Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motomaxla Başım derte..

Motovento
    REKLAM ALANI

01.06.2006 tarihinde Antalya Nebioğulları Motorlu Araç Ltd.Şti. firmasından Keeway Focus 125 marka bir motorsiklet satın aldım.Bu marka Macar malı yani Avrupa ürünü diye güvenerek aldım.Aldığımın 12.günü motorsikletin marş motoru bozuldu.14.06.2006 da servisinde marş motoru garanti kapsamında tamir edildi. 4 gün sonra motorsiklet çalışmadı.Yolda kaldım.Servisten kurtarıcı istedim.35,00 ytl ücret alacaklarını söylediler.Zor durumda olduğum için kabul ettim.Serviste daha önceki onarımda benzin hortumu sıkışmış.Bu nedenle benzin motora ulaşmadığı için çalışmıyormuş.Bu sorunda sisteme kayıt edilmeden ayak üstü giderildi.4 gün sonra motorsikletimi yıkadım.Motoru 15 dakika rolantide çalıştırdım ve kuruladım.Daha sonra motorsiklete binip 300 metre gittim ve motorsiklet stop etti.Biraz çalıştırmak için uğraştım, gaz verince motorsiklet stop ediyor.Benzin göstergesi aldığımdan beri doğru çalışmadığı için benzin deposunu açıp benzin olup olamadığına baktım.Depo kapağının altında su biriktiğini gördüm ve hatayı anladım.Benzine su karıştığı için özelliğini yitirmişti.Daha sonra motorsikleti parka çektim.Yeni benzin alıp koydum.Motor çalıştı.3 gün sonra akşam hız kesici tümseklerin çok olduğu bir bölgede 10 km.hızla ilerlediğim sıra motorsiklet stop etti.Kontağı tekrar kapatıp açtım.Hiçbir hareket yok.Marş basmıyor.Farlar yanmıyor.Farları kapatıp motorsikleti ayak marşıyla çalıştırdım.Farları yakınca motorsiklet stop ediyor.Farları kapattım.Bu şekilde ilerledim.Uygun bir yerde kontrol ettim.Akü sigortası atmış.Yedekle değiştirdim.100 mt.sonra oda attı.Sonra farları yakmadan gece trafiğinde zorda olsa evime ulaştım.Motorsikleti şu an farlarını yakmadan kullanıyorum.

Sorunlarımı satıcı firmaya aktardım.Motoru iade etmek istedim.İade olarak almadılar.2.el olarak sayıyorlar.Ben 2.060 ytl’ye satın aldım.1.300 ytl tutara sayıp başka marka bir motorsiklet almamı ilettiler.Ayrıca fazlada ilgilenmediler.
    Motorsikleti Macar malı diyerek satıyorlar.Ama Orjinalinde Çin malı.Sonuçta Tüketiciyi Macar Malı diyerek kandırıyorlar.Bende Macar Malı olduğu için aldım.Bu motorsikleti iade etmek istiyorum.

Benden söylemesi.

Birde başına böyle bir sorun gelen varsa nasıl çözdüğünü iletirse
    çok sevinirim.

SAYGILARIMLA.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ne keewaymiş be...macar falan hikaye diyorum kimseyi inandıramıyorum...sanki Çinden sadece Türkiyeye mal geliyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin.Keeway'in Macar menşeili ve Çin yapımı olduğunu sitemizi yakından takip eden tüm arkadaşlar biliyordur.Problemin motoruna özel olabilir.Buna istinaden değişiklik isteğin haklıysa tüketici hakları derneğine başvurabilir ve yargıya intikal etmeden halledebilirsin.Şimdiden geçmiş olsun.

