Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Son saatlerim karar vermemde yardimci olun

Motovento
    REKLAM ALANI

8000 tl'ye 2015 model honda cbr 125 aliyorum. Yarin sabah gidip alacagim anlastik her konuda fakat bugun yolda pulsar 200rs gorunce birden arada kaldim icim sikintida uyuyamiyorum. Fiyatida uygunmuş. Sizce kararimdan vazgecip Pulsar 200RS dusunmeli miyim? Tabii ki daha guclu motor, abs var vs. Fakat gorunus benim icin onemli sizce yeni kasa cbr 125 mi daha karizmatik duruyor yoksa pulsar 200rs'mi? Siyah alacagim alirsam ikisinide.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Karizma, yakışıklılık, zevk diyorsun yani ''öznel'' ben gelirim rs derim, başkası gelir cbr der, derde der.

Sen bak ikisine içine ne siniyorsa onu al ama enrty nick uyumundan işin içinden çıkamayacağın belli.

O yüzden sana önerebileceğim tek şey; iradeni, zevklerini, düşüncelerini iyice tart ve gözden geçir. Gecen hayrola.
    4till4 ve alasehirli bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Ben senin yerinde olsam bajajı alırım, biri 200 cc daha büyük bir görüntü ve bence daha güzel görünüyor, diğeri 125cc. Kendi adıma söyliyeyim şu an aklımdaki tek makine pulsar kısmetse yakında bende alıcam

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Ben CBR diyorum.

Arkadaslar pulsar 200ns de hosuma gitmeye basladi cbr125 14bin km yerine tercih edilebilir mi sifiri?

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Öce kararını ver , emin olduktan sonra harca paranı. Tahminen ilk motorun olacak bunun gecesinde kafanı başka makine çeliyorsa kararını verememişsin. ne pulsar nede CBR'lar kaçmıyor , Benim için rs daha iyi , yeni başlayan sen için cbr daha iyi olabilir bunun kararını sen vereceksin ama sakin

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Bence bütçen yetiyorsa cbr250 almaya bak almışken. Alamıyorsan, bütçen bu kadarsa cbr125'e para verme, değmez bence. RS veya karenaj dışında her şeyi aynı olan NS'den yürü.

Hocam soylede bisey var 8000 butcem var ve faizli kredi cektim onu oderken baska para biriktirme sansim yok. Malum fiyatlarda her gun artiyor.

Şoylede bir durum var, bu motoru ise gidip gelirken kullanacagim birazda heves vardi o yuzden 5-6 bine ybr alacagima sekil olsun cbr alayim dedim. Baska marka dusunmuyordum honda yamaha disinda.

Şuanki işimde iskurdan para aliyorum 6 ay sozlesmem var ve 6 ay calismam lazim zaten krediyide 6 ayda anca oderim. Cumartesi gunleride calisiyorum ayrica sabah 7 aksam 8 calisiyorum motorsikleti surmek icin vaktim yok, sifir km bir pulsar ns alip eskitmek mantikli gelmiyor. Cunku bu 6-7 aylik surecte sehirdisi gezmek hayal benim icin. Pazar gunleri bile 3-4 saat calisiyorum gazete isi oldugu icin.

Sehirici isten eve evden ise, ara sira turlamalar disinda bisey yapmayacagim, almisken guzelde gozuksun diyorum. Ybr yerine ikinci el cbr 2015 model tercih ettim, son anda pulsar 200ns alsam mk diye dusundum ama suan gereksiz geldi cunku uzun yol yapma sansim yok.

Cbr zaten deger kaybetmiyor aksine artiyor, bir sene kullanip isten ayrilinca 7000' civarina satip Pulsar ns200 almayindusunuyorum sizce nasil fikir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bir ay sonra cbr'dan sıkılacaksın nasıl olsa. Almışken absli bir motor al derim.

yzk2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAG200
    Japon dururken Hintli alınmaz

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Hintli duruken Japon giderken Hintli alınmaz

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    CBr al kardeşim ne tavsiyem

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Motor işi ayakkabı gibi değil seneyede giyerim mantığı olmuyor. Yeni başlıyorsan 125 likle başla. Marka farketmez. honda olur yamaha olur ama japon olsun bırak hintli ayaklarını.

Servis bakimi olmayan ustada bakimi yapilmis 14 bin km'de 2015 model cbr 125 mi, sifir km 200 cc bajaj pulsar mi? Ayni fiyat hemen hemen hint mi japon mu bu sefer soyle bakalim

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Kesinlikle 200 Ns.Yakıt, parça fiyatı, gidişi, görüntüsü, piyasası.Kısaca Cbrden artısı var eksisi yok.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al rs200 bak yoluna.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bak ikisine içine ne siniyorsa onu al ama enrty nick uyumundan işin içinden çıkamayacağın belli.
    Harbiden Nick Entry uyumu

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Bende dedim idam mahkumu bir arkadas herhalde bi el atalim belki son arzusudur. Olay baska cikti.

Motosikleti
    Z800
    Sıfır mal sıfırdır hic yapmasan yine sikintisiz 40000 km 50000 km yaparsin kafan rahat olur 24 beygir olmasi abs olmasi daha agresif olusu bence pulsar tercih sebebidir al keyfine bak

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bütçen yetiyorsa cbr250 almaya bak almışken. Alamıyorsan, bütçen bu kadarsa cbr125'e para verme, değmez bence. RS veya karenaj dışında her şeyi aynı olan NS'den yürü.
    Bu yorum cok yerinde olmuş.Aklımdan böyle geçiyordu.
    Alacağın motorun kalma süresi önemli.Uzun süre binilecekse beğendiğin her motor olur.İnsan kendini bilecek.

125 seni kaç ay yada kaç gün idare eder.Bunu düşün.Görüntü güzel olsun diyorsun güzel ama o görüntü altında güç sıfır.
    Güç derken uzayıp gitmekten bahsetmiyorum kamyonlara yem olmamak bakımından söylüyorum.

Bazıları karşı cıkabilir.Yeni sıfırdan başlansada 20hp (200-250cc) lerden aşşağı motor almamak gerek.
    İşi ilerlettiğiniz zaman 50cc motorda kullanabilirsiniz.Kurtulmayı öğrenmişsinizdir.

Birde değiştirilecek motoru masraf olmayacak cıplak olanlardan seçmek daha doğru geliyor.Elbet bir köşede düşecektir...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)