Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çin Malı Motordan İlk Şikayetlerimm

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Merhaba Abilerim,Kardeşlerim

Motosikletimi alalı 4 ay oldu ve 3200km'ye gelmiş bulunmaktayım
    Bugün ilk sıkıntımı yaşadım 1.si uzun farda bi temazsızlık var 3 saat yandı 2 saat söndü sonra tekrar yandı şuanda hiç yanmıyor gibi karışık bir olay
    İkinci Şikayetim ise sıkıntılı bir şikayet Motosikletimin jantları tel jant olduğu için bir gevşeme yapmış hali titreşim vs olduğu için diyorlar yarın serviste bakılacak tel janttan 2 tel gevşemiş elle kontrol ettiğimde hem sallanıyor hemde bu bisikletin jantlarına taktığımız boncuklar gibi ses yapıyor ve buda benim moralimi çok bozdu,, Bunun bilgisini vermek istedim ne kadar düzgün kullanırsan kullan ne kadar temiz bakarsan bak yinede bir sıkıntı illaki çıkardıklarını söyleniyor genellikle
    snappy x bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kanuni phantom hoşuma gitti ileride almayı düşünüyorum da o da çok sorun çıkarırmı parça bulamazmıyım sence ?

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    İyi gene 3200 kadar birşey çıkmamış başka :D .Bunları kabul edip alıyorsunuz zaten.Neden alıyorsunuz para yok heyecan çok.Dalga geçmiyorum yanlış anlama.Küba feba çiba hep aynı terane işte.Kanuni phantom alacak bak.alacakda alacak silsile bu çin motorları.Kanserli hasta gibi .
    dovahhkin bunu beğendi.

Ben bu çitalara bir ısınamadım gitti şimdi daha da soğudum

Crazy_sprint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125F
    bahsettiğin sorunlar çözülemeyecek sorunlar değil adamın parası olsa honda yamaha almayı oda bilir sonuçta dimi benimde çin işi 3000 lira altı bi skutırım var işe gidip geliyorum çok şükür maddi durumu az bişey düzeltebilsem şu an sayfadaki reklamı olan spacy alfa ya terfi edicem ama nerde tek maaşla çoluk çocuk hep başka bahara kalıyo. motorunu iyi günlerde kullan arkadaşım.
    ...garip..., byyacut, BigLion ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC750d Integra
    Çin malı motor almak bence zengin işi hele garantisi yoksa adamı sömürür
    byyacut bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Çok ayıp üstüne 13 bin lira daha verip 250 cc japon alsaydın yağ pompan çalışmıcaktı blok kırcaktı ne kadar fazla para verirsen açtığı arızalar artıyor )))
    Diver07, cenkito, Thracian ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Tel jant her zaman sorun çıkarır dostum.Daha bundan ayrı bir sürü sorun yaşayacaksın emin ol bende Kuba CG150 Sport vardı babama verdim kurtuldum 4-5 gün önce Honda CBF 150 aldım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tel jant her zaman sorun çıkarır dostum.Daha bundan ayrı bir sürü sorun yaşayacaksın emin ol bende Kuba CG150 Sport vardı babama verdim kurtuldum 4-5 gün önce Honda CBF 150 aldım
    babana ayıp değilmi kardeş
    fz6_fazer, karayel90, 06Serhat ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı gegor45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni phantom hoşuma gitti ileride almayı düşünüyorum da o da çok sorun çıkarırmı parça bulamazmıyım sence ?
    @gegor45 merhaba;

ilk motorum kanuni phantom'du. deposu büyük olduğu için yüksek cc'li motosiklet görünümünde bu sebeple bu aletten gücünün üstünde performans bekleyenler oldu motoru çok zorlayanlar oldu zorlayanların elinde kaldı tabi. aslına bakarsan kötü motor değildir (iyi de değil kötünün iyisi diyelim) lakin sıkıntısı şu kimsenin aklına gelipte alacağı motor değildir. büyük ihtimalle temizini dahi bulsan satarken sıkıntı çekeceksin. zaten şu sıralar iyice apaçi tayfasının elinde temizini bulmakta sıkıntılı. bildiğim kadarıyla en son ya 2013 yada 2014 modeli geldi dahada gelmedi.

