Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kararsız kaldım sıfır 250cc 2. El 600cc ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani r25 özelinde düşük cc ama 36 hp ve sınıfının öncü bir modeli güç anlamında eğer şehir içi kullanacaksanız oyuncak gibi işinizi görür. Kullanımı rahat, sorunsuz bir motor.
    Ya da ben günlük kullandığımdan çok sıradanlaştı gözümde bilemiyorum. Servis bakımları dışında 1 buçuk senede hiç bir şeyini yenilemedim, değiştirmedim ya da kronik sorun çıkarmadı. Öyle bakımlı da kullandığım söylenemez. Sıfır motor alınca tabi böyle sorunlar olmuyor. İyice bir düşünün ama uzun yol falan çekilecek dert değil Nerede kullandığınız servis desteği, yakıt bakım vs bir sürü düşünülecek konu var
    Açıkcası genelde şehiriçi kullanıcam sorunsuz olması şehiriçi kullanım kolaylığı 600f e göre yakıt konusu tabi beni cezbediyor benimde fikir alışverişi yapmak istediğim tam olarak da buydu cok teşekkür ederim yorumunuz bile kararsız birine cok yardımcı oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki zaman zaman 2 katı dahi geçecek yakıt tüketimini de hesapladınız sanıyorum 600f dediğiniz makine zorladığınızda veya dur kalk trafiğe girdiğinizde 8 litrelere çıkmakta hiç zorlanmayacaktır emin olun...
    benim babamın benzin istasyonu var.

bu arada bu motor racing kasalar arasında en dik oturuşa sahip olan modeller arasındaymış ve sanki oturuşu touring andırıyormuş.

yani rahatlık konusunda bir kıdem öndeymiş diğer racinglere göre.

ve evet yakıt konusunda iyi yakar bencede ama bu motor ile 120 km hız yapsan bile ayrı zevk alırsın. yani böyle hayvan gibi öküz gibi güçlü motorun olsun ama 100 km hızla gez hiç sıkılmazsın ve çok eğlencelidir.

en basit örnek "tektabanca" videolarında da görebilirsin. adamda cbr1000rr var ama yarım saat 45 km civarı hızla gitti adam. çünkü motor o gücü hissettirmesi yeter sen basmasanda o güç varya bunun bilincinde olmak bile zevk veriyor insana.

sakin kullanırsın ve trafiğe girmemeye çalışırsın bence iyidir 600f. enjeksiyon yakıt sistemide var, az bas az yaksın.

birde gel benim apache ile 120 yap hiç zevkli değil.

edit: benzin istasyonumuz yok şaka yaptım

Hocam emin ol 600f ile şehir içinde R25in verdiği rahatlığı bulamazsın. Uzun yolda da adamı öldürmez yani, o kadar kötü gitmiyor. 160a kadar bayağı canlı. Sıfır almasanız bile R25in temizini bulmanız çok daha kolay. Sadece motoru almakla bitmiyor. Latik ebatlarından dolayı bir lastik değişiminde bile birkaç yüz lira fark çıkıyor ortaya. İyi hesap yapılmalı. Evet daha önce 600cc kullandıysanız şuan sizi tatmin etmez gibi geliyor. Bende kaza yapıp motorumu pert ettikten sonra maddi imkanlar yüzünden 250ye düştüm tekrar. Fakat oldukça memnunum, en azından lastiklerimi 1000 liraya değil de 650 liraya değiştirebiliyorum İleride imkan olur, paramızı denkleştirince 600e de geçeriz 1000e de hayırlısıyla.
    Hamzabey gecmiş olsun rabbim göstermesin bi daha söylediklerine katılıyorum 1000rr a binip de 250 lik kesmiyor ama şu varki daha öncede sorduğun gibi kullanım amacı bence cok önemli Hadi bütçem var diyelim şehir ici icin 1000cc almak cok da mantıklı olmadığı gibi benimde 2. El bi 600cc ye binmem cok da mantıklı gözükmüyor açıkcası 1000cc lerde hiç gözüm de yok 600lükler hep daha cazip gelmiştir kullanım kolaylığından performansından bu nedenle fikrinizi almak istedim ki sorumunda cevabını aldığımı düşünüyorum cok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim babamın benzin istasyonu var.

bu arada bu motor racing kasalar arasında en dik oturuşa sahip olan modeller arasındaymış ve sanki oturuşu touring andırıyormuş.

yani rahatlık konusunda bir kıdem öndeymiş diğer racinglere göre.

ve evet yakıt konusunda iyi yakar bencede ama bu motor ile 120 km hız yapsan bile ayrı zevk alırsın.

birde gel benim apache ile 120 yap hiç zevkli değil.
    Fatih 600f supersport olarak değil de sport touring olarak geçiyor zaten o nedenle bende şehiricinde yormaz uygun fiyata da bulmak mümkün diye düşündüm ama arkadaşlar haklı elimizde kalacağına temiz bi 250 lik şimdilik işimizi görür ilerde büyütürüz inşallah

