Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam ve Fuat Domaniç kaza videosu

Motovento
    REKLAM ALANI
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar videonun 25. saniyesine bakın bir. Fuat bey i tanımam ama kazasını duymuştuk geçen aylarda. Yandan gaz verip kaçmak istemiş ama yüksek hızdan dolayı birşey yapamamış anlamamış. Aea bir anda onun şeridinin ortasına geliyor 25. saniye de farkediliyor. Hatanın tek sorumlusu Fuat bey değil. Asıl sıkıntı yüksek hızda yanlış şerit değiştiren Aea da. Aea orda 1 saniye de 1 metre şeridin içine giriyor tam o anda gaz kolunu açan Mt 10 da manevra yapamıyor anlaşılan. Video da Fuat bey in bana arkadan çarpmasıyla demiş. Bu adamdan birşey olmaz beyler çok takmayın bu adamı. Kendi hatalarını kabul ettiğini görmedim şuana kadar.
    Erdost, yasdal, 68charger ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Faattan komple ehliyet alınsın bisikletle en fazla kendini öldürür

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ikisi de motorcu olunca suçu yıkacak kimse bulamadık

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Valla o hizlarda gaz acikken motor da dönmüyor kontra falan kacamiyor insan keske biraz daha yavas yetisseymis hocamız. Allah beterinden korusun, geçmiş olsun.

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun DA;

Adam hala koruma diyor.Güzel kardeşim 160 la değil de 110 ile gitseydiniz bu kaza olmayacaktı.Şansın yanındaymış ki ağaca yada sert bir cisme çarpmamişsın.Eğer öyle olsaydı değil korumaların, üzerinde zırh olsada helvanı yiyorduk.

Söyleyeceği tek şey şu olmalı bu kazadan sonra kurallara uyun, fazla hız yapmayın.

Ne oldu Barkın bey geçen seni sürüşünden dolayı eleştirenlere, çok da şeyimde diyordun?Bak aklın çıkmış, kuzu gibi olursun işte.Hala da koruma diyorsun.

Olayı tetikleyen şey YÜKSEK HİZ, senin sürüşünle olacak şey sonunda buydu zaten.

Şimdi çıkıp nasıl hala insanlara samimi geleceksin, gerçekten düşünemiyorum.

En kral sürücü de olsanız Yüksek Hız öldürür.Korumadan önce hız kurallarına uyalım.
    kurallara uyalımda 80km diyor kural kimse kandırmasın kendini mt10 çek bir tane altına 80km hız ile kullan bakalım kullanbilirsen sadece kazayı hıza bağlamakta yanlnış bence dikkatsizlik daha çok etken gibi
    braveguy bunu beğendi.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Kesinlikle ikisinde de hata var aea bi anda kontra vermiş motora yol zaten iki şeritli Fuat a da kaçacak yer kalmamış zaten mt 10 altındaki aea nın hatası aynaya bakmadan sağa kontra vermesi Fuat İn hatası da yüksek hız da gitmesine ragmen takip mesafesini cok kısa tutması büyük geçmiş olsun inşallah kısa zamanda aramıza dönerler boyle güzel adamlar her zaman lazım ülkeye herkes kaza yapabilir
    essegesse bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Ben şekerden ,pirinçten ,bulgurdan anlamam ,naçizane görüşüm vuran motor kimse %80 hatalı !

Fuatın hızı 162 barkının ki 127 kim suçlu

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    vay be inanılacak gibi değil, nazara geldiler, olacak iş mi, hayret, hepsine geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin ...

0:24 de arkadaki araç sol şeritten sağa geçmiş durumda, 0:26'da arkadakinin hızı artıyor, 0:27'de öndeki sağ şeride kırınca çarpma oluyor, gördüğünüz gibi 3 saniyelik bir olay, öndeki aynaya bakmadı, hepsi hızlı, fermuar düzeni yok, çarpma anında neredeyse üçü de yan yana, arkadaki yerine razı olsaydı vs desek de topu topu 3 saniye işte, bu sefer olmadı, kurtaramadılar ...
    Sokollu ve 68charger bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Fuat Domaniç in acilen motosikleti bırakması lazım. Barkinla bir alıp veremediği var.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    " Barkın ağabey önündeki motosikleti geçme amaçlı sağa kırıyor, arkasında bulunan araçta yakın mesafe takip ettiği için kaza yaptıran taraf oluyor " gibi duruyor.

Benim merak ettiğim geçmeye çalıştığı motosiklet kendi konvoyundan mı ? Muhtemelen değil. O motosikletin hızı düşük kalmış olsa bile korna ile yol isteyip soldan geçebilirdi gibi duruyor.

