Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Viraj Açı Ölçer Nereden Bulunur

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Türkiye'de BRN motorda var ve fiyatı akıl almaz şekilde pahalı. Şu an 1056 liraya satıyorlar ! Bu tarz bir şeyi uygun fiyata bulabileceğimiz yer var mıdır, kullanan var mı dostlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Türkiye'de de mutlaka vardır ama yoksa da buradan alınabilir.

http://m.aliexpress.com/item/3249362...bilesitedetail

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bi tane Arduino, MPU6050 ivme sensörü ve 16x2 LCD ekran ile basit bir örneğini yapabilirsiniz. Parça maliyeti 40 lira.

Su terazisi mantığında çalışmıyormu bu meret

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    (Clinometer+bublle level)
    Al dostum tek yapman gereken bu uygulamayı telefonuna indirip daha sonra telefonu gidona bir güzel sabitlemen olacaktır..gayet stabil çalışıyor ve ücretsiz.motor olmasada bir çok yerde işimi gördü diyebilirim

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Aşağıdaki açı ölçer inşaat işlerinde kullanılıyor.

Kenarları mıknatıslı. Açı ölçmek istediğin yüzeye bırakman yeterli. Motordan indiğinde de cebinde veya çantanda kolaylıkla taşıyabilirsin.

http://www.ebay.com/itm/ANGLE-CUBE-D...-/200641297169

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Anlık göstersin istiyorsan androide bi dijital su terazisi indirsen olur sanırım. Sonra koy telefonu yatay olarak ön tarafa olsun bitsin. Ama açıları kaydetme diye bir şey olmaz onda. Hem virajdayken ona bakmak ne kadar makul olur onu da bilemem.

Pirelli Sbk uygulamasında açı ölçer de var, üstelik kayıt da yapıyor. Iphone'da kullanıyorum.

Motosikleti
    Forza 250

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Benim elimde dijital bir açı ölçer var. Eski zamanlarda Model helikopter hobisi ile ilgilenirken, Pallerin açısını ölçerdik.

Sanıyorum Digital Pitch Gauage olarak geçiyordu. Bendeki minnak bir ürün, ve kıçında kücük bir mıknatıs var, üzerinde iki tane de düğmesi var, birisi power on / off diğeri ise açı sıfırlama düğmesi.. Ayrıca hafızası vs. hiç bir haltı yok, anlık açıyı gösteriyor. Ben bunu motosiklet üzerinde test ettim ve başarılı bir şekilde cevap verdiğini gördüm ama dediğim gibi anlık olarak veriyor yani yolda bakmanız gerekiyor.

Bir diğer taraftan sizi kötü bir şekilde zorluyor, daha fazla yat daha fazla yat şeklinde.. Ben maksimum 41 dereceyi görmüştüm, fakat ülkemiz şartlarında kullanmanın pek sağlıklı olmayacağı kanısındayım.

Bendeki ürün bu;

Aşağıdaki siteden sanıyorum 25-30 €uro civarında bir paraya almıştım.
    HobbyKing.com

Kaynak olması açısından biraz uğraş sarf ediyorum ve aşağıdaki linkten de satın alım yapabilirsiniz.

Buy Digital Pitch Gauge

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Offroad araclari icinde satiliyor bu tip seyler zamaninda 15 20 tl idi aci ve diklik olcuyordu

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu sefer virajda düşmedim ama gelecek sefer bu virajda nasıl düşebilirim acaba
    diye kaşınmayan yerlerini kaşıma çabası olarak değerlendiriyorum bu konuyu.

"- Hmm 32° olmuş, şunu 35° yaparım ben..
    Yaparsın tabi koçum yatarsın sen, teğet geçersin, necisin sen, çekilin uleyn.."

Sonra viraja değil hastane yatağına yatan bir motorcu..
    Mengu16 bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha gereksiz ne olabilir acaba?
    Motor kullanırken ,hele ki viraj dönerken tam konsantre yola odaklanmamız gerekirken,Nereye bakarsan oraya giden bir araç üstündeyiz.
    Tasvip etmiyorum ...

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sendemi fatih
    Dr. Fatih bunu beğendi.

Bin lira mi ohh telefonu koy

Motosikleti
    R 25
    Konudan bi haber, sırf yazmış olmak için konu altına bir şeyler döktürme vs.. Ben yukarıda amansızca yattığım virajların açısını ölçeceğim yardım mı lazım dedim. Tedarik konusunda alternatif istedim. Bence bu laf olsun torba dolsun gayretleriniz içinizde kalsın, boşverin.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sefer virajda düşmedim ama gelecek sefer bu virajda nasıl düşebilirim acaba
    diye kaşınmayan yerlerini kaşıma çabası olarak değerlendiriyorum bu konuyu.

"- Hmm 32° olmuş, şunu 35° yaparım ben..
    Yaparsın tabi koçum yatarsın sen, teğet geçersin, necisin sen, çekilin uleyn.."

Sonra viraja değil hastane yatağına yatan bir motorcu..

Motosikleti
    Z800
    Bende Z800 kullanıcısıyım.Motorumda vites göstergesi yoktur. Çinden vites göstergesi aldım taktım. Ne hikmetse göstergeyi taktıktan bir kaç km sonra gözüm oraya takılmaya başladı. Kafam da karışıyor tabi. Neyse bi araç geçerken bi anda 2 den 1 e attım vitesi arka teker kitlendi düşüyordum çünkü gözüm takıldığı gibi aklımıda karıştırıyordu mereketin yüzünden bu bana iyi bir ders oldu daha sonra göstergeye şehir işinde hiç bakmamaya karar verdim sadece uzun yolda bazen 5 temi 6 damı gittiğin anlaşılmıyor sadece o zamanlar bakıyorum zaten bunun için almıştımda işte aldık biröğün taktık diye sürekli bakasım geliyodu vitese. Velhasıl kelam bu tür şeyler özellikle en riskli yerler olan virajlarda senin aklını karıştırabilir. Gerek olduğunu düşünmüyorum.
    fedos bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konudan bi haber, sırf yazmış olmak için konu altına bir şeyler döktürme vs.. Ben yukarıda amansızca yattığım virajların açısını ölçeceğim yardım mı lazım dedim. Tedarik konusunda alternatif istedim. Bence bu laf olsun torba dolsun gayretleriniz içinizde kalsın, boşverin.
    Zaten bizde bu videodaki açı ölçer ile aydinger üzerinde geometrik şekiller felan çizeceğinizi zannetmiştik.
    Yoksa hiç birimizin aklına gelmedi gidon üzerindeki açı ölçer ile hiç yatma açısı ölçülür mü canııııım..

fedos bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    R 25
    "açı ölçer ile aydinger üzerinde geometrik şekiller felan çizeceğinizi zannetmiştik" bu süpermiş :D Yok hocam işin aslı virajlar ile ilgili sıkıntılarım var. Kararınca, denemelerimle, yeteneğim doğrultusunda kendi çapımda çalışıyorum. Daha fazla yatırmadan ziyade denemelerimi daha sağlıklı ve güvenli hale getirmek istiyorum.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bizde bu videodaki açı ölçer ile aydinger üzerinde geometrik şekiller felan çizeceğinizi zannetmiştik.
    Yoksa hiç birimizin aklına gelmedi gidon üzerindeki açı ölçer ile hiç yatma açısı ölçülür mü canııııım..

https://www.youtube.com/watch?v=krdQUhqBAeo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)