Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu haftasonu direksiyon sınavına girecek olan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu haftasonu kağıthanede giricem sınava bugun gireceğimiz yerde kabataslak bi sürüş yaptık sorun çıkmadı ama yol arnavut taşından ve o kadar berbattı ki fazlasıyla çukur vardı motora hakim olmayı dahada zorlaştırıyordu birde kullandığım motor yukarda kavrıyor ve biraz bağırtmak gerekiyor arabaya kıyasla kaldırırken biraz daha fazla gaz vermek gerekiyor,bende ilk başlarda fazla gaz verip bağırttırmayı sevmiyorum 1-2 defa stop ettirdiğim oluyor bu şuanda direk elenmeme neden olur mu sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Sınav esnasında, motoru stop etmek,ayağını yere değdirmek ve tahtadan geçerken düşmek direk elenmene sebep oluyor, yönetmelik çok açık, ancak tabii görevliler görmezlikten gelebilir, ben geçen hafta A sınıf için sürüş sınavına girdim, cumartesi günü bir arkadaş 8 çizerken ayağını hafifçe yere değdirdi, görevli arkadaşlar telsizle çağırıp, ayağını yere koyduğu için sınavı sonlandırdı ve elendi...

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapıyorum sıkıntı yok ama bana bu kadar katı cezalar saçma geliyor ya adam acemi daha ehliyetini alıcak motorunu alıcak yavaş yavaş öğrenicek dimi ayağını yere değdirse ne olur o adam değdirmicekte kim değdircek 80'le giderken değdirmiyo sonuçta, B sınıfı ehliyet alırken bu kadar takılmıyolar herif 5. de arabayı anca çalıştırıyo kaldırıyo ediyo ilginç

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapıyorum sıkıntı yok ama bana bu kadar katı cezalar saçma geliyor ya adam acemi daha ehliyetini alıcak motorunu alıcak yavaş yavaş öğrenicek dimi ayağını yere değdirse ne olur o adam değdirmicekte kim değdircek 80'le giderken değdirmiyo sonuçta, B sınıfı ehliyet alırken bu kadar takılmıyolar herif 5. de arabayı anca çalıştırıyo kaldırıyo ediyo ilginç
    İşte bazı saçmalıklar bunlar. Ayrıca B sınıfı ehliyet alırken arkadaşım lastiği çizginin üstüne değdirdi diye direk indirdiler araçtan. B sınıfında da çok katılar. Adam solla diyor. Sollama yapılmaz düz çizgi var sollayamam diyorum. Solla diyor. Solluyorum. Niye solladın diyor. Bu olayları bizzat geçen sene haziran ayında yaşadım.

Bu sene 29 mayısta da A2 sınavına girdim. Ömrümde ilk kez motosikleti sınav anında kullandım. Ve sınavı geçtim.
    Dubalardan geçtik.
    8 e benzemeyen bi 8 çizdim.
    Tahtanın üstünden düşmeden geçtim.
    Engelden kaçma gibi birşey yoktu bende.

8 km boyunca gittim. Rampada motor boğuldu gitmiyordu. Vites düşürünce de çok bağırıyordu. Işıklarda durdum, hafif eğimliydi gazı fazla vermişim tekere geldi az kalsın düşüyordum yine düşmedim. Adam 2 şeritli yolda geldi aynasıyla bana çarptı geçti yine düşmedim. Ama sınavı geçtim. Ehliyeti alıyım aşamalarıyla ilgili kapsamlı bir konu açacağım yeni alacak arkadaşlara yardımcı olmak adına.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Motorda ayagini yere koymadan suren hele ki İstanbul da cok nadir surucu vardir illaki herkes bi yerde bisekilde ayagini yere koyuyor burdan bakinca sacma geliyor bu kural ama bi de soyle dusunun adamlar sizi yarim saat 40 dk da tahlil etmeye calisiyor ne kadar iyi bir surucusunuz anlamaya calisiyorlar 8 cizerken ayaginizi yere koymamak onlar icin sizi anlamakta gerekli. Ayrica otomobil de ozellikle sizin ustunuze oynamaya calisirlar zaten burda onlardan ziyade sizin dogrulariniz onemli, bana da bundan 8 10 sene once emniyet kemerini takma gerek yok hiz yapmayacagiz dedi ben aksine takmistim ve yetkililere sizlerinde takmanizi rica edecegim demiştim ve 98 notla gecmistim. Unutmayin sizleri deniyorlar onlar istiyor diye dogrularinizdan vazgecmeyin.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Bu isler sans isi, denk gelen mfettis hoca gzetmen filan .benim sansima cok iyi niyetli insanlar denk geldi hem b de hemde a2 de, araba sinavinda denizliyi sel götürüyor du , dubalar bile kaybolmustu ama o halde tam yanastim.motor sinavinda motor boguluyordu 175 lik mondial masti , gaz verince stop ediyordu. Allahtan hic stop etmedim.sen karsidaki insani ikna edceksin davranislarinla adam dicekki tamam bu adamdan sofor olur bu trafikte can ve mal guvenligini korur . Kasma rahat ol zevk alarak sur ama kurallara uyarak ,olumlu düşün kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)