Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

motorcuya silah çekiyo gibi yapan polis!

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ha bu arada Adam Sadece CB Koruması olmakla kalmıyor bir de CB nin yeğeniymiş. Belli oldu neden bu saldırmalar
    (Sözüm sana değil seko. Sen halis niyetinle söyledin düşünceni. Senle konuşur hararetli veya sakin fark etmez tartışır oturur kahve eşliğinde muhabbet ederim. Çünkü insansın. Fikirlerini konuşuyorsun)
    Ben ağzından salyalar saçarak ekranı ıslatan kuduzlara söylüyorum.
    Ha eğer bu sözlerime admin yada mod lardan biri müdahalede bulunacaksa çarçaf çarşaf hakaret küfür dolu sözleri görmezden geldiklerini ve bu sözlerimin hakaret içermediğini hatırlatırım. Yettiniz. Biz Fikir söyleyince yandaş. Siz küfür edince fikir söyledik diyeceksiniz.
    Hadi oradan çok bilmişler gidin de bunların %1 ini AB ülkelerinden birinde yapın bakın size ne yapıyorlar... Terör şüphesiyle gözaltına alınır ve günlerce sorgulanırsınız. Mahkemeye çıkana kadar da tutuklu kalırsınız. Mahkeme görevliye karşı koyma, görevliyi engelleme, Görevliye (araca) fiziki müdahele vs gibi suçlardan sizi öper.
    Örnek çok. Yurt dışında yaşayan çok bilmişler bunlar söylemezler ama. Neden? çünkü işleri güçleri CB vs. Hep karalamak. Ben ve ben gibilere laf sokmaya çalışmak. lafları altında kalınca da hakaret etmek ))

Neyse konu dağılmasın. Konu CB ve etrafıysa sövebilirsiniz. özgürsünüz. Ama biz savunursak "yandaaaaaaaaaş" "altın nesil" "makarnacı" hülooooğh" :D
    İlginç bir tespit!

Hakikaten yurtdışında yaşayanların çoğu yorum yapmadı konuya Fransız kaldılar galiba
    TEKNECI bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ha bu arada Adam Sadece CB Koruması olmakla kalmıyor bir de CB nin yeğeniymiş. Belli oldu neden bu saldırmalar
    (Sözüm sana değil seko. Sen halis niyetinle söyledin düşünceni. Senle konuşur hararetli veya sakin fark etmez tartışır oturur kahve eşliğinde muhabbet ederim. Çünkü insansın. Fikirlerini konuşuyorsun)
    Ben ağzından salyalar saçarak ekranı ıslatan kuduzlara söylüyorum.
    Ha eğer bu sözlerime admin yada mod lardan biri müdahalede bulunacaksa çarçaf çarşaf hakaret küfür dolu sözleri görmezden geldiklerini ve bu sözlerimin hakaret içermediğini hatırlatırım. Yettiniz. Biz Fikir söyleyince yandaş. Siz küfür edince fikir söyledik diyeceksiniz.
    Hadi oradan çok bilmişler gidin de bunların %1 ini AB ülkelerinden birinde yapın bakın size ne yapıyorlar... Terör şüphesiyle gözaltına alınır ve günlerce sorgulanırsınız. Mahkemeye çıkana kadar da tutuklu kalırsınız. Mahkeme görevliye karşı koyma, görevliyi engelleme, Görevliye (araca) fiziki müdahele vs gibi suçlardan sizi öper.
    Örnek çok. Yurt dışında yaşayan çok bilmişler bunlar söylemezler ama. Neden? çünkü işleri güçleri CB vs. Hep karalamak. Ben ve ben gibilere laf sokmaya çalışmak. lafları altında kalınca da hakaret etmek ))

