Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kararsız kaldım sıfır 250cc 2. El 600cc ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym joymax
    Bu tarz konulara hadsiz gereksiz saygısız pervasız alalade fikirsiz saçma sapan yorum yazan arkadaşlara ayar oluyorum. Bu tipler herkonuya atlıyor saygısız eleştiriler yapıp yorum yazıyorlar. altlarında mobilet diye tabir ettiğimiz motorları bile yoktur belki. Belkide scoterdan başka motora binmemiş apaçi kılıklı korumasız saygısız sürüşler yapan hadsiz insanlardır. Arkadaşlarım gölge etmeyin başka ihsan istemez. Sizin yüzünüzden güzelim forum çöğlüğe dönüyor.Defolun gidin kendi kumunuzda oynayın. Yorum yapmayın zorlamı yaptırıyorlar size yorumu anlamıyorum. Ne derdiniz var ne kaşıntınız var sorunlu tiplersiniz hepiniz.

Neyse Arkadaşım senin sorduğun soruya gelirsek. Motor tecrübem var demişsin. Şüphesiz 600 cc nin verdiği tadı keyfi 250 cc de alman imkansız. temiz bakımlı ikinci el bir 600 cc seni fazlasıyla tatmin edecektir. 250 cc motor istediği kadar güçlü olsun elinin altındaki güç bir 600 cc olmaz. Ara hızlanmalarda yüksek hızlarda virajda rampada artçılı sürüşte 600 cc keyfini alamazsın 250 cc de. haa yenidir sıfırdır falan ama yinede motorun üstüne çıktığında yolda bakımlı bir 600 cc seni uçurur. yakıt olarak 250 cc de dipgaz devirli gidersen oda 600 cc kadar yakacaktır zaten. 15.000 tl az bir bütçe değil. korumaların tamsa sana yeter diye düşünüyorum. şehir içi kullanımın ağırlıkta olacaksa naked gsr600 gibi bir makine işini görür. yok illaki grenajlı olsun diyorsan 600f tercihin olacaktır. şimdiden hayırlı olsun.kazasız belasız sürüşler dilerim.
    35Türk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski motor şans işidir.
    Aynı zamanda zevk işidir.
    Hiç bir zaman şu kadar param var sıfır mı alsam, ikinci el mi alsam diye düşünmedim. Çünki birikmiş param hiç olmadı
    Bugüne kadar hep 10 yaş ve üzeri motorlar kullandım. Sıfır kilometre düşük cc aldığım motorları saymazsak.
    Hiç birinde öyle binlerce lira masrafım olmadı. Birinde segman değiştirdim, birinde benzin pompasını kendim tamir ettim, birinde konjektör sardırdım vs.vs.
    Bu motosiklet ile ne yapmak istediğinize ve kişiliğinize de bağlı biraz.
    Mesela arkadaş çevrenizi geçtim, eşinizle yada kız arkadaşınızla birlikte uzun bir yolculuğa çıktığınızda yolda kalmak sizin için eziyet, sıkıntı kaynağı olacaksa yaşlı motor almayın.
    Ama bunu macera olarak görebilecek bir potansiyele sahipseniz, 1950 model bir motosikletle bile dünya turuna çıkabilirsiniz.
    Şimdiki eşim, o zamanki kız arkadaşım olan hatun kişisine motosikleti ittirmişliğim vardır.
    Yada onu bindirip, kendim ittirerek, 2 ye tak ben şimdi dediğimde debriyajı bırak diye tarif ederek motosikleti çalıştırmışlığım.
    Velhasıl, hiç bir zaman sıfır kilometre motorum olmadı, bu ekonomi ile olmayacağını da bildiğimden 5 sene önceki kullandığım 600 F yine karşıma çıksa hiç düşünmez alırdım
    fatih.met ve GezeGeze bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motor şans işidir.
    Aynı zamanda zevk işidir.
    Hiç bir zaman şu kadar param var sıfır mı alsam, ikinci el mi alsam diye düşünmedim. Çünki birikmiş param hiç olmadı
    Bugüne kadar hep 10 yaş ve üzeri motorlar kullandım. Sıfır kilometre düşük cc aldığım motorları saymazsak.
    Hiç birinde öyle binlerce lira masrafım olmadı. Birinde segman değiştirdim, birinde benzin pompasını kendim tamir ettim, birinde konjektör sardırdım vs.vs.
    Bu motosiklet ile ne yapmak istediğinize ve kişiliğinize de bağlı biraz.
    Mesela arkadaş çevrenizi geçtim, eşinizle yada kız arkadaşınızla birlikte uzun bir yolculuğa çıktığınızda yolda kalmak sizin için eziyet, sıkıntı kaynağı olacaksa yaşlı motor almayın.
    Ama bunu macera olarak görebilecek bir potansiyele sahipseniz, 1950 model bir motosikletle bile dünya turuna çıkabilirsiniz.
    Şimdiki eşim, o zamanki kız arkadaşım olan hatun kişisine motosikleti ittirmişliğim vardır.
    Yada onu bindirip, kendim ittirerek, 2 ye tak ben şimdi dediğimde debriyajı bırak diye tarif ederek motosikleti çalıştırmışlığım.
    Velhasıl, hiç bir zaman sıfır kilometre motorum olmadı, bu ekonomi ile olmayacağını da bildiğimden 5 sene önceki kullandığım 600 F yine karşıma çıksa hiç düşünmez alırdım
    tatlı bir dil kullanmaya özen gösterdiğiniz için teşekkür ederim. cbr 600 f modeline baktığımda sele dikkatimi çekiyor. sanki "maxi scooter" selesi görüyorum ben. yani dik oturuşa bakacak olursak da aynen böyle düşündürüyor. zaten "cbr 600 rr" varken neden honda aynı motordan bir tane daha "süper sport" yapsın ki? mantıklı düşünecek olursak rahatlık ve yarış motoru görünümü+gücü isteyenler için çok güzel bir model yapmışlar.

