Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni Ehliyet Yasası Bilgilendirme

Motovento
    REKLAM ALANI
    SweentLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni ehliyet yasasıyla ilgili nerdeyse her gün yeni konu açılıyor bilgilendirme amaçlı bu konuyu açtım. Eksikliklerim yada yanlışlarım varsa düzeltebilirsiniz.

M >16 Yaş - Moped
    A1 Ehliyet > 16 Yaş - En fazla 125 cc 15 hp ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen
    A2>18 Yaş - En fazla 47 hp olan ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen
    A > En az 2 yıllık A2 ye sahip olmak veya 24 yaşını doldurmuş olmak - Her motosikleti kullanabilir.

Ayrıca B ve A1 ehliyet M sınıfını kapsıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125
    bişi sorcam gücünün ağırlığına oranını nasıl hesaplıcaz malum tüm motorlarınki farklı olabiliyor

Alıntı ALİ B. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bişi sorcam gücünün ağırlığına oranını nasıl hesaplıcaz malum tüm motorlarınki farklı olabiliyor
    Motorun beygir gücü / Motorun ağırlığı olması lazım ama emin değilim

hocam merhabalar,
    ben şimdi a2 ye başvurdum yaş 26 yeni başlayacağım motora ben a2 yi aldıktan sonra yıl 2016 oldumu
    her motosikleti kullanamayacak mıyım yani 2016 yılından önce a2 almış olsam bile a sınıfı gibi gibi her motora binemezmiyim

Alıntı Dağcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhabalar,
    ben şimdi a2 ye başvurdum yaş 26 yeni başlayacağım motora ben a2 yi aldıktan sonra yıl 2016 oldumu
    her motosikleti kullanamayacak mıyım yani 2016 yılından önce a2 almış olsam bile a sınıfı gibi gibi her motora binemezmiyim
    Galba yaşınız 24 ten büyük olduğu için A sınıfı olcak yani bütün motosikletleri kullanabileceksininiz

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı SweentLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun beygir gücü / Motorun ağırlığı olması lazım ama emin değilim
    beygir gücü değil kW gücü.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    24 yaşından büyük iseniz cc sınırlaması olmuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı ALİ B. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ruhsatta yazan değerlerdir. KW / Ağırlık

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yeni ehliyet yasasındaki güç/ağırlık sınırlamasına göre KTM Duke 390 A2 ehliyetle sürülemiyo kw/kg oranı 0.236. A2 sahipleri gücüne laf edilen CBR 500R'ı alabilecek en fazla artık, adamların bi bildiği varmış demek ki sınırlamışlar gücünü A2 ehliyete göre. Gerçi herşeyimiz Avrupa birliğine uygun sanki de bir bu eksikti. Avrupa birliğine girmeyeceğimiz aşikârken böyle şeylerle uğraşmak saçmalık. Ehliyet yenileme diye yok yere para alacaklar.

HockerFz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Bende fz6 var ve 1.1.2016 da ehlyetim 23 aylık olacak. Ben şimdi o bir ay yüzünden hem motoruma binemeyip hem kursa birdaha para verip hemde yeniden sınava mı giricem ? Başlarım öyle işe. Saçmalığın daniskası. Sistem güzel şeyler vaat ediyor yeni başlayanlar için ama ehliyeti mevcut olanlar ne yapacak ?

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı HockerFz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende fz6 var ve 1.1.2016 da ehlyetim 23 aylık olacak. Ben şimdi o bir ay yüzünden hem motoruma binemeyip hem kursa birdaha para verip hemde yeniden sınava mı giricem ? Başlarım öyle işe. Saçmalığın daniskası. Sistem güzel şeyler vaat ediyor yeni başlayanlar için ama ehliyeti mevcut olanlar ne yapacak ?
    Yahu sen ehliyetini ocaktan evvel aldıysan seni ırgalamaz. Sövüyon, neye sövdüğünü bilmiyon.
    akjenas bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benim ehliyette stajyere kalıyor. Merak ettiğim birşey var. Geçen 24 yaş altına 125CC sınırlaması var diye okumuştum. Ama burda farklı yazıyor. Yaşım 21 200-250CC lik motor alabiliyor muyum şimdi ben? Yoksa 125 liklere mi kaldık?

Ehliyeti yeniletmek için ne kadar süre olacaktır, ücreti nedir?

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim ehliyette stajyere kalıyor. Merak ettiğim birşey var. Geçen 24 yaş altına 125CC sınırlaması var diye okumuştum. Ama burda farklı yazıyor. Yaşım 21 200-250CC lik motor alabiliyor muyum şimdi ben? Yoksa 125 liklere mi kaldık?
    Arkadaşlar cevap arıyorum hala. 200 CC lik bir motor almayı planlıyordum. Benim durum ne olacak şimdi?

Alabiliyorsun dostum. 24 olduğun da büyütürsün.
    127 bunu beğendi.

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 yaş altına 125 cc sınırlaması yok .
    125 cc sınırlaması A1 ehliyette var.
    21 yaşındaysanız A2 alabilirsiniz. A2 ehliyetle 47 hp ye kadar motosiklet kullanabilirsiniz.
    127 bunu beğendi.

Alıntı SweentLy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 yaş altına 125 cc sınırlaması yok .
    125 cc sınırlaması A1 ehliyette var.
    21 yaşındaysanız A2 alabilirsiniz. A2 ehliyetle 47 hp ye kadar motosiklet kullanabilirsiniz.
    Tamamdır dostum teşekkürler. İçimi rahatlattı bu.
    SweentLy bunu beğendi.

peki 1 senedir a2 sahibiyim ve 23 yaşındayım.tüm motorları sürebilmek için tekrar sınava mı girmem gerekiyor yoksa 24 yasından sonra a2 belgem a olarak mı geçicek

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti yeniletmek için ne kadar süre olacaktır, ücreti nedir?
    5 yıl süren var. Önümüzdeki yıl için yeniletme ücreti 15 liraydı galiba. Sağlık raporu isteniyor gene.

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    ben hiçbişe anlamadım bundan ben ehliyetimi 2011 de aldım 5 seneye yaklaşıyo nerdeyse yaşımda 22 ocak 12 de 23 olcam benim durumum ne olcak şimdi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)