Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kararsız kaldım sıfır 250cc 2. El 600cc ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar yaklaşık 15000 tl bi bütçem var motor almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım fikrinize ihtiyacım var 600cc bi makina almayı düşünüyorum ama iyi motor iyi para bütçe de belli siz olsanız
    Sıfır Yamaha R25 mi yoksa
    2006 Honda CBR 600f mi alırdınız
    Fiyatları birbirine yakın niyetim 600 lük ama km den masraftan temiz makina bulamamaktan korktuğum ve bazı arkadaşların 250 lik olmasina rağmen cok iyi dedikleri R25 e niyet ettim ama kararsız kaldım motor tecrübem var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ybr al.

konu kilit,üye ban,forum kapalılabilir
    jimi_hendrix, berkcigdem ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Bilemedim yahu
    Kawasaki H2r var. O da iyidir. H2r kesmezse ybr olabilir yani.

CyberShooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tigrina --> Mondial 100 SFC --> Bajaj Dominar 250
    Az daha koy MV Agusta Zagato al.

Arkadaşlar geyik yapmayın adam gibi bi soru sorduk paramız belli

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    10bin liraya 97 model falan CBR1000 al. Zaten bikaç aya ikinizde pert Ziyan etme güzelim motorları
    oxus bunu beğendi.
    HYO-GT250R
    İstanbul

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güvendiğiniz veya en azından güvenebileceğiniz bir yerden bulabilirseniz 600 cc istediğiniz için mantıklı olabilir. Ama tanıdığın tanıdığı diye referans ile araba alıp kazık yediğimiz de oldu. Risk ihtimali ufak bile olsa sıfıra yönelmeyi tercih ederdim ben. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali. R25 in güç olarak çok da zayıf olmadığını düşünüyorum. Tercih edilebilecek bir motor.

İstersen senin gibi 7000 e hurda bi GT250R alayım Hamzabey sanırsın burda herkes H2 ye biniyor neyin geyiği bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvendiğiniz veya en azından güvenebileceğiniz bir yerden bulabilirseniz 600 cc istediğiniz için mantıklı olabilir. Ama tanıdığın tanıdığı diye referans ile araba alıp kazık yediğimiz de oldu. Risk ihtimali ufak bile olsa sıfıra yönelmeyi tercih ederdim ben. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali. R25 in güç olarak çok da zayıf olmadığını düşünüyorum. Tercih edilebilecek bir motor.
    Teşekkür ederim kardesim dogru diyorsun

Motosikleti
    MT-25
    10 yıllık motosiklet ile sıfır motosiklet kıyaslaması saçma bence.Sıfır başınızı ağrıtmaz ama 10 yıllık motosikletin ne gibi sıkıntı çıkaracağını bilemezsiniz.Bütçeniz sıfır R25'e yetiyorsa mantıklı olanı sıfır almaktır.İkinci el aynı piyango gibi bizim ülkemizde,10 yıllık bir motosiklet alıp kenara da 3-5 bin koyarsanız o motoru anca o şekilde yürütürsünüz.
    Shamy bunu beğendi.

Motosikleti
    GT250R
    Hocam o kadar farklı kriterlerde ki bahsettiğiniz motorlar... Bunca konudan sonra insan bir tiye alıyor istemeden. Tecrübeniz ne kadar? Yakıt ne kadar önemli? Kullanım amacınız ne(şehir içi/haftasonu gazlamalık)? Bakıma, tamire ne kadar ayırabilirsiniz? Yani SS kategorisinde iki ayrı uç gibi düşünün... Biri benzini içer, masraf çıkartır, acemi ellerde ölüme götürür ama iyi gider. Diğeri malum 250cc, o kadar gidiyor. Ama daha az sorun çıkartır, daha az yakar... Siz önce tavsiye isterken kriter belirtin ki ona göre tavsiyede bulunsun millet.
    En ama en önemlisi de tecrübe. Kaç bin km, kaç cc motosiklet tecrübeniz var?

