Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hgs'den Fazla Çekilen Paralar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Merhaba arkadaşlar bir kaç gündür Fsm köprüsünden geçiyorum ve her seferinde farklı fiyatlar çekiyor.Bugün müşteri hizmeletini aradım açıklama olarak ogs den geçtiğinizden dolayı ogs tanımlı 1. ve 2.sınıf fiyatları çekildiğini söyledi(Fsm köprüsünde Gişe olmadığından Hgs ve ogs hangisi bilemiyoruz.) ve bu sistemin daha oturmadığını ve böyle devam edeceğini söylediler ben sikayette bulunarak para iadesi yapılacağını söylediler. Tavsiyem Hgslerinizi kontrol etmeniz ... İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Lebrama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir kaç gündür Fsm köprüsünden geçiyorum ve her seferinde farklı fiyatlar çekiyor.Bugün müşteri hizmeletini aradım açıklama olarak ogs den geçtiğinizden dolayı ogs tanımlı 1. ve 2.sınıf fiyatları çekildiğini söyledi(Fsm köprüsünde Gişe olmadığından Hgs ve ogs hangisi bilemiyoruz.) ve bu sistemin daha oturmadığını ve böyle devam edeceğini söylediler ben sikayette bulunarak para iadesi yapılacağını söylediler. Tavsiyem Hgslerinizi kontrol etmeniz ... İyi forumlar.
    aynı durumda benim başıma geldi dönüş bile yapmıyorlar ya plakayı kapayıp kacak geçiceksin yada ben söyle ayırt ettim ilk geçişim en sağ şeritten olmuştu ogs den 4.50 çektiler sonraki geçişim en sağ şeridin solundaki şeritten olmuştu hgs den 2.50 aldılar sonra bu iki şeridin dışında bir şeritten gittim ogs 4.50 aldılar gene bende bunun üzerine salı akşama en sağ şeridin solundaki şeritten gittim en sağdan bi önceki 2.50 çekildi artık hep oradan gidicem yapacak birşey yok
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Teşekkürler yarın dediğiniz şeridi kullanıp deneyeceğim. Ben bugün en sağ şeritten gittim 6 lira çektiler.

Motosikleti
    Teşekkürler yarın dediğiniz şeridi kullanıp deneyeceğim. Ben bugün en sağ şeritten gittim 6 lira çektiler.
    6 liramı ogs 4.50 çekiyo acaba senin motorun plakasına tanımlı eskiden kalma farklı sınıf ogs falan olmasın 6 çok geldi bana ptt den sorgulatabilirsin

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    [IMG][/IMG]

Sabit bir fiyat yok 2. köprüden ne zaman geçsem farklı fiyatlar çekiliyor

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Fsm'de de motorcular bir yolunu bulmuş, bu en sağdaki kimyasal madde geçişi midir nedir, bariyerler var s şeklinde, ordan geçip geçip geniş araç gişesinin sağından geçince plakayı okumuyormuş. Geçenlerde biri twitter'da 1 aydır Şile'ye giderken yazlığa ücret çekilmediğinden bahsetmiş.
    Herkes bir yolunu buluyor demekki.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    her ptt subesinde 6 sinif HGS Varmi ve masraflar ne kadar bilen varmi

Motosikleti
    http://<a href="http://hizliresim.co...Z5.jpg</a></a>

Sabit bir fiyat yok 2. köprüden ne zaman geçsem farklı fiyatlar çekiliyor
    Brnde 4.50 yazmışım öyle kalmış 4.75 çekmiş benden

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fsm'de de motorcular bir yolunu bulmuş, bu en sağdaki kimyasal madde geçişi midir nedir, bariyerler var s şeklinde, ordan geçip geçip geniş araç gişesinin sağından geçince plakayı okumuyormuş. Geçenlerde biri twitter'da 1 aydır Şile'ye giderken yazlığa ücret çekilmediğinden bahsetmiş.
    Herkes bir yolunu buluyor demekki.
    Gişeler kalktı kameralar çok erkenden geliyo dediğin noktaya pek dikkat etmedim açıkcası böyle gider ise kapatıp geçicem okumuyo hgs yi şeritleri karıştırsan fazla para gidiyo muhattap olan yok adamlar yapacak birşey yok diyor nasıl bi rahatlıksa kaldırın ozaman ogs yi senin sistemsel hatanı ben niye cebimden ödeyeyimki

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Birde şey diyorlar okumadığında önce plaka ogs sisteminde sorgu yapılıyormuş ogs de yok ise hgs ye aktarılıp çekim yapılıyormus hgs de yok ise kaçak geçişten ceza uyguluyorlarmış yanı bu durumda hgs ücreti kesilmesi gerekirken ogs den fazla çekiyorlar nasıl bir saçmalıksa

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinde 30 tl bakiye yüklü olarak almıştım 30 muydu 35 tl di büyük ihtimal kart ücretide verdim sanırım öyle birşeyler oldu tam hatırlayamadım

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 TL kart ve plastik muhafaza kabı, 30 TL ilk bakiye olmak üzere 45 TL. Ruhsat ve kimliğiniz yanınızda olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

HGS nin OGS gibi kontrolü yapılamıyor. HGS'nize fiziksel bir hasar vermediyseniz yapmanız gereken tek şey geçişlerinizden sonra HGS hesabınızı kontrol etmek, fotoğrafladığınız gibi fazla tahsil edilen geçileriniz için hgs@kgm.gov.tr adresine gişeden tahmini geçiş saatinizi ( ototyol gişleri için de geçerlidir) belirterek düzeltilmesi yönünde müracaat etmenizdir. Çoğunlukla düzeltiyorlar. Örneğin siz benim OGS'm yok, FSM'de OGSnin özel gişesi de yok diyerek itiraz edebilirisiniz. Hatta önceki tarihlerinizde alınan fazla üzcretlerin düzeltilmesini de isteyebilirisiniz. Geçiş tarihinizden sonra 45 günü geçirmeyin. Kayıtlar siliniyor diye duydum. Sonsuza kadar kayır yapamayacakları da ortada zaten.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Her ptt'de yok. Bazı şubelerde var. Telefonla arayıp teyit aldıktan sonra gitmenizi öneririm. Ben Beliktaş'ta bulamayıp, Karaköy'den almıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)