basamak olusturacak nitelikte olmasi, 3 senelik kullanim sonunda cok eskimeden minimum deger kaybiyla yeni sahibine ugurlanabilmesidir.

Su anda kafamdaki motorlar,

Ktm rc 390
    Honda cbr 500r
    Kawasaki ninja 300

Ancak acikcasi bu motorlarin r25 den cok da fark yaratacak ve degisime degecek bir yani olduguna dair suphelerim var. Yine de eski bir 600 cc almamak, belirttigim gibi ileride satabilmek ve 600cc icin kendimi henuz yeterli gormemem gibi nedenlerden dolayi cok da bir secenek gozukmuyor.
    Sorun olmaz, sikinti cekmezsin diyen ya da goruslerini paylasmak isteyen varsa kawasaki er6-f de seceneklerim arasinda.

Degerli fikirlerinizi bekliyorum.
    Sevgiler.
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

motomeddah isimli bir motovlog kanalını takip ediyorum o ninja 300 kullanıyordu 600 cc direk geçmemek için er6-f aldı. youtube kanalına bakarsanız kafanızda şekillenmesi açısından daha iyi olur.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawa 300 hemen hemen aynı gibi olur r25 ile.390 bi nebze daha iyi gelir ama 600 ü hızlı kavramak, daha rahat kullanmak adına cbr 500 ilaçtır. Tıpkı geçmişteki sıra çift 500 lüklerin olduğu gibi. Er6... Olur o da gayet manyıklı

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence ilacı kendiniz vermişsiniz zaten kawa ve honda ara motor için iyi bunlar er6 ve cbr500den bahsediyorum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış anlama ama bence yanlış yapıyorsun gibi

Bu ara cc motorlar hem TR de tuzlu hemde al sat işi zahmetli zararlı. R25 i ise kullandığını zannediyorsun ama kullanmamişsın... üzerenide gereksiz bir telaş var kullanmadan satmak için. zaten ara segment alarak hem tatmin edici derecede hızlanamayacak.

cbr500 ve ya RC390 çok mantıksız. Motorunu 30 bin km kullanıp gerçekten tecrube edinip CBR650F almak kendiniçin en doğrusu.

illede kaşıntı varsa Er6-F söylendiği gibi olabilir ama onun için de erken

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    250 cc bu işin 2. basamağı
    600 cc bir ss ise 5. basamak diyebiliriz
    arada muhakkak bir motor kullanmak lazım
    isteğin şartlarda cbr 500 makul bir seçenek olarak duruyor (3. basamak)
    4. basamak ise er6n-f cbr 650f gibi seçenekler
    cbr 500' ün son hızı 190 kmh civarı gibi dursa da daha torklu ve ağır olması seni bir sonraki basamağa hazırlayacak

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar motor dostlari.
    Ilk motorum olan r25 le ucuncu senemize dogru yol alirken artik bir sonraki seviye icin planlar yapmaya basladim. Motorumuz su an 13 bin km de ve dedigim gibi ilk motorum oldugundan, tarz olarak ve kontrol, ezber anlaminda iyi kotu supersport tecrubem olustugundan yine bir supersport uzerinden devam etmek istiyorum.

Icinde bulundugumuz senenin sonuna dogru motorumu 12-13 bin civarlarinda sattiktan sonra yine bu miktar bir butce ayirip 25 bin lira dolaylarinda maksimum 2-3 yasinda, ikinci el, ileride satabilecegim ve yine ayni sistemle 600 lere dogru yolculuk yapacagimiz bir motosiklet dusunuyorum.

Aradigim ss olmasi, r25 ile 600 cc arasinda bir basamak olusturacak nitelikte olmasi, 3 senelik kullanim sonunda cok eskimeden minimum deger kaybiyla yeni sahibine ugurlanabilmesidir.

Su anda kafamdaki motorlar,

Ktm rc 390
    Honda cbr 500r
    Kawasaki ninja 300

Ancak acikcasi bu motorlarin r25 den cok da fark yaratacak ve degisime degecek bir yani olduguna dair suphelerim var. Yine de eski bir 600 cc almamak, belirttigim gibi ileride satabilmek ve 600cc icin kendimi henuz yeterli gormemem gibi nedenlerden dolayi cok da bir secenek gozukmuyor.
    Sorun olmaz, sikinti cekmezsin diyen ya da goruslerini paylasmak isteyen varsa kawasaki er6-f de seceneklerim arasinda.

Degerli fikirlerinizi bekliyorum.
    Sevgiler.
    CBR500 hepsini döver diyorlar, denemedim kullanmadım bilmiyorum.

Amma velakin r25'den farkı olur olmaz mı? Tork var çekiş var. Viiii diye gitmek var bir de gorgorgor diye rahat rahat ferah ferah gitmek var. Biri 250cc biri 500cc. Mesele sadece "top speed" değil.

https://www.youtube.com/watch?v=1TzX6Y8MXh4

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Toplam 3 senede 13 bin km mi yaptınız? Bende 5 ayda 13 bin km yaptım ve eylül ortasından bu yana hiç kullanamadım.Bu sezon r6 ya geçiyorum. Hoby amaçlı kullanıyorum sadece. Bindigim dönemde her gün 4-5 saat motorun üzerindeydim. Ben araya başka motor koymadan geçiyorum, r25 den sonra belki xj serisi olabilir sizin için cc de mutlaka 600 cc den düşük olacak demiyorsaniz. Ozellikle 500r in r25 den sonra çok buyuk fark yaratmicagini düşünüyorum , bu kanıya test sürüşü sonunda kesin kanaat getirdim. Karar sizin kişi kendini bilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)