motorda titreşim varmı var yeni başlayanı çokta rahatsız etmez lakin 40 km aralıksız sürünce indiğinde ellerin uyuşabiliyor. aldığım dönem okula gidip gelmek için kullanıyordum günde 40km gidiş 40 km geliş yolum vardı. max hızı kitapçığında 100 km diyor lakin 110-115'e rahat çıkıyor ondan sonra ivmelenlesi azalarak hızı artıyor. bir kere 127 gördüm tabi ibre doğru gösteriyorsa. şuan yedek parça durumu nedir bilmiyorum ama aldığım dönemde parçası yeterliydi ve ucuzdu.

gelelim +- olaylarına

-titreşim var yeni başlayanı çok rahatsız etmiyor ama var (eski kasa cbr125'lerden fazla değil titreşimi)
    -motorun yanlarında çoğu kişinin metal sandığı gri ızgara parçalar plastik
    -sıfırı 2-3 senedir piyasada yok
    -kronik sorunu benzin şamandırasının doğru çalışmaması. benimkini garantiden değişmişlerdi düzeldi ama alacağında bu sorun olabilir.
    -lastikler tırt (zaten çoğu sıfır motorda bu böyle)
    -sele çok rahat değil lakin artçı selesi rezalet rahatlıkta.
    -ikinci el piyasası ölü gibi birşey

+yakışıklı bir alet. zamanında arkadaşımla bağdat caddesinde buluşacağımızda onu beklerken yol kenarındaki motorların yanına bırakmıştım yanında gerçekten ciddi ve benim içimin gittiği motorlar varkem millet benim eski phantomla fotoğraf çekiyordu kısacası bir öz güven patlaması yaşatabilir.
    +yanlardaki led ışıklar gece görünürlüğü arttırıyor
    +parçaları ucuz lakin piyasada şuan varmı bilmiyorum (parça miktarı duruma göre - olabilir)
    +başlangıç için dengeli
    +yeni başlayanlardaki kurye gibi gözükmeyeyim diyen için mantıklı.
    +deposu 17 litre benzin almayı unutturur
    +döneminde piyasaya çıkan çinlilere göre daha sağlam lakin şimdiki çinlilerle kıyaslayamam çünkü kullanmadım pekte araştırmadım.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Kuba çinliler içinde en sağlam olmayanı. En azından bana göre öyle. Cg100 kullanıyordum yukiye geçtim yuki daha dayanıklı çıktı. Heçtek oluşturuyorum #Kubapişmanlıktır.

Diver07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG
    Zaten japonlarda hiç sorun çıkmaz, ne yağı eksilir ne ampulu patlar. Japon sonuçta adam yapmış...

Parayı basıp bi Hayabusa alsan ampulu patlayınca "eee abi olur böyle şeyler" der geçersin. Çin malı olunca "ucuz işte allah belasını versin" dersin. neyin kafası anlamıyorum milleti.
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Çin dünyanın ünlü markalarına da üretim yapıyor. Tüm çin mallarını aynı kategoriye koymak yanlış olur.

Aynı markanın farklı kategorilerdeki ürünlerine de bakmadan markayı genel olarak kötülemek yanlış olabilir.

Kuba CR1 kullanıyorum. Ben aldığımda fiyatı 3 küsürdü, şimdilerde 4 küsür (muazzam ekonomimizde 2 yıldaki fiyat artışı ayrıca takdire değer; ayrı konu), ne diyordum, kuba cr1 kullanıyorum, süper de memnunum...

Kuba'nın bir alt segmenti ürünleri bilemem ama CR1 modelini tavsiye ederim...

Elbette fiyatın kaliteye yansıması olacaktır... Bunu bilerek alıyoruz zaten ...

Beklentiniz gerçekçi olmalı...

Kuba CR1, şimdi, 5'te 1 fiyatına kawasaki görünümü veriyor (kargaya yavrusu şahin görünür ), ama, şimdi rengi yeşil diye kawasaki performansı beklemek yanlış olur ...