Neyse konu dağılmasın. Konu CB ve etrafıysa sövebilirsiniz. özgürsünüz. Ama biz savunursak "yandaaaaaaaaaş" "altın nesil" "makarnacı" hülooooğh" :D
    Şimdi ben konuya müdahil değilim, ilgimi çekmiyor. Sonuçta sakız oldu.
    Ama yurt dışında (en azından gelişmiş ülkelerde) öyle üst düzey bürokrat korumalarının "Artist misin ooolooom" diye bağırarak liseli atarı yaptığını göremezsiniz. Gördüyseniz o kişi çoktan görevinden uzaklaştırılmıştır.
    Ha güvenlik gerekçesiyle bir sebep olmadan göz altına alıp tutabiliyorlar ama bu şekilde görüntü vermezler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Atalaramız ne güzel ne doğru demiş,

Katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsini sevdiğim cinsine çeker,
    Kendisine soyuna yakışanı yapmış.
    hattoi ve Darkfriairs bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Fatih MT tarihinin en kral trolünü yedi yalnız

Poliislerin yanındaki siviller kim ben ona takıldım.
    Bir tanesi kadın galiba.
    Thracian bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Video ilk çıktığında adamları normal terörle mücadele veya mitci olduğunu düşünerek yorum yaptım, en kralından muhalif olan beni bile yandaş ilan ettiler. İnsanların nefreti gözlerini öyle bir bürümüş ki mesih tekrar dirilip gelse kıyamet koptu dese onada bi kulp uydurup deccalın tarafını tutacaklar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Valla Bişey diyeyim Bizim polis çok vicdanlıymış. Fransa da ki bombalı saldırı sonrası, keza Almanya da veya herhangi bir AB ülkesinde bunu yapacaklar da bu çocuklar böyle kalacaklar. Hele ABD de direk kurşunların hedefi olur.
    Örnek çok. Yurt dışında yaşayan çok bilmişler bunlar söylemezler ama. Neden? çünkü işleri güçleri CB vs. Hep karalamak.
    "Amerika'da olsa süründürürlerdi, dua etsin onlar" diyen arkadaşlar, zannettiğiniz gibi işlemiyor batı. Madem sordunuz anlatayım.

Bu video Amerika'da olsaydı, fiziksel taciz yapan da, tehdit savuran da gözaltındaydı. Net. Eğer polis ve güvenlik görevlisi iseler, anında açığa alınır, ve haklarında soruşturma açılırdı. Eğer bir siyasi kimliğin yakını iseler, önce onlar kınardı, ve gereken cezayı almaları gerektiği açıklamasını yaparlardı.

Geçmişte cumhur başkanımızın Amerika'ya ziyaretinde korumalardan biri protesto eden birini itekleyince NYPD içeri alıyordu korumayı. Zor kurtardılar. Fiziksel taciz ve tehdit yasaktır, cezası vardır, küfür ve hakaret serbesttir, fikir özgürlüğüne girer. O yüzden sonraki ziyaretlerde korumalar, protesto yapanların önünde hayvan gibi bağırarak seslerini bastırma yolunda eğitim almış olmalılar ki, ortaya çok güldüren böğüren koruma videoları çıktı

Medeni ve özgür ülke işte. Hayvan olmak serbest, sadece başkasına hayvanlık yapmak yasak.
    Thracian, Tecimen ve hattoi bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verilen twitter paylasimi ve altindaki yorumlari okuyun

Canim ulkemde motosiklet surmeye degil, boyle insanlarla muhattap olmamak icin sokaga cikmayasim var.
    Tecimen bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada silah gösterme yanlış bir şey değil. Çıkarır, gösterirsiniz. Doğrultmadığınız sürece sıkıntı yok. Ama fiziksel taciz ve tehdit suçtur. Bu kadar basit.
    Silah göstermenin neresi tehdit sayılmıyor? Teksas eyaleti kanunlarına göre ise bilemeyeceğim tabii. Bilgi sahibi değilim aydınlatırsanız sevinirim.
    vitalx bunu beğendi.

