Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Romalılar size sesleniyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Motor konusunda daha acemiyim. Uzun bir araba geçmişim var çok alıp satmışlığım da oldu fakat ben 2015 bir arabanın şuan 2016 sıfır bir arabadan pahalıya satıldığını hiç görmedim. Yahu nedir bu öldümcülük? Hadi motorda ekstra vardır ( egzoz, takoz vs.) diyelim de 2015 10.000e gelmiş bir motoru sıfırın da üstüne satmak nedir yahu?

Bu piyasadan ne istiyorsunuz anlamış değilim ya da bu normal de bana mı garip geliyor anlamadım ( motor satanın motoru fiyatı da o belirler tamam da bu kadarına da pes! )
    oyunageldim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Maalesef bu saçmalıklar var piyasada.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Sahibindenden bir kaç örnek de göstermek isterdim fakat belki satan arkadaşlar buradandır polemiğe gireriz. Yani demek istediğim herkes motorun ederini bilir keşke bilinçli satıcı olabilsek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Onlar kutsanmış motor oluyor. Yüce rally ve gp pilotlarımız yüce totolarını koyup motosikleti kutsuyorlar. E haliyle bu da fiyata yansıyor.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Yani Romalılar dedin, arabalar dedin, motor dedin. Sonuç ne onu anlamadım?

Tamam'da coğrafi hata var ,biri'de çıkıp demiyor'ki " burası sparta " .

berk_cglr ve GezeGeze bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani Romalılar dedin, arabalar dedin, motor dedin. Sonuç ne onu anlamadım?
    Sonuca bağlayacak bi durum yok ortada bir saçmalık var dile getirme ihtiyacı duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam'da coğrafi hata var ,biri'de çıkıp demiyor'ki " burası sparta " .

https://www.youtube.com/watch?v=fnll-41t4Bk
    ahahah haklısın dayı yanlışım olmuş
    berk_cglr bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı melihandro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor konusunda daha acemiyim. Uzun bir araba geçmişim var çok alıp satmışlığım da oldu fakat ben 2015 bir arabanın şuan 2016 sıfır bir arabadan pahalıya satıldığını hiç görmedim. Yahu nedir bu öldümcülük? Hadi motorda ekstra vardır ( egzoz, takoz vs.) diyelim de 2015 10.000e gelmiş bir motoru sıfırın da üstüne satmak nedir yahu?

Bu piyasadan ne istiyorsunuz anlamış değilim ya da bu normal de bana mı garip geliyor anlamadım ( motor satanın motoru fiyatı da o belirler tamam da bu kadarına da pes! )
    Bakın sayın kardeşim daha önce bu tür başlıklar çok açıldı eğer ufak bir arama yapsaydınız forumda cevaplara çok çabuk ulaşabileceğinizi düşünüyorunm.

şimdi asıl meseleye gelirsek sizin anlattığınız konunun cevabı basit

aile (Baba anne veya eşler) şahsa "sat ulen şu motoru" baskısı yapınca şahıslar da böyle bir yöntem uyguluyor
    motoru sıfırından pahalı fiyata ilana koyarsınız satılmaz aile mıy mıy ettiğinde "aha satılmıyor ben napim" dersiniz

başka soru?
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın sayın kardeşim daha önce bu tür başlıklar çok açıldı eğer ufak bir arama yapsaydınız forumda cevaplara çok çabuk ulaşabileceğinizi düşünüyorunm.

şimdi asıl meseleye gelirsek sizin anlattığınız konunun cevabı basit

aile (Baba anne veya eşler) şahsa "sat ulen şu motoru" baskısı yapınca şahıslar da böyle bir yöntem uyguluyor
    motoru sıfırından pahalı fiyata ilana koyarsınız satılmaz aile mıy mıy ettiğinde "aha satılmıyor ben napim" dersiniz

başka soru?
    öncelikle ben bir soru sorduğumu hatırlamıyorum. Verdiğiniz cevap koca bir kitleyi genellemek olmuş ve bana göre de doğru bir yaklaşım değil. Evet aramalıydım bu konuda da haklısın

