Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayatım boyunca bu kadar kararsız kaldığımı hatırlamıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır motosiklet kullanıyorum profesyonel olmasam da yarı-pro denecek seviyedeyim kesinlikle başlangıç seviyesinde değilim 8 yıl motosiklet kullandım kaza yaptığımı hatırlamıyorum nazar değmesin, hız tutkum yok fakat gerektiğinde hızda yapıyorum.

Yaklaşık 2 ay sonra yeni bir motosiklet alacağım kısmet olursa, bu süreç biraz daha uzayabilir. Fakat şimdiden bir karar verip kendimi ona göre ayarlamam gerekiyor.

Elimde para yok, kredi çekeceğim. 5 bin lirada çekebilirim, 15 bin lirada çekebilirim. Üniversiteyi yeni bitirdim, ailem ile birlikte kalıyorum. Asgari ücret ile bir işe girip 1 sene boyunca ödemeyi düşünüyorum, sigara alkol vs. masraflarım yok para harcayan gezen tozan biriside değilim o yüzden hiç zorlanacağımı zannetmiyorum ödemeleri yaparken. Ailemin durumu iyi fakat destek çıkacak kadar iyi değil, yani benim onlara destek çıkmama gerek yok, geçinip gidiyoruz kısacası alacağım paranın hepsini motosiklete yatırabilirim. Çok büyük tutkum var burada ki bir çok arkadaşın olduğu gibi yani bana yazık edersin o kadar kredi çekme deseniz bile bir şey değişmeyecek beni bir çok arkadaş anlayacaktır.

Şimdi önümde ki seçenekler şunlar;

1) Sıfır Yamaha YZF-R25 2016 (16.000tl)
    2) İkinci el Yamaha YZF-R125 2014-2016 (9.000-11.000tl arası)
    3) İkinci el Honda CBR-125 2014-2016 (7.000-9.000tl arası)

Arkadaşlar motorda önceliğim kesinlikle ve kesinlikle görüntüsü. Bunun hava atmak ile alakası yok, ben motora aşık bir insanım ve YZF-R125'i görünce yerimde duramıyorum oturduğum yerden kalkıp odanın içinde turluyorum o derece. O yüzden bu üç motor arasında çok kararsız kaldım.

Boyum 170 olduğu için en mantıklı karar YZF-R25 gibi gözüküyor. Tam boyuma göre yapılmış, görüntüsü güzel, güçlü. Daha ne isteyebilirim ki? Fakat kronik sorunlar olduğunu ve geri çağırıldığını okudum çoğu motorun. Ayrıca satın alırken sıra olayı falan varmış, 3-4 ay bekleyebiliyor muşuz ve gri rengi çok nadir bulunuyormuş. O yüzden kararım değişebilir, ve çok para olduğuda bir gerçek. O kadar zorlamaya gerek var mı? Gerek yoksa 250 CC varken 125 CC alınır mı?

Görüntüsünü en sevdiğim ama gücü yüzünden ikinci plana attığım motor Yamaha YZF-R125.. Evet mükemmel gözüküyor fakat görüntüsünün altında 125CC güçsüz bir motor var. O kadar para vermeye değer mi? Motorun görüntüsünü görüp, sesini duyunca millet güler mi? diye düşünüyorum.

Son tercihim Honda CBR-125. Görüntüsü kötü, gücü kötü, kendisi çok pahalı. Fazla gömmüş oldum yanlış anlaşılmasın, R25 ve R125'e göre kötü. Fakat yinede ikinci el çok uygun fiyatlara bulabilirim diye düşünüyorum. Görüntüsü bir R125 olmasada (yanına bile yaklaşmıyor), yinede insanların dikkatini çekebileceği bir görüntüye sahip diye düşünüyorum, gücü hakkında fazla bir bilgim yok ama R25'in yanına yaklaşamaz sanırım.

