Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet eğitim kararı için fikrinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Merhabalar,

Alacağım motosiklet eğitimi hakkında bir karar vermem gerekiyor, fikrinize ihtiyacım var.

Geçen sene Honda GS2 eğitimi almıştım. Eğitim oldukça faydalıydı ve performansımdan memnun kalmıştım. Ancak GS3'e geçmeden evvel GS2'ye bir daha gelmeyi ve tam hakkını vermeyi kafaya koymuştum. Eğitimden beri şehir içi trafiği, hafta sonu gezilerinde 7-8bin km yaptım. Bu arada CBR250'den MT07'ye geçtim.

Şimdi bir eğitim daha alacağım. GS2 maalesef hep hafta içi, hsonu olduğunda da anında doluyor. Önümde 2 seçenek var. GS3 ile devam etmek ya da Yamaha Riding Academy de bir günlük Seviye 2 eğitimi almak.

Ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    GS 2'yi zaten almışsın GS 3'e devam et derim.
    Nathan bunu beğendi.

Tercih sıram şöyle:

1. Kendi motorunla OMM, ART, Motto, Rahmi Barutçu gibi bir yerden teori, ADAC kapalı alan ve yol eğitiminden oluşan bir paket eğitim al derim. Esas işe yarayacak bilgiler bu eğitimlerde aktarılıp gerçek yol durumları üzerinde bu yol eğitimlerinde ele alınıyor. Sürüşü esas etkileyecek daha güvenli daha akıcı yapacak beceriler burada aktarılanlar. (bkz: http://www.motosiklet.net/forum/fayd...usunceler.html)

2. Eğer illa ben Japon kapalı alan eğitiminden devam edeceğim deniyorsa yine sürücünün kendi motoruyla eğitim alması daha tercih edilir. Bunun için Murat Denizhan veya Aydın Korkmaz (smart riding academy) önerilebilir. Ama bence OMM, ART, Motto paket eğitimleri daha faydalı. Sokakta oyun oynamıyoruz.

3. Ben kendi motorumla da almayacağım deniyorsa o zaman GS3 hazırlık peşine GS3.

4. MT07 kullanan birinin CBF 150 ile eğitim yenilemesine gerek yok.

Murat Denizhan gibi birinin şöyle avantajı olur: Gerek olduğunu eğitmen düşünürse zaten bire bir bir eğitim olacağı için eğitimi GS2 olarak tasarlar, verir. Eğitim motorunu yatırdık kaldırdık, acil durum freni yaptık. Ama gerçekte o motoru değil kendi motorumuzu kullanacağız o yüzden kendi motorumuzla eğitim her zaman daha iyi.
    Nathan bunu beğendi.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercih sıram şöyle:

1. Kendi motorunla OMM, ART, Motto, Rahmi Barutçu gibi bir yerden teori, ADAC kapalı alan ve yol eğitiminden oluşan bir paket eğitim al derim. Esas işe yarayacak bilgiler bu eğitimlerde aktarılıp gerçek yol durumları üzerinde bu yol eğitimlerinde ele alınıyor. Sürüşü esas etkileyecek daha güvenli daha akıcı yapacak beceriler burada aktarılanlar. (bkz: http://www.motosiklet.net/forum/fayd...usunceler.html)

2. Eğer illa ben Japon kapalı alan eğitiminden devam edeceğim deniyorsa yine sürücünün kendi motoruyla eğitim alması daha tercih edilir. Bunun için Murat Denizhan veya Aydın Korkmaz (smart riding academy) önerilebilir. Ama bence OMM, ART, Motto paket eğitimleri daha faydalı. Sokakta oyun oynamıyoruz.

3. Ben kendi motorumla da almayacağım deniyorsa o zaman GS3 hazırlık peşine GS3.

4. MT07 kullanan birinin CBF 150 ile eğitim yenilemesine gerek yok.

Murat Denizhan gibi birinin şöyle avantajı olur: Gerek olduğunu eğitmen düşünürse zaten bire bir bir eğitim olacağı için eğitimi GS2 olarak tasarlar, verir. Eğitim motorunu yatırdık kaldırdık, acil durum freni yaptık. Ama gerçekte o motoru değil kendi motorumuzu kullanacağız o yüzden kendi motorumuzla eğitim her zaman daha iyi.
    Yeni ufuklar açtınız, değerlendireceğim çok teşekkürler.
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    izmirde bu konuda iyi eğitim veren yer varsa biliyorsanız pm ile mesaj atarsanız sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)