Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sınav-İş-Ehliyet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Merhaba abilerim kardeşlerim. ..

Ben 17 yaşındayım 18e girecem bildiğiniz üzere yaz tatilindeyiz bende lise4 e geçtim bu sene sinavim var iyi bir hukuk fakültesi kazanmak istiyorum.Bir markette çalışıyorum sabahtan akşam 9a kadar eve geliyorum çok yorgunum ders calisamiyorum ehliyet parami çıkardım sıra ekipmanda yavaş yavaş onuda çıkartıyorum.Motoru babama aldiracam. Sürekli aklım motosiklete ders çalışmaya vaktim olmuyor.Zaten ehliyet sinavi 2 haftadır erteleniyor ona canım sıkılıyor.Ders calisamiyorum.Para lazım ona canım sıkılıyor sizce ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum.gece yorgun geliyorum 2 dk ders çalışmaya oturuyorum yorgunum zaten aklımda ehliyet sinavi var motosiklet var aklımdan çıkmıyor.ne yapacağımı bilmiyorum
    Lütfen yorumlarinizi esirgemeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OguzhanMert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alma motosiklet kardeşim, ya da şuan önceliğin o olmasın. Motosikleti alırsan dikkatin başka yerlere dağılır. Önce ehliyetini al ve kendini okul kazanmaya şartla, eğer kazanırsan okulunu ilerde iyi bir işin olur ve istediğin motosiklete binebilirsin. Olaya böyle bak bence

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Bence biraz ara ver çalışmaya derslerine bak iyi bir hukuk kazandığında alacağın motosikletlet şimdiki alacağından hayli hayli güzel olacağını düşün

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Dostum hayatını erteleme, motosikleti yazın çalışıp alabilirsin. Kışın okula devam et, bunu okulu motosiklet uğruna bırakmış biri olarak söylüyorum sana. Açıktan bitirmeye çalışıyoruz şimdi, her sınav zamanı çektiklerimi bir ben bilirim. Okulu bırakacağına git kendini dibi görünmeyen uçurumlardan salla daha iyi, en azından tek seferde ölürsün

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Abi ben ocaktan beri uğraşıyorum babamı ikna etmeye şimdi ehliyet ve motor alacağımı bütün sülalem biliyor ne onsuz oluyor ne onlu oluyor.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zamanı iyi kullanırsan tüm bunların üstüne daha vakit bile kalır. kan emici, yüzsüz avukatlardan olmaman temennisiyle.

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Benim abimde avukat o yetiştirecek nasıl yetistirir bilmem

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    17 yaşında adamsın. Daha geçenlerde de bi dünya konu açmıştın. Şuan diyosun ki çalışıyorum akşam ders çalışamıyorum. Sadece lise 4'te ders çalışmayla avukatlığı kazanmanın tek imkanı önceki senelerden çok iyi temel oluşturmuş olmandır.
    Okul varken ders çalışabileceğini sanma.

Okul sınavları için dershaneye gitmemek zorunda kaldığım zamanları bilirim. Okul varken çalışırım gözüyle bakıyosan şimdiden bi seneyi yaktın bence.

Motor için bu kadar şeyi ne diye erteliyosun? Alıcaksın bineceksin 5 ay 6 ay bi sene. Sonra ne olcak? Okul hayatını yemene değecek mi? Bi kul yapımı alet için hayatını mı yakcaksın?

Şuan sana bunları yazıyorum çünkü aramızdaki yaş farkı az olduğundan belkide en iyi ben anlarım seni. Okulu kazandığında rahat rahat motorunu alıp okuluna , şuraya buraya gitmek varken ne için okul hayatını etkileyecek şeyler yapıyosun?

Demin bir mesajında da bişeyler yazıp sonra neden sigara içiyosun diyolar diye birşeyler yazmışsın. Sigara içmek sana ne kazandırdı kardeşim? Hangi kız ovv bu çocuk sigara içiyo çok cool diye laf söyledi. Ya da hangi arkadaşın olum sigara içiyosun çok karizmatiksin gözüyle baktı?

Erken yaşta kendi hayatını kendine zehir ediyosun. Sanki evlenmişsin bi sürü borç var eşinle sorunların var çocuklarınla sorunların var gibi bi stres içindesin. Yapma etme ne gerek var.