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız? Düşüncelerimi yazdım, karar vermem lazım. Lütfen başka model önerisi vermeyin, Honda Yamaha ve Kawasaki dışında bir marka almayı düşünmüyorum, Kawasaki'nin modelleride yeşil ve beyazdan oluşuyor, hiç haz etmediğim renkler.

Şimdiden çok teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Kararsız dostum hem motorla hava atma derdim yok diyorsun hemde cıbırın diğerlerine göre kötü olsada insanların dikkatini çekebilecek bir görüntüye sahip olduğunu düşünüyorsun.Bu ikilemden önce bir kurtul insanların ne düşündüğünü dikkatini falan boşver ne alacaksan kendi mutluluğun kendi keyfin için al.Bu düşünce ile anca anlamayan motor cahili insanlara hava atar egonu tatmin ettiğini zannedersin başka bir cacık olmaz. Tecrübelerinden sonra 125 cc seni mutsuz edecek bu yazdığın motorlar arasında alınabilecek tek motor r25 dir. Çok param var yeni başlıyorum şekil olsun deseydi yzf125 derdim.Cbr125 ise yeni başlayanların ekonomik tercihi.

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararsız dostum hem motorla hava atma derdim yok diyorsun hemde cıbırın diğerlerine göre kötü olsada insanların dikkatini çekebilecek bir görüntüye sahip olduğunu düşünüyorsun.Bu ikilemden önce bir kurtul insanların ne düşündüğünü dikkatini falan boşver ne alacaksan kendi mutluluğun kendi keyfin için al.Bu düşünce ile anca anlamayan motor cahili insanlara hava atar egonu tatmin ettiğini zannedersin başka bir cacık olmaz. Tecrübelerinden sonra 125 cc seni mutsuz edecek bu yazdığın motorlar arasında alınabilecek tek motor r25 dir. Çok param var yeni başlıyorum şekil olsun deseydi yzf125 derdim.Cbr125 ise yeni başlayanların ekonomik tercihi.
    Orda insanların dikkatini çekiyordan kastım CBR 125 bana göre kötü görüntüye sahip bir motor fakat internette, vloglarda, okuduklarıma göre insanların dikkatini çeken bir motor yani o kadar kötü bir görüntüye sahip değil demek istemiştim

Yorumunuz için teşekkür ederim, benimde ilk tercihim R25 fakat şu son zamanlarda tüm motorların bir anda arızalı diyerek geri çağırılması düşündürdü beni. Ayrıca bu sorunlardan sonra sıfırın satışı devam edecek mi onuda bilmiyorum. 16 bin lirayı kredi çekip bir şekilde ödeyebilirim, evet belki zorlanmam fazla ama sonuçta yinede çalışacağım gereksiz bir zorlama mı olur 16 bin lira r25 için, hakeder mi, yoksa yarı fiyatına cbr 125 almak daha mı mantıklı onu düşünüyorum. İkinci el piyasasını gördükten sonra şimdilik r125'den de elimi çekmiş durumdayım, ya sıfır r25 alacağım, yada yarı fiyatına ikinci el temiz bir cbr 125.

Ayrıca cbr 125'in artık yeni başlayanların ekonomik terichi olduğunu düşünmüyorum. 11 bin lira sıfırın fiyatı ve bu motor 125cc. İkinci el olarak alacak kişiler için haklı olabilirsiniz

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı kararsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orda insanların dikkatini çekiyordan kastım CBR 125 bana göre kötü görüntüye sahip bir motor fakat internette, vloglarda, okuduklarıma göre insanların dikkatini çeken bir motor yani o kadar kötü bir görüntüye sahip değil demek istemiştim

Yorumunuz için teşekkür ederim, benimde ilk tercihim R25 fakat şu son zamanlarda tüm motorların bir anda arızalı diyerek geri çağırılması düşündürdü beni. Ayrıca bu sorunlardan sonra sıfırın satışı devam edecek mi onuda bilmiyorum. 16 bin lirayı kredi çekip bir şekilde ödeyebilirim, evet belki zorlanmam fazla ama sonuçta yinede çalışacağım gereksiz bir zorlama mı olur 16 bin lira r25 için, hakeder mi, yoksa yarı fiyatına cbr 125 almak daha mı mantıklı onu düşünüyorum. İkinci el piyasasını gördükten sonra şimdilik r125'den de elimi çekmiş durumdayım, ya sıfır r25 alacağım, yada yarı fiyatına ikinci el temiz bir cbr 125.

