Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kaza yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Çita180
    bugün sabah saatlerinde işime giderken aynı şerit üzerindeki bir bisiklet sürücüsünü sollamak için sola çektim mesefa 20-25 mt kadardı.sollamaya başladım hızım 60 falan mesafe kısaldıkça bisiklet sürücüsü yolun soluna doğru kaymaya başladı ve bende kurtaramadım çarpıştık. ben başımı sert bişekilde yere çarptım sonrasında kendime geldiğimde hastahanedeydim. benim durumum sert bi şekilde başımı yere çarmışım kask korumuş. karşı tarafın sürücüsü kaburgası kırılmış beyin kanaması ve iç kanaması geçirmekte ve şu an uyutuluyor yoğun bakımda. polis raporunda bisiklet sürücüsü hatalı olarak gösterilmiş. şu an o abi yoğun bakımda insallah iyi olur. düşündüğüm karşı taraf tahminimce şikayetci olacak yarın sabah savcı çağıracak bu zaman sarfında neler yapmalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Niye kornayi kullanmadiniz benim basimada geldi bi kac kere ayni hizlarda korna fren + aragaz kenara cekilmelerini sagliyor oda olmazsa 60 km hizlarda hizli bi kontra ile kurtarabilirdiniz gecmis olsun bu arada insallah bisikletci arkadasimiz iylesir
    VESPERA ve yetkina bunu beğendiler.

Geçmiş olsun,inşallah diğer arkadaşta sağlığına kavuşur.Senin evrakların tamamsa ve raporda hatalı taraf bisiklet sürücüsü görülüyorsa fazla bir sorun olmaz,ancak adamın ölmesi durumunda biraz sıkıntı yaşayabilirsin.Bence hemen tanıdık bir avukat bul ve olaya el koysun.Karşı taraf bir tanıdık vs..bularak kaza raporunu değiştirip durumu lehine çevirebilir.Hafife almadan sizde tedbirinizi alın.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben anlattıklarından sonra sana pek hak veremedim, korna yok, uyarı yok, en sonda kazadan kaçamadığına göre ya acemisin, ya da hızın şehir içi limitten yüksek.

Umarım adam iyileşir.

Sende bir dahakine şansın olursa dikkatli ol lütfen.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye kornayi kullanmadiniz benim basimada geldi bi kac kere ayni hizlarda korna fren + aragaz kenara cekilmelerini sagliyor oda olmazsa 60 km hizlarda hizli bi kontra ile kurtarabilirdiniz gecmis olsun bu arada insallah bisikletci arkadasimiz iylesir
    Niyesini, sebebini sorgulamak yerine bu saatten sonra -bilgi dahilinde- yardımcı olmak daha mantıklı olur kanısındayım ben.
    blue4XL bunu beğendi.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Fazla büyük konuşmak istemem ama, bisikletçinin dibinden geçmeye çalışıp onu panikletmiş olabilir misiniz?

Motordan önce uzun yıllar iki tekerli hobim bisikletti. Çalınmasaydı belki motosiklete başlamazdım bile, ama çalınınca bu sefer motorlu birşey olsun dedim 😊
    Bilinçli bisiklet kullanıcısı etraftaki seslere dikkat eder. Eğer bu adam kulağında kulaklık tıngır mıngır giden, etrafıyla kendini soyutlamış bir apaçi-kör aşık bir bisikletçi değilse, sizin en ufak uyarınızda hatta motor sesinde zaten gerekli kaçış manevrasını yapardı. Bana pek uyarı yapılmamış, yeterli mesafe bırakılmamış ve hız da hasara bakacak olursak söylenenden fazla gibi geldi. Gerçi bisikletçi için hasar normal çünkü büyük ihtiamalle koruma ekipmanı yok ama ortalama motorcu kıyafetleri 50-60km lerde çok anormal bir bariyere veya kayaya çarpılmadığı sürece koruyor sayılır. Gerci sizin de hasar sadece kafadansa 60km hızda da olabilir tabi.. Uzman gibi bilmiş bilmiş olmaz öyle şey demeyim yine de...