ve evet yine tekrarlıyorum aynı cümlelerimi;

eski motor alıp silindir/piston attırmak sıfır almaktan daha ucuza gelir ve eski motordan uzak dur diyen usta usta değildir. sonuçta ikinci el alırken bakacaksınız ve masraflarına göre düşüş yapılacak ve hiç masrafı olmasa bile yine sıfırından ucuz olacak.

teknoloji öyle ilerledi ki öyle böyle değil. 2000 model bir ss tamir etmek çok mu zor? bilmeyene zor evet.

ben sıfır apache alsam gelecek bana 6 bin küsür tl. ben gittim ikinci el 3.250 tl verdim. buna orjinal parçalarla motor yaptırsam gelir bana 4 bin tl ye. ama ben 9 bin km küsür yol yaptım ve motor yaptırmadan da gidiyor şu anda.

sıfır ve ikinci el arasındaki para farkından daha az parayla ikinci el motor adam edilebilir.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı orhanugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık 15000 tl bi bütçem var motor almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım fikrinize ihtiyacım var 600cc bi makina almayı düşünüyorum ama iyi motor iyi para bütçe de belli siz olsanız
    Sıfır Yamaha R25 mi yoksa
    2006 Honda CBR 600f mi alırdınız
    Fiyatları birbirine yakın niyetim 600 lük ama km den masraftan temiz makina bulamamaktan korktuğum ve bazı arkadaşların 250 lik olmasina rağmen cok iyi dedikleri R25 e niyet ettim ama kararsız kaldım motor tecrübem var
    Motora yenimi başlıyosun bilmiyorum İlk onu söylesen iyi olurdu SS motora geçişmi yapıyosun yoksa 2. 3. motorunmu onu yaz sonra cevaplayalım böyle üstün körü zararlı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır r25 alacağıma 2 el 600f alırım le biz niye düşünemedik bunu
    Şanslıysan Kullanırsın :D Kullanamazsan en fazla cenaze namazını kılarlar zaten birşey olmas :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ocyhy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıllık motosiklet ile sıfır motosiklet kıyaslaması saçma bence.Sıfır başınızı ağrıtmaz ama 10 yıllık motosikletin ne gibi sıkıntı çıkaracağını bilemezsiniz.Bütçeniz sıfır R25'e yetiyorsa mantıklı olanı sıfır almaktır.İkinci el aynı piyango gibi bizim ülkemizde,10 yıllık bir motosiklet alıp kenara da 3-5 bin koyarsanız o motoru anca o şekilde yürütürsünüz.
    Arkadas yeni motorcu olmasiba ragmen buradaki en mantikli cevabi vermis. Tebrik ederim , tecrubeliyim diyenlere ders niteliginde bir cevap ömür boyu basini agritmayacak,mantikli yetisen bir motorcu kardesimiz.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    2. el piyasasını tümden öldürmenin bir alemi yok bence.

Daha doğrusu, 2. el piyasası öyle de böyle de var olmaya elbette ki devam edecek...

Kime satacağız yoksa motosiklet değiştirirken bir önceki yeni aldığımız motosikletleri...

Mesele şu ki, 2. elde yanılmamak gerekir; o da zaten fiyatlara yansıtılır; kör alıcının kör satıcısı olur vs...

Motosikletin 2. eli konusunda ise sürücünün deneyimi önemlidir.

Yeni başlayan birinin sıfır almasından yanayım. Rodajdı, vs. derken motora alışır...

Tecrübeli biri ise, bütçesine göre ve kullanım amacına göre, neyin onu tatmin edeceğine göre, 2. el de pekala düşünebilir...