Alıntı ocyhy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıllık motosiklet ile sıfır motosiklet kıyaslaması saçma bence.Sıfır başınızı ağrıtmaz ama 10 yıllık motosikletin ne gibi sıkıntı çıkaracağını bilemezsiniz.Bütçeniz sıfır R25'e yetiyorsa mantıklı olanı sıfır almaktır.İkinci el aynı piyango gibi bizim ülkemizde,10 yıllık bir motosiklet alıp kenara da 3-5 bin koyarsanız o motoru anca o şekilde yürütürsünüz.
    2006 600f kullanan arkadaşlarım oldu bi sıkıntı yasamadılar ama hepsi aynı olacak diye bi durum yok tabi hep risk benimde çekincem o yönde zaten bende fikir almak istedim teşekkür ederim

Motosikleti
    GT250R
    İlk motorunuz mu olacak peki bu?
    HYO-GT250R
    İstanbul

Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o kadar farklı kriterlerde ki bahsettiğiniz motorlar... Bunca konudan sonra insan bir tiye alıyor istemeden. Tecrübeniz ne kadar? Yakıt ne kadar önemli? Kullanım amacınız ne(şehir içi/haftasonu gazlamalık)? Bakıma, tamire ne kadar ayırabilirsiniz? Yani SS kategorisinde iki ayrı uç gibi düşünün... Biri benzini içer, masraf çıkartır, acemi ellerde ölüme götürür ama iyi gider. Diğeri malum 250cc, o kadar gidiyor. Ama daha az sorun çıkartır, daha az yakar... Siz önce tavsiye isterken kriter belirtin ki ona göre tavsiyede bulunsun millet.
    En ama en önemlisi de tecrübe. Kaç bin km, kaç cc motosiklet tecrübeniz var?
    Hamzabey haklısın cok ayrıntı vermedim ama bu geyiği yapmasınlar diye de motor tecrübem var diye yazdım ayrıntı gerekiyorsa 100cc den 1000cc ye kadar motor kullandım yıllardır motor kullanıyorum 250 ile 600 farklı kategori biliyorum temiz bulsam güvenenimden direk 600lük Alıcam ama arkadaşlarında dediği gibi 2. Eldeki güvensizlik beni böyle bi saçma soru sormaya itti gönül isterki bi 600rr r6 kullanalım ama dediğim gibi bütçe genelde bu modellere denk geliyor yoksa motor karşılaştırması yapmıyorum

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motosiklet tecrübeniz yok gibi ama varmış sayarak konuşursak sıfır r25 16 bin tl olduğundan o fiyata bakımlı bir 600cc bulmak çok kolay olmayacaktır.
    20 bin bandına çıkabilirseniz bildiğim kadarıyla iyi motorlar mevcut. Ama bütçe 15 civarı ve tecrübe yoksa r25 derim. ilk motorumdu, memnunum.

edit: tecrübeniz varmış, o halde bütçeyi düşünerek hareket edin derim.

Motosikleti
    GT250R
    O zaman şöyle söyleyeyim. CBR600 ciddi manada zorlanan, eşek muamelesi gören, apaçilerin elinde mundar olan bir motor. Çoğu patates bu yüzden. Eğer o paraya 2006 model cbr600 bulsanız bile -ki 15 bin liraya temiz bir makine bulma ihtimali çok düşük- 10 yıllık motor olacak. En azından metal yorgunluğu var, blok yorulmuş yıpranmış olacak, yarın öbür gün sübaplar zırıldayacak, piston isteyecek, egzantirik, kol, segman falan derken aldığınıza alacağınıza pişman olacaksınız Düşük bütçeyle motor alınırken yapılan en büyük hata; daha performanslı ama eski motor almak. Onu alıp önümüzdeki bir iki yıl içerisinde yapacağınız masrafı da ekleyince emin olun astarı yüzünü geçecek. En güzeli daha genç bir motor alıp daha masrafsız ve sorunsuz binmek
    HYO-GT250R
    İstanbul

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    600f alırdım ben olsam. arıza yapsa bile tamir edince hiç yoktan tatmin edecek bir motor. 250cc alıp modifiye bile etsen bir 600f olamayacak.

ben 600cc diyorum ve 4 silindir diyorum, ses iyi oluyor.

