Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kız İçin Motor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı NRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trol olduğundan başka bişey demedim deyip daha ne demeyi planlıyosun acep ?? ayrıca kesin motor alacam demedim almayı düşünüyorum dedim hayır sana kız olduğumu kanıtlama gibi bi zorunluluğum yok çok merak ediyosan hastaneye gelirsin bi kahve ısmarlarım ha yok diyosanda o zaman burdaki arkadaşlarda şahit olsun motor aldığımda resim koyarsam bana iyi bi korumalı mont alırsın özür maniyetinde olur biter ha bunuda yok diyosan daha fazla yazma olur mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

.
    Şuanda ankaradayim tamam hangi hastanede sin özel den yaz yarın motor ile geleceğim.
    Kahvenin içelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    motosiklet alacaksın. peki motosiklet tarzlarına göre farklı oturuş pozisyonları vardır. hangisini istersin. ben şahsen sexy görünmeyi tercih ediyorum racing motor iyi benim için. hani rahatlık ve konforlu yolculuk diyorsan ona göre kasa bakacaksın.

sembol olarak motosiklet simgesi "racing" kasadır. ama işin içine girince olay çok detaylı. yeni başlayanlara scooter önerirler. bunda asıl amaç trafiğe alışmak. çünkü türkiyede trafik çok zordur ki bu yüzden tecrübeli tecrübesiz bir çok insan kaza yapıyor.

trafiğe alışmak içinde en karadüzen kullanıma sahip motor scooter dir. gaz ve fren var başka bir şey yok. sinyal falan var işte onlarada alışacaksın. trafiğe alıştıktan sonra artık vitesli motor ile devam edeceksin yola.

debriyaj sisteminin çalışma mantığını bilen birisi vitesli motor kullanmayı 5 dakikada kavrar ve 1 saatte alışır. ama tecrübede çok önemli ve bu tecrübeyi kışın edinmek biraz daha fazla dikkat ister ve iyice alışana kadar sakin sürmek gerekir.

ben motosiklete alışana kadar araba gibi trafikte bekledim ve aralardan geçme gibi cambazlıklar yapmadım. ha şimdi nabıyon desen şu anda trafik canavarıyım.

şaka yaptım şu anda önde arabanın aynasına bakar ve o aynada adamın suratındaki o gözün bebeği bana döndüğü an "fatih gazla olum adam seni gördü sıkıntı yok" yaparım

... gereksiz şeyler mi yazdım? uzattım bende. ama bunlarda benim tecrübelerim. kabiliyetin olduğunu düşünmek yetmez. bilmen gerekir debriyaj çalışma sistemini.

seni tanımadığım için kesin bir tavsiye veremem. dediğim gibi, 100 kg civarı çok güzel görünüme sahip bir scooter al ve bir süre kullan. alıştıktan sonra yükseltirsin motoru.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    Biraz daha koy ybr al.
    Rks'yi boşver.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim millette bi garip he;) yahu troll ise, bırakın troll kalsın, neyin savaşını veriyorsunuz her defasında.. Ondan sonra forum troll dolu bilmem ne ;) yahu troll'e prim yaptıran da sensin, tek sorun farkında değilsin.

Genel anlamda şeyettim..
    Biz çok uyanık insanlar olduğumuz için trolü hemen farkedebiliyoruz. Ancak bunu belirtmezsek ne kadar zeki olduğumuz belli olmuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz çok uyanık insanlar olduğumuz için trolü hemen farkedebiliyoruz. Ancak bunu belirtmezsek ne kadar zeki olduğumuz belli olmuyor.
    Mesele trol meselesi değil benim tepki koyduğum ben bayanim ben KİZİm diye bunları yazınca formun eli sopalı ahalisinin gıkı çıkmıyor hepsi süt dolmuş kedi mubarekler birde guzel güzel öğüt veriyorlar. Bu vatandaşın yazdığından kız lafzini çıkar yerine Mehmet Ahmet koy ne güzel guzel yazıp ogut veren olur nede bir temiz laf sokmadan bırakan olur. Ben ona tepki koydum.

Doğrusu kimse ile dalga gecilmemesi o ayrı mevzu
    NRT ve berkcigdem bunu beğendiler.

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirden gelip K.örende yaşamak ?
    ****K.Ören****'de ''KIZ motorcu'' olmak?

Allah kolaylık versin arkadaşım.....
    NRT bunu beğendi.

Ankara da birakin kar yagmasini kis oldugu zaman tecrubesiz birisi icin motor kullanmak buyuk risk.

Soguk ayri ayaz ayri buz ayri. Buna bir de ise gidis gelis saatlerindeki kilit ve kesmekes trafik eklenecek.

Kisacasi ben tavsiye etmem
    NRT bunu beğendi.

Ehliyet, ekipman,eğitim. bayanlar biraz şekline bakıp ekipmanın korumasına dikkat etmiyor bence bunu gözardı etmeyin.Uzun yol gitmek trafikte gitmekten çok daha rahat o yüzden yeterli tecrübe yokken hem trafik hem buzlu yol çok riskli.Ekipmanlari alıp saciniz ve makyajını bozulacaktır diye kullanmamazlik yapmayın bu arada bu söylediğim genelleme sizin için geçerli olmayabilir. Son olarak motosiklet hevesinizden vazgeçmeyin ama bence alırsanız da işe gelip gitme zamanını biraz erteleyin. Rks de fena motor değil bakımı yapılırsa biraz titriyor.
    NRT bunu beğendi.

NRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı olanda olmayanda arkadaslara tesekur ediyorum. Bazı arkadaslar kız olunca iş daha kolaymış yardımcı oluyorlarmış dalga gecilmiyormuş diyor keske dalga gecilseydi en azindan daha samimi olurdu. Ama kız olunca isler oyle olmuyor kızsanz eger cok dusunmeden art niyet aramadan pata küte baslık acmak sorun olabiliyormuş Allah var , hic birinizden art niyetli bisey duymadım ama bu ihtimal bile sizi insanlara itici kılmaya yetiyor. Mesela kızsanız eger 50 defa dusunerek yazmanız gerekiyor, size patavatsızca kaç kişi ozleden mesaj attı diye sorabiliyorlar, cünkü kız olmanz demek size ozlden art niyetle mesaj atma haklarinı onlara veriyor olmanz demek bu düşünceyi igrenc bulunca sizin terbiyesiz kisilik olmanız demek, kız olmanz demek bütün dişiliginizi sadece insanlara cevap yazarak bile olsa kullanmış olmanız demek ustelik nasil oluyorsa bu yazilardan kız oldugunuza inanmadıkları halde. Bence erkek olsaydm en fazla dalga gecerdiniz gulerdim gır gır şamata ogrenilmek isteneni ogrenirdim.

Bu arada fake olmadigimi soylemek icin kahve sozum vardı awesomee nin her zaman başım üstünde yeri var ankaraya helirse misafirim de olur ama diger arkadas kusuruma bakmasın konu bu kadar sarpa sarmasaydı bi kahve derdim sorun olmazdı ama saniyorum foeum icin dogru degilyinede gereksiz kalp kirdıusam o.dilerim az bucuk bi fikir sahibi oldum tekrardan tesekkur ederim.
    something123 ve serkany bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Soruya yönelik bir cevap yazılmış olmuş olması adına, cevap vereyim:

Kawasaki Z250 SL.

Gerçi biz de beğeniyoruz ama, özellikle bayanların kullanımına uygun olarak tanıtılıyor... boy, kg, hafiflik, yerden yükseklik, manevra kolaylığı vb. açılardan.

4'te 1 fiyatına CR1 de tavsiye edebilirim ...

Kışın almanız sorun olmaz; fiyatlar düşer bile; yeni seneye elde bir önceki senenin motoruyla girmek istemeyen bayiler indirim yapabiliyorlar...

Tecrübesiz biri olarak, ilk motosikletiniz sıfır olmalı... bütçeniz neye yetiyorsa ...

Güvenli sürüşler. Başarılar.

Ha, unutmadan ekleyeyim: Tabii ki yeşil olsun

John benjamin geçiyor sonra görmedim demeyin..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tabi ki jhon Benjamin geçiyor, yıllar öncesinde kalite iso nün temelini anlatmışlardı , derki iso yaptığı yaz ,yazdığını yap,y yaptığını kayıt et, yaptığını gözden gecir..

Bazan balta taşa vurursun 😀 tesadüf bu ki ankaradayim ama artık gitme vakti geldi profile bakıp atıp tutmak ile olmuyor blader ) ...gel kahveye deyince hadi deyince tirt..😉😉 başladı beli dancing (turkcesi kıvır) ...

Neyse konuyu uzatmayim bir ay sonra bu arkadaşın yazdiginin bire bir kopyasını fake hesap açarak erkek , hemsir olarak yazacağım benim içinde güzel bir sosyal deney olmuş olur 😉😉😉

Sosyolojiye hep ilgim merakım vardı

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    her neysen nesin de, ancak buraya kız için motor diye başlık atarsan, ne kadar erkek varsa atlar buraya,inandırcı olamazsın

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi hepsini geçtim de, çok motorcu bayan da tanıdık, ama RKS alacağım deyince 'kız' işi hiç inandırıcı gelmedi.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    gideceğiniz yer kaç km ötede?
    çok bi mesafe yoksa bisiklet alın.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ulan bunu erkek yazsaydı adamı linç etmiştiniz 3 sayfa maşallah
    serkany bunu beğendi.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kız değildir o, kız olsa duramazsın..
    harun abi sen misin?
    chopperrider ve serkany bunu beğendiler.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Ankara'da şehir içi trafikte motor kullanmak çok risklidir. Heleki deneyimsiz biri için. Bu hevesiniz için 1-2 yıl teorik ve pratik eğitim almanızı tavsiye ederim. Motosikletle ilgili birkaç eğitim kitabı okuyun. Ankara'da çok değerli motosiklet eğitmenleri var. Onlarla irtibat kurun, size doğru zaman ve motor hakkında yardımcı olurlar, önce ehliyetinizi alın. Sonra yavaş yavaş hangi motoru alacağınıza karar verirsiniz. Elbise değilki bu aklıma düştü yarın alayım diyesiniz.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Ablacım Ankaranın ayazı iyidir ayakta durmak bile zordur bazı dönemler sana tavsiyem tecrüben yoksa abs li model bak öncelikler nmax125 ve tricity 125 işini görür başlangıçta. Fıtı fıtı gidersin sağdan sağdan iyi forumlar.

arkadaş kız olsa ne farkeder, erkek olsa ne farkeder, amma meraklısınız milletin cinsiyetine. siz bir bayanla konuşuyormuş gibi yazın yazınızı. tavsiye vereceksiniz sadece.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)