Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol için önerilen scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze selam forumda yeniyim 18 yaşındayım ben uzun yol için sizlerden tavsiye almak için konu açtım şimdiden teşekkürler

uzun yolda en iyi en rahat gidilebilecek düşük bütçeli 5.000-10.000 arası 2. elde olabilir scooter önerilerinizi alabilirmiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Aslında uzun yol için konforu arttırmak ve 250cc den aşşa kalmamak önemli diye düşünüyorum ...
    Bütçenize uygun olarak, 250cc, bagajı ve yol konforu iyi olan Kymco Xciting ve SYM GTC modellerine bakabilirsiniz...
    Bütçe biraz daha artarsa SYM JoyMax (GTS ile yakın ama daha güncel ve biraz daha kaliteli bir motor) veya Yamaha XMax lere bakılabilir...
    uzun yol için, sorunsuz, sağlam olsun.. Büyük bagaj ve ve koruyucu boyutlarda bir cam olsun... bütçe daha da fazla olsa daha yüksek güç (30hp ve üstü) ve çift silindir olması yine uzun yolda rahat ettirecektir ..

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim ben bir marka ve kalite taraftarı olarak sana direk X-Max 250 tavsiye ederim. Lakin X-Max in selesi rahatsız ediciymiş duyduğuma göre yine bir araştır derim. Malzeme ve düşünülen incelikler bir uzun yol motorcusunun işine yarar nitelikte.

Herşeyden önce bol bol koltuk altı bagajın ve torpido gözlerin var

adg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim S3 250
    merhaba,
    2. el 10000 TL altı SYM, Kymco ve benim kullandığım Daelim S3 uzun yolda senin işini görür. Kymco biraz ağır ve büyüktür diğer ikisine göre , eğer acemi isen düşük hızlarda sıkıntı yaşayabilirsin manevralarda ama uzun yolda sıkıntı değil avantaj olur bu. Benim 9000 km yaptığım Daelim 167 kg ve 25 ps. Hem ekoomik hem performansı gayet iyi. Uzun yolda da kullandım ve gayet rahat ettim bu açılardan. Selesi alçak ve hafif olduğu için ilk motorun olacaksa rahat edersin. Benzer olumlu şeyleri SYM GTS evo içinde söylüyor kullanıcıları.

en güzeli bu forumda ve youtube ta araştırma yapıp sonrada çıplak gözle motorları inceleyip üzerlerine oturup karar vermen en doğrusu olur senin için.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkinci el bir Suzuki burgman 200 tavsiye ederim.

En konforlusu SYM GTS

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Para olacak t-max 530 ile uzayacaxın..

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    ben sym gts 250 ve joymax kullanıcısı olarak bu motorları tavsıye ederım
    joymaxı kastamonu tosya'dan satın alıp 78km deyken ankaraya getırdım kış gunu kar altında
    cok konforlu bır alet bunu soyleyebılırım kı 10.000tl ye ıkıncı elını rahat satın alabılırsın
    6-7 bın tl yede gts 250 bulabılırsın

ısın entersan tarafı 47 yasında bır adam olarak ıkı kere de maceraya gırdım ve ogluma aldıgım halen bındıgı ıkı motoru farklı yerleden satın alıp getırdım
    sym orbıt 125cc motoru gemlıkten ankaraya, sym fıdell 125s de korkutelınden kaşa getırdım
    her ıkı seyahatte de ne yoruldum ne sıkıntı cektım ne motor performanslarrından sıkayetcı oldum
    motorların fıyatı bırı 3000 dıgerı 3500tl kı ıkısını de 1000km de satın aldım

sozun ozu bugune kadar yaptıgım 40.000km yolun 38.000kmsını sym motorlarla yaptım sıkıntı yasamadım

Bütce sıkıntısı yoksa uzun yol için alınacak 2 motor var 1 cisi honda integra 2. si de piaggo 350, kısıtlı bütçe var ise uzun yol için bv 500te alınabilir. ömürlük motorlardır

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    pcx veya nmax varken 250 cc scooterler bana cok gereksiz geliyor malesef. size tavsiyem bu modellere bakmanız. Yakıta gelince depoda akrep var yaktırmıyor resmen.

Motosikleti
    2012 Aprilia Scarabeo 200
    ya diğer markaların 250 cc leri
    ya da Scarabeo 200 almalısın otoyol sürüşünde rahat etmek için =)
    daha fazlasını kesinlikle önermem yaşından dolayı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)