Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İnazuma ve Rx3i Evo arasında kaldım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 150,pulsar 200ns,nc700s
    Merhaba dostlar.Ben yaklaşık 8 aydır cbf 150 kullanıyorum.Tecrübemi biraz daha artırıp cc yükseltmek istiyorum ancak uzun zamandır araştırdığım iki motor arasında kaldım.İnazuma yı kalitesini kanıtlamış olmasından dolayı düşünüyordum.Endurolara karşı ilgimde vardı sonra Mondial Rx3i evo diye bir enduro çıkardı patlama yaptı.Bu modeli de araştırıyorum yorumlar güzel motor güzel mondial hediyeler felan gönderiyor servisler nasıl bilmiyorum ama benim şansıma oturduğum yere yakın zamanda mondial bayi açıldı.Şimdi bana bir yol gösterirseniz bir sonraki adımda hangi motoru alacağıma daha rahat karar verebileyim.Teşekkürler.Tekeriniz düz bassın!
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Rx3i evo patlama yaptıgını zannetmiyorum zira o fiyatı karşılayacak motor mudur belli değil çok fazla kişide yok ben daha canlı görmedim yollarda. İnazuma ise harika motor tek eksisi son hız ve 200 kilo kadar olan agırlıgı ama konfor uzun yol gidiş saglamlık hepsi var kesinlikle öneririm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnazuma almalısın.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Hacı ne yaptın sen ya? O 2 motor kıyaslanabilir mi? Tarz farklı, üretici farklı, distribütör farklı. Inazuma'ya haksızlık yok. Arkadaşın dediği gibi biraz ağır. 30-40 kilo kadar. Bir de son hız yok. 150 de kesici var. Ama ben zaten 130'u geçmiyorum. Şehir içi hariç genelde levhaya göre giderim. Az yakıp çok gitmek daha güzel.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    ikisinide sürdüm kısa mesafe. ben olsam rx3 alırıdm. bi kere duruşunda 250 cc havası yok. büyük motor gibi duruyor. konforlu, kıvrak. az yakıyor. RX3 avrupayı dolaşan tanıdığım bile var gayette memnun döndü geri. inazuma da tabiki kendini kanıtlamış sağlam motosiklet. lakin ülkemizde hep marka takıntısı var. motosiklet mantık işi değil aşk meselesidir. kalbinde hangisi varsa onu al , çık yollara...

rx3 avrupa turu yapan abinin izlenimleri verdiğim linkte.

http://i.milliyet.com.tr/Orjinal/2015/05/25/mak-26-05-2015-sayfa-4-9455610.Jpeg
    asde06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Amacım iki motoru kıyaslamak değil.İkisi de farklı kategorilerde.Mondial in bu modelini bilen bilir.Farklı ülkelerde de satışta.Araştırmalarım ve takip ettiğim kadarıyla rx3 şaşırtıcı derecede tatminkar bir model oldu.Yani o herkesin beklediği çin malı damgasını yemedi.Gerek parça kalitesi gerekse motor aksamı olsun yeterli kalitede çıktı.İnazuma işin kolayina kacmak oluyor benim icin.Ancak rx3 tabuları yıkmak diyelim.Yakınımda hangi arkadaşıma ben bu mondiali düsünüyorum desem mondial alinir mi birader diyorlar.Klasik önyargı.Ama bu önyargı normal mondial yillarca dökülen çin malı motosikletler sattı.Ancak kullanıcı kesimi şu son endurosunda öyle demiyor.Çatır çatır satiliyor daga bayira uzun yola gidiliyor.Sizlerden de ricam mondialin bu modelini eger biliyorsaniz arastirdiysaniz bana tavsiye ve tecrubelerinizi yansitmaniz.Akbird dostumuza da duyarli ve bilincli yorumu icin tesekkurler.
    asde06 bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    çok arada kaldığım bir ikilem. sizlerinde söylediği gibi inazuma için ağırlık ve son hız handikap ı var. ancak kendisini kanıtlamış ve kalıplı bir motor. rx3 için mondial in motoru diye düşünmemek lazım. taa ki bakım zamanı gelene kadar. o motoru alırken garanti ve servis kısmının muallak olduğunu bilerek alın. en azından bir çokülkede satılıyor. yurt dışından parça tedarik edebilinir. tüketimleri değerlendirdiğimizdede rx3 önde sanırım. yedek parça fiyatları rx3 te daha ucuz olacaktır. sanırım rx3 alıcam ilerleyen zamanda bende

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    iyi bir karşılaştırma olmamış bence
    inazuma alıp keyfinize bakın derim