Agresif bir sağdan geçmeye çalışma sonucu kaza olmuş gibi. Geçmeye çalıştığı motosiklet daha hızlı gidiyor olsa yine bu kaza olmazmış sanki. Ya da en hizlı olan solu kapatmış olsaydı yine yetebilirdi.

Geçmis olsun. Umarım sevenlerini üzmezler.

Ne de olsa ikisinin de seveni sevmeyenden daha fazla.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Barkın bey kazanın hemen öncesinde fren yapıyor gibi gördüm ben.
    Sanki öndeki motorun yanına gelip arkadaşına bişey söylemek için yavaşlarsın ya işte öyle gibi geldi bana. Çarpışmanin hemen öncesinde ducati nin stopu yanıyor.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisi de motorcu olunca suçu yıkacak kimse bulamadık
    Hahahah adamsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Hatalıyı bulmak istiyorsanız öndeki aracı sağdan geçmeye çalışana bakın.
    hyanax100 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Önde giden aynaya bakmadan sağa kaçmış. Arkadan gelen da sola çok yakın gitmiş.
    Bu ikisi de aynı anda olunca kaza olmuş. Arada iki saniye fark olsa olmazdı muhtemelen. Nasip işte.
    68charger bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Asla öndeki aracı aynı şerit içinde geçmeye kalkmayın!
    something123 bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim grupta yazdigimin aynini buraya kopyaliyorum:

Avrupada 65 yasinda zzr1400 kullanan dedeler abiler biliyorum. 30 senelik motosiklet tecrubesi boyunca 4 siyrikla atlatilmis dusmeler disinda kazalari yok.

Bizde sanki iyi suren, kotu suren herkes mutlaka bir yerlerde ekseriyetle patliyor. Buna kendimiz de dahiliz. Yani su kazaya bak Allah icin.

Biz bu boku ya bilmiyoruz ya da artik uyanmamiz gereken bir takim seyler var.

Ekipmanin onemi falan tras fasafiso. Motosiklete biniyorsan bunlar zaten ogretilmez hatirlatilmaz bunu default biliyor olman gerekiyor. Olay yanlis ya da dogru ekipmanda degil burada.

Araba ustumuze kirar duseriz, OC serefsiz surucu deriz. Virajda kayar duseriz, bu motorun frenler problemli, su lastik berbat deriz. Yere yapisiriz iste kask takin cok iyi koruyor deriz ama kendimiz ne bok yedik ozelestiri yapmayiz.

Ben 1 sene icinde 2 kaza yasadim, ilkinde alkolluydum, digerinde de 100% hakli olmama ragmen burada dahi paylasirken ne kadar gerizekali oldugumu anlattim. Hala cok ciddi 2 kazadan nasil kurtuldugumu giydigim eldiven pantalon bot kaska baglayip konuyu kendimde kapamadim.

Barkin abiyle 3 kez surdum. Tecrubesi ve bilirkisiligine tek laf etmek mumkun degil ama sunu da biliyorum: Grup surusunde etrafindaki kimse umrunda degil. Ayna da kullanmiyor. Bu kazada lider miydi degil miydi bilmiyorum ama gene sallamadigini biliyorum surus esnasinda. Fuat abiye soyleyecek pek laf yok, o da kurtulabilirdi bu kazadan.

Saniyenin yarisi kadar bir surede muhakemeyi kacirdiginiz an, gec fren yaptiginiz an, manevraya uyanamadiginiz o an motosiklette bu is bitiyor. Bunu ogrenmedigimiz surece aci ve kotu haberler devam edecek.
    gursus ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Çok temel kural diye biliyorum, araç SOLLAMA vardır. SAĞdan geçme diye bir şey yoktur. Arkadan vuran bence yüzde yüz hatalı. Acelesi ve derdi neymiş. Paşa paşa arkasından gitseymiş yada trafik müsaitse sollama yapsaymış, sağlama değil.
    Her ikisine de geçmiş olsun.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sol şeritteki motosiklet devrim sirmen sanırım. Aea onu geçmek için ufaktan sağa doğru açıldığı sırada fuat domaniç hızlı geliyor, durumu ayıkana kadar mevzu patlak veriyor. allah korumuş. umarım en kısa zamanda iyileşirler...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hem yavaşlıyor , hemde şerit değiştiriyor....
    Fuat domaniçin tek hatası geç farketmesi...
    Herkesle gazlanmaz... İşin özü bu..
    127 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)