Çinliler bu motorları bu fiyatlara üretmese, 15-20 bin lira biriktirinceye kadar sıfır motosiklete binemeyecektik ... Bir de böyle düşünün ...

Elbette, siparişi veren firmalar o düşük kalitede üretim istedikleri için baya bir kalitesiz motor üretildi ve Türkiye pazarını bir ara istila ettiler... Ama o firmaların çoğu da battı ...

Kalite, en mükemmel mal demek değildir; beklentinizi karşılaması demektir; fiyatına göre...

Motosikleti
    MONDIAL
    Yorumlara karşılık olarak yazıyım,
    Jant konusunda gittik serviste bakıldı garanti kapsamıyor jantın ayara girmesi gerekiyormuş, Far konusunda far ampülü patlamış bu sırada serviste genel kontrol yapıldı beşikte gidonda vs gevşemeler varmış onları kontrol edip sıktılar,

Çin malı kötü Japonlar çok iyi demiyorum benim sinir olduğum konu daha 4.ayına yeni giren bir motosikletin neden böyle garip garip sorunlar yaratıyor olması, bu gerçekleşen olayları bu arka janttaki yalpalamayı bu farın yanmamasını ya ben balıkesire giderken veya dönüşte yapmış olsaydı ne yapacaktım,

Yinede motosikletimden memnunum nedenmi işime gidiyorum geliyorum hafta sonları kız arkadaşımla geziyorum canım sıkkın oluyor maaşım yetişmiyor vs motora biniyorum sessiz sakin yerlere doğru motor sürüyorum rahatlıyorum, herkes iyi bir motosiklet ister herkes güzel bir motora binmeyi ister ama alamayınca yapacak bir şey yok.

Çin malı 1 ayda 3 kez sorun yaratırken japon malı 1 ayda 1 kez sorun yaratır en azından ben şimdiye kadar kendi çevremde japon malı motorundan şikayetçi olanını görmedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    çin motosikletlerinin hepsini bir kefeye koymak doğru değil.ybr ve cbf daha birçok marka artık çin malı . Ancak hepsinin ortak özelliği ucuz ve yedek parçasının bol olması. Kalite kontrollerin eksik olduğu bir üretimden söz ediyoruz.Ucuz olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi de bu. O nedenle kalite kontrol olayı maalesef son kullanıcıya kalıyor. Lambalarla ilgili sorun anahtar ünitesinden dir. Serviste garatiden komple yenisi ile değiştirebilirsin. Sorun çıkacağını sanmıyorum.Tellerle ilgili de malum lastiğin sökülüp yeniden akort ayarı yapılması gerekiyor.Moralin bozulmasın. Parasına göre gayet iyi motorlardır. Sonuçta motosiklet. Basit bir düzeneği var. Uzay mekiği değil. Yaptırıp keyfini çıkarmaya bak. Kazasız sürüşler dilerim kardeşim.
    byyacut bunu beğendi.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Bende başlığı görünce içeriği "şanzumani dagittim,karter kirildi,şasi ikiye bolundu,vb." onemli şeyler sandim uc bes liralik masraflar için agir yargilama olmuş.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi gene 3200 kadar birşey çıkmamış başka :D .Bunları kabul edip alıyorsunuz zaten.Neden alıyorsunuz para yok heyecan çok.Dalga geçmiyorum yanlış anlama.Küba feba çiba hep aynı terane işte.Kanuni phantom alacak bak.alacakda alacak silsile bu çin motorları.Kanserli hasta gibi .
    Yok yok öyle deme şimdi üç beş kişi çıkar çinliyi savunur ben 80-90 bin km yaptım çinliyle, babamda var yıllardır sorunsuz vs derler şimdi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çinli olmasıyla ne alakası var ? Bu motorlar titreşim makinası olması için yapılmış araçlar. Titreşim derdi olmasa ben de bu kadar ucuz motorları almak isterim. Ampul sorunu da dahil hepsi titreşimden oluyor. Bir tane CR1 veya RKS Titanic 150 al bakalım sorun yaşayacak mısın ?