Git hayatına bak erken yaşta birşeyler sahibi olmak hepimiz istedik. Ama bazen planlar istediğimiz gibi gerçekleşmiyo. Cebine aldığın 3-5 kuruşu motosiklet alcam diye yemeyip biçok şeyden kendini mahrum bırakıyosun.

Baya uzattım ama kardeşim hiçbirşey için bu kadar kendini yıpratmaya değmez. Git kafanı dinle. Gez eğlen. Yaşın daha çok genç. Bu kadar stres seni sağlığından edebilir. Git hayatını yaşa. Hepsi zamanla zaten olur. Rahat ol hayatına bak.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Kanuni Breton 150
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşında adamsın. Daha geçenlerde de bi dünya konu açmıştın. Şuan diyosun ki çalışıyorum akşam ders çalışamıyorum. Sadece lise 4'te ders çalışmayla avukatlığı kazanmanın tek imkanı önceki senelerden çok iyi temel oluşturmuş olmandır.
    Okul varken ders çalışabileceğini sanma.

Okul sınavları için dershaneye gitmemek zorunda kaldığım zamanları bilirim. Okul varken çalışırım gözüyle bakıyosan şimdiden bi seneyi yaktın bence.

Motor için bu kadar şeyi ne diye erteliyosun? Alıcaksın bineceksin 5 ay 6 ay bi sene. Sonra ne olcak? Okul hayatını yemene değecek mi? Bi kul yapımı alet için hayatını mı yakcaksın?

Şuan sana bunları yazıyorum çünkü aramızdaki yaş farkı az olduğundan belkide en iyi ben anlarım seni. Okulu kazandığında rahat rahat motorunu alıp okuluna , şuraya buraya gitmek varken ne için okul hayatını etkileyecek şeyler yapıyosun?

Demin bir mesajında da bişeyler yazıp sonra neden sigara içiyosun diyolar diye birşeyler yazmışsın. Sigara içmek sana ne kazandırdı kardeşim? Hangi kız ovv bu çocuk sigara içiyo çok cool diye laf söyledi. Ya da hangi arkadaşın olum sigara içiyosun çok karizmatiksin gözüyle baktı?

Erken yaşta kendi hayatını kendine zehir ediyosun. Sanki evlenmişsin bi sürü borç var eşinle sorunların var çocuklarınla sorunların var gibi bi stres içindesin. Yapma etme ne gerek var.

Git hayatına bak erken yaşta birşeyler sahibi olmak hepimiz istedik. Ama bazen planlar istediğimiz gibi gerçekleşmiyo. Cebine aldığın 3-5 kuruşu motosiklet alcam diye yemeyip biçok şeyden kendini mahrum bırakıyosun.

Baya uzattım ama kardeşim hiçbirşey için bu kadar kendini yıpratmaya değmez. Git kafanı dinle. Gez eğlen. Yaşın daha çok genç. Bu kadar stres seni sağlığından edebilir. Git hayatını yaşa. Hepsi zamanla zaten olur. Rahat ol hayatına bak.
    Iyi şeyler yazmissin usenmemissin eyw.zaten ne olduysa bu arkadaş çevresi yüzünden oldu.sigara vs. Dediğin gibi motosiklet ehliyet sinavina ertelendi biraz daha ertelesem ders çalışsam daha iyi olur

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Babana aldıracaksan aldırma... üniversiteyi kazan burs konusunda iyi yağ çek; istersen çalış ve o motoru kendi paranla al.
    Stock Sever bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı safak1999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi şeyler yazmissin usenmemissin eyw.zaten ne olduysa bu arkadaş çevresi yüzünden oldu.sigara vs. Dediğin gibi motosiklet ehliyet sinavina ertelendi biraz daha ertelesem ders çalışsam daha iyi olur
    Valla biraz ertelesen emin ol sana çok şey kazandırır. En basitinden sigarayı bırak. Vereceğin parayı at kenara. Günde ortalama 1 paket içsen diyelim 10 tl. Ayda 300 yapar. Bi sene sonra 3600 tl para. Hiç sıkıntıya girmene bile gerek kalmaz sigara içmezsen. (bu hesap + - oynayabilir kabaca yaptım)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)