Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlıyorum ama...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,öncelikle 17 yaşındayım ve uzun zamandır altımda bir araç olmasının hayalini hevesini yaşıyorum.Bir kaç yıldır çok fazla motorsiklet hevesim var fakat bir türlü icraata dökemedim bunu.Yaşım da yavaş yavaş ehliyete yetiyor artık ve ben altımda bir araç olsun istiyorum.Çok fazla araştırma yaptım denemez ama bilgi sahibi değilim de diyemem.Daha önce scooter haricinde hiç bir motorsikleti kullanmadım ve ne vites bilgim var ne de başka kullanım el becerisine sahibim. Yeni başlayanlar için önerilen Apache RTR150 veya YBR125 modellerinin arasında kaldım. 1.77 boyum var be aslında biraz cılızım motorun hakimiyetinden korkuyorum,bu ikiside gayet uygun ve hafif olduğu için bunlara yöneldim. Hevesten daha öte bir istek var içimde ve aldığım zaman kullanamamaktan öğrenememekten korkuyorum açıkcası.
    Bu iki modelden hangisi benim gibilere uygun ve gerçekten hiç sürmeyi bilmeyen korkan bi insanın korkusunu aşmasına daha yardımcı olacak bir model acaba?
    Biliyorum bunun gibi binlerce konu açılmıştır tahmin edebiliyorum ama bana yardımcı olursanız sevinirim,motoru taşıyamamaktan ve öğrenememekten korkuyorum.Bunlar ne kadar zaman alır ne kadar sürer,taşıyabilir miyim motorun ağırlığını gibi klasik sorulara cevap arıyorum
    Yardım ederseniz çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlk önce ehliyet kursuna başvurmanı, sorularına orda cevap aramanı öneririm. Bak scooterda kullanmışsın ben sadece bisiklet kullandığım halimle 3. kurs günümde "daha fazla yatırma takozlar sürtücek düşüceksin" tepkisini aldım bajaj 200 NS ile. İlk önce kursa yazıl, vitese alış, dizlerinle motoru herzaman tut ve bakışını kaybetme. Sonrası sana ve arzularına kalmış

Birde gözlemlerime göre KTM 125 Duke de başlangıç motoru olarak kullanılabilir gibi duruyor,yanlış mı düşünüyorum acaba?

Önce ehliyete başvuracaksın. Sonra ekipmanını baştan sona dizip odanın bir köşesine koyacaksın. Bunca zaman içinde çok motor keşfedecek, fikrin değişecek ve fiyatı senin için uygun olana yöneliceksin. Ktm 125 duke tabiki başlangıç için uygundur lakin düşüp kaldırırsın servisi üzer. Maddiyat önemli. Param olsa KTM'den şaşmam

pekala çok teşekkür ederim yardımınız için

Motosikleti
    Tracer700
    abs li model varsa başlangıç için çok faydasını görürüsün net

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    ybr ybr ybr

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı elpadrino adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde gözlemlerime göre KTM 125 Duke de başlangıç motoru olarak kullanılabilir gibi duruyor,yanlış mı düşünüyorum acaba?
    duruşu şekli kalitesi, duke kesinlikle hoş olur...
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duruşu şekli kalitesi, duke kesinlikle hoş olur...
    Çabuk, çabuk 125'lik motora o kadar para verilir mi? Ciler gelmeden

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çabuk, çabuk 125'lik motora o kadar para verilir mi? Ciler gelmeden
    verilir tabii, zamanı gelince satılır da, duke tutan bir model, kendi naked klasmanında gayet basarılı, tarzı var bi kere... KTM servisini sevmeyenler de var, ama ben hasanpaşa ktm servisinden hep cok memnun kaldım, motoru sattım, sattıgım arkadaş gitti, eski müşterimizin motoru diyerek indirim dahi yaptılar, aynı zamanda şimdi ki ninja da en ufak bişey hissetsem hala oraya gidiorum usta bakar mısın diorum sagolsun her daim yardımcı olur, çok naziktirler.. kısacası ktm uzmez arkadaş..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)