Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR 250 Yi Buyutme Sorunsali

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Arkadaslad merhaba. Yasadigim birkac uzucu olaydan sonra hayatin epey kisa oldugunu farkettim. Evliyim Allah nasip ederse seneye falan cocuk planliyoruz. O yuzden bu sezon yapacagimi yapmam gerekiyor. Bu kisim tiriviri kismi tabi.

Bende bir adet Cbr 250 var daha henuz 2000 km yaptim. İkinci el aldim tabi. Cok memnunum tum ihtiyaclarimi karsiliyor neredeyse. Sehir icinde aslan gibi kaciyor zipliyor hopluyor.

Fakat esimle bayramda 2 hafta tatile cikacagiz ve yillardir hayalim olan Yunanistan tatilini yapacagiz. Totalde 1.400 km civari bir rota cizdim. Bu motorla iki kez tekirdag yaptim ve bir kere ankara yaptim. Ve artcisiz ebemle iliskiye girdi resmen. Ufak motor, tek silindir, malum sele falan derken epey bitirdi beni. Artcili ve koymayi planladigim tekstil cantayla hayal bile edemiyorum o yolcugulu. Dedigim gibi muhtemelen son sansim, ve kenarda yaklasik 10.000 civari param var. Motoru sirf su gezi icin motoru yukselteyim diyorum. Nc serisi var epey hosuma gidiyor ama 750x ler biraz fiyatli tabi. Bunlarin x olmayanlari hakkinda ne dusunuyorsunuz ? Eski teknoloji alinmaz falan durumu var mi ? Otomatik almayacagim bu arada.

Bu motor disinda scooter olmayan ne onerirsiniz ? 22-23 butce diyelim.

Amacim uzum yolda 100-120 giderken sifir titresim ustunde 160 kg civari tasiyabilecek bir alet. Yormasin, bozulmasin uzmesin istiyorum. Cok eski model dusunmuyorum ama gene her yoruma acigim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    nc700x bak derim bu aralar çok duyuyorum adını yakıt tüketimi ve rahatlık konusunda iyimiş.
    İMAM SOLLARSA CEMAAT YANLAR

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayat kısa, seneye inş çocuk falan diye başladın ne güzel, 2000km 250lik tecrübenle 750lik motorla -artçılı- uzun yol yapmaktan bahsediyorsun. İronik oldu biraz. Hadi sen o riski alıyorsun diyelim, artçını niye böyle bir durumun içerisine sokuyorsun abicim. 2000km tecrübe falan değil, başlangıç hatta 2 teker üzerinde durmaya alışmak demek bence. 2000km de hiçbir sürüş refleksin gelişmez. Sıkıntılı durumlarda seni ve ARTÇINI kurtaracak senin sürüş reflekslerin olacak, düşünmeye vaktin olmayacak.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Arkadaşım, sen 250 cc den çık 1.300- 1.600 cc'ye geç hemen.
    Ama 4 teker olsun.
    Mamba09, ocyhy, 28indensonra ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

delibursali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R (1) / DUKE 200 (2) / XMAX 250 ABS (3)
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu motor disinda scooter olmayan ne onerirsiniz ? 22-23 butce diyelim.
    scooter'ın nesi var? ben 15.000 km cbr125 kullandım sattım, 7.000 km ktm duke 200 kullandım, bir anda karar değiştirip xmax 250 aldım. 8.000 km'dir de kullanıyorum. çoğu arkadaşım da paketçi mi olucaksın başımıza, kurye misin vs. dedi kulaklarımı tıkadım. 8 aydır kullanıyorum daha önce artçı olarak binen insanlar niye daha önce almadın dediler. annem bile 'bu motor ne kadar rahatmış uzun yola gidebiliriz' dedi. motorsiklete karşı olan babam 'iyi ki bunu almışsın trafikte göze çarpar, daha dikkat çekersin, hem önü falan korunaklı' dedi. ilerde enduro'ya geçmeyi düşünüyorum, o zaman bile kenarda scooter'ım olsun istiyorum. bence sen al bi xmax 400 bak keyfine. artçını da üzme, kendini de yorma.

illa scooter olmasın diyorsan git honda nc700 x al. ama şunu da belirteyim onun muadili olan nc700 integrayı kullanan arkadaşımın ön diski yamulmuştu, yenisinin fiyatını sorduğunda 2.200 TL fiyat çıktı.
    Archidraw bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnazuma F güzeldir

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Xj6f? Skuter istersen xmax 250-400 . Yoksa 660 tenere veya nc700x de olabilir..