Ayrıca cbr 125'in artık yeni başlayanların ekonomik terichi olduğunu düşünmüyorum. 11 bin lira sıfırın fiyatı ve bu motor 125cc. İkinci el olarak alacak kişiler için haklı olabilirsiniz
    Dostum 8 senedir motosiklet kullanıyorum yazmışsın, benim vitesliyle ilk deneyimim ve bana şimdiden yetersiz gelmeye başladı mt-25. Emin ol 125cc'likler yetersiz gelecek sana. Ona göre kararını ver.

Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 8 senedir motosiklet kullanıyorum yazmışsın, benim vitesliyle ilk deneyimim ve bana şimdiden yetersiz gelmeye başladı mt-25. Emin ol 125cc'likler yetersiz gelecek sana. Ona göre kararını ver.
    Hocam şu zamana kadar kullandığım motosikletler hep scooter ve çin malı vitesli motorlar olduğu için honda cbr 125'in bile bana yeteceğini düşünüyorum ara sıra. Ama kullanmadan emin olamam, kullanacak şansımda yok küçük bir şehirde yaşıyorum burda deneme imkanım çok az anca araştırmalarım sonucu bir karara varacağım. Yani şuan 250cc nasıl bir güce sahip, honda cbr 125 nasıl bir güce sahip hiç fikrim yok.

uqur497 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Honda CBR 125R
    Yeni kasa cbr 250 ilgini çekebilir mi repsol ü çok tatlı oluyor ama sen bilirsin tabi r25 de çok güzel bence risk alıp onu almalısın bence sen bi Yamaha bayisine git bi motorları dene hangisi hoşuna gidecek bi fikir oluşacaktır

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Yarıya kadar okudum madem o kadar profsun ne isin var 250cc ile? Parana yazik, o kadar para vereceksin bide...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şimdiden yeni motorun hayırlı olsun. Çalışarak ödeyecek olman da ayrı bir güzel taraf.

Seçtiğin motorlar da piyasası olan motorlar.

CBR 250R çok daha büçe dostu olarak görünüyor.

Çekeceğin kredi de burda önemli.

14.700 lük cbr daha cazip.

Toplamda 1.500 tl gibi bir de plaka ruhsat sigorta masrafın var ki bu bile bir aylık maaşından fazla.

Senin yerinde olsam 1 yaşında CBR 250R tercih ederdim. Bu sana yaklaşık fazi ve masraflarla birlikte tahmini 5.000 TL daha ucuza gelir.

Aşağıdaki linkde örnek bir ilan var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...23352124/detay

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben biraz fakli yorum yapacagim, tek hedefin motosiklet olmamali.. motosiklet icin yasanmaz onun icin calisilmaz... biraz ufkumuzu gelistirelim.. iyi bir meslek sahibi olmak icin calisalim.. Yabanci dil ogrenelim, mesela bol kitap okuyalim.. unlu klasikleri bitirelim...Gezelim yeni insanlarla tanisalim.. keyif icin motor kullanalim onun esiri takintilisi olmayalim... elindeki paranin hepsini motoruna degil gelecegine yatir... iyi bir is bulabilmek icin kendine yatirim yap sonrasinda zaten boy boy motorlarin olur..

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bajaj Rs 200 neden düşünmüyorsunuz?
    Seçeneğine Cbr 125 koyan insan Rs 200 neden düşünmez ilginç.

Atakangke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo250ie
    Kararsız kardeşim, Açtığın konuya cevap yazabilmek adına foruma üye oldum. Darkcity2000 arkadaşımızın yazısını bir daha okumanı tavsiye ediyorum Çok güzel yazmış. Konu başlığın ve yazdığın bana göre tam anlamiyla heves ve sonuç pişmanlıkla bitebilir. Kendimden biliyorum defalarca yaşadım senin anlatmak istediğini. Yanlış anlama tabiki yaşamalısın her türlü eğlenceyi " de " da şöyle bir durum var. Askeri ücrete çalışır kredisini öderim işi çok cırt fıss fasss yanlış çok yanlış. Ben 1900 lira maaş alıyorum masrafım borcum yok yinede girmiyorum krediye, heleki araç alıcaksın masraflar bekliyor olucak seni boy boy. Ne yaparsan yap hep birşeyler eksik olucak Allah korusun kaza bela hiç katmıyorum. Bende görünüşe önem veriyorum ilk motorum olmasını istediğim racing tarzı olarak cbr 125r beni tatmin edicektir. Yok ben illa ki alıcam alma demeyin tadıcam bu duyguyu diyorsan benim görüşüm CBR 125r yeticektir sanada. Ek olarak, CBR 125r kullanan usta bir arkadaşla sohbet etmek isterim bilgi almak adına duyarsa ve bana ulaşırsa sevinirim =)

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Sayın Darkcity2000'e sonuna kadar katılıyorum. Üniversiteyi yeni bitirmişsiniz ve daha herşeyin çok başındasınız. Asgari ücretle işe girip motosiklet almak için önümüzdeki bir iki yıllık gelirinizi ipotek altına almak ne kadar doğru olur bilmem. Ayrıca hayallerinizi süsleyen motosikleti borç harç almak insana zevk vermez gibi geliyor. Benim de ne hayal ettiğim motosikletler var bir bilseniz...(yanlış anlamayın alabilecek maddi durumum da var) ancak bu hayal kurmanın ve satın almanın sonu yok bence.
    Saygılar

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    şekil istiyorsan farklılık istiyorsan, kalite de isterim dersen ktm rc 250 abs, alırsın hemde gayet guvenilir, hep soyluyoruz rosso lastik..
    2. el fiyatlarına bakmanı tavsiye ederim, evet r25 falan filan guzel, ama bir ktm değil... cidden memnun kalacaksın, yahama da takılı kalma..
    ama keyfim yahamadır cbr'dır diosan, dikkat cekmekte isterim dersen, olay cbr 250 repsoldur..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem 16-17 bin verebiliyorsun tecrüben var kendine güveniyorsun 0 alıp zarar etme çünkü bir zaman sonra yetmiycek 2015 çok az kullanılmış ilk sahibinden 600-700 cc birşey al küçük hacimli motor uzun yolda ve sollamalarda yetersiz kalıyor

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alabiliyorsan tabiki de R25 al. R125 in tipi de öyle çok mok yok yani üstüne bindiğinde küçücük motor olarak kalacak altında. Ayrıca rahatısz şu bu aldığına pişman olursun. Fiyatı absürt derecede pahalı olan bir alet. Yamaha standartı görüntüye para almak. R25 çift silindir al 10 sene kullan motoru. Satması daha kolay zevklerini daha kolay karşılar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muhtemelen 2-3 sene sonra pişman olursun keşke ybr alıp kullansaydım diye bunlarında amacı götür getirdir, zevk vermez. para bağlamaya değmez

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Honda cbr600f veya r6 ikinci elleri..

Motosikleti
    R25
    Cbr 250 düşün derim neden dersen yakıt yönünden seni zorlamaz öğrenci adamsın Yamaha ile arasında 0,5 kuruş fark var

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kararsızlığın geçince bu foruma bir daha uğramazsın sanırım. Kullanıcı adın bile kararsız
    yürekçe bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)