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Altınova Ayvalıkta yaşayan bir arkadaşım rx3 aldı tecrübelerini kısaca anlatayım.Motor kalitesinin öyle beklediği gibi çıkmadığını ilk partide toplamda 80 tane gelmiş yeni parti bu aralar gelicekti bildiği kadarıyla rx3 motorunun Megelli'de kullanılan blok olduğunu oda yabancı formlardan öğrenmiş Parça sıkıntısı vardı rodaj sonrası yağ değişimi için bile flitre bulamıyordu, motorda orta ayak yokmuş onuda görüşmüş firma parçanın ne zaman geliceğini bilmediğini söylemiş,arka ve yan çantalar çok basitmiş tamir takımı çantası gibi diyor ,vites geçişleri ilk zamanlar çoksıkıntılıymış sonra serviste düzeltmişler ama hala çok sert diyor gidişinden gayet memnun onun dışında şu anlık pek bir sıkıntısı yok motordan.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    İnazuma yerine diğerini alırsan motordan soğuyabilirsin bence. İnazuma sana sorun çıkarmaz. Evladiyelik motordur. F modelini alırsan yükseltmeyi bile düşünmeyebilirsin.

Motosikleti
    Aslında benim problemim inazuma nın kendini kanıtladığı şu piyasada rx3 ün aldıktan sonraki durumu.Hala daha enduro bir motosiklete sabit orta sehpa üretilmedi.ve diger servis problemleri atlatilirsa rx3 ü ben cok istiyorum ancak inazuma da ilk göz ağrım hayallerimi süsleyen japon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Inazuma F.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikisinide sürdüm kısa mesafe. ben olsam rx3 alırıdm. bi kere duruşunda 250 cc havası yok. büyük motor gibi duruyor. konforlu, kıvrak. az yakıyor. RX3 avrupayı dolaşan tanıdığım bile var gayette memnun döndü geri. inazuma da tabiki kendini kanıtlamış sağlam motosiklet. lakin ülkemizde hep marka takıntısı var. motosiklet mantık işi değil aşk meselesidir. kalbinde hangisi varsa onu al , çık yollara...

rx3 avrupa turu yapan abinin izlenimleri verdiğim linkte.

http://i.milliyet.com.tr/Orjinal/2015/05/25/mak-26-05-2015-sayfa-4-9455610.Jpeg
    Hemen her motor ile Avrupa turu yapmak mümkün > https://vimeo.com/77748199 (Kullanılan motor 150cc 6bg sukuter)

Bu arkadaş da 50cc 2BG'lik sukuter ile Türkiye turu yapmış:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/147749-honda-today-50-ile-antalya-rize.html

Motor ederinin çok çok üstünde.

Motosikleti
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen her motor ile Avrupa turu yapmak mümkün > https://vimeo.com/77748199 (Kullanılan motor 150cc 6bg sukuter)

Bu arkadaş da 50cc 2BG'lik sukuter ile Türkiye turu yapmış:

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/147749-honda-today-50-ile-antalya-rize.html

Motor ederinin çok çok üstünde.
    Rx3 ü kastediyorsunuz değil mi ederinin üstünde derken ?

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Her iki motoruda mutlaka kullan kisa mesafede olsa ne yap et satin almadan once bir defa sür, artilarini eksilerini dusunerek karar verirsin

Kendime gore inazumanin dezavantajlarini yazayim
    Agir olmasi dezavantaj gibi olsada faydasinida bir o kadar cok gorursun
    Yedek parca cok pahali
    Bakim maliyeti yuksek deniyor 1000 km bakimini 150tl ye yaptirdim fakat 200,250 300 diyenide duydum
    Motor teknolajisi eski oldugu soyleniyor pek anlamam ama 100 bini devirenler var
    Yakiti diger 250cc lere göre fazla ben en fazla 4.7lt en az 3.8lt gordum

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    mondial babamın oğlu değil. daha önce hiç mondialim olmadı ama 250cc adam gibi bi motorun kaç tl olmasını bekliyorsunuzki ? 10 bin tl bence makul bi ücret. inazuma 14 olmuşken, yamaha r25 15 bin olmuşken adam 10 bine motosiklet satıyor hala pahalı....
    asde06 bunu beğendi.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial kullanıcısı olarak seni uyarıyorum.

Bir söz vardır. Bok yiyiniz, milyonlarca sinek yanılıyor olamaz der. Heyecan arama, 10 bin az para değil. Inazuma bu sınıfın lideridir.
    Cronos, MetinK., alitasdemir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir söz vardır. Bok yiyiniz, milyonlarca sinek yanılıyor olamaz der. Heyecan arama, 10 bin az para değil. Inazuma bu sınıfın lideridir.
    Güzelmiş

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu okuyan japon hara-kiri yaptı

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)