Ah şu ilk mesajdaki videoyu izlemeden yorum yapanlar yok mu ....abbaaawwww. )

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlginç bir tespit!
    Hakikaten yurtdışında yaşayanların çoğu yorum yapmadı konuya Fransız kaldılar galiba

izninizle yurtdisinda yasayan olarak bir kac satir da ben yazmak isterim.

oncelikle en ufak bir meseleyi bile boyle derin, atesli tartismalara,
    siyasi goruslerini karsi tarafa dikte ettirmeye dogru gitmesi ilginc.
    bu acidan memleketin, toplumun gelecegi pek hayirli gorulmuyor.

amerikada
    1. sinyal veren araca kesinlikle musaade edilir. etmemek cok buyuk kabaliktir, hayvanliktir.
    2. herhangi bir motorcu/surucu boyle bir hareket yapmaz, arabanin aynasina vurmaz, vurmaya yeltenmez.
    3. motorcu gruplar herkese yol verir, tek baslarina oldugundan daha da kibardirlar.
    4. washingtonda her gun yolda onlarca yuzlerce, sivil polis, FBI, secret service vs gorursun, anlarsin. ama hic bir sekilde sivillerle boyle bir olaya karismazlar, normal kiyafetli polis olaya aninda mudahale eder.
    5. sivil veya normal herhangi bir polis boyle bir hareket yapmaz, durdurup da silah cekmez, kufretmez, tehdit etmez.
    6. polis kendisine veya araca herhangi bir zarar/risk gorurse direkman silahi cikarip ates eder. bu durumlarda ates eden ve sivil olduren polislerin ceza aldigi enderdir.

bu arada bir not eklemek isterim;
    texas’da hemen herkeste silah var midir? vardir.
    amerikada kuzeydekiler texaslilari koylu, redneck diye asagilar ve genelde guvenlik ile ilgili sorunlarda hemen “texas“ diye soze girerler...
    ama texas amerikanin en guvenli yerlerinden biridir.
    “burasi texas mi?” sozunun cok eski vahsi bati zamanlarina dayaniyor olmasi lazim.
    vitalx bunu beğendi.

Motosikleti
    Husqvarna Nuda 900 / BMW R1200RS / R1200GSA
    Alıntı Tecimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silah göstermenin neresi tehdit sayılmıyor? Teksas eyaleti kanunlarına göre ise bilemeyeceğim tabii. Bilgi sahibi değilim aydınlatırsanız sevinirim.
    doğru söylüyorsunuz, güvenlik kuvvetleri silah gösteremez! bu siciline işleyecek bir disiplin suçudur. Bu nedenle dava açılabilir
    Tecimen bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğim gibi, yere göğe sığdıramazlar, kahraman, şöyle polis böyle polis.
    Sonra padişahlarının yeğeni polisi ezikleyince, ortada gözükmezler, önden eleştirdiğimiz polisi gene biz savunuruz.
    Yıllarca 1 dolarlılarla kol kola halay çekip, kapışınca utanmadan onu bunu bu teröristlerle işbirliğiyle suçlarlar.

Yani kısacası tavsiyem tartışmayın arkadaşlar şunlarla. Ne düşündükleri, ne yaptıkları belli değil. Her dediğinizden sonra, sizi olmadığınız her şeyle suçlayabilirler fakat, kendileri hepsiyle yakın ilişkilerde bulunmalarına rağmen sütten çıkmış ak kaşıktır.

Ama yine de siz bilirsiniz.
    Tecimen bunu beğendi.

