Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ruhsat ücretli mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar bişey sormak istiyorum ben bugun ruhsat ve plaka çıkardım 200 tl felan ödedim bu motorun sigortası bana pahalı geldiği için teyzemin kızına satıp sigortamı iptal ettirecem motoru öyle kullanacam şimdi ben bugun ruhsatı çıkarmak için 200 tl verdim teyzemin kızına sattıktan sonra ruhsat onun üzerine olacagı için o yeni ruhsat için 200 tl verecek mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayır sadece 118 lira noter devir parası ödeyeceksin. Sigortaya ne kadar ödediniz?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Devlet işinde bedava olmaz, ücretli tabiki.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dikkat edin bayan olmak sigortanın pahalı çıkmasına etkendir, bence 35 yaş üstü erkek olan bir akrabanıza devredin ve mümkün ise daha önce aracı olan bir akrabanız olsun.

satacağınız akrabanız ile notere gideceksiniz ve noterde ruhsat devretmek için 118 tl para alacaklar. sonra ruhsatınızın iki yaprağından bir tanesini alacaklar ve onun yerine geçici ruhsat verecekler ve sigortasız 15 gün dolaşma hakkınız olacak.

bu 15 günden sonra polis yakalar ise motosikleti bağlar ve size sigorta yaptırmadan motoru vermezler. sigorta yaptırdıktan sonrada sigortası dolaşma cezası + çekici parası + ne kadar rehin kaldıysa ona göre park parası alacaklar ve ondan sonra motorunuzu geri alabileceksiniz.

tüm bunlar umrumda bile değil :D 4 ay 7 gün oldu bende sigortasız dolaşıyorum. 930 lira çıktı benim sigortam.

benim sigortam 2500 tl çıktı mondial 125 znu motora önceden araba işe kaza yaptım o yüzden sigortayı geçirdiler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

noterden başka para ödenmiyor dmi arkadaşlar

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı m125znu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sigortam 2500 tl çıktı mondial 125 znu motora önceden araba işe kaza yaptım o yüzden sigortayı geçirdiler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

noterden başka para ödenmiyor dmi arkadaşlar
    bana en ucuz "anadolu sigorta" teklif veriyor oda 934 tl falan. ama bakmadığım başka şirketlerde var pek ilgilenmedim.

2500 küsür demir sigorta da bana teklif veriyordu sigorta yapmak istemeyen şirketler yüksek rakam çıkartırlarmış.

edit: noter sadece 118 tl para alacak.

edit2: sigortasız sürecek isen trafiktende düşürüp sürebilirsin, böylece muayene ve vergi ödemezsin. bunun detaylarını bilen arkadaşlar buraya yazabilir.

trafikten düşük araç kullanmanın hapis cezası falan varmı bilmiyorum bu arada.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana en ucuz "anadolu sigorta" teklif veriyor oda 934 tl falan. ama bakmadığım başka şirketlerde var pek ilgilenmedim.

2500 küsür demir sigorta da bana teklif veriyordu sigorta yapmak istemeyen şirketler yüksek rakam çıkartırlarmış.

edit: noter sadece 118 tl para alacak.

edit2: sigortasız sürecek isen trafiktende düşürüp sürebilirsin, böylece muayene ve vergi ödemezsin. bunun detaylarını bilen arkadaşlar buraya yazabilir.

trafikten düşük araç kullanmanın hapis cezası falan varmı bilmiyorum bu arada.

hocam maksat 2500 ü iade almak.teyzemın kızına mesela yıllık 300 tl sıgorta cıksın oderım onemlı degıl onun uzerıne olsun yada eniştemin uzerıne de yapabilirim 118 tl noter 300 sigorta olsa 418 tl ye bu işi kapatırım

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hocam maksat 2500 ü iade almak.teyzemın kızına mesela yıllık 300 tl sıgorta cıksın oderım onemlı degıl onun uzerıne olsun yada eniştemin uzerıne de yapabilirim 118 tl noter 300 sigorta olsa 418 tl ye bu işi kapatırım
    ne diyorsun 300 lira sigortamı kaldı bu devirde? tekrar söylüyorum, bir erkek bul ve yaşı 35 ten büyük olsun ve daha önce sigorta yapılmış bir aracı olsun.

erkek ve 35 yaş üstü olması önemli.

ne diyorsun 300 lira sigortamı kaldı bu devirde? tekrar söylüyorum, bir erkek bul ve yaşı 35 ten büyük olsun ve daha önce sigorta yapılmış bir aracı olsun.

erkek ve 35 yaş üstü olması önemli.
    erkek bulursam kaç tl olur eniştem var yaşı 55

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kız akarabana çıkacak rakamdan daha az olacağını söyleyebilirim sadece. şu zamanda 600 liranın altında sigorta yaptıran yok sanırım.

ama yinede sigorta prim kriterlerini araştırman iyi olur. bayanların kaza riski çok bu yüzden onlara çok çıkar.

