Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vites sorunum var ! 4'ten 3'e

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Merhaba arkadaşlar,
    Abilerim ve Kardeşlerim sizlerden yardım istiyorum :(

Motosikletim 5 vites yolda giderken hiç bir sıkıntı yok ileriye geçişler tıkır tıkır ama yavaşlamaya başladığımda teker teker vites düşürürken 5-4-3 diye 4ten 3e bastığım zaman boşa geçiyor ama göstergede 3. vites gösteriyor 3 4 kez düşürmek için bastığımda 3. vitese geçiyor bu neden yapıyor olabilir motorum 1700kmde garantisi devam ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    marka model nedir ??

Motosikleti
    MONDIAL
    Marka modelimi söylüyorum ama lütfen o motor alınırmı diye küçük düşürmeyin bütçem kısıtlıydı
    Kuba Çita 100R CDI başlangıç motoru olarak aldım paramı topladığım zamanda CBR 125 veya 250 alacağım

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    vites levyesine kararsız veya nazik davranma debriyaji çeker cekmez ani bas düşür vitesi boşa geçmez kolay kolay...debriyaj teli balatalari fazla ayiracak şekilde ayarlanmissa da yapabilir,maneti yarım çekerek dene hem viteslerin daha rahat geçer hemde boşa atmaz...vites seçicinin üzerinden yük kalktigi için boşa geçme oluyor bazı motorlarda sıkça yaşanır ama dedgim gibi levyeye sertçe basarsan aradaki boşluğa denk gelmeden bir alt vitese geçer.
    byyacut bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    vitesin boşa geçmesinin sebebi yukardaki arkadaşın söylediği gibi nazik davranman. haşırt diye basıcaksın pedala, acıma.
    jimi_hendrix, Ali Bircan ve byyacut bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    arkadaşım niye kendini ezik görüyosun? sen de "paran varsa motorcusun" mentalitesine kapılmışsın! gidip de altına aprilia çekecek değilsin ya..
    SweentLy ve KaskReis bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kardesim niye kucuk dusurelim? O motorda guzel bi motor, baslangicta ogrenmelik motor. İlla japon olmak zorunda degil ki?
    Debriyajla ilgili bi sikinti yoksa arkadaslarin dedigi gibi daha sert bas. Kendi makinemde de basima geliyor yavas bastigimda bosa geciyor.
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Ravan
    dostum yanlis bilmiyorsam aldigin motor cinlilerin en saglamlarindan olan cg serisi. az yakar isini gorur parcasi ucuzdur. kimsenin sirf senden cok parasi var diye seni kucuk gormesine izin verme.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka modelimi söylüyorum ama lütfen o motor alınırmı diye küçük düşürmeyin bütçem kısıtlıydı
    Kuba Çita 100R CDI başlangıç motoru olarak aldım paramı topladığım zamanda CBR 125 veya 250 alacağım
    ona şimdi bi 150cc silindir takacan var ya....
    Edit: Herkes panigale ye binmk zorunda değil. Köyde mondial 125mg kullanıyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

tlgknbs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Naked
    Merhaba arkadaşlar,

Motosikletim 5 vites yolda giderken hiç bir sıkıntı yok ileriye geçişler tıkır tıkır ama yavaşlamaya başladığımda teker teker vites düşürürken 5-4-3 diye 4ten 3e bastığım zaman boşa geçiyor ama göstergede 3. vites gösteriyor 3 4 kez düşürmek için bastığımda 3. vitese geçiyor bu neden yapıyor olabilir motorum 1700kmde garantisi devam ediyor
    Dostum doğru şekilde vites düşürmek için şöyle yap.

5.vites 4000 devir gittiğini varsayıyorum debriyaj aragazı vites düşür debriyajı bırak dişliler otursun.
    4 e düşceksin aynı işlem hızlı bir şekilde tekrarla aragaz ve debriyaj bırakmayı herseferinde tekrarlaki aragazda devrini alsın vites değiş debriyajı bırakki dişli otursun.

Bunları yaparsan sorun kalıcağını sanmıyorum ve motosikletin için en sağlıklı vites düşürme yöntemi budur.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    zenginler ölsün!

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenginler ölsün!
    Zenginler ölmesin fakirler zenginleşsin.Tabamvaydan selamlar!

Motosikleti
    MONDIAL
    Herkese çok teşekkür ederim, Kendini küçük görme konusuna gelince izmirde en çok başıma gelen şey trafik lambalarında bekliyorum yanıma bi super sport veya naked sağlam motor yanaşıyor ki bu çok kez başıma geldi yanıma yanaşıp ''tam hayalimdeki motor üff bee'', ''Kardeşim böyle motora bu ekipman çok değilmi'', gibi kelimeleri çok kullanıyorlar buda benim zoruma gidiyor benim bütçem 5bin liraydı motordan önce ekipman aldım e sonra motora para kalmadı :( ama burdaki herkese teşekkür ediyorum güzel moral verdiniz valla motorda dediğiniz gibi parçası ucuz yakıtı ise nerdeyse bedava 22 liraya çeşmeye gidip geldim çeşmede gezmek ve izmir içinde gezmekte dahil

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Sıfır aldım aldığım gibi biniyorum her hangi bir egzozmuş oynamaymış ses çıksın diye delikmiş yapmadım

...garip... ve Gurnarsson bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    iki teker dostum benim,senin yanına gelip aklınca hava atan ss lı ler ancak asfaltta dolanir..sen o motorla izmirin çiçek açan dağlarında da yazın eriyen asfaltinda da gidersin ;)
    byyacut bunu beğendi.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Takma altındaki ister mobilet olsun ister h2r olsun sen motor sever birisi olduğun sürece sende bizdensin
    Sen şu videoya bir göz at : https://m.youtube.com/watch?v=mY4up_qsvWs
    Senin olaya benzer bir olay
    byyacut bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    forumdaki japoncu arkadaşlar bütçesi olmayıp çinli alan kullanıcıları soğutuyor örneği burda maalesef

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

Debriyaj kullanıyor musun

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani anlamadım, bu sıkıntıyı sadece 3.viteste yapıyor bazen 3. viteste kalıyor 2ye geçmiyor bile

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıyodur heralde yoksa şimdiye dişli mişli kalmamıştır ama hani aea nın debriyajsız vites değiştirme olayını bilmeden yapıyoda olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

nasıl yani anlamadım, bu sıkıntıyı sadece 3.viteste yapıyor bazen 3. viteste kalıyor 2ye geçmiyor bile
    Vites değistirirken debriyaj sıkıyomusun diyor

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şaka yaptım dostum. Aldığın yere vakit kaybetmeden göster.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)