Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoruma zaman ayıramamak beni çok üzüyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    İyi akşamlar motor dostları

Bin bir çabayla çok severek aldığım motoruma zaman ayıramamak, onun çöküşüne şahit olmak beni ziyadesiyle üzmeye başladı.
    Önceleri bunu fark edemedim ama artık iyice üzülmeye başladım.

İlk günler üzerindeki toza bile düşman olan ben artık ne branda geçiyorum ne yıkatıyorum ne de bir bakım yapıyorum.
    10 bin bakımı da bitti, artık beni heyecanlandırmıyor.

Vardiyalı bir iş de çalışıyorum, ne sabahım ne akşamım belli. Bazen temizlemeye niyetleniyorum başka bir işim çıkıyor bazen bir yerine bir şey alayım diyorum para başka yere gidiyor, iyice huzursuzum.
    O benim için artık bir sevgi değil, malesef bir araç olmaya başladı.

ilk düşüşümde grenaj çizikleri için ağlayacak duruma gelen ben hasar kaydında başlığı olan kaza, bir iki ufak düşüşten sonra falan iyice salıvermiş durumdayım. Abuk sabuk, otoparkı olmayan bir yere her gün işe yakın diye motoru çekip, sağında solunda ufak yeni çiziklerle merhabalaşıyorum. Güneşe koyup gidiyorum, lastik havasına bile bakmıyorum. Sadece sürür vaziyetteyim. Sadece sürüyorum..

Oysa benim hayalim her gün ona bakmak, temizlemek, yeni ciciler almak, sade stickerlar, yeni mavi elcikler vs idi..
    Gıcır gıcır olsun istiyordum hep..
    Hiçbiri olmadı..

Şimdi kocaman bir boşluktayım..
    Koltuğun arka kısmının plastiği açılmış, beyaza yakın bir renkte. Plastik spreyi alasım bile yok, nasılsa yine olacak diyorum.
    Heryerini yaptırsam, çizikleri vs kapattırsam nasılsa aynı yere motoru koyucam, yine olacak diyorum.

Akrapovic egzoz almıştım polise yakalandım, ondan da soğudum, motorum bağlandı orjinale döndüm, motorun alt kısmı defalarca kaynak yediğiyle kaldı, iyice mutsuz oldum.

Artık bir umutsuzluk kervanındayım, tın tın gidiyoruz
    Bu durumdan nasıl çıkacağım konusunda fikirlerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evlilik böyle bişey, arada onu aldat ya da boşa başka aşklara yelken aç
    Xavosa bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu tarz sendromlar için genelde ilişki terapisti öneriyoruz. Şaka bir yana acaba varsa eşiniz ile veya yoksa sevgilinizle yaşadığınız sorunları bize " Bir arkadaşımın " sorunu mantığı ile motosikleti kullanarak anlattığınızı düşünmedim de diyemem. Lakin 2. motosikletimi aldığım zaman ( Yani bir tanesi varken 2. almak ) hemen, hemen bende aynı duygulara kapıldım. İlk başlar da farkedemedim ama sonra 2. kullandığımı ve 1. sürekli dışlayarak kötü davrandığımı anladım, çözüm olarak da bir tanesini satma kararı aldım. 1. sattım psikoloji mi toparladım çok üstünde durum kendimi yormadan sonuca gitmiş oldum. İşinizden ayrılıp kendinizi motosiklete veremeyeceğinize göre motosikletten ayrılabilirsiniz tabi bu temelle anlam da değil ama belki bir süre veya belki sizi daha fazla çeken bir modele herhangi başka bir şeye gönül verebilirsiniz, sonuç olarak biz motosiklete bizi mutlu ettiği için biniyoruz eğer bu hissi kaybettiysek binmenin de pek bir anlamı kalmaz açıkcası.
    IVU ve Xavosa bunu beğendiler.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun bir yolculuğa (otobüs, tren, uçak... ile) çıkabilirsin, senin sorunun bence tatil yapmaman önemli olan sensin. Motosiklet değil. Hem; sana acı çektirmesine, hesap sormasına, sana sahip olmasına izin verme.
    Xavosa bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bence normale dönmüşsünüz. Sevininiz.

Aşırı ilgili olunup takıntı haline getirilmemeli.

İlk aldığımda, gecenin 1'inde yağmur başlasa inip brandasını geçiriyordum.

Şimdi, bırak yıkansın diyorum
    Xavosa bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Teşekkür ederim.
    Aslında genel motor sevgisiyle ilgili hiç bir azalma yok içimde hatta bilakis yeni hedeflerim var ancak motorumun özelinde başıma gelen talihsizliklerden ötürü ona özel olarak bu duyguları yaşıyorum.

Belki ilk motorum daha ufak ya da ucuz bir model olsaydı daha az sancılı bir dönemim olabilirdi. Yine de bana kattıkları için ve 600 cc hedefim için çok kuvvetli bir basamak olduğundan r25 e minnettarım. Sürüş konusunda çok yol kat ettim sayesinde ve şu ana kadar geçirdiğim 2 senede pek çok yeni kullanıcı için korkutucu gözükebilecek bir motoru şu an gayet rahat kullanıyorum ve herhangi bir korkum, çekincem yok.