250 cc'likler burada pek çoğumuzun hayaliyken, Avrupada başlangıç motosikleti olarak kabul ediliyormuş...

Anladığım, 600cc +'lerden çok da gözümüzü korkutmamamız lazım... kullanmasını bilene ...

Ben şahsen, muhtemelen önce bir 250'liğe geçeceğim... Hatta, reklam olmasın, rengi bile bellidir ...

2. el mi 0 sıfır mı olacağı ise fiyat farkına bağlı olacaktır, aynı 250'liğin... 13-14 bine 2. elini almak istemem; o kadar verdikten sonra 2-3 daha verir, 0 sıfırını alırım diye düşünürüm...

Diğer taraftan, 600'lüğü gözüme kestirdiysem, bir sonraki yörüngede, sırf sıfır diye beni tatmin etmeyeceğini bildiğim bir alt kategoriye de razı olmak istemem herhalde ...

Balkondan hangisine bakmak istersen (bu kısma cafe yazacaktım ama, hava atmak gibi olmasın diye evin balkonu yazdım ), balkondan hangisine bakmak istiyorsan, perdeyi aralarken...

onu al...

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Bu ikinci el meselesine bu kadar ön yargılı olmamak gerek. Sıfır motor alın. Rodajını çok güzel, itinayla bitirin. Bakımlarını aksatmadan yetkili servisinde yaptırın ve çok güzel, zorlamadan, üzmeden binin 15.000 km. Şimdi bu motor alınmaz mı ikinci el olarak? Yani motor var motor var. Keşke ikinci el motor alırken motoru söküp tüm parçaları teker teker kontrol etme şansımız olsaydı

Arkadaşlar hayırlı Bayram'lar motora yeni başlamıyorum 10 senedir motor kullanıyorum ama kendi motorum da yok yanı ss e yeni başlıyorum diyelim 200-250-600-1000 naked ss motorlar kullandım su anda kendi motorumu almak icin uğraşıyorum bütce meselesinden dolayı böyle bi ikileme düştüm cbf1000 baktım bugün cok güzel motor yanı ss i aratmaz illa da ss olsun demiyorum ama arkadaşın dediği gibi ne kadar güvenip alınır bilemedim ustamı da götüremedim sıfır da böyle bi dert yok ama biliyorum 250cc de beni kesmez :(
    fz6_fazer bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlla racing olmayacaksa o fiyata tertemiz ABS'li 2007-2008 ER6N/F bulunabilir. İyi araştırmak lazım.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    vergi, bakım, yakıt ıdı bıdı derken 600 cc alır yürür. O yüzden r25 candır

Yeni başlıyorsanız 250 lik ile başlayın. 600 sizin için büyük tehlike olur. Zaten korkudan basamayacağınız için öğrenmekte de problem yaşarsınız. Yani tadı tuzu olmaz. Bırakın 250 lik size zayıf bir motor gelmeye başlasın. Bu da zaten 20.000 km den sonra olacaktır.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı orhanugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı Bayram'lar motora yeni başlamıyorum 10 senedir motor kullanıyorum ama kendi motorum da yok yanı ss e yeni başlıyorum diyelim 200-250-600-1000 naked ss motorlar kullandım su anda kendi motorumu almak icin uğraşıyorum bütce meselesinden dolayı böyle bi ikileme düştüm cbf1000 baktım bugün cok güzel motor yanı ss i aratmaz illa da ss olsun demiyorum ama arkadaşın dediği gibi ne kadar güvenip alınır bilemedim ustamı da götüremedim sıfır da böyle bi dert yok ama biliyorum 250cc de beni kesmez :(
    İyi bayramlar,gönlünden geçen Honda 600f,mantıklı olan Yamaha R25
    Honda 600 f +++
    1-Performans
    2-Ses
    3-Ara hızlanmaları
    4-Son hız
    5-Karşına geçtiğinde seni senden alacaktır(uygun fiyattan,4 silindir olması)
    6-2 kişilik seyahtlerde daha uygun
    7-Yol tutuşu
    8-Frenleri
    Honda 600 f ----
    1-Yaş itibari
    2-Yedek parça
    3-Yakıt
    4-İkinci elde elden çıkarmak biraz zaman alabilir
    5-Kasabın eline düşersen vay haline
    Sürüş zevki bambaşka olacaktır,bazı şeyleri göze alarak katlanacaksın,600f alırsan yanında,mutlaka,küçük hacimli bir motosiklet gerekir,şehir içinde
    Gönlünden geçen neyse onu al,iyi bir ustayla bakmayı unutma
    Herşey gönlünce olsun
    YAMAHA

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hele küfür ediyorsa hiç usta değil

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Xj6 750 fazer bunlara bakınız

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)