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Üst kattaki arkadaşın motoruna 2.100tl masraf çıkarmışlar bakımda.. Hani abi senin motoru çalacaklar boş boş çalışıyo diyen arkadaş. Isınması lazım yürümeden deyince aman be abi japon alaydın hiç uğraşmazdın bastınmı giderdi diyen böyle motora mı binilir abi rüzgarı nası hissediceksin diyen. (allahtan kaza yapmadı o korumaları keşke bende kullansaydım demedi daha ....)

Adam 3200 km sorunsuz gitmiş , şimdi far temassız diye kızmış konu açmış. Kızar ,niye? adam bakıyorum ben motora diyor baştan. Motoruna bakan adamın motorunda sorun çıkıyorsa kızsın , ister çinli olsun ister uzaylı. Baktınmı baktım yolda kaldınmı kaldım yerim öyle motoru.

Şimdi güzel abim madem seviyorsun motoruna bakmayı senin çözemiyeceğin problem nedir? titreşim, zararı? vida gevşer. O zaman al bir loctite sür vidalarına sık titreşimle gevşemesin nedir yani..

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üst kattaki arkadaşın motoruna 2.100tl masraf çıkarmışlar bakımda.. Hani abi senin motoru çalacaklar boş boş çalışıyo diyen arkadaş. Isınması lazım yürümeden deyince aman be abi japon alaydın hiç uğraşmazdın bastınmı giderdi diyen böyle motora mı binilir abi rüzgarı nası hissediceksin diyen. (allahtan kaza yapmadı o korumaları keşke bende kullansaydım demedi daha ....)

Adam 3200 km sorunsuz gitmiş , şimdi far temassız diye kızmış konu açmış. Kızar ,niye? adam bakıyorum ben motora diyor baştan. Motoruna bakan adamın motorunda sorun çıkıyorsa kızsın , ister çinli olsun ister uzaylı. Baktınmı baktım yolda kaldınmı kaldım yerim öyle motoru.

Şimdi güzel abim madem seviyorsun motoruna bakmayı senin çözemiyeceğin problem nedir? titreşim, zararı? vida gevşer. O zaman al bir loctite sür vidalarına sık titreşimle gevşemesin nedir yani..
    Motosikletim hakkında, bildiğim kadarıyla elimden gelen bakımlarını yapıyorum, yapmaya çalışıyorum, Benim sinir olduğum konu ben yolda çukur var diye yavaşlayıp neredeyse durupta çukurun kenarından geçen birisiyim yolda su var diye ordan geçmeyen başka yoldan veya zorda kalırsam ayaklarımla itekleyerek geçen birisiyim öyle apaçiler gibi egzoz patlatıp motorla yanlayıp orda burda kesiciye sokma onu bunu yapma gibi eylemlerdede bulunmuyorum motorumuda garajda muhafaza ediyorum elimden gelen özeni gösteriyorum, Bu olaylardan önce sol arka sinyalim patladı değiştirdim sağ arka sinyalim yolda giderken yere düştü kırıldı yenisini aldım taktım artık titreşimdenmidir nedendir bilmiyorum sol akü kapağının tırnakları kırıldı yenisini aldım haa birde motorumun 2. haftasında marş motorum arızalanmıştı ama onu servis değiştirdi bir ücret vs almadan benim merak ettiğim konu ben ne kadar çok ilgi gösterir temizler bakım yaparsam o kadar çokmu sorun çıkıyor yada ben çok dikkat ettiğim için bu tarz ufak sorunları algılıyıp kafama takıyorum, Size göre basit sorunlar olabilir ama servisin bile söylediği kelime çin malı abi işte bunu uzak bir yerlerde yapsa yolda bırakır bir dünya iş çıkartır diyorlar..

Ayrıca bu motosiklet benim uzuuunn zamandır kumbarada vs para biriktirip oto yıkamada çalışıp para biriktire biriktire aldığım bir motosiklet o yüzden ben bu kadar titiz ve dikkatli davranıyorum size geçen akşam çektiğim bir fotoğrafını atayım ve bakın bir motorun görünüşüne nerdeyse sıfır motordan tek farkı kmsi gibi duruyor..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)