Tüm bu süreç bana bazı nitelikler kazandırdı çok şükür. Kendime güven verdi, yapabileceğimi gösterdi. Ama işte pozitif yanları olduğu gibi negatif yanları da oldu. İlk motorum olduğundan ve herhangi bir motor bilgisi olan arkadaş, eğitmen vs ile tanışıklığum olmadığı halde yine de bu süreci iyi atlattığıma inanıyorum. Bilemiyorum belki de fazla karamsarım ama bakım, zaman ve ufak düşüşler konusunda daha şanslı olmak isterdim.
    İlk iş ekipman aldım, lastiğimi değiştirdim, koruma takozlarımı taktım falan ama ilk motor böyle bir şey olunca demekki bazı durumlar kaçınılmaz oluyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    motoru bana ver, sen sıkılmışın belli

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir çok şeyde olduğu gibi ;
    Motorun en güzel tarafı, ona sahip olmadan yapılan araştırmalar, kararsızlıklar, kurulan hayaller, sabırsızlıklar,hevesler...
    Yeni araçları kavuşamamış , gereken parayı henüz biriktirememiş, hangisi diye karar verememiş kardeşlerime selam olsun...

Sana gelince konuyu açan kardeşim benim tavsilerim ;
    Ne onu ne kendini daha fazla hırpalamadan, sat motorunu, motorsuzluğu tekrar bir yaşa, minibüse bin, ter kokularını çek bir içine onu özle.. Sonra yine gel buraya durumuna tekrar bakalım, bir tedavi bulalım

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Erkeklere duygusuz derler oysaki
    konuyu ve yorumları okuyunca ne kadar duygusal (motorlu her türlü araca karşı)olduğumuzu anladım.
    Xavosa bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum bence motoru sat kendini dinle. Bir süre sonra yeni motor al,

Motosikleti
    4. motor Honda
    Motoru acil tarafından sat derim. Araya biraz zaman koy başka bir motor al,

Bende de aynı şey olduğunda motoru satıp başka alıyorum, zaten motorların otomobillere göre daha fazla el değiştirmesinin temel sebebi budur.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    O motor seni yeterince tatmin edememiş ve beklentileri karşılayamamış..
    Orijinal takılmak şartıyla güçlü bi oyuncak bulursan kendine işte o zaman her gün heyecanlandırır seni.
    Polisten korkun da olmaz sadece radara dikkat.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkeklere duygusuz derler oysaki
    konuyu ve yorumları okuyunca ne kadar duygusal (motorlu her türlü araca karşı)olduğumuzu anladım.
    erkeğin hası öyle olur.
    ssates bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Z800

Ayda sadece 3 yada 4 kere binebiliyorum. İş güç çoluk çocuk iklim şartları vs. Ama en azından biliyorum ki motosikletim var. Canım sıkıldımı çalıştırıyorum 5 dk dinliyorum yetiyor bana. Sıkma canını motor aşkı başkadır. Kolay kolay terkedilemez.
    agris, Xavosa, Akhunturk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı superaytek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/6mnYrl.jpg

Ayda sadece 3 yada 4 kere binebiliyorum. İş güç çoluk çocuk iklim şartları vs. Ama en azından biliyorum ki motosikletim var. Canım sıkıldımı çalıştırıyorum 5 dk dinliyorum yetiyor bana. Sıkma canını motor aşkı başkadır. Kolay kolay terkedilemez.
    Ben de aynı durumdayım. 2007 çıkışlı motorum 34 binde daha 30 bini de ilk 3 senede yapmıştım, geriye kalan yıllarda bin km senede anca yapmışım..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bende de R25 var satışa koydum 2 aydır satılmıyor motor, egzoz vs aklına gelebilecek her ekstrayı yaptım 2 gün sonra yine heyecan gidiyor. Taktım 600cc 4 silindir bi makine almaya ama bayramdan sonra okula dönecem Kıbrıs'a çok sinirimi bozuyor satılamaması üvey evlat gibi 2 aydır tepesine oturmadım çok canım sıkılmadıkça eskiden her gün sürerdim Acaba evde babamlarda mı bıraksam diye düşünmeye başladım ama o olmadan da sıkılacam biliyorum :D

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    bakamıyorsan bakabilirim hemde gıcır gıcır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bence hiç canını sıkma olması gereken olmuş. Bir şeyi elde etmeden önceki hissedilenler ile elde ettikten sonraki farklıdır. Sanırım sen aynı olacağını düşünüp ona göre hayal kurmuşsun. Motorun tadını çıkar, çizilir kirlenir bunlar sorun edilecek şeyler değil. Yarın bir gün canın başka renk yapmak ister gider boyatırsın.
    Xavosa bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Herkese teşekkürler, tek tek okudum, değerlendireceğim.
    Bu başlığı açtığımın ertesi günü, yani bu sabah şöyle bir görüntüyle karşılaştım;

Motorumu şeref yoksunu bir insan sanırım anahtarla çizmiş..
    Bir insan neden böyle bir şey yapar anlamakta zorlanıyorum. Sanki benim kolumu çizdiler, o kadar canım yandı.
    Yani görüyorsunuz tam bu konunun üzerine, bende bir sıkıntı var galiba. Ya da ilahi bir mesaj mıdır satmam konusunda bilemiyorum.
    Şu konuyu açtığımın bir sonraki günü başıma bu geliyor. Şimdi ben bu motoru neden yaptırayım, niye yaptırayım? Başıma gelenler ortada.
    Üzerimde ne olduğunu bir türlü çözemiyorum.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletime park halindeyken bir keresinde apron kapısını çarptılar, kaldırdım ve devam ettim o sadece bir araç dostum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)