Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kor Nokta Aynasi- Bunlari Alsam Uyar mi ki ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iyi aksamlar ahali,

Uzun zamandir aklimda idi, omuz uzerinden kor nokta kontrolu hep yapiyorum ama, yogun trafikte arka caprazimda motosiklet var mi yok mu, arka sol seritteki surucu aynamda yok nereye gitti ki diye dusunurken bana kolaylik olsun diye su `balik goz, kor nokta aynalari` alip bir tane takayim diyorum.

Ama aynanin kendisine yapiskan olanlardan istemiyorum. Hem aynamda yer isgal eder, hem de yapiskani biter duser, hic ugrasamam.

SIMDI SORUM SIZLERE SUDUR ;

Benim sol gidon su sekilde :

Ebay`de bisikletler icin satilan klipsle sikistirmali kucuk aynalar var, onlardan bir tane alip aynanin sapina monte etsem olur mu sizce ?

Mesela su urunu alip tersten sol aynanin altina gelecek sekilde monte edebilir miyim ;

http://www.aliexpress.com/item/Bike-...08.8.65.ZD0fNQ

Veya bunu alsam ;

http://www.aliexpress.com/item/Bike-...08.8.25.ZD0fNQ

O kadar uzun seylere gerek yok asagidakini al, ayna sapina takip aciyi ayarla mi dersiniz ?

http://www.aliexpress.com/item/Hot-C...208.8.5.ZD0fNQ

Motor uzerinde alakasiz ve ayri durmayacak, ama isini de gorecek kor nokta aynasi hangisi olur ?

Gidon topuzuna takilan chopper aynalari da iyidir ama at ustunde kelebek gibi durur

Konu kimine cok gereksiz gelebilir, q qlavye ile yaziyorum Turkce karakter kullanamadim kusura bakmayin.

Iyi surusler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Ilginizi cekemedim :(

Arkadaslar su urunu alip tam aynanin bittigi yerden ( sapin bas kismina) takip aciyi ayarlayayim diyorum.

Iki ayna birbirine cok uzak olsun istemiyorum, kafa karisir sonra.

http://www.aliexpress.com/item/Bike-...08.8.65.ZD0fNQ

Siparisi veriyorum, veriyorum veeerrrr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    iri yuvarlak geniş açı aynalar var 4-5 lira onlardan alıp mevcut aynaya çift taraflı bant ile yapıştır.
    ben öyle yaptım göremediğim nokta yok.
    bendeki aynalar biraz daha büyük.
    bauhausdan aldım.
    Sokollu ve karayel90 bunu beğendiler.

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Sokollu, krafwerk ve polo34 bunu beğendiler.

l3v3nt ben de boyle bir sey ariyordum, lakin n11de 42 tl cikti bu urun Bir tanidik abi 25 tlye aldim dedi aynisini.

Sizin ayna saplari ince oldugu icin cok iyi olmus, bende su plastik sargi var saplarda, en son bittigi yere monte edebilirim gerci.

Siz nerden kaca almistiniz acaba ?

Tesekkurler

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iri yuvarlak geniş açı aynalar var 4-5 lira onlardan alıp mevcut aynaya çift taraflı bant ile yapıştır.
    bauhausdan aldım.
    Hocam tesekkurler, mevcut aynadan calmak yerine , acisi tam kor nokta icin ayarlanmis ayri ufak bir ayna almak istiyorum. Son care olarak bauhaus`u not aldim. Sagolun.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Merhaba, ayna bana ait değil. Size fikir olsun diye göndermiştim Hasanpaşa da aksesuar bakarken çektim. Aynısından bulduğumda bende alacağım.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motordakilerde yapiskanli cokta yer kaybetmiosun aksine daha cok aciya sahip oluyosun bence oyle yer kaybedicem die dusunme

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bauhausdan aldım.
    Ben sizin mesajinizi yanlis anladim sanirim, siz yeni ve daha genis acili bir ayna alip su anki aynanin acisini genisletmeyi onerdiniz galiba. Hic aklima gelmemisti bu secenek, kucuk ayna siparisi verdim ucuza, eger begenmezsem dediginizi uygulayacagim.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motordakilerde yapiskanli cokta yer kaybetmiosun aksine daha cok aciya sahip oluyosun bence oyle yer kaybedicem die dusunme
    Arda aynam gidona bagli oldugu icin ( Cbr serisi gibi on kafadan bagli aynalarda boyle bir sorunum yoktu) aciyi ya cok disariya kor noktaya hakim olacak sekilde, ya da dirsegimin ucundan arkami gorecek sekilde ayarlamam gerekiyor.

