Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rks Rk 125 ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Merhaba abilerim ablalarım kardeşlerim. Ben başlıktada gördüğünüz gibi bu motosikleti merak ediyorum ve almayı da düşünüyorum. Motosikletin gerek fiyatının çok iyi oluşu(3180tl) gerek şekli şemalinin güzel oluşu beni kendine çekti. Size sorularım şunlar sizce bu motor alınır mı?
    Yakıt sarfiyatı nedir?
    Parça kalitesi nasıldır?
    Servisleri nasıldır?
    Maksimum kaç km hızda sabit gidebilirim?
    Vibrasyon nasıl?
    Biraz fazla soru sordum kusuruma bakmayın ama merak ediyorum ve kendim de araştırdım fakat fazla bilgi yok ve olan bilgiler ingilizce filan bende tam anlayamadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Teknik özellikler:
    Hacmi 124 cc
    Motor Tipi 4 zamanlı / 2 Valf
    Silindir Tek Silindir
    Maksimum Güç 10.05. Hp @ 8500 rpm
    Yakıt Sistemi Karbüratör
    Ateşleme C.D.I. ateşleme
    Soğutma Hava Soğutmalı
    Şanzıman 5 Vites
    GÜÇ AKTARMA
    Sürüş Sistemi Standart
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Kampana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rks 150'yi 7000 km üstü kullandım. Güzel motosiklettir. 125lik yeni olduğundan tahmini bi karşılaştırma yapabilirim anca..

Devirsiz kullanım 12.5 kuruş, 9000 devirlerde 13.5 kuruş yakıyor 150 lik..Hemen elinde kalmaz sağlamdır. Servis kalitesi şehirden şehire farklılık gösterebilir tabii. 150'likte çok hafif bi titreşim var rahatsız etmiyor Molasız 20O KM kullandığım oldu rahatsızlık vermedi.125liğinde titreşim daha da az olur yada olmayabilir. Gidonu yüksek ve turu geniştir, selede öne kayma falan yapmıyor. 175 boy'a kadar ısmarlama gibi olur..

Yalnız 125lik özelliklerinde ön fren disk yazsa da disk değil! kampana diye biliyorum bayi de bi bak diskse düşünmeden al derim. 150lik olan 1200-1300 yağ alıyor, buna 1 litre de yeterli olacaktır 150nin stabil hızı yüz-105 , zorlayınca 120 görüyor, 5.viteste rampa çıkabilirsin, bu da rahat doksanla gider diye düşünüyorum.Ayrıca
    125'in tekerlekleri daha ince, eğer ölçüye uygun kaliteli lastikte varsa tadından yenmez..

Kafanda başka marka varsa 2.el piyasalarını karşılaştır değerlendir, bunu beğendim diyorsan al gitsin derim..

Motosikleti
    yok
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks 150'yi 7000 km üstü kullandım. Güzel motosiklettir. 125lik yeni olduğundan tahmini bi karşılaştırma yapabilirim anca..

Devirsiz kullanım 12.5 kuruş, 9000 devirlerde 13.5 kuruş yakıyor 150 lik..Hemen elinde kalmaz sağlamdır. Servis kalitesi şehirden şehire farklılık gösterebilir tabii. 150'likte çok hafif bi titreşim var rahatsız etmiyor Molasız 20O KM kullandığım oldu rahatsızlık vermedi.125liğinde titreşim daha da az olur yada olmayabilir. Gidonu yüksek ve turu geniştir, selede öne kayma falan yapmıyor. 175 boy'a kadar ısmarlama gibi olur..

Yalnız 125lik özelliklerinde ön fren disk yazsa da disk değil! kampana diye biliyorum bayi de bi bak diskse düşünmeden al derim. 150lik olan 1200-1300 yağ alıyor, buna 1 litre de yeterli olacaktır 150nin stabil hızı yüz-105 , zorlayınca 120 görüyor, 5.viteste rampa çıkabilirsin, bu da rahat doksanla gider diye düşünüyorum.Ayrıca
    125'in tekerlekleri daha ince, eğer ölçüye uygun kaliteli lastikte varsa tadından yenmez..

