Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet hırsızlığını önlemek için gps takip cihazı tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorsiklet hırsızlığını önlemek için gps takip cihazı tavsiyesi verebilir misniz arkadaşlar

en aklıma yatan yöntem bu fiyat performans olarak iyi cihazlar önerebilir misiniz kullanan ve memnun olan arkadaşlarda tavsiyede bulunursa sevinirim

Yada başka hırsızlığa karşı önlemleriniz varsa burdan paylaşırsanız herkesein işine yarar şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bende tam buna benzer bir konu açacaktım iyi oldu açtığınız. Hırsızlığa karşı ne gibi önlemler alabiliriz acaba? Malum herkesin kapalı garajı yok

Evet ortak bir akıl oluşturursak çok iyi olur gps cihazı bana en mantıklısı gibi geldi kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini bizimle paylaşırsa yararlı olur

Bende bir ara bunu kafaya takmistim. Sanırım en iyisi orta halli bir android telefon, iki adet 10400 mah taşınabilir şarj, android cihazımi bul uygulaması iş görür gibi.

Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir ara bunu kafaya takmistim. Sanırım en iyisi orta halli bir android telefon, iki adet 10400 mah taşınabilir şarj, android cihazımi bul uygulaması iş görür gibi.
    Sürekli internet paylaşımı gerekli hat alınacak internet paketi yapılacak uzun iş bende düşündüm

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Şu adresi incelemenizde fayda var.

https://www.turkcell.com.tr/tamburada

Bu da sitedeki konusu:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rda-olsun.html
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Gps takip cihazı hırsızlığı önlemez ki.
    Çalınırsa bulmak konusunda yardımcı olur.

Alarm, branda, zincir gibi önlemlerle birlikte kullanmak gerek.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    En güzel öneriyi size rent a car cılar verir. Bu gps işini onlardan daha iyi kimse bilemez

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    hırsıza kilit, gps, branda dayanmaz, en temizi kasko.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Ben aracımda piranha marka ats kullanıyorum. İlk sefer yıllık 400lira sonra her yıl 110lira.

Her şeyi ayarlayabiliyorsunuz max hiz belirleyip limit asildiginda mesaj geliyor aynı şekilde bölge belirleyip yine dışına çikildiginda mesaj geliyor günlük raporlar mevcut kaç km yapılmış ne zaman kontak çevrilmiş kapanmis vs vs

Hatta uzaktan motor bile kapatma özelliği var bazı firmalarda.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    motoru çaldırmamak için en iyi önlemi alacaksın,çalındıktan sonra parçalamaları çok kısa sürer ve cihazda bi işe yaramaz,hadi buldun diyelim gidip şebekenin içinemi dalacan,,polise gidecen bukadar terör olaylarından sıra gelicekte,onları ikna edecende senin motorun peşine düşeceklerde o zamana kadar senin motorun parçaları başka motorlara çoktan takılmış olur

tedbiri önce alıcan,zincir kilit,alarmlı disk kilidi 2 tane,alarm (koftirikten değil en iyilerini alacan)ve branda

Motosikleti
    Artık Yok...
    internete gerek yok aliexpress de falan satılıyor.. sadece bir hat takmanız yeterli.. o hatta belli kodlar var o kodları yazıp mesaj attığınızda o gps kutucuğu size sms olarak koordinatlarını veriyor.. o koordinatları android cihazlar otomatik tanıyor zaten tıkladınmı google harita üstünde hemen yerini gösteriyor iphone larda koordinatı elle yazmak gerekiyordu.. arkadaşa almışdık ordan biliyorum kurcalamışdım baya.

yalnız şöyle bir şey var iki tip var o makinadan biri pille çalışanki 2 günde 3 günde bir şarj etmeniz gerekli yoksa şarjı bitiyor biride direk elektrik hattı çekilen ondada motoru sık sık çalıştırmanız lazım yani motor 5 gün 1 hafta falan yatarsa akünüzü bitirebilir.. tabi hırsız biraz zeki ise aküden çekilen hattı görürse kendide koparabilir..

çok profesyönel ürünlerde var ama onu yapabilicek elektrikçi yok .. o minik gps kutularında farları yakma,dörtlüleri yakma, motoru nerde olursa olsun stop ettirme özellikleri falanda var ama elektrik bilgisi istiyor..

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    yıllık üyelikler var hocam 300 tl civarı fiyatları olanlardan bir tanesine üye olmak lazım. Bende düşünüyorum. Ama biraz elimin genişlemesi lazım onu bekliyorum.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    takipteyim

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hırsıza gps cihazı dayanmaz..

Motosikleti
    yamaha mt-25
    ekranı kırılan s3 telefonumu gps cihazı yapabilir miyim diye uğraşıyorum. ekran, titreşim motoru , speaker gibi kısımlarını söktüm. cihazı root layıp uzaktan erişebileceğim, sms mesajlarıyla yönetebileceğim uygulamalar kurdum. şarjı bitip telefon kapanırsa diye şarj olurken otomatik açılma ekledim. cihazdan gps konum, gsm baz istasyon konumu, aramada otomatik çağrı cevaplama sayesinde ortam dinleme, wifi ile cevredeki wifi isimleri gibi bilgileri alabiliyorum.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    aliexpresste 50 tl satıyorlar ürün sana gelince satıcıya imei kodunu gönderiyormuşun saticida o kodu aktif ediyormuş ondan sonra cihazı kullanabilirsin imei kodu aktif olduktan sonra cihazı kendi telefonundan arayınca senin telefona mesaj olarak konum atıyormuş

araba için
    link

motor için
    link
    aliexpresste fiyatı 30 tl aynı ürün türkiyede 150 tl

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kasko yaptıran var mı? motorun değerine göreyse düşünülebilir. 5 bin tl motora 1000 kasko ödersek kötü.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hırsıza kilit, gps, branda dayanmaz, en temizi kasko.
    kaskoya verilicek parayla 3 tane en babasından kilit alırsın hırsız uğraşmaz bile
    Kısaca ben;

mrb bende aliexpress'den 10 dolara alıcamda imei si 1-2 ay sonra kapanırsa ne yapıcam? imeisini kayıt mı ettiricem? kayıt parası cihazın 10 katı çıkmasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)