Hem artik bu konu icin cok gec , aksama dogru aliexpress`den bisiklet gidonuna takilan aynalardan siparis ettim, tanesi 1 kusur dolar Ayna sapina baglayinca gokyuzunu mu izlerim, kendimi mi izlerim kestiremiyorum, begenmezsem genis acili bir ayna , bulamazsam da son care olarak senin bahsettigini denerim diyorum.

Ilgili olanlara link ;

http://www.aliexpress.com/item/Bike-...9f467b7f&tpp=1

Herkese tesekkurler, unutmazsam gozlemlerimi eklerim.
    ardacik bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ne gerek var canım o kazulet gibi aynaları almaya The Dude arkadaşımızın dediği yöntem kesinlikle işe yaracaktır
    Sokollu bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi dene bakalim nasil olucak bende gidonda ayna olan motosikletleri kullanirken biraz acemilik cekiyorum ayna konusunda. Bu aldiklarinda insallah ruzgar direncinden cikmaz yada donmez.
    Sokollu bunu beğendi.

Sunlari sabah yazsaydiniz keske Haklisin ruzgar isini dusunmedik Iptal etmekle ugrasmayayim 1 dolar zaten, ayna sapina sikica oturursa sorun olmaz diye umuyorum. Zaten max 50 ile geziyoruz

bu aynaları ben bisiklet için kullanmaya çalıştım da tamamen beni gösteriyordu. mercekli ayna değiller, normal düz ayna. kesinlikle tavsiye etmem. bisiklette bile kullanmamıştım.
    ama arabada yuvarlak çift taraflı bantla mercekli ayna kullanıyordum o çok iyi iş görüyor.

Resimdeki aynaya benzer bir ayna belki işinize yarar fakat bağlantı noktası resimdeki gibi değil maalesef..

http://www.deltabisiklet.com/DELTA-AYARLANABILIR-KASK-AYNASI-DX2270A,PR-1264.html

http://www.deltabisiklet.com/M-WAVE-3D-AYARLANABILIR-AYNA,PR-6259.html

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne gerek var canım o kazulet gibi aynaları almaya The Dude arkadaşımızın dediği yöntem kesinlikle işe yaracaktır
    aynı fikirdeyim.ben de bunları kullanıyorum,çok da işime yarıyor.üstelik açısını ayarlayabiliyorsun.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Honda NC750d Integra
    Bence de aynanın içine mercekli küçük bir ayna yapıştırmanız daha mantıklı olacak

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    I3V3NT Bunun nikelajlısından istiyorum, link verebilen olursa makbule geçerdi

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    esasında konu ve eşya hayati derecede önemli.
    düzgün biçimde konumlanma kadar konuma hakim olmak gerekiyor. bugüne kadar geniş açı aynalar çok işime yaradı. alışmak lazım biraz da.
    ek ayna estetik açıdan negatif.
    gidon sonu aynaları da denenebilir.
    sürücünün rahatı ile ilgili.
    yeni motor aldıpımda yaptığım ilk değişikliklerdendir.

Ben bu Cinlilere guvenip 1 dolara ayna alan aklima tukureyim bozok_54 hakliymissin, ayna bile degil bunlar.

Mercegini gectim, ayna bile degil. Uzerinde poset gibi bir sey var cikariyoruz sandim ilk gorunce, o kadar dandik bir malzeme ki, birak kor noktandaki araci, onune gecsen kendini goremezsin.

Tekzen`e ugradim bugun, aynaya yapistirmali kor nokta aynalarindan bulamadim.

Yarin Sirkeci bolgesinde soracagim, bulamazsam bauhaus.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)