Bisikletçiye üzüldüm. Bisikletlileri farkedelim ve en az 1 metre mesafeden, kendimizi belli ederek geçelim. Ben arabayla bile, bisikletten 1 metre kadar açılamıyorsam, adamı riske atmamak veya panikletmemek için, sol tarafın iyice boşalmasını beklerim

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    bisikletlinin hatalı görüldüğünü nerden anladınız? arkadan gelip çarpan sizsiniz ve aynı şerit içinde çarpmışsınız büyük ihtimalle.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Kuba Çita180
    ön yargınız için teşekür ederim. evraklarım tam. kornalı uyarı herşey tamamtrafik raporunda karşı taraflı kusurlu. rahat 6 yıldır değişik motorlarkullandım. gerek şehir içi gerek şehir dışı. benim amacım karşı tarafı suçlu olsada kötülemek değil bilincim yarı açık ve yarın savcıda ne yapacağım görüşlerinizi almak istedim

Motosikleti
    Yamaha R25
    Polis olaya şahit olanlardan bir tutanak mı tutmuş? Neye göre bisikletli hatalı çıkmış biraz açın

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Yinede başın ağrıyacak. Hele düz yolunda giden bisiklete yakın falan geçip pislik yaptıysan. Adam ne hale düşmüş. Güvenlik koridoru bırakıp sollayacaksın.
    Barodan avukat talep et, Yada tut.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    benim anlamadığım hızınız çok yüksek değil basit bir kontra hareketi ile yön veremediniz mi ? Ayrıca tek şeride rahatça 3 motosiklet sığarken bisiklet sürücüsü anladığım kadarıyla daha şeridi bile ortalamadan siz kazayı gerçekleştirmişsiniz. Kafam da deli sorular. Bence anlattıklarınız da atladığınız ya da atlamak istediğiniz durumlar var gibi. Buraya konu açmanız sebebi bence haklı ya da haksız olmanız değil vidan muhakemesi yapamamanız dan kaynaklanıyor. tabi bu benim görüşürüm yanılıyor da olabilirim elbet
    RamuthRa bunu beğendi.

Hocam motorunuz ne bilmiyorum ama ben olsam baktim yavas yavas ustume geliyor ya fren sıkarim yada ani gaz acar firlar giderim.Bisikletli ya sizle baska bir arac arasina mi sıkısti acaba o yuzden mi kacamadi.Yinede cok gecmis olsun.Umarim bisikletli yasar.Bu tarz olaylarda karsi taraf ölurse birazda parali yada torpilli ise ne kadar hakli olursaniz olun bayagi cekersiniz.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence hızınız 60 km üstünde frenle karışık vursanız en azından siz bayılmassınız beyin kanaması olan biri yaşasa bile felç olur eski sahlığına kavuşamaz çok üzücü bir durum geçmiş olsun

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sonuç olarak sen çarpmak istemedin ve bisiklet sürüyor diye ayna takmayacak mı bu herifler? madem ayna yok niye dönüp bakmıyor arkasına.

arkadaşım sende hakkını savun, akıllı olsunlar. ben günde 30 kilometreden fazla bisiklet sürüyordum ve iş hayatım nedeniyle motorcu olduk.

benim siyah bisikletimde ayna vardı. 20 lira verip ayna takamıyorlar mı?

hakkını savun. tabi adama yazık ama sanada yazık. iki tarafta madur şu an bisikletli yüzünden ve birazda senin ihmalin var.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun, umarim iki tarafin da ciddi bir seyi yoktur, bisikletli arkadasa acil sifa diliyorum.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuç olarak sen çarpmak istemedin ve bisiklet sürüyor diye ayna takmayacak mı bu herifler? madem ayna yok niye dönüp bakmıyor arkasına.

arkadaşım sende hakkını savun, akıllı olsunlar. ben günde 30 kilometreden fazla bisiklet sürüyordum ve iş hayatım nedeniyle motorcu olduk.

benim siyah bisikletimde ayna vardı. 20 lira verip ayna takamıyorlar mı?

hakkını savun. tabi adama yazık ama sanada yazık. iki tarafta madur şu an bisikletli yüzünden ve birazda senin ihmalin var.
    Karsi tarafin ayna takmadigini farz ederek, bisiklet kullanicisini nasil suclu ilan ettiniz anlamadim.

Soylemleriniz cok yersiz, ` akilli olsunlar, biz motorcu olduk ` derken hangi grubu temsil edip, kimi sucluyorsunuz ?

Motorcular akilli olsun, altima alirim diyen sirokko suren kekolar gibi konusmayalim.
    yetkina bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, umarim iki tarafin da ciddi bir seyi yoktur, bisikletli arkadasa acil sifa diliyorum.

Karsi tarafin ayna takmadigini farz ederek, bisiklet kullanicisini nasil suclu ilan ettiniz anlamadim.

Soylemleriniz cok yersiz, ` akilli olsunlar, biz motorcu olduk ` derken hangi grubu temsil edip, kimi sucluyorsunuz ?