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı orhanugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hamzabey gecmiş olsun rabbim göstermesin bi daha söylediklerine katılıyorum 1000rr a binip de 250 lik kesmiyor ama şu varki daha öncede sorduğun gibi kullanım amacı bence cok önemli Hadi bütçem var diyelim şehir ici icin 1000cc almak cok da mantıklı olmadığı gibi benimde 2. El bi 600cc ye binmem cok da mantıklı gözükmüyor açıkcası 1000cc lerde hiç gözüm de yok 600lükler hep daha cazip gelmiştir kullanım kolaylığından performansından bu nedenle fikrinizi almak istedim ki sorumunda cevabını aldığımı düşünüyorum cok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Fatih 600f supersport olarak değil de sport touring olarak geçiyor zaten o nedenle bende şehiricinde yormaz uygun fiyata da bulmak mümkün diye düşündüm ama arkadaşlar haklı elimizde kalacağına temiz bi 250 lik şimdilik işimizi görür ilerde büyütürüz inşallah
    yorum için teşekkürler, bu modelin sağlamını bulmak zor olduğunu yazan çok yorum gördüm ama 2000 model r1 mi yoksa 2005 600f mi olsun deyince diyorum yakıt enjeksiyon olursa iyi olur diyorum bilmiyorum artık kısmet.

eğer benim gibi zevkine fazla düşkünse 250cc alınca pişman olur ama. motosiklet deyince zevke çok düşkünüm. tek masrafım motosiklet olacağı için bende sorun olmaz.

Motosikleti
    bajaj pulsar as150
    Selamlar, konuyu okuyunca dikkatimi cekti bir kac sey yazmak istedim, ayni butcede bende motor almak istiyorum, suan 150cc bajaj var onu satip 15bin tl ye kadar motor almak istiyorum, seceneklerim r25 ninja 300 ktm rc390, siz sadece r25 demissiniz ama ninja ve ktm de var o paralara temiz 2.el, ayrica oturus pozisyonu ve kullanim rahatligi olarak kawasaki er6-f de kafami cok kurcalayan bir makine, ben de hiz icin degil haz icin cc buyultmek istiyorum, insanin altinda kuvvetli bir makina olmasi guzel bir duygu, kafanizi karistirmak istemem ama yazdigim secenekleride degerlendirebilirsiniz, kazasiz belasiz surmeniz dilegi ile iyi gunler....

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı vhpfb44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, konuyu okuyunca dikkatimi cekti bir kac sey yazmak istedim, ayni butcede bende motor almak istiyorum, suan 150cc bajaj var onu satip 15bin tl ye kadar motor almak istiyorum, seceneklerim r25 ninja 300 ktm rc390, siz sadece r25 demissiniz ama ninja ve ktm de var o paralara temiz 2.el, ayrica oturus pozisyonu ve kullanim rahatligi olarak kawasaki er6-f de kafami cok kurcalayan bir makine, ben de hiz icin degil haz icin cc buyultmek istiyorum, insanin altinda kuvvetli bir makina olmasi guzel bir duygu, kafanizi karistirmak istemem ama yazdigim secenekleride degerlendirebilirsiniz, kazasiz belasiz surmeniz dilegi ile iyi gunler....
    Bende şu aralar er6f - mt07 ve xj6 diversion f arasında gidip geliyorum. Uzun yolda vs rüzgar yüzünden grenajlı istiyorum ama mt07 grenajsız bile güzel meret Sizin sorunuza gelince, 150lik bajajdan sonra hepsi sizi aliyyül ala tatmin eder. Sadece RC390 ın hon hızı azıcık biraz daha düşük ve üst devirlerde biraz daha titrer. Ama o tork da diğerlerinde yok Er6f e gelirsek. 15 bin civarına eski kasa (2006-2008) temiz bir er6 alınabilir. Ama yine kısa sürede satıp değiştirmeyi düşünürseniz piyasası çok canlı olan bir motor değil. Gerçi 150cc den 650cc ye geçince sizi uzuuuun bir süre üzmez sanıyorum
    HYO-GT250R
    İstanbul

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bence 250 lik al ama sıfır r25 alma, o kadar para verilmez o motora.
    yeni cbr lar gelicek, onlardan da alabilirsin.
    ...garip... bunu beğendi.