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Olur mu hic adamalr plaka ruhsat sigorta kasko filan yapiyotlar sizi ugrastirmiyorlar! Sonra motoru kapali garajlarinda muhafaza edip butun delikleri tezekle kapatip gunesten merakli gozlerden koruyup bir de motoru sutle yikiyorlar ve motor yeni saticisina dogru giderken bir ferrariye bir Lamborghini ye dönüşüyor. Ustelik bu iyiligi yapan kutsal kisilikler motoru yola cikmaya da hazir hale getiriyor al bin git simdi bu adamcagizlar ne yapsin o kadar emeklerini bosa mi atsin bi motor kadar da mi degerleri yok, ayip size be vallaha ayip )
    melihandro ve yürekçe bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu hic adamalr plaka ruhsat sigorta kasko filan yapiyotlar sizi ugrastirmiyorlar! Sonra motoru kapali garajlarinda muhafaza edip butun delikleri tezekle kapatip gunesten merakli gozlerden koruyup bir de motoru sutle yikiyorlar ve motor yeni saticisina dogru giderken bir ferrariye bir Lamborghini ye dönüşüyor. Ustelik bu iyiligi yapan kutsal kisilikler motoru yola cikmaya da hazir hale getiriyor al bin git simdi bu adamcagizlar ne yapsin o kadar emeklerini bosa mi atsin bi motor kadar da mi degerleri yok, ayip size be vallaha ayip )
    yaşşa valla başkan böyle yaza yaza gözlerine sokucaz artık başka yapacak bir şey yok

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bende burdan eski motoruma sesleniyorum. Lütfen sahibine geri dön. Adresimi biliyorsun. Söz kızmıcam.
    melihandro, yürekçe ve otopsici bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Ben bunu ciddi ciddi birine sormuştum. Bana verdiği cevap zaten bakış açısını gösteriyordu. "Rodajını özenle yaptım, ilk bakım masraflarına katlandım alan direk binecek ne rodaj ne de rodaj bakımı ile uğraşmayacak." dedi. Yani bissürü şey yazmış herkesin tahmin edebildiği plaka vs de demiş ama bakışını belli eden esas bu cümle idi. Evet sıfır alınan motorda rodaj bazıları tarafından işkence olarak görülebilir ama bana göre motorumla alıp başımızı sessiz sakin yerlere fıtı fıtı gitmek için bir bahane. üstelik 10.000 e gelmiş motor satan bu tipte insanlar sizden o güne kadar yaptıkları servis masrafları, hatta utanmasa motoru 10.000 e getirene kadar harcadığı benzin masraflarını da isteyecekler İlanı favoriye alıp zaman içerisindeki fiyat düşüşünü izleyin. Ben sırf sahibinden.com un "Favori İlanınızın Fiyatı Düştü" uyarısını almak için bazı absürt ilanları favori de tutuyorum

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TR motosiklet camiasında mantık aramayacaksın, tamamen içgüdüsel hareket eden canlıların ağırlıkta olduğu bir tür.

Şimdiden kolay gelsin. Bir de unutma koca arabayı sanayiye götürürsün ama motosiklet dünyasında mesai saatinde ustanı işinden gücünden alıp motosiklet neredeyse oraya götürürsün. Sorsan çok mantıklı.

Şöyle bir mantık olabilir.Yaaa ben motora aslinda biniyorum, çok da satmaya ihtiyacim yok, ilan böyle dursun kenarda, bi enayi çıkar da alirsa ben de aleti yenilerim.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı melihandro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Daha geçen akşam aynı konuya yabancı bir forumda denk gelmiştim

Şimdi hepimiz mümkün olan en iyi motoru sürmek istiyoruz ama bunu yapmamak lazım. Kafana yatmıyor mu? Maddi imkanının el verdiği zorlanmadan satın alabileceğin bir motoru seç derim.

Misal ben de bir z250SL alayım diyorum. Ama motor yağını bile zar zor buluyoruz, servis parça şu bu zaten yok. Bir de bu motoru alabilmem için aylarca hatta yıllarca taksit ödemem gerekecek.

Ama benim şimdiki motorumu satsam ederi 2000 küsür tl. Parçası her yerde var, birçok işini kendim de yapabiliyorum. İşimi de görüyor açıkçası. Ha tabii 100-120 yapaydı, amortisörleri daha iyi lastikleri daha büyük olaydı daha iyiydi.

Ekonomik açıdan şu an kullandığım 125znu gerçekten çok avantajlı.

Sen de aynı şekilde bir motor seçebilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)