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

izninizle yurtdisinda yasayan olarak bir kac satir da ben yazmak isterim.

oncelikle en ufak bir meseleyi bile boyle derin, atesli tartismalara,
    siyasi goruslerini karsi tarafa dikte ettirmeye dogru gitmesi ilginc.
    bu acidan memleketin, toplumun gelecegi pek hayirli gorulmuyor.

amerikada
    1. sinyal veren araca kesinlikle musaade edilir. etmemek cok buyuk kabaliktir, hayvanliktir.
    2. herhangi bir motorcu/surucu boyle bir hareket yapmaz, arabanin aynasina vurmaz, vurmaya yeltenmez.
    3. motorcu gruplar herkese yol verir, tek baslarina oldugundan daha da kibardirlar.
    4. washingtonda her gun yolda onlarca yuzlerce, sivil polis, FBI, secret service vs gorursun, anlarsin. ama hic bir sekilde sivillerle boyle bir olaya karismazlar, normal kiyafetli polis olaya aninda mudahale eder.
    5. sivil veya normal herhangi bir polis boyle bir hareket yapmaz, durdurup da silah cekmez, kufretmez, tehdit etmez.
    6. polis kendisine veya araca herhangi bir zarar/risk gorurse direkman silahi cikarip ates eder. bu durumlarda ates eden ve sivil olduren polislerin ceza aldigi enderdir.

bu arada bir not eklemek isterim;
    texas’da hemen herkeste silah var midir? vardir.
    amerikada kuzeydekiler texaslilari koylu, redneck diye asagilar ve genelde guvenlik ile ilgili sorunlarda hemen “texas“ diye soze girerler...
    ama texas amerikanin en guvenli yerlerinden biridir.
    “burasi texas mi?” sozunun cok eski vahsi bati zamanlarina dayaniyor olmasi lazim.
    Burada Teksas'ı tartışmak yersiz olur zira burada konuştuğumuz konu ile alakası yoktur. "Teksas mı burası?" Türkçe'mize yerleşmiş bir söylemdir ve Teksas'ın şuanki durumuyla alakası olmadan söylenir. Aynı "Geçti Bor'un pazarı, sür eşeği Niğde'ye" deyimindeki gibi "Günümüzde Bor da pazar var mıdır? Bor'daki pazar geçtiğine göre eşeğimizi Niğde'ye mi sürmeliyiz?" diye tartışmadığımız gibi yersiz bir açıklama oldu. Söylemin vahşi batı zamanlarına dayandığı aşikârdır.

Bir süre NY eyaletininde (Manhattan ve çoğunlukla New Paltz kasabası) bulunmuş biri olarak sinyal verene kesinlikle müsaade edildiğine pek rastladığımı söyleyemeyeceğim bu konuda çok katıdırlar ve en az 1/2 araç boy fark yok ise şeride girilmesine sert tepki verilir.

Burada Türkiye dışı bir ülkenin trafiğinin nasıl işlediğini tartışmak saçma geliyor ben sadece Avrupa'da, ABD'de olsaydı hede olurdu hödö olurduculara oralarda böyle bir şey olmayacağından bahsetmek için verdim örneği. (Siz de çok iyi bilirsiniz ki ABD'de dönüş yapacağınız yönün şeridine son anda girilmez önceden o şeritte olmanız gerekir, he girilir mi girilir tabii ki lakin bir miktar sol kulak çınlatır)

Tartışma çok farklı yerlere gidiyor. Burada tartışamız gereken konu devlet yetkililerinin -her ne kadar haksız dahi olsa- sivil vatandaşa karşı tutumu bu olmamalıyken, Teksas'ın ne kadar güvenli bir eyalet olduğuna kadar geldik. Gerçi bu ülkede "Padişahım çok yaşa!" işlediği için orada padişahın veziri, yol vermedi diye, aracının aynasına vurmaya yeltendi diye vatandaşın kellesini alsa daha mutlu olurdu çoğu insan.
    TEKNECI bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih MT tarihinin en kral trolünü yedi yalnız

Poliislerin yanındaki siviller kim ben ona takıldım.
    Bir tanesi kadın galiba.
    kadın bizim şişman polisin işyerine ziyarete gelmiş görümcesi olabilir
    işin enteresanı biz bu vidivodoyu 2009 senesinde "şurada" incelemişiz, hatta sen "magny cours yolu meeceroları"nı anlatmışsın

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)