Kafanda başka marka varsa 2.el piyasalarını karşılaştır değerlendir, bunu beğendim diyorsan al gitsin derim..
    Çok teşekkür ederim diğer düşündüğüm motor discover st 125 baya kaliteli motosiklet conta olayi harici hicbir sorunu yok sadece arada bin tl fark var bu yuzden de insan bunu da düşünmeden edemiyor. Ben zaten şehir içinde kullancam uzun yol yapmam biraz zor aileden dolayı. Benimde dikkatimi çekti bazısı on disk bazisi kampana disk olani zamani gelince bajmaya gidicem iki motoruda denemeyi planlıyorum ama rks deneme vermiyor diye biliyorum. Birde bu motorun 30bin km 5 yıl garantisi var yani sorun çıksa da beni pek uzecegini dusunmedigimden daha aklıma yattı. Canlı olarak gördüm ve kırmızısı harika duruyor. Bakalım zamanı gelince parama göre ikisinden birini tercih edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:05 ----------

Michelin pilot street lastikleri uyuyor. 3.00 arka, 2.75 ön var ben tamda lastikten de anlamıyorum sadece bunları diyip lastik alabilir miyim yoksa daha 90/90gibi olan şeyi söylemeli miyim?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maalesef discover 125 i bilmiyorum bilenler yazacaklardır, bu arada Cbf 150- pcx 125- mondial zone 150-kuba 100luk-honda pcx 125-yamaha delight-vulture-mz -duke kullanmışlığım var emanette olsa, şunu anladım kendimce,trafikte görünür duyulur olmak için biraz ses olacak, bir de oturduğunda peglerin konumu, selesi,depoyu kavraması vs. rahat hissettirecek pozisyonu itibariyle, 1000 tl kıyasından ziyade üstündeyken hangisi içine siniyorsa onu tavsiye ederim..
    Müchelin uyuyorsa güzel,sitesinden baktım 90 90 vs ölçü söylemene gerek yok, ordaki ölçü yeterli 100-90 vs hangi ölçüye tekabül ettiğini bilmiyorum, fakat 18 demiş 17 değil daha büyük jantları demek ki ilginç.. motosikleti almadan jantların üstünde ölçüsü yazıyor zaten, bakıp hangi markanın hangi ölçüsü uyar ve takılabilir hesaplama yapabilirsin sitedeki bilgiye güvenmektense..

Motosikleti
    yok
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef discover 125 i bilmiyorum bilenler yazacaklardır, bu arada Cbf 150- pcx 125- mondial zone 150-kuba 100luk-honda pcx 125-yamaha delight-vulture-mz -duke kullanmışlığım var emanette olsa, şunu anladım kendimce,trafikte görünür duyulur olmak için biraz ses olacak, bir de oturduğunda peglerin konumu, selesi,depoyu kavraması vs. rahat hissettirecek pozisyonu itibariyle, 1000 tl kıyasından ziyade üstündeyken hangisi içine siniyorsa onu tavsiye ederim..
    Müchelin uyuyorsa güzel,sitesinden baktım 90 90 vs ölçü söylemene gerek yok, ordaki ölçü yeterli 100-90 vs hangi ölçüye tekabül ettiğini bilmiyorum, fakat 18 demiş 17 değil daha büyük jantları demek ki ilginç.. motosikleti almadan jantların üstünde ölçüsü yazıyor zaten, bakıp hangi markanın hangi ölçüsü uyar ve takılabilir hesaplama yapabilirsin sitedeki bilgiye güvenmektense..
    Haklısınız. Tekrar çok teşekkür ederim. Dediklenirinizi motosikletleri denemeye giderken göze alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)