Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru yardımınıza ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar aranızda yeni sayılırım takip ediyordum ancak yeni katıldım.
    Başlangıç motoru olarak bajaj 200ns düşünüyorum.
    Boy:1.76 Kilo:84 iri yapılıyım sizce 150 kiloyu idare edebilirmiyim yoksa ybr cbr tarzı bir motoramı yönelmeliyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı calwin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranızda yeni sayılırım takip ediyordum ancak yeni katıldım.
    Başlangıç motoru olarak bajaj 200ns düşünüyorum.
    Boy:1.76 Kilo:84 iri yapılıyım sizce 150 kiloyu idare edebilirmiyim yoksa ybr cbr tarzı bir motoramı yönelmeliyim?
    Yaşıda yazsaydın iyiydi. Yalnız düzgün bir eğitim sonrası pulsar iyidir. Ama tabiki bir ybr ile başlamak hayati önem taşımaktadır bu senin seçimin.

Motosikleti
    İnşallah birgün
    Bro pulsar seni taşır Uzun bir süre para varsa duke 200 de bak bende ıkisi arasındayim

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    200 kilonun altı olduktan sonra idare edersin. Pek sıkıntı olmaz.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Pulsar ne r25 mt25 kullanırsın.
    36 bg lik yamahaların bile alt devirleri ölü. 110 la giderken gazı açıyosun alet vites düşürmeden şahlanmıyo. Alışana kadar ölü devirlerde sürersin alışınca verirsin torku 😃

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    250 cc bir motor hem başlangıç hem devamında şehiriçi kullanım için idealdir. Alışınca kolay kolay satmak istemezsiniz. Yamaha kullanan biri olarak Honda dan şaşmayın derim. (servis sorunu)

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşıda yazsaydın iyiydi. Yalnız düzgün bir eğitim sonrası pulsar iyidir. Ama tabiki bir ybr ile başlamak hayati önem taşımaktadır bu senin seçimin.
    yaşım 22 çok bi faydası olacağını sanmıyorum ama :D cbr 125 oyuncak bisiklet gibi kaldı altımda ybr 125 kullandım hoşuma gitmedi değil ama sporla uğraştıgımdan aşırı derecede iriyim altımda fazla sırıtmasınıda istemiyorum tavsiyen için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

ilk önce duke 200 almaya karar verdim biraz araştırdım mt25 falan düşündüm sonradan yedek parça sorunu olmayacağından bu modeli size sormak istedim.

Hocam rica etsem biliyorsaniz ic bacak boyunuzu solermisiniz. 173 um bende istediginiz sinif motorlardan alma niyetim var fakat oturup denemek nasip olmadi o zamana kadar bu sekilde fikir olusturmaya calisiyorum.

Alıntı Sakarya3454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam rica etsem biliyorsaniz ic bacak boyunuzu solermisiniz. 173 um bende istediginiz sinif motorlardan alma niyetim var fakat oturup denemek nasip olmadi o zamana kadar bu sekilde fikir olusturmaya calisiyorum.
    78 falandı heralde oturuş pozisyonunda sıkıntı yokda yük altında ezilir miyim diye tereddüt ettim ybr 109 kilo civarında fazladan 50 kilo var 200ns de

78 falandı heralde oturuş pozisyonunda sıkıntı yokda yük altında ezilir miyim diye tereddüt ettim ybr 109 kilo civarında fazladan 50 kilo var 200ns de
    Eyvallah hocam kisisel tahmin olarak bence bi sorun yasamazsiniz ama bunu sadece eski bi cubaya binmis.birisi olarak soyluyorum.fazla itibar etme yani ama en iyisi oturup surup deneyimlemeniz olur gibi.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Duke 200 garip bir motor yani çok atik ilk aldığımda böyle gazı ayarlayamadım hafiften tekere kalktı falan sıkıntılı geldi bana asi bir motor yani. Motorlu testere gibi titriyor asılınca gaza pek önermem. Ama ben uçayım kaçayım 2 güzel hareket yapayım dersen senin motorun bu :D Onun dışında boyumuzda kilomuzda aynı seninle bajaj kullanabilirsin biraz daha uysal kalıyor ktm ye göre kanaatim. Ağır falanda değil adamlar 380 kiloluk makineyi kullanıyor 150 bisiklet gibi 200 e kadar çok sıkıntı yaratmıyor ağırlık.

Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 200 garip bir motor yani çok atik ilk aldığımda böyle gazı ayarlayamadım hafiften tekere kalktı falan sıkıntılı geldi bana asi bir motor yani. Motorlu testere gibi titriyor asılınca gaza pek önermem. Ama ben uçayım kaçayım 2 güzel hareket yapayım dersen senin motorun bu :D Onun dışında boyumuzda kilomuzda aynı seninle bajaj kullanabilirsin biraz daha uysal kalıyor ktm ye göre kanaatim. Ağır falanda değil adamlar 380 kiloluk makineyi kullanıyor 150 bisiklet gibi 200 e kadar çok sıkıntı yaratmıyor ağırlık.
    saolasın içimi rahatlattın biraz ktm kullanma şansım olmadı ama r6 ya oturup devrilmişliğim var :D

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    yaşım 22 çok bi faydası olacağını sanmıyorum ama :D cbr 125 oyuncak bisiklet gibi kaldı altımda ybr 125 kullandım hoşuma gitmedi değil ama sporla uğraştıgımdan aşırı derecede iriyim altımda fazla sırıtmasınıda istemiyorum tavsiyen için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

ilk önce duke 200 almaya karar verdim biraz araştırdım mt25 falan düşündüm sonradan yedek parça sorunu olmayacağından bu modeli size sormak istedim.
    Tecrüben az ise kesinlikle 125 lik tavsiyem, yaşında ufak . En az 5.000 km 125 sür bence. Benle az dalga geçmediler cbr125 e binerken. eski kasa cılız olanlardan vardı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)