Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SIFIR MOTOSİKLETİN RUHSATINI BAŞKASI ADINA ÇIKARMA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CG125 ES
    Arkadaslar hepinize merhaba. Yeni motosiklet aldim 2016 model bajaj boxer. Motorun zorunlu trafik sigortasini yaptiracam fakat yasim 21 oldugu icin acaip yuksek fiyatlar cikiyor en ucuz 1270 tl ye bulabildim. Fakat sigorta teklifini annemin tc kimlik numarasiyla sorgulatinca 870 tl civarinda teklif geliyor. Simdi arkadaslar motorun faturasi benim uzerime yapildi faturada benim ismim ve tc kimlik numaram yaziyor. Simdi ben sigortayi annemin bilgileriyle yaptirip ruhsati da annemin uzerine alabilir miyim? Yoksa faturanin annemin uzerine mi yapilmasi gerekiyor? Annemin uzerine alirsam cok iyi olacak 400 tl gibi bir miktar daha az vericem. Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar tesekkut ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zaman makinası sahibi bir arkadaş, arkadaşa yardımcı olsun.

Malesef dostum bu soruyu faturayı kestirmeden önce sorman gerekiyordu.

Tek seçeneğin o da hiç sanmıyor ama bir yanlışlık oldu vs gibi şeylerle aldığın firmayı yeni fatura kesmeye ikna etmek, aslında bunu yapabilme şansın var çünkü onlar ilk kestikleri faturayı iptal edebildikleri için bir sorun yaşamayacaklardır lakin bu işlem evrak işi demek ve firma böyle bir şey ile uğraşmak istemeyecektir.

Üzgünüm...

Alıntı yigitap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hepinize merhaba. Yeni motosiklet aldim 2016 model bajaj boxer. Motorun zorunlu trafik sigortasini yaptiracam fakat yasim 21 oldugu icin acaip yuksek fiyatlar cikiyor en ucuz 1270 tl ye bulabildim. Fakat sigorta teklifini annemin tc kimlik numarasiyla sorgulatinca 870 tl civarinda teklif geliyor. Simdi arkadaslar motorun faturasi benim uzerime yapildi faturada benim ismim ve tc kimlik numaram yaziyor. Simdi ben sigortayi annemin bilgileriyle yaptirip ruhsati da annemin uzerine alabilir miyim? Yoksa faturanin annemin uzerine mi yapilmasi gerekiyor? Annemin uzerine alirsam cok iyi olacak 400 tl gibi bir miktar daha az vericem. Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar tesekkut ederim.
    aslında dostum yanlış bilinen genel kanının aksine öyle zaman makinasına falan ihtiyacın yok. fatura kesim tarihinden itibaren 1 ay içerisinde noter vasıtasıyla faturadan satış yapılıypr. yalnız şöyle bir nokta var ki 118 tl ile bitmiyor extra olarak kasko değeri üzerinden tekrar vergi kesintisi yapılıyor. biz geçtiğiğmiz hafta cumartesi 2600 tl kasko değerine karşılık 332 tl noter masrafı ve damga vergisi ıvır zıvır vergisi ödedik.
    bence bir sormanda fayda var fakat sigortadan 400 tl kar edicem diye noterede ödeyebilirsin o parayı

Motosikleti
    CG125 ES
    Anladim arkadaslar ben artik faturayi yeniden duzenlettirmeye calisayim o da olmazsa faturadan annemin uzerine devir yapabiliyo muyum ona bakacam

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Ben faturayı il değişikliği/ucuz sigorta için değiştirtmiştim. Yanına yenisini yazıp kaşelemeleri yetmişti.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Sanırım 1 ay zamanın var ama detayını bilmiyorum!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    CG125 ES
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben faturayı il değişikliği/ucuz sigorta için değiştirtmiştim. Yanına yenisini yazıp kaşelemeleri yetmişti.
    Hocam oyle olursa on numara olur valla. Yarin bayiye gidip sorayim bakalim insallah yaparlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)