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Scooter uzun yolda en rahat tipten biri tercihim burgman 400 olurdu

Sıfır titreşim istiyorsan 4 silindir olması gerek motorun, NC serisi tek silindir kadar olmasa da titrer. Honda CBF 600 ü değerlendirebilirsin.

Motosikleti
    4. motor Honda
    nc700x derim bende

Motosikleti
    Alıntı tlgknbs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nc700x bak derim bu aralar çok duyuyorum adını yakıt tüketimi ve rahatlık konusunda iyimiş.
    Evet, yakıt tüketimi çok iyiymiş. Honda bayisi de aynı şeyleri söylemişti. Ama işte eski teknoloji mi diye düşünüyorum ? (750x ler sanırım en son çıkanlar)

Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayat kısa, seneye inş çocuk falan diye başladın ne güzel, 2000km 250lik tecrübenle 750lik motorla -artçılı- uzun yol yapmaktan bahsediyorsun. İronik oldu biraz. Hadi sen o riski alıyorsun diyelim, artçını niye böyle bir durumun içerisine sokuyorsun abicim. 2000km tecrübe falan değil, başlangıç hatta 2 teker üzerinde durmaya alışmak demek bence. 2000km de hiçbir sürüş refleksin gelişmez. Sıkıntılı durumlarda seni ve ARTÇINI kurtaracak senin sürüş reflekslerin olacak, düşünmeye vaktin olmayacak.
    Yanlış anlatım oldu sanırım benden kaynaklı özür dilerim. Totalde 2000 tecrübem yok, çeşitli tarzda motorlarlarla epey km yaptım 10 sene oldu sanırım belirlikli aralıklarla. Kesinlikle usta bir sürücü değilim ama öyle bir iddiam yok.

Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, sen 250 cc den çık 1.300- 1.600 cc'ye geç hemen.
    Ama 4 teker olsun.
    Anlamadım bu kısmı, niye böyle hararetli girdiniz  Yüksek CC istiyorum diye ise, hani R6 alayım, Fireblade alayım demiyorum. Hatta özellikle aralarında en yavaşı ve hantalı NC serisi diye özellikle istiyorum. Son hız, ivmelenme, tork vb. Konularda bir arayaşım yok zaten kesinlikle. Epey eski Harley bile bakıyorum yavaş sayıldıkları için.

Alıntı delibursali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter'ın nesi var? ben 15.000 km cbr125 kullandım sattım, 7.000 km ktm duke 200 kullandım, bir anda karar değiştirip xmax 250 aldım. 8.000 km'dir de kullanıyorum. çoğu arkadaşım da paketçi mi olucaksın başımıza, kurye misin vs. dedi kulaklarımı tıkadım. 8 aydır kullanıyorum daha önce artçı olarak binen insanlar niye daha önce almadın dediler. annem bile 'bu motor ne kadar rahatmış uzun yola gidebiliriz' dedi. motorsiklete karşı olan babam 'iyi ki bunu almışsın trafikte göze çarpar, daha dikkat çekersin, hem önü falan korunaklı' dedi. ilerde enduro'ya geçmeyi düşünüyorum, o zaman bile kenarda scooter'ım olsun istiyorum. bence sen al bi xmax 400 bak keyfine. artçını da üzme, kendini de yorma.

illa scooter olmasın diyorsan git honda nc700 x al. ama şunu da belirteyim onun muadili olan nc700 integrayı kullanan arkadaşımın ön diski yamulmuştu, yenisinin fiyatını sorduğunda 2.200 TL fiyat çıktı.
    Scooterlarla ilgili bir problemim yok, sadece sıkıldım ve istemiyorum artık açıkçası. Bacaklarımın arasında deponun varlığı bile yeterli. Yoksa hergün elimde kask, mont, dizlik, eldiven, ıvır zıvır eşyalarla gidip geliyorum. Scooterın rahatlığı apayrı zaten, her Xmax gördüğümde niye böyle bir mallık yaptım diyorum. Ama işte, zevkler renkler durumu sanırım.

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnazuma F güzeldir
    Inazuma düşündüm, tipini falan sevmiyorum ama ona da razıyım. Sadece 250 CC ile uzun yolda gene 90-100 den sonra ellerimde karıncalanma başlar mı diye korkuyorum. Tekirdağ’ a gidip gelirken mola vermeden gidemiyorum ki hani totalde evimden gideceğim yer 130 km falan. Hep mola verdim, dayanamadım zor oldu o titreşim ile.

Alıntı KaskReis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6f? Skuter istersen xmax 250-400 . Yoksa 660 tenere veya nc700x de olabilir..
    XJ6F bakmadım, bakayım hemen. Tenere ise pahalı, bütçemi aşıyor. Bir de hani Enduro olayım yok pek, yol motosikleti olsun istiyorum. Dağ, bayır çıkmayacağım, toprak yola da işim düşmez diye düşünüyorum.

Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır titreşim istiyorsan 4 silindir olması gerek motorun, NC serisi tek silindir kadar olmasa da titrer. Honda CBF 600 ü değerlendirebilirsin.
    NC lerin titrediğini bilmiyordum, 100-120 aralığında rahat gidersin falan dediler hep. Bakayım gene. Honda CBF 600 leri de incelemedim sanırım.

Biraz uzun oldu, herşeye cevap vermeye çalıştım.

CBR 500R veya CBF 500 (yanlış yazmış olabilirim şu yeni olan) sizce nasıldır ? CBR 250 ile aynı titreşimi ve konforsuzluğu yaşar mıyım ? Fiyatları da uygun geldi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Belirttiğiniz bütçeye sıfır cb500f alınabiliyor sanırım. Bir bakın derim

Motosikleti
    MT-25
    Racing motorla uzun yol yorucu olur siz birde artçılı düşünüyorsunuz o yüzden racing bakmayın bence

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyütmeyi düşündüğünüz zaman dişinizi sıkın bir hafta kadar metrobüs kullanın

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadım bu kısmı, niye böyle hararetli girdiniz  Yüksek CC istiyorum diye ise, hani R6 alayım, Fireblade alayım demiyorum. Hatta özellikle aralarında en yavaşı ve hantalı NC serisi diye özellikle istiyorum. Son hız, ivmelenme, tork vb. Konularda bir arayaşım yok zaten kesinlikle. Epey eski Harley bile bakıyorum yavaş sayıldıkları için.
    arkadas diyo ki bosver sen motoru 1300cc 4 tekerli bisey al diyo. yani ne geldi aklında dusununce? bingo! araba degil mi? eveeeeeet

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Geç bile kalmışsın, 2 kişi 250CC eziyet bencede, yalnız 650CC yi aşıp boşa vergiyi yükseltme, 700CC alıp 1000-1300cc ile aynı verdi vermek pek akıllıca değil

Motosikleti
    Evet vergi konusunu gördüm. Konuyu açtığımdan beri sahibinden.com da geziyorum. Ya 25.000 bandına çıkacağım, ER6 falan bakacağıom ya da Xmax 400 alacağım daha uygun fiyata. Arada derede bir motor bulamadım eski olmayan ve kmsi az olan.

NC 750x lerin düzgün olanları 25.000 den başlıyor.
    Suzuki Vstorm bakayım dedim, o fiyata 2007-2008 modeller var. Şaka gibi gerçekten. Versys zaten yok, olan da haliyle daha yüklü fiyatlı.

NC 700x bakayım dedim (nedense eski motor gibi geliyor 2013 bile olsa. Km lerde genelde yüksek haliyle).

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-temiz-bakimli-honda-nc700x-321016761/detay - 8.000 KM de.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-meraklisina-bankacidan-gorundugu-gibi-motor-319209102/detay - 21.000 KM de.

Bunlarında dışında kalanlar ise, scooter tipi araçlar.

Hadi çılgınlık yapayım MT 07 alayım desem, 20.000 inin altında bulabiliyorum. Fakat, o motora çanta takıp tur camı eklersem epey salakça bir hale bürünecek. Epeyde var piyasada, ikinci el satarken düşünmem muhtemelen ama, çok süratli alet diyorlar. Korkutmuyor değil. Oldum olası sevemedim zaten Mt 07' yi ama ona kalacağım gibi duruyor. Hatta ABS siz sıfırı 22.500 diyor internet sitesinde.
    MT 07 Tracer' ın çıkış fiyatı belli olsa, borç morç alırım belki ama 25.000 den fazla olacağı kesin. O kadar çıkarmıyım bilmiyorum.

NC lerin şu bagaj olayı beni bitiriyor ama işte.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Nc700x yada daha uygun fiyatli S.. km ye takilma.. honda jazz motoru var biliyorsun yani diger motorlar gibi degil.. 100bin km de jazz ne ise NC de odur.. dusuk devir max tork veren motorlar cok uzun omurludur... cift silindir ayi gibi bagaj guc seni cok memnun eder.. hem kolayda satarsin az yakar iyi kacarsin..bozulmaz ariza yapmaz yolda kalmazsin..

Motosikleti
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2013-honda-nc-700-xa-29.000-kmde-tertemiz-321767887/detay

Şu nasıl sizce? Tramer kaydı varmş henüz sorgulayamadım.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    alacağın en ideal konforlu motor suzuki inazuma f tir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)