Motorcular akilli olsun, altima alirim diyen sirokko suren kekolar gibi konusmayalim.
    arkasına bakmadan sola geçmesi hata. dava açıyorlarmış birde o yüzden akıllı olsunlar yazdım

ayna yok ve apaçi gibi arkaya bakmadan sola yanaşmış bisikletli ve birde dava açıyorlarmış.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bisikletlinin canı kurtulsun da kim haklı kim haksız önemli değil.

Adamı yoğun bakıma alıp uyutmuşlar hala millet haklı/haksız derdinde. Ne acayip, ne duygusuz bi millet olduk arkadaş..
    feti_can ve yetkina bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkasına bakmadan sola geçmesi hata. dava açıyorlarmış birde o yüzden akıllı olsunlar yazdım

ayna yok ve apaçi gibi arkaya bakmadan sola yanaşmış bisikletli ve birde dava açıyorlarmış.
    Hocam birincisi , `ayna yok` bilgisine nasil ulastiniz ? Oyle bir bilgi verilmemis.

Ikincisi kazanin nasil oldugunu tam olarak bilmiyoruz, `apaci gibi arkaya bakmadan` diyerek ihtimaller uzerinden yogun bakimda yatan birisini sucluyorsunuz. Yaptiginiz sey cok yanlis ve vicdansizca.

Tabi ki dava acar ailesi, boyle buyuk bir kaza meydana gelmis. Olayin ciddiyetinin farkinda degil misiniz ? Biz daha buyuk bir arac tarafindan ezilince motosiklet kullandigimiz icin bunu haketmis mi oluyoruz ?

Amacim sizinle tartismak veya taraflari suclamak degil. Arkadasin konusunu doldurmak da istemiyorum.

Tekrar gecmis olsun, umarim en az hasarla (maddi,manevi) kurtulur iki taraf da.
    SerdaR_R ve yetkina bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Adam savcılık vs olacak resmiyet kısmını soruyor siz adamı suçlu çıkarıyorsunuz. Tutanağı tutan rafik polisi olmadığınıza göre laflarınızın bir anlamı yok. Konuya gelirsek, şuan kişinin ölmesi en büyük problemi çıkartır sizin için. Kusurlu taraf o olsa da kan parası adı altında ciddi paralar dönüyor. Bir tanıdığım minibüs hattı sahibi, bu minibüsün şoförü(hat sahibi değil) bir tane kadına çarpıyor ve kadının bacağı kopuyor. Kadın büyük oranda kusurlu çıkıyor ancak minibüsü kullanan hapse, hat sahibi de moda dan ev alıyor kadına. Kısacası adamın ölmemesi için böbreğiniz falan gerekiyorsa verin.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam birincisi , `ayna yok` bilgisine nasil ulastiniz ? Oyle bir bilgi verilmemis.

Ikincisi kazanin nasil oldugunu tam olarak bilmiyoruz, `apaci gibi arkaya bakmadan` diyerek ihtimaller uzerinden yogun bakimda yatan birisini sucluyorsunuz. Yaptiginiz sey cok yanlis ve vicdansizca.

Tabi ki dava acar ailesi, boyle buyuk bir kaza meydana gelmis. Olayin ciddiyetinin farkinda degil misiniz ? Biz daha buyuk bir arac tarafindan ezilince motosiklet kullandigimiz icin bunu haketmis mi oluyoruz ?

Amacim sizinle tartismak veya taraflari suclamak degil. Arkadasin konusunu doldurmak da istemiyorum.

Tekrar gecmis olsun, umarim en az hasarla (maddi,manevi) kurtulur iki taraf da.
    olaya sebebiyet veren kişi bisikletli, ölümün eşiğinde olması onu suçundan arındırmıyor. ölümün eşiğinde olan kişi şu an foruma mesaj yazan arkadaşta olabilirdi.

ben haklı haksız mevzusunu açmak istemedim böyle kötü bir durumda ama dava açıyorlar deyince bir an neden diye sorguladım.

motorcu arkadaşta dava açabilir, motorcu arkadaş şu anda kendi isteğiyle bunları yapmadı ve kazanın büyük sebebi bisiklet sürücüsünde olduğu halde bisiklet sürücüsünün ailesi dava açması tuhaf değil mi?

komada olmasa dava açmayacaklar mıydı? ölümün eşiğinde olup olmamak neden duruma etki ediyor?

geçmiş olsun, gaddar olsam dikkatli bir sürücü olmazdım. yakınını kaybetmenin acısını tatmadım ve ne kadar üzücüdür düşünmek bile istemiyorum.

bir an aklıma geldi, tren yolunda intihar edenlerin ailesi tren sürücüsüne dava açtılar mı, saçma bir örnek ama aklıma geldi.

o yol bisiklet yolu muydu, cadde miydi?
    istanbu_gezg bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)