kız akarabana çıkacak rakamdan daha az olacağını söyleyebilirim sadece. şu zamanda 600 liranın altında sigorta yaptıran yok sanırım.

ama yinede sigorta prim kriterlerini araştırman iyi olur. bayanların kaza riski çok bu yüzden onlara çok çıkar.
    onlardan tc kimlik no alıp sigorta şirketine gitsem teker teker söylerler mi ne kadar çıkacagını

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    aracı trafikten düşüp kullan ne demektir yahu. böyle saçma sapan şeyler önermeyin millete. sigortasızda kullanma kardeşim, sonra başın çok ağrır. 50-60 yaşında güvendiğin bi tanıdığının üstüne yap motoru, sigortasını da yaptır öyle kullan. fiyat içinse araştır biraz, 1-2 yerden alıp bırakma öyle, illa ki biraz daha uygun fiyat vereceklerdir. buarada il neresi? istanbul ankara gibi bir ilde yaşıyorsan fiyat yüksek çıkar.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aracı trafikten düşüp kullan ne demektir yahu. böyle saçma sapan şeyler önermeyin millete. sigortasızda kullanma kardeşim, sonra başın çok ağrır. 50-60 yaşında güvendiğin bi tanıdığının üstüne yap motoru, sigortasını da yaptır öyle kullan. fiyat içinse araştır biraz, 1-2 yerden alıp bırakma öyle, illa ki biraz daha uygun fiyat vereceklerdir. buarada il neresi? istanbul ankara gibi bir ilde yaşıyorsan fiyat yüksek çıkar.
    il istanbul 50-60 yaşında enişem var onun uzerıne yapsam ne kdr cıkar ucretı

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mevcut seçenekleri söylüyorum sadece. bir şey önerir isem sonucu benim suçum olur.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    120 tl noterde verip üstüne aldıktan sonra emniyete gittiğinde senden ücret istemeyecekler. Zaten orada panoda, kapıda, duvarda herhangi bir yerde yazılan yazıları okuduğunda o notere ödediğin 120 tl ücretin 82 tl sini emniyet almış oluyor zaten

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben mevcut seçenekleri söylüyorum sadece. bir şey önerir isem sonucu benim suçum olur.
    sonucu senin suçun olur ama bu adam kaza yapıp başına belayı aldığında muhtemelen senin haberin bile olmaz, evinde rahat rahat takılmaya devam edersin. ayrıca bence kendi motorunu da sigortasız kullanma istanbulda yaşıyorsun bir de. çok büyük risk alıyorsun çok.

il istanbul 50-60 yaşında enişem var onun uzerıne yapsam ne kdr cıkar ucretı
    ne kadar çıkar bilemem tabi ki ama sana 2600 veren heralde 1000 küsur a düşecektir. sigortada fiyatı etkileyen en önemli şey hangi il olduğudur, sonra kaza geçmişi var mı yok mu ve son olarak yaş etkiler.

eğer senin kazan var ve yaşın 18-20 falansa, eniştenin kazası yoksa, yaşı 50-60ise 1000 tl nin de altına inebilir. istanbul yerine tekirdağ, kırklareli falan yapabilme imkanın varsa 300-400 e kadar inebilir.

örnek benim yaş 31, plaka 34 olsaydı 833 tl en ucuzdu (1500 veren de vardı 2-3 bin verende)
    plakayı 45 (manisa) yapınca 386tl ye indi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Kendi üstüme almadım ben aleti kazalar hırla gidiyor, pederin 30 senedir kazası yoktur, ona bile 950 civarı çıktı ilginç. Mecbur yaptırdık

benim motor mondial 125 znu neden pahalı çıkıyor bu kadar..motor degeri zaten 3000 tl bunun için 1000 tl sigorta ödemek mantıksız degil mi bence motorun sıfır fiyatının %10 unu geçmemesi lazım sigortanın böyle Bi kural koymaları lazm

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    1. kimse söylememiş söylim aracın devrini ailenden 1 derece yakının üzerine verirsen yaptığın sgorta kazalarını karşılar 1 inci derece yakının annen baban kardeşlerin olur gerisi olmaz bunlar dışında dede nene kuzen teyze kızı oğlu enişte falan fistan olmaz kaza yaprsan sgorta firması cezayı şahsına keser yaptığın sgortada havada buhar olur gider baba anne üzerine ver 800 100 tl aşasıda çıkmaz ilk araçlarıysa benim yaş 29 1.250 çıktı ilk aracım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    böyle rezil ve çok açığı bulunan bir sistemde sigorta yaptıramayıp madur kalanlar var. ben yaptıramıyorum, zaten motorda icralık durumda.

3000 lira motordan 934 lira sigorta istiyorlar, peki 240 milyarlık range rover jipten 75 milyar istemeleri lazım aynı oranı yakalamak için.

sigorta sistemi değişse sorunlar çözülecek ama zahmet oluyor o yüzden el atan yok sisteme. maksat sigortacılarda zarar etmesin bizde ağlamayalım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)