CsaRvoX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F5
    geçmiş olsun arkadaşım,maalesefki ucuz etin ve ucuz servisin yahnisi durumu,kalitesiz malın servisi ve bakımıda kalitesiz oluyor ne yazıkki,bana kalırsa çok yakında geçen sene alınan çin motorlarının tamamı sahiplerine ve motor camiasına büyük problemler yaratacak,Allah korusun hem kullanırken çıkan arızalardan sahipleri ve çevredekiler zarar görecek,hem maddi olarak problem çıkacak,hemde motosiklet itibarı düşecek,Allah sonumuzu hayır etsin sırf ucuz diye kanmayalım bu çin furyasına,cebinizden önce kendinizi ve sağlığınızı düşünün,tekrar geçmiş olsun

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    valla keeway hernekadar çin malıda olsa oldukça kaliteli bir üründür. Bu arada seni talihsizlikler bırakmamış. Herhalde servisten şikayetin olsa gerek, ayrıca motorunu kredili filan almadıysan değişim isteyebilirsin
    let it be

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    ne keewaymiş be...macar falan hikaye diyorum kimseyi inandıramıyorum...sanki Çinden sadece Türkiyeye mal geliyor...
    ama keeway bide macaristana gidiyo yani gezip dolaşıyo...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    ama keeway bide macaristana gidiyo yani gezip dolaşıyo...

haklısın keeway aslında macar malı ama çinde kendi fabrikasında yaptırıyor malları, fason değil diğer motorlar gibi
    let it be

İlgilenen arkadaşlar için teşekkürler.Burada benim sıkıntımın ana kaynağı müşteri ile doğru dürüst ilgilenmeyen ve farklı cevaplar veren bayiiden kaynaklanmakta.Bayii hem satış hem servis hizmeti veriyor.Motoru almadan bayiinin arka kısmındaki servise sorsam bu hataya yani çin malı motor hatasına düşmeyecektim.Satıcı motoru Macar malı diyor.Kendi servis personeli ise çin malı.Artı çin malı motorlar hayati tehlike oluşturuyor.Çok büyük bir risk ! Hayat bu kadar ucuz olmamalı...
    Ayrıca hemen belirteyim; İtalatçı MOTOMAX Firması (eğer büyük firma ise) müşteri ile hiç ilgilenmiyor,önemsemiyor.Müşteri hizmetleri bildiğimiz Büyük firmalardan çok uzak.
    BU FİRMANIN ÜRÜNLERİNİ ALIYORSANIZ MOTOR KALİTESİNDEN ÇOK ARKASINDAKİ FİRMANIN KALİTESİNE BAKIN LÜTFEN !

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bu işe bi açıklık getirelim keway üretim bandında iken bu fabrika fason üretmiyomu yani bi tek keeway içinmi çalışıyo diyelim ben bu fabrikayı aradım dedimki ben bu modeli çok beğendim parası neyse verecem BBRR markası basarak aynı malı üretin dedim hayırmı diyecekler...ben hiç zannetmiyorum ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Şimdi bu işe bi açıklık getirelim keway üretim bandında iken bu fabrika fason üretmiyomu yani bi tek keeway içinmi çalışıyo diyelim ben bu fabrikayı aradım dedimki ben bu modeli çok beğendim parası neyse verecem BBRR markası basarak aynı malı üretin dedim hayırmı diyecekler...ben hiç zannetmiyorum ...
    BBRR mi? güzel marka neden olmasın. Bu işi düşün sen. Üstelik bir arıza çıkarsa senin başının etini yemesi daha kolay olur, şurada motosiklet.net'daşız nazımız geçer heralde o kadar dimi.
    Free Motorcycle Team

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son aylarda yaz sezonun gelmesi ve motorlara daha fazla binilmesi sonucunda ne yazkki fason üretim makinalar kendini gosteriyor çin malı alırken bir yerdede işi şansa bırakacaksınız aslında her birinin arasında pek fazlada kalite farkı yok önemli olan satış sonrası destek bu konuda tartışılır..

newbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Satıcı firma sorunlarını gidermek zorunda. Eğer gidermiyorsa , malın faturası ve garanti belgesiyle beraber sana en yakın Tüketici Hakem Heyetine müracat edeceksin. Tüketici Hakem heyeti kendisine yapılan başvuruları 1 hafta içinde sonuçlandırıyor. Hiçbir masrafı da yok. Ben bir bankayla olan uyuşmazlıkta Tüketici Hakem Heyetine müracat etmiştim. Bu konuda çok çabuk ve etkili çalışıyorlar. En kısa zamanda sonuç alırsın. Bayi veya servisle uğraşmaktan çok daha kolay emin ol. ALO TÜKETİCİ 175 numaralı telefonu Türkiye nin heryerinden arayip bilgi alabilirisin. Bu siteyi takip etmeye başladığımdan beri okuduğum tüm şikayetlerin tek bir adresi var aslında. TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ ..... ÇİN , JAPON , MACAR HİÇ FARK FARKETMEZ HERKES SATTIĞI MALIN ARKASINDA DURACAK. DURAMAYACAKSA SATMAYACAK. Üç kuruşluk kötü malı getirip fahiş kar yapmasını biliyorlar. Bu konuda "ucuz etin yahnisi" şeklinde yorum yapanları da çok kınıyorum. Mal ne kadar ucuz olursa olsun Sanayi Bakanlığı 'ndan uygunluk belgesi alıyor ve 2 yıl garanti ile satılıyor. Tüketici Hakem Heyetlerinin "Bu malı ucuza almışsın. Olacak o kadar" gibi bir yaklaşımla çalışmadığını adım gibi biliyorum. Mal ne kadar ucuz alursa olsun, eğer uygunluk belgesi almışsa , yetkili kurumlar o malın kalitesinden de sorumlu olurlar. İnanın bana bu konunun gereğini yapacak kurumlar mevcut. Tüketiciler kararlı olursa hiçbir firma kötü malı getirip satmaya cesaret edemez ve Türkiye Çin malı çöplüğü olmaktan kurtulur.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Hoşgeldin

Mesajım yanlış anlaşıldı sanırım.Ben Keeway firmasını tanımam,bir ilgimde yok.Benim derdim ithalatçı firma yani MOTOMAX.Bana güvence verecek olan ve müşteri zor durumda olduğu zaman ilgilenecek olan MOTOMAX dir.
    Burada şunuda belirteyim bu firma sadece Keeway i getirmiyor !

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Dostum (aslında her motorcu),
    "Zen ve motosiklet bakım sanatı" isimli bir kitap okuyorum şiddetle tavsiye ederim. Kitabın daha başındayım. Eleman bir arkadaşıyla seyahat ediyor. Arkadaşı motorun baklımından anlamıyor felan. Bu amcamda arada motorun bakımıyla uğraşmaya başlamasını anlatıyor. Senin anlattğının daha beteri bir tamirci hikayesi. En sonunda servis motoru haşat ediyor herif motoru evine götürüp kendisi uğraşıp asıl sorunu buluyor.

Bir keresinde gezi sırasında çok yoğun bir yağışa yakalanıyor ve motoru duruyor. Motoru bir yerlerde bırakıp otostopla eve dönüyor ve arabasına bir römork takıp motoru bıraktığı yerden evine getiriyor. Motoru tamir etmek için uğraşıyor ama bir türlü çalıştıramıyor. En son alakasız bir şeye bakmak için depo kapağını açıyor ve SURPRİZ. Depoda benzin yok. Meğer adamın benzini bitmiş o yüzden motor durmuş

Konuyla alakasız gibi oldu ama servisin benzin hortumunu sıkıştırması olayına istnaden yazdım.
    Sevgiler
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    boş işler abi hepsi iyi bazıları sadece daha iyi topluyor birde çin malı diyorsunuz bizde biliyoruzz gidip japon almayı ama para olmayınca olmuyor hem onlar olmasaydı su anda konuscak bişeyimizde olmazdı bu kadar nankör olmayın 3500 ytl ye maxi scooter keyfinii yaşatıyorlar ama tabikide masraf çıkartcak hiç bir motor masrafsız deildir bakarsan bağ bakmassan dağ olur kardesim bende arn düşünüyorum alcam da ama aldın malı kötülemiceksin gider satarsın olur bi ter ama emin ol motomax gilera aprilla gibi markalarıda satmakta ve üretmektedir bunlarda almanyanın en tutulan mallarıdır hem macar malı diyorsun hiç alman malını 2 bin ytl verirlermii arkadaşım ...

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125

:)

bu tarz bi problemi keeway sl 150 si olan bi arkadaş yaşamışdı, motomax la baya bi sorun yaşadı bir sürü problemleri oldu avukata filen vermişdi yanlış hatırlamıyorsam ama onun sorununu giderdiler; şikayet ettiği servisin belgesini filen aldılar herhalde. Siteden bi arat istersen

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Yine de yorum yazmakta acele etmeyelim, bekleyelim biraz daha belki değişir arkadasın durumu, seneye subat gibi filan tekrar biraraya gelip yazalım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler