Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam ve Fuat Domaniç kaza videosu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun DA;

Adam hala koruma diyor.Güzel kardeşim 160 la değil de 110 ile gitseydiniz bu kaza olmayacaktı.Şansın yanındaymış ki ağaca yada sert bir cisme çarpmamişsın.Eğer öyle olsaydı değil korumaların, üzerinde zırh olsada helvanı yiyorduk.

Söyleyeceği tek şey şu olmalı bu kazadan sonra kurallara uyun, fazla hız yapmayın.

Ne oldu Barkın bey geçen seni sürüşünden dolayı eleştirenlere, çok da şeyimde diyordun?Bak aklın çıkmış, kuzu gibi olursun işte.Hala da koruma diyorsun.

Olayı tetikleyen şey YÜKSEK HİZ, senin sürüşünle olacak şey sonunda buydu zaten.

Şimdi çıkıp nasıl hala insanlara samimi geleceksin, gerçekten düşünemiyorum.

En kral sürücü de olsanız Yüksek Hız öldürür.Korumadan önce hız kurallarına uyalım.
    Yani 110'la giderken arkadan adam çarptığında bu kaza olmayacaktı öyle mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler herkes fuat domaniçe yüklenmiş, bencede fuat domaniçin agresifliğinden ve anlık apaçilik yapmasından kaynaklanıyor kaza ama önemli bi nokta var!

Fuat domaniç sollamaya çıkan barkını(85 hp scramler) MT-10' nun güçünü göseterip (170 hp) delmeye hazırlanırken barkın sağa gereksiz fazla açılıyor ve sollamaktan vazgeçip frene asılıp hızını aniden 30 km yavaşlatıp geçeceiği aracın yanında kalıyor. kontra ve kaçma maneverası yapmayıp tepki vermemiş gibi gözüken Fuat abide normalde tehlikeyi kıl payı atlatıp yanından geçecekken Barkının fren yapmasından çarpışma noktası erkene alınıyor ve daha önce gerçekleşiyor.

Yani barkın normal sollamaya çıkıp bu hesaba katılamayan ani freni yapmasaydı Fuat abi yanından sıyrılıp kurtaracaktı. Zaten MT-10 gibi bir motor 1.2 G ile hızlanırken 160 km de kontra, kaçış manevrası falan almaz. Fuat abi barkını delmek için gazı açtıktan sonra oluşan olumsuzlukta bi refleks zaafı veya kontra almayacağını bildiğinden kaçış maenvrası yapmama gibi bi teknik hatası pek yok.

Gerçekten çok cenabet bi an... O an yaşadıkları uyumsuzluk Hacivat - Karagözden beter.

Geçmiş olsun...
    bulut59, Xavosa, Sokollu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Barkin Abi hizini Fuat Abinin beklemedigi bir sekilde azaltip hafif saga dogru kayiyor. Fuat Abinin de o sirada gazi acmis olmasi temasi getirmis. Takip mesafesi zaten az tum bunlar olunca temas kacinilmaz olmus.. Videonun devaminda da Fuat Abi kontra ile topluyor ama Barkin Abinin motor kontrolu kaybedip kafadan giriyor mt10 a...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkınla alakalı bir durum yok ki, Mt 10 gibi bir mermi gelip adama patlamış, çok daha ciddi sonuçları olabilirdi, ikisi de motordan ayrılabilmiş.
    Valla dostum çarpan adamda 1 hata varsa ben barkına 5 hata sayarım öarpan adamın sağ aynası neredeyse sol şeridi gösteriyor yeterli görüşe sahip değil ayrıca barkın daha arkasındayken adam sağa doğru kayma yapıyor zaten koskoca şerit ve emnşyet şeridi varken o kadar yakın geçmesi bence şart değildi ve uyarıda yapmıyor hani bunu barkın gibi adan yapıyor üstelik hani öngörmek hani güvenlik balonu hani dıdıt uyarı hiç biri yok emniyet şeridinden giderken yanımızdan hızla geçiyorlar ya daracık yerde barkınında o misal yaptığı ama onca ekipmana rağmen genede ciddi yaralanmışlar ya olmasaydı düşünmek bile istemiyorum geçmiş olsun diyelim
    Edit suruculeri karistirmisim barkinla adami yer degistirelim
    Sokollu bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Sidik yarisinin sonu.
    yasdal, Sokollu ve Mengu16 bunu beğendiler.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dostum çarpan adamda 1 hata varsa ben barkına 5 hata sayarım öarpan adamın sağ aynası neredeyse sol şeridi gösteriyor yeterli görüşe sahip değil ayrıca barkın daha arkasındayken adam sağa doğru kayma yapıyor zaten koskoca şerit ve emnşyet şeridi varken o kadar yakın geçmesi bence şart değildi ve uyarıda yapmıyor hani bunu barkın gibi adan yapıyor üstelik hani öngörmek hani güvenlik balonu hani dıdıt uyarı hiç biri yok emniyet şeridinden giderken yanımızdan hızla geçiyorlar ya daracık yerde barkınında o misal yaptığı ama onca ekipmana rağmen genede ciddi yaralanmışlar ya olmasaydı düşünmek bile istemiyorum geçmiş olsun diyelim
    Dediklerinin hic birini barkın yapmıyor cunku o barkın degil. Fuat.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerinin hic birini barkın yapmıyor cunku o barkın degil. Fuat.
    Netten izledigimde oyle gibi gelmisti az once tekrar izledim fuatmis edit yaptim ama
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı okan kükner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkin Abi hizini Fuat Abinin beklemedigi bir sekilde azaltip hafif saga dogru kayiyor. Fuat Abinin de o sirada gazi acmis olmasi temasi getirmis. Takip mesafesi zaten az tum bunlar olunca temas kacinilmaz olmus.. Videonun devaminda da Fuat Abi kontra ile topluyor ama Barkin Abinin motor kontrolu kaybedip kafadan giriyor mt10 a...
    Dediklerine katılıyorum dostum.
    Suç onda yada bunda demiyorum videoyu 1080p 50fps ye alırsanız dediklerimi göreceksiniz.Barkın abi 159 km/sa hızla giderken öndeki motorcuyu sıyırarak geçmemek için yavaşlayarak hızını 127 km/sa düşürüyor ve ayna kontrolsüz şerit değiştiriyor arkdan gelen fuat abi ise yaklaşık 1-2 saniyede durumu muhakeme edemiyor ve kaza gerçekleşiyor

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağabey çok kısa sürede ikinci ağır kazasını geçirdi, umarım iyileşirde bir daha başlarına tekrar kaza gelmez.
    :( keşke daha temkinli olsalardı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yorumları okuduğum zaman açıkcası çok üzüldüm. Kenan Sofuoğlu havuza atladığı zaman " Apaci Cahil " gibi yorum yapan insanlar yine burada ne kadar güzel yorumlar yapmış. Barkın bey bu işe başladığı zaman ne para kazanıyordu nede herhangi bir kar amacı vardı, sadece sevdiği için yapıyordu ve hala sadece sevdiği için yapıyor. Üstelik bu adam kimseye benim gibi olun demiyor sadece dilim döndüğünce ben anlatıyorum isteyenlerde izlesin formatına sahip, tabi bizde iyi bir şey yapılınca suç olduğu için ve en iyi hep biz olduğumuz için taşlama yapılması da normal ama sonra bu ülke neden bu halde diye isyan etmeyin lütfen. Milyon dolarlar alan futbolculara tapıyor gibi davranıyorsunuz üstelik bunca yıldır bir kere olsun dünya da elle tutulur bir başarısı olmamasına rağmen ama imkansızlık ve kötü bir kadere rağmen dünya şampiyonu olmuş adama apaçi diyorsunuz, kendince bilgi veren bir motosikletciye üstelik bu ülkede eşi benzeri de kimse kusura bakmasın yok hehehe kaza yapmış davarlar suç şunun suç bunun diyorsunuz, siz her gün kaza yapıyorsunuz ama magazin değeri olmadığ için kimse önemsemiyor bizde görmüyoruz şu olumsuz yorum yapan çok bilen insanlar yüzünden ne ülke olarak ne motosiklet camiası olarak nede spor dalların da bir noktaya gelemiyor birlik olamıyoruz, küfretsem ben suçlu olacağım Allah sizi bildiği gibi yapsın akıl fikir versin.
    Xavosa, 35Türk ve Mustafa_Uz bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Deyerlenir buralar

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayzek haklısın, %100 suçlu bir taraf yok.

Tekrar geçmiş olsun dileklerimi belirterek, yorumlardan sonra vardığım bir kanıyı karalamak isterim.

Video başlangıcındaki Mt-10 sürücüsü Fuat abi'nin heyecanlı ve agresif gaz açışları olayı sidik yarışı olarak tabir eden yorumları destekliyor gibi. Arada açılan farkı hızla kapamaya çalışıp, ivmeyle yanından geçme isteği oluşmus gibi.

Gp 5000'in dediği gibi Barkın'daki ani ve ÇOK gereksiz karar değişikliğini (burada sıkıldım biraz da şurda mı dursam) Domaniç tahmin edememiş olacak ki bu talihsiz kaza vukuu bulmuş.

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öndeki aynaya bakmadı, hepsi hızlı, fermuar düzeni yok, çarpma anında neredeyse üçü de yan yana
    Çok iyi bir noktaya değinmişsiniz Malesef, kişi ve motorları bir kenara bırakalım, grup sürüşünün temelindeki bu yanlış neredeyse ölüme götürebilirdi.

Allah korumuş.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Valla AEA yı takip etmiyorum. Bu kadar ağır bir kazada yorum yapmak bana düşmez. Geçmiş olsun.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

35Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Gs Dakar & Mr Vulture 150
    Fuat Domaniç'in motoru bırakmasının zamanı gelmiş o yüzden böyle oluyor.Adamın 2. patlaması bu. Kendi patlasa sıkıntı yokta başkalarına çarpıp duruyor. Aea'nın yana kaymasıyla falan bir alakası olduğunu düşünmüyorum, grup sürüşü yapıldığı zaman herkes arada mesafe bırakır yakın geçmez geçecek olduğunda kornayla uyarır ki zaten güzel güzel stabil gidiliyor orda gereksiz atraksiyonlara makaslara niye giriyorsun Fuat.Bide bunlar güya yılların tecrübeli motorcuları nerde kaldı öngörü, nerde kaldı tedbir ?

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Canlı yayın programlarında sık sık bahsettikleri takip mesafesi ve ayna kontrolü ile alakalı öğütleri burada kendileri atlamışlar ve yüksek sürat ile birleşince kaza kaçınılmaz olmuş, Geçmiş olsun..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Üçü de grup sürüş eğitimi almalılar.

En öndekinin sol başta yer alması yanlış. Sağ başta yer almalıydı, ki, daha hızlı olmak isteyen solundan geçebilsin...

En öndeki solu kapayınca, arkadakilere sağlamak bir seçenekmiş gibi gelmeye başlıyor...

Zincirleme birbirlerini sağlarken de kaza oluyor...

Bomboş yolda, düzlükte ...

Geçmiş olsun...
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    öncelikle ikisine de geçmiş olsun.

bu adamlar motosiklet kullanan insanları eğiten insanlar ancak videoya bakıyoruz ne tedbir var ne refleks var ne de kurallara uymak var. löpçük gibi, çuval gibi birbirlerine girmişler. imamlar böyle yapınca bunlara tapan, ağızlarında çıkan her şeyi emir tellaki eden 18-20 yaşındaki kişiler ne yapmaz ki? sağda solda patlar kendini öldürürler.
    Guven ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    Konu ile yorumları okudum ÖNCELİKLE kim olursanız olun hata yapabilirsiniz bunu unutmayalım isterseniz hergün eğitim alın çalısma yapın aldığımız eğitimler ve çalısmalar yaşadığımız olaylar ,HATALARI en aza indirmek içindir tamamen ortayan KALDIRMAZ bunu unutmayalım
    Şimdi
    1- fuat beyin şekeri konusuluyor tabikide şeker hastalığının çesitleri var ama kendimdende biliyorum dikkat edilmez ise gerçektende kontrolu kaybedersiniz mesela ben mümkğn olduğunca ilaçlarımı almaz unutursam yada kendimi iyi hissetmez isem araç sürmem çünkü daha önce birsey olmaz dedim arabada direksiyonda uyuya kaldım

2-kazadaki en büyük etken 1-hız -serit deyistirme hatası
    3- videoyu dikkatli izlerseniz fuat bey barkından önce SERİT DEYİŞTİRİP seride giriyor
    Barkında malesef arkasını kontrol etmeden serit deyistirmeye kalkıyor
    Ve DİKKATLI. İzlerseniz fuat bey ortadaki seride daha önce geçiyor barkında öndeki aracı geçmek için fuat beyin şeridine giriyor
    FUAT BEYİN hatası kendi kamerasında görüldügü üzre barkın orta serit çizgisine yaklasırken tehlikeyi görmemesi
    Barkının hatası ise ARACLAR SOLDAN sollanırken öndeki aracı SAĞDAN geçmeye çalısması

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Barkın birden Fuat abinin önüne kırmış ve kaza olmuş.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    fazla uzatmaya gerek yok .. Eğitim Şart
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)