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet tecrübeniz yok gibi ama varmış sayarak konuşursak sıfır r25 16 bin tl olduğundan o fiyata bakımlı bir 600cc bulmak çok kolay olmayacaktır.
    20 bin bandına çıkabilirseniz bildiğim kadarıyla iyi motorlar mevcut. Ama bütçe 15 civarı ve tecrübe yoksa r25 derim. ilk motorumdu, memnunum.

edit: tecrübeniz varmış, o halde bütçeyi düşünerek hareket edin derim.
    Evet 15-17000 arası 600f bulmak kolay piyasada mevcut ama ne kadar temizler bilemiyorum r25i de sırf arkadaşlar tavsiye etti iyi gidiyor şehir içinde seni yormaz gibi tavsiye bulununca cc den ödün verip sıfır almak daha mı mantıklı diye düşünürken sizden yardım almak icin böyle saçma bi soru sordum sorumun asıl amacı bütçe ile alakalı ama herkes modellere takıldı haklı olarak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman şöyle söyleyeyim. CBR600 ciddi manada zorlanan, eşek muamelesi gören, apaçilerin elinde mundar olan bir motor. Çoğu patates bu yüzden. Eğer o paraya 2006 model cbr600 bulsanız bile -ki 15 bin liraya temiz bir makine bulma ihtimali çok düşük- 10 yıllık motor olacak. En azından metal yorgunluğu var, blok yorulmuş yıpranmış olacak, yarın öbür gün sübaplar zırıldayacak, piston isteyecek, egzantirik, kol, segman falan derken aldığınıza alacağınıza pişman olacaksınız Düşük bütçeyle motor alınırken yapılan en büyük hata; daha performanslı ama eski motor almak. Onu alıp önümüzdeki bir iki yıl içerisinde yapacağınız masrafı da ekleyince emin olun astarı yüzünü geçecek. En güzeli daha genç bir motor alıp daha masrafsız ve sorunsuz binmek
    O zaman cc den ödün verip sıfır sorunsuz bi r25 e yönelicez

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600f alırdım ben olsam. arıza yapsa bile tamir edince hiç yoktan tatmin edecek bir motor. 250cc alıp modifiye bile etsen bir 600f olamayacak.

ben 600cc diyorum ve 4 silindir diyorum, ses iyi oluyor.
    Aradaki zaman zaman 2 katı dahi geçecek yakıt tüketimini de hesapladınız sanıyorum 600f dediğiniz makine zorladığınızda veya dur kalk trafiğe girdiğinizde 8 litrelere çıkmakta hiç zorlanmayacaktır emin olun...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yani r25 özelinde düşük cc ama 36 hp ve sınıfının öncü bir modeli güç anlamında eğer şehir içi kullanacaksanız oyuncak gibi işinizi görür. Kullanımı rahat, sorunsuz bir motor.
    Ya da ben günlük kullandığımdan çok sıradanlaştı gözümde bilemiyorum. Servis bakımları dışında 1 buçuk senede hiç bir şeyini yenilemedim, değiştirmedim ya da kronik sorun çıkarmadı. Öyle bakımlı da kullandığım söylenemez. Sıfır motor alınca tabi böyle sorunlar olmuyor. İyice bir düşünün ama uzun yol falan çekilecek dert değil Nerede kullandığınız servis desteği, yakıt bakım vs bir sürü düşünülecek konu var

Motosikleti
    GT250R
    Hocam emin ol 600f ile şehir içinde R25in verdiği rahatlığı bulamazsın. Uzun yolda da adamı öldürmez yani, o kadar kötü gitmiyor. 160a kadar bayağı canlı. Sıfır almasanız bile R25in temizini bulmanız çok daha kolay. Sadece motoru almakla bitmiyor. Latik ebatlarından dolayı bir lastik değişiminde bile birkaç yüz lira fark çıkıyor ortaya. İyi hesap yapılmalı. Evet daha önce 600cc kullandıysanız şuan sizi tatmin etmez gibi geliyor. Bende kaza yapıp motorumu pert ettikten sonra maddi imkanlar yüzünden 250ye düştüm tekrar. Fakat oldukça memnunum, en azından lastiklerimi 1000 liraya değil de 650 liraya değiştirebiliyorum İleride imkan olur, paramızı denkleştirince 600e de geçeriz 1000e de hayırlısıyla.
    HYO-GT250R
    İstanbul

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)