Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radyatorden gelen ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar motor bir muddet calisip isindiktan sonra motoru kapattigimda radyatorun ordan sanki demlikte su kaynayinca cikan ötme sesi gibi ses geliyor. Sanki radyatorde isinan sivi kacacak bi yer bulmusda orda kacak yaparken buhar sesi gibi geliyor bana. Ancak radyatorun suyunda bir eksilme gozlemlemiyorum. Bu ses normalmidir. Sıkıntı cikartirmi acaba bilen birileri yardimci olursa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Manifolttan gelen ses olmasın dikkatli dinle

Motor kapaliyken geliyo giderek azaliyo ton degistiriyo 10 dk kadar sonra kesiliyo. Manifold oldugunu pek sanmiyorum

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Motorun modeli nedir. Ne kadarlık ve ne tarzda bir sürüsten sonra oluyor. Antifriz varmi suda.

Burgman 400 motor. Sakinde sursen agresifte sursen motor isisi ortalamalara cikinca motoru kapatip dinledigimde duyuyorum. Antifiriz var suda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Güncel soru arkadaslar

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Radyator kapagini kontrol etmenizde fayda var. Eger hava kaciriyorsa ondan olabilir

Motosikleti
    Kuba CR1
    radyatör kapağı geldi benimde aklıma kaçak olsa su eksiltirdi ya da sistem hava yapmış olabilir bi ustaya havasını aldırın

Radyator kapagi gidona yakin. Ses asagida tam radyatorun oralardan geliyo. Benimde aklima hava yapma olasiligi geliyo ama hava yapinca bu tarz bi ses gelmesi normalmi

Motosikleti
    Kuba CR1
    yani hava yaptıysa su kaynatabilir motosikletiniz bi servise göstermenizde fayda var soğutma sistemi çok önemlidir motoru alırsınız kucağınıza hiç anlamayamadan

Radyatör fan'ı olmasın? , sıkışmış olup elektrik şase filan yaparsa sıkıntı büyür (korkutalım az) , fan çalışmaya çalışıp pervaneler sıkışmışsa yahut, fan gereğinden fazla yakınlaşıp petekle sevişiyorsa, yahut fan pervanelerine kablo vb çer çöp sıkışmışsa ^^

gursus ve erensipahi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)