Hocam emin ol 600f ile şehir içinde R25in verdiği rahatlığı bulamazsın. Uzun yolda da adamı öldürmez yani, o kadar kötü gitmiyor. 160a kadar bayağı canlı. Sıfır almasanız bile R25in temizini bulmanız çok daha kolay. Sadece motoru almakla bitmiyor. Latik ebatlarından dolayı bir lastik değişiminde bile birkaç yüz lira fark çıkıyor ortaya. İyi hesap yapılmalı. Evet daha önce 600cc kullandıysanız şuan sizi tatmin etmez gibi geliyor. Bende kaza yapıp motorumu pert ettikten sonra maddi imkanlar yüzünden 250ye düştüm tekrar. Fakat oldukça memnunum, en azından lastiklerimi 1000 liraya değil de 650 liraya değiştirebiliyorum İleride imkan olur, paramızı denkleştirince 600e de geçeriz 1000e de hayırlısıyla.
    Geçmiş olsun Hamzabey rabbim göstermesin bi daha Evet haklısın zevke göre değil ihtiyaca göre hareket etmek en doğrusu olacak sanırım dediğin gibi ilerde değişiriz inşallah kaldı ki binmediğimiz makinalar değil ama nefis işte bi tane de bende olsun istiyor cok teşekkür ederim yardımlarınız icin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı vhpfb44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu seçenekleri de cok düşündüm ama hamzabeyin de dediği gibi grenajsız makina konusunda cok nşyetli değilim ninja görmedim kullanmadım ama KTM kullandım deli Torku olan kullanması cok zevkli bi motor ama naked motor yüksek hızlarda cok rahatsız ediyor ama dediğiniz modeller gerçekten beğendiğim modeller r25 dememin sebebi bu aralar kullanan beğenilen ve tavsiye edilen bi motor küçük cc ama bi ss olmasi da beni cezbediyor açıkcası kawaya gelince hiç araştırmadım neden olmasın diyip bi bakıcam bakalım

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence 15000 tl ni döviz altına çevir ve para biriktir yılbaşından sonra kesinlikle iyi bir 600CC alacağına eminim, sabırlı ol, r25 falan bunlar hikaye
    computeus ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 15000 tl ni döviz altına çevir ve para biriktir yılbaşından sonra kesinlikle iyi bir 600CC alacağına eminim, sabırlı ol, r25 falan bunlar hikaye
    Mantıklı

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Ne kadar güzel olursa olsun 250 den sonra yükseltme ihtiyacı geliyor insana,diyorlar 180 basıyor 200 basıyor r25 ama o hızda nasıl gidiyor ne fırtınalar kopuyor motorda... neyse demem o ki bak iyice araştır 600 lük al. Tecrübenin var olduğunu umut ediyorum, öyle 1 seneden az ise tecrüben durumu tam tersine dönüyor.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Aynı ikilemi yaşamıştım zamanında, 600cc 2005-2008 bandında motor alırsanız net olarak söyleyebilirim ki, hakkı bokunu geçer. En az 2 sene içinde 5 bin lira kadar masrafınız olur.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Bursanın iyi ustalarından biri bir muhabbet sırasında;

.... koyim ben ustayım ben götüme güvenip alamıyorum eski motor millet nasıl alıyor demişti

o gün bugun o konu kapanmıştı benim için
    HamzaBey95 ve Xavosa bunu beğendiler.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursanın iyi ustalarından biri bir muhabbet sırasında;

.... koyim ben ustayım ben götüme güvenip alamıyorum eski motor millet nasıl alıyor demişti

o gün bugun o konu kapanmıştı benim için
    o usta değil ben bunu anladım sadece.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ikilemi yaşamıştım zamanında, 600cc 2005-2008 bandında motor alırsanız net olarak söyleyebilirim ki, hakkı bokunu geçer. En az 2 sene içinde 5 bin lira kadar masrafınız olur.
    Yani şimdi 2006 ninja 636 almayalım mı ama efsane kasa?
    Bak yine ikileme düştüm :D

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o usta değil ben bunu anladım sadece.

unobtainable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F 2006 - Honda CBR 600RR 2011
    Merhabalar,
    Sıfır motor herzaman ilk tercihtir ama arkadaşlar sizde cbr600f leri öldürmüşsünüz be

Valla bende 2006 cbr600f var ve ben bu makinaları halk tabirinde 93-95 toyota corolla ya benzetiyorum.Geçmişi bilindik bir makina alınabilir,masraf çıkartsa da 1 defa çıkartır (Mekanik olarak)oda iyi ustaların elinde düşük rakamlara sıfırlanabilir..Ha yıkık bitik yığınla kazası olanlar için konuşmuyorum tabi..
    Yani bi Kawasaki Suzuki konu olsaydı, yaklaşımım tam tersi olurdu

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yaw r25 160'a kadar canlı demişsiniz de, ben o motorla bi 120 yaptım. Yaw motor altınızda cayır cayır 9.000 devir atarken sürekli 120 ile gitmeye nasıl dayanacaksınız?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Motora yenimi başlıyosun SS motoramı geçiş yapıyosun söyleyeydin iyidi

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sıfır r25 alacağıma 2 el 600f alırım le